vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

485 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, Tem, lagoudakis, Milarepa, higraf

Twitter

Υγρά Five Pawns

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #510 στις: Ιανουαρίου 11, 2015, 13:49 »
Ααα δεν το ξερα.ειχα δει νομιζω στο review του cruiser οτι παρελαβε το bff μεσω της esmokers και το ειχε στειλει η vapeland...κατι τετοιο και παρεξηγησα.δικο μου λαθος :)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #511 στις: Ιανουαρίου 11, 2015, 17:01 »
Βασικά από το e-tsigaro Κέρκυρας το παρέλαβα, το οποίο ψωνίζει από Vapeland.

@ChRis82
Δεν θα σταματήσω στιγμή να λέω ότι αυτά τα υγρά είναι ιδιαίτερα και ως έτσι πρέπει να μεταχειριζόμαστε. Το να τα ατμίζεις συνέχεια συντελεί στο να πάθεις κορεσμό. Έχω γνωρίσει άνθρωπο, ενθουσιασμενο με το Grandmaster σε σημείο εθισμού να λέει μια μέρα "πάρτε το, δεν θέλω να το ξαναδώ μπροστά μου". Μετά από μια εβδομάδα, του πέρασε και άρχισε να το ατμίζει λιγότερο επιθετικά. Καταννοώ ότι είναι δύσκολο να έχεις μπροστά σου μία τριάδα η τετράδα πιόνια και να σε παρακαλάνε να τα παντρέψεις με τον ατμοποιητή σου, ματώνει η καρδιά σου ρε αδερφέ! Αλλά αυτή η πειθαρχία είναι που θα σε οδηγήσει στο να τα απολαύσεις όπως ο κατασκευαστής σκοπεύει!

Όσο για το BFF, έχω πει και σε προηγούμενα ποστ ότι εμένα μου πέφτει βαρύ και δεν το ατμίζω χωρίς αραίωση. Της τάξεως μάλιστα του 1:3 ή 1:4. Για το κατά πόσο θα έπρεπε να υπάρχει δοκιμαστήριο γι αυτό, επιφυλάσσομαι. Σε πολλούς έχει συμπεριφερθεί περίεργα αυτό το υγρό, μεταξύ αυτών και εγώ. Όταν δεν το ατμίζω, το θέλω. Όταν το ατμίζω, δεν το θέλω. Και τούμπαλιν! Καταλαβαίνω απόλυτα το σκεπτικισμό περί τιμής, αλλά έχω να πω ότι είναι μια περιορισμένη έκδοση. Μόλις τελειώσει, ίσως το δούμε ξανά του χρόνου. Ίδιο? Με προσθήκες? Με αφαιρέσεις? Ο χρόνος θα δείξει!

Περί πολιτικών εταιρειών, δεν είναι εδώ το κατάλληλο νήμα για να το κουβεντιάσουμε. Ένα παράδειγμα μόνο:

Πας σε μια κάβα και βλέπεις πίσω από ένα κλειδωμένο με συναγερμό τζάμι, οκτώ σεκιουριτάδες με οπλισμό ικανό να καταπνίξει το πρόβλημα στη Συρία, ένα μπουκάλι Macallan 64 ετών σε μπουκάλι από κρύσταλλο Lalique, το οποίο κοστολογείται στα $460,000. Όχι δεν τα ήξερα αυτά τα στοιχεία, τα βρήκα επιτόπου. Σκας με μισό μύριο στην κάβα και τους λες "δοκιμαστήριο, υπάρχει?". Δεν το βλέπω.

Τα Five Pawns, δεν προσφέρονται για συλλογή ως φυσικά αντικείμενα, αλλά ως συλλογή εμπειριών. Και αν καλούμαι να σκάσω €30-€40 κάθε φορά που η εταιρεία βγάζει ένα καινούριο υγρό για να το δοκιμάσω, πιστεύω ότι θα το κάνω μετά χαράς. Βέβαια, μιλάω εγώ που έχω ατμίσει τη μάνα μου και τον πατέρα μου. Και πριν τα δύο Limited Edition υγρά, είχα δοκιμάσει όλα τα προηγούμενα. Τι να πω, αν αυτή είναι η "αποζημίωσή" μου για όλα τα τηγανόλαδα που έχω δοκιμάσει στο παρελθόν, τότε τα λεφτά πιάνουν τόπο.

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #512 στις: Ιανουαρίου 11, 2015, 17:31 »
Βασικά από το e-tsigaro Κέρκυρας το παρέλαβα, το οποίο ψωνίζει από Vapeland.

Καταλαβα.ολα λαθος τα'πα.χαχα

Θα μεινω ομως στην πολιτική της εταιριας μεσω της οποιας μπορει να "επωφεληθηκε" και η vapeland καθως οπως ειπε ο cruiser με χαρα θα εδινε 30 ευρω να δοκιμασει το νεο υγρό και πιστευω οτι το ιδοο θα εκανε μεγαλο ποσοστό των φαν της 5 pawns.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #513 στις: Ιανουαρίου 11, 2015, 19:11 »
Στην Vapeland στον αλιμο μου ειπαν οτι η εταιρεία τους ειπε οτι για να καταλαβει καποιος το bff πρεπει να κανει τουλάχιστον 3ml αρα για αυτο δεν το βγαζουν για δοκιμη.
Και εμένα το ίδιο ακριβώς μου είπαν. Δεν νομίζω πάντως οτι έχει να κάνει με τσιγκουνιά ή προσπάθεια να πάρουν το 32άρι, γιατί για παράδειγμα και το castle long και το grandmaster τα έχουν για δοκιμή.


Εγώ πάντως δεν τα δίνω τα λεφτά για να δοκιμάσω παρ'  ότι έχω κόλλημα με το castle long και το grandmaster, απλά το δεύτερο το ατμίζω σε ανοιχτό χώρο γιατί η παστουρμαδίλα δεν αντέχεται παρά μόνο από Αρμένη παντοπώλη...




Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #514 στις: Ιανουαρίου 11, 2015, 19:15 »
Αυτο το πιστευω και εγω.Δεν ειναι πωλητες ειναι ατομα που θα σε βοηθησουν οπως μπορουν ... δεν κοιτανε να σου παρουν λεφτα

Και εγω ατομο με κολλημα στο castle long αλλά αποφευγω να το αγορασω γιατι δεν εχω ακομα τον εξοπλισμο να το χαρω

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #515 στις: Ιανουαρίου 11, 2015, 19:20 »
Εγώ έφτιαξα τον κλώνο του γιατί είναι ακριβό και ατμίζω το αυθεντικό αραιά και που  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #516 στις: Ιανουαρίου 11, 2015, 19:27 »
Την καλυτερη δουλειά κανεις :ρ

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #517 στις: Ιανουαρίου 11, 2015, 20:52 »
.............Εγώ πάντως δεν τα δίνω τα λεφτά για να δοκιμάσω παρ'  ότι έχω κόλλημα με το castle long και το grandmaster, απλά το δεύτερο το ατμίζω σε ανοιχτό χώρο γιατί η παστουρμαδίλα δεν αντέχεται παρά μόνο από Αρμένη παντοπώλη...

Δεν είναι πάντως λίγοι αυτοί που ισχυρίζονται ότι και το BFF αρωματίζει τον χώρο όπως το δεύτερο.....

Αποσυνδεδεμένος Clark_G

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #518 στις: Ιανουαρίου 11, 2015, 21:11 »
Εγώ θα συμφωνήσω πολύ με την άποψη που έχει εκφράσει ο Cruiser79 σε προηγούμενο post, πως αν δοκιμάσεις Five Pawns και σου κάτσουν είναι πολύ δύσκολο να ενθουσιαστείς ξανά με άλλο υγρό.


Το 'παθα. Και όλα τα υπόλοιπα υγρά μου φαίνονται...ε...καλούτσικα στην καλύτερη περίπτωση.


Η λύση που βρήκα στο "αδιέξοδο" είναι να ατμίζω όλη μέρα βάση και το βράδυ να παίρνω τη δόση μου από Five Pawns.

Αποσυνδεδεμένος dimicoco

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #519 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 00:37 »
Αγόρασα πρόσφατα κάποια υγρά εκτός από αυτά που είχα κολλήσει από ένα συγκεκριμένο κατάστημα.. Μου άρεσαν.. Όταν δοκίμασα αυτό με τη ψημένη καρύδα κ βανίλια,δε θυμάμαι το όνομά του τώρα της five pawns,έπαθα ζημιά! Λες κ μούδιασα! Μεθυστικό άρωμα, πολύ ακριβό, με ψιλό κουράζει για όλη μέρα αν κ αρχίζω κ το συνηθίζω, πολύ ωραία συσκευασία, αλλά χτύπημα λιγότερο από άλλα αν κ 18mg νικοτίνη... Πολύ ωραίο! Θέλω να πάρω κ άλλα αλλά είναι 30 ml το άτιμο κ αργεί να τελειώσει! Θέλει πάντως παραπάνω νικοτίνη από αυτή που κάνω έχω την εντύπωση για το συγκεκριμένο υγρό..


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #520 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 01:23 »
Το castle long λες..Αυτο με την νικοτινη ισχυει.Στα 12mg με πιανει βηχας ενω στο castle logn είναι μια χαρα...Ατμιζεται πολυ ευκολα

Αποσυνδεδεμένος dimicoco

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #521 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 01:40 »
Τι μεθυστικό άρωμα????????? ακριβά όμως κ 30ml!


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #522 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 02:29 »
Δημήτρη,αν κατάλαβα καλά το όνομα σου,τα Five Pawn είναι μια ξεχωριστή γκάμα υγρών αναπλήρωσης
απο μόνα τους,αν δεν δοκιμάσεις δεν μπορείς να καταλάβεις τι γίνεται με τα συγκεκριμένα.Ή θα ερωτευτείς
ή θα τα σιχαθείς,με απλά και λίγα λόγια  :)

Αποσυνδεδεμένος dimicoco

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #523 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 02:59 »
Εσύ Χρήστος να φανταστώ? Ναι Δημήτρης εδώ! Έπαθα κάτι περίεργο με αυτό το υγρό. Ενώ δοκίμασα κάποια που μου άρεσαν κ θα διάλεγα 2, δοκίμασα αυτό κ έπαθα πλάκα! Μου άρεσε πολύ! Μόλις το άτμισα μετά το μετάνιωσα που το πήρα! Με λύγωνε γεύση κ κυρίως άρωμα! Τώρα μου αρέσει.. Θέλει να το πηγαίνω χαλαρά όμως κ δε μπορώ μόνο αυτό. Πάντα κάνω ένα καπνικό κ ένα αρωματικό..


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #524 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 03:09 »
Μετά απο κατανάλωση περίπου 20-25ml Castle Long επιβεβαιώνω πως για ολοήμερο είναι δύσκολο υγρό,
εγώ δεν μπόρεσα γιατί με μπούκωσε η γεύση του,απο το πρωί μέχρι και βράδυ δεν κάνει.Ωστόσο έχω σχηματίσει
την γνώμη πως τα υγρά της Five Pawn δεν είναι για ολοήμερα,είναι καλό να έχεις 2 γεύσεις μαζί.Το μόνο απο τα
λίγα που έχω στην κατοχή μου,είναι το Grandmaster που έχω βαρέσει ολοήμερο,έχω καταναλώσει ήδη 1 μπουκαλάκι
και ακόμα μου αρέσει (αλλά δεν το κάνω ολοήμερο πλέον γιατί είναι ακριβό).


Αν έχεις καλο στημένο επισκευάσιμο,έχεις τέλεια γεύση σε GrandMaster,τόση ώστε να μην σε μπουκώνει αλλά παράλληλα
να σε γεμίζει αυτή η περίεργη γεύση.Αν το συγκεκριμένο υγρό το δοκιμάσεις σε κανένα εργοστασιακό ή κακο στημένο
επισκευάσιμο,τότε θα το σιχαθείς.




Υ.Γ. Χάρηκα για την γνωριμία Δημήτρη :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1099946 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176288 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 292 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21997 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 284408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209359 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68267 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315157 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15299 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126462 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95051 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem