vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

555 επισκέπτες, 5 χρήστες
karasarinis, hlias bax, Tem, Milarepa, manoslykos

Twitter

Υγρά Five Pawns

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #540 στις: Ιανουαρίου 25, 2015, 12:39 »
Όχι, η σειρά δεν έχει καπνικό. Το castle long μόνο έχει αίσθηση καπνικού χωρίς να είναι καπνικό.

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #541 στις: Ιανουαρίου 25, 2015, 15:58 »
To GrandMaster μπορεί να φανεί καπνικό,το Castle Long μπορεί να πάει στο αρωματικό καπνό.Βέβαια
επαναλαμβανόμενες γεύσεις όπως σε δεκάδες άλλες μάρκες υγρών αναπλήρωσης,τριμπεκες και μπεμπεκες
δεν πρόκειται να βρεις εδώ.Απορώ όμως που δεν έχεις έστω δοκιμάσει ακόμα...


Καθημερινό μου,τελειώνοντας τώρα το δεύτερο μπουκαλάκι,είναι το Grandmaster.Φαντάσου όμως ότι η
πρώτη μου επαφή με το συγκεκριμένο υγρό,ήταν πραγματικά η χειρότερη κατα μακράν.Έφταιγε το στήσιμο
βέβαια...

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #542 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 13:23 »
αν υπηρχε τροπος να τα τσεκαρω πριν αγορασω θα το ειχα κανει χρηστο , αλλα να δωσο σχεδον 30 ευρω  και να μη μου αρεσει οχι δεν θα το κανω  :yes: :yes:


 με 30 ευρω εφτιαξα 600 μλ υγρα που τα ατμιζω μηνες τωρα και τα ξερω ...


εκτος αυτου ομως με το καφε - ποτο δε μπορω να ατμισω φυστικοβουτηρα, μπανανες ,αναναδες κτλ , θελω καπνικο υγρο. αν μου αρεσε καποιο απο τα συγκεκριμενα θα επαιρνα ισως ενα 30αρι για ελαχιστες τζουρες ντριπινγκ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 26, 2015, 13:35 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #543 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 13:40 »
To GrandMaster μπορεί να φανεί καπνικό,το Castle Long μπορεί να πάει στο αρωματικό καπνό.Βέβαια
επαναλαμβανόμενες γεύσεις όπως σε δεκάδες άλλες μάρκες υγρών αναπλήρωσης,τριμπεκες και μπεμπεκες
δεν πρόκειται να βρεις εδώ.Απορώ όμως που δεν έχεις έστω δοκιμάσει ακόμα...


Καθημερινό μου,τελειώνοντας τώρα το δεύτερο μπουκαλάκι,είναι το Grandmaster.Φαντάσου όμως ότι η
πρώτη μου επαφή με το συγκεκριμένο υγρό,ήταν πραγματικά η χειρότερη κατα μακράν.Έφταιγε το στήσιμο
βέβαια...

Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω κάθετα στο μαυρισμένο. Βέβαια απόψεις είναι αυτές.

Απόστολε, σίγουρα το να σκάσεις ένα €30ρι για δοκιμή, δεν είναι και ότι καλύτερο. Ιδιαίτερα αν αυτό που ψάχνεις κατά κανόνα είναι καπνικό υγρό, κάτι το οποίο η εταιρεία δεν διαθέτει.

Μιας και στα Τρίκαλα όμως είστε αρκετοί, γιατί δεν κάνετε μία μάζωξη ώστε να συννενοηθείτε να παραγγείλετε κατευθείαν από την εταιρεία τα sample pack? Αν μαζευτείτε τουλάχιστον τρία άτομα, θα γλιτώσετε τα μεταφορικά και με περίπου €37 και κάτι ακόμα λόγω της ισοτιμίας (εμένα το καλοκαίρι μου βγήκε στα €35) θα έχετε τη δυνατότητα να δοκιμάσετε 4ml από το κάθε υγρό, με εξαίρεση φυσικά το Black Flag Fallen και το Castle Long Reserve.

Εντάξει θα μου πεις, δεν χάθηκε και ο κόσμος αν δεν τα δοκιμάσεις. Είναι κάτι που το προτείνω γιατί ως εμπειρία τη θεωρώ πολύτιμη. Δίκοπο μαχαίρι βέβαια γιατί υπάρχει η περίπτωση να κολλήσεις με κάποιο και μετά να με καταριέσαι για την οικονομική καταστροφή που θα επέλθει στην τσέπη σου!  :)

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #544 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 13:42 »
τρυφωνα μακαρι να γινοταν αυτο και οχι μονο στα υγρα αλλα γενικοτερα ... αλλα μονο 2 ειμαστε που συνεργαζομαστε τακτικα , εγω και ο βασιλης ...


 τσουρεκα ετοιμασου κανουμε παραγγελια πιονια  :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #545 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 13:46 »
Αν κάνετε τέτοια δουλειά, πρέπει για να γλιτώσετε τα μεταφορικά να πάρετε 5+ τεμμάχια. Αν υπολογίσεις ένα τεμμάχιο ανά sample pack ανά σειρά, τότε αν οι δυο σας πάρετε και τα δέκα υγρά, είναι 4 τα τεμμάχια. Βάλτε και κανένα μπλουζάκι η καπελάκι από την εταιρεία και καθαρίσατε!

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #546 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 13:53 »
Απόστολε,τις μπύρες (ειδικά την μαύρη που μ'αρέσει) μια χαρά τις κατεβάζω με GrandMaster μαζί ;-)
Με Castle Long πίνω εσπρεσάκι.... Ότι σου είπε και ο Cruiser πολύ ειδικότερος,ΠΡΕΠΕΙ να δοκιμάσεις  :thumpup:




@Cruiser


EDIT: Δεν κατάλαβα πότε χρεώνουν μεταφορικά και πότε όχι,στην σελίδα της Five Pawn σαφώς κοιτάω...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 26, 2015, 14:02 από ChRiS82 »

Αποσυνδεδεμένος Clark_G

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #547 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 13:57 »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #548 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 14:01 »
Με πρόλαβαν.

Chris, αν δηλώνεις γνήσιος λάτρης της μπυρός, και έχεις πρόσβαση σε αρκετές, δοκίμασε κάποια Weiss με μεγάλο ποσοστό αλκοόλ, πχ Weihenstephaner Vitus με το Grandmaster, και την μαύρη αδελφή της, Weihenstephaner Dunkel με Castle Long.

Αποκάλυψη...

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #549 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 14:05 »
Λάτρης της μαύρης μπύρας είμαι αλλά έχω μαυρα μεσάνυχτα απο ονόματα.Στο μέρος που συχνάζω έχει αρκετές
και έτσι έχω δοκιμάσει 2-3 πέραν των γνωστών (fix amstel κλπ) αλλά ούτε που συγκρατώ ποιες είναι.Μία στα τελευταία
που πίνω το όνομα της ξεκινάει απο "B" και έχει ένα περίεργο καπάκι απο πάνω,σαν κάποια γυάλινα μπουκάλια του νερού :))


Όσο για αυτές που είπες,τις έγραψα σε χαρτάκι,σύντομα θα τεστάρω  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #550 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 14:19 »
......
.......
Εντάξει θα μου πεις, δεν χάθηκε και ο κόσμος αν δεν τα δοκιμάσεις. Είναι κάτι που το προτείνω γιατί ως εμπειρία τη θεωρώ πολύτιμη. Δίκοπο μαχαίρι βέβαια γιατί υπάρχει η περίπτωση να κολλήσεις με κάποιο και μετά να με καταριέσαι για την οικονομική καταστροφή που θα επέλθει στην τσέπη σου!  :)


Να παραθέσω και εγώ την εμπειρία μου με τα συγκεκριμένα υγρά. Είχα βέβαια την τύχη να μπορώ να τα δοκιμάσω, σε εργοστασιακό μεν στο δοκιμαστήριο, αλλά no problem.
Πρώτη δοκιμή στο δοκιμαστήριο, castle long. Συνταράχτηκα και μόνο με την σκέψη οτι αν το υγρό αποδίδει έτσι σε απλό ατμό, πως θα νοιώσω αν το στάξω στους dripper μου. Αγόρασα επιτόπου ένα μπουκάλι.
1ο μπουκάλι. Το άτμιζα νυχθημερόν στάζοντας αδιάκοπα. Ξυπνούσα το πρωί και δεν έβλεπα την ώρα να φτιάξω το εσπρεσάκι μου και να τραβήξω την πρώτη τζούρα της ημέρας που είναι πάντα η καλύτερη.
2ο μπουκάλι. Ενώ είχα ακόμα ~10ml από το πρώτο, έτρεξα να αγοράσω γιατί φοβήθηκα μη και μείνω Σ/Κ χωρίς castle long.
3ο μπουκάλι, όπως το δεύτερο.
4ο μπουκάλι. Άρχισα να μετριάζω την κατανάλωση (γιατί θα ήθελα δάνειο για να συνεχίσω), στάζοντας μόνο στον dripper pro. Παράγγειλα αρώματα TFA και έφτιαξα τον κλώνο. Αναμονή 3-4 εβδομάδες για να δέσει καλά.
5ο μπουκάλι, αγορασμένο από αγγελία του φόρουμ μαζί με ένα grandmaster σε καλή τιμούλα, καβατζώθηκα καλά.


Πλέον ατμίζω κατά 90% τον κλώνο που έφτιαξα και σε ειδικές περιπτώσεις το αυθεντικό.
Αν μπορούσα οικονομικά να το αντέξω, θα έκοβα και τα diy και όλα και θα έκανα μόνο castle long :) 


Ευτυχώς το black flag fallen δεν διατίθεται για δοκιμή, γιατί φοβάμαι μη κόλλαγα και σε αυτό και μετά τρέχα να βρεις άρωμα τρουφας για κλώνο  :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος vagnest

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #551 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 14:30 »
Με το castle long είχε κανένας σας πρόβλημα τροφοδοσίας στον  kayfun lite plus?? γτ με ότι και να έκανα πάντα μου έβγαζε μια ιδέα καμμένου.. ενώ με το που βάζω άλλο υγρό στον kayfun πάει ρολόι..

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #552 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 14:34 »
Προβλήματα υποτροφοδοσίας και αντίστοιχα υπερτροφοδοσίας οφείλονται κατα 90% στην ποσότητα στο βαμβάκι
και ένα 10% στον τρόπο που κάθετε το βαμβάκι στο ντεκ.Αν δεν σου κάνει κόπο,μιας και ποτέ μου δεν είχα πρόβλημα
τροφοδοσίας με Five Pawn στον KFL+ μου,βγάλε μια φωτογραφία το ντεκ σου χωρίς την καμπάνα για να φαίνεται
η ποσότητα και ο τρόπος που το έχεις βάλει μπας και ρίξουμε καμιά ιδέα.

Αποσυνδεδεμένος antonisk

  • **
  • 479
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #553 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 14:36 »
Ποιητή δώσε ξανά το λινκ για τον κλώνο του castle long γιατι δεν το βρίσκω... :-[

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #554 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 14:43 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1100009 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176349 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 423 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 304 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22027 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 284586 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68318 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315201 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15350 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126538 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95079 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem