vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

507 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, manoslykos, Milarepa, zalaros

Twitter

Υγρά Five Pawns

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #330 στις: Δεκεμβρίου 16, 2014, 09:18 »
Δυσκολες και εντονες γευσεις, δοκιμασα καποιες απο αυτες και με εξαιρεση το gabit ολα τα αλλα (grandmaster, queenside & castle long) μου φανηκαν πολυ εντονα γευστικα, σιγουρα ειναι ιδιαιτερα και νοστιμα αλλα οχι για ολη τη μερα, περισσοτερο ειναι για να ντριπαρεις καποιες φορες κατα την διαρκεια της ημερας.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #331 στις: Δεκεμβρίου 16, 2014, 09:52 »
Μια που όπου να ναι θα δοκιμάσουμε και το καινούριο δημιούργημα, προστέθηκε και αυτό στην ψηφοφορία και δόθηκε η δυνατότητα 4 ψήφων αντί για 3.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #332 στις: Δεκεμβρίου 16, 2014, 09:53 »

@micronΜωρέ αν το άντεχα οικονομικά, όλη τη μέρα θα το πιπίλαγα το castle long :)

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #333 στις: Δεκεμβρίου 16, 2014, 20:07 »
Επανέρχομαι μετά την τρελή εμπειρία μου με το Castle Long. (Αναφέρω έτσι για να μην ψάχνετε σε παλαιότερες
απαντήσεις αν μου άρεσε η όχι  :D )

Παρέλαβα σήμερα το GrandMaster:


Ανοίγω το κουτάκι και σκαλώνω άσχημα,κάτι πάει/δεν πάει καλά.Βρε τι μυρωδιά είναι αυτή,κάτι μου
θυμίζει άλλα όχι απο κάτι που τρώγεται ή πίνεται.Κάτι μου θυμίζει,παλιές καταστάσεις.Βρε δεν μπορεί,σαν
να μυρίζω μέσα σε βαφείο,λάκα βερνίκι κλπ.Λέω ΑΠΟ και ΚΛΥΕΤΑΙ!Ανοίγω το μπουκαλάκι και η συγκεκριμένη
μυρωδιά ακόμη πιο έντονη.Το κλείνω και περιμένω να σχολάσω,να πάω σπίτι και να ετοιμαστώ για την δοκιμή.


Βράσιμο ο ατμοποιητής,νέα αντίσταση και γεμίζω το Tank.1-2 τζούρες,αρχίζει και μου έρχεται η μπανάνα,όχι
καθαρή μπανάνα όμως,κρέμα μπανάνας όπως αναφέρει,ίσως να θυμίζει και λίγο το παγωτό μπανάνα.Σίγουρα
δεν είναι όμως αυτή η γεύση,είναι συνδιασμός,συνδιασμός με μια παρουσία του φυστικοβούτιρου που μου αρέσει.
Ελαφριά αίσθηση κυρίως κατα την εκπνοή που να σε γεμίζει το στόμα.Βέβαια είχα ενδιασμούς καθώς δεν είμαι λάτρης
του φυστικοβούτηρου,αλλά στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν το περίμενα με τίποτα.Όσο για την καραμέλα,είναι
κάτι για μένα που πρέπει να το ψάξεις αρκετά στην γεύση,άσχετα αν υπάρχει και βέβαια έτσι το αισθάνεται ο δικός μου
ουρανίσκος.


Πιο ελαφρύ υγρό,ίσως γι'αυτό και άρεσε σε αρκετούς,ένα υγρό που γευστικά είναι και ολοήμερο,αλλά προσωπικά τα
Five Pawn τα έχω συνδιάσει για πιο συγκεκριμένες καταστάσεις και όχι για ολοήμερο.Ίσως για έναν Κυριακάτικο καφέ
με χαλάρωση,ή ένα βραδάκι μαζί με κρασάκι.


Κατ'εμέ,αν δεν ξέρετε τι να διαλέξετε,ότι γεύση φαντάζομαι και στα άλλα υγρά αναγράφει το κάθε ένα,αυτήν εισπράτετε
αλλά με έναν συνδιασμό που συνήθως αρέσει,πολύ ιδιαίτερο,πολύ γευστικό και σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση αυτά τα υγρά δεν
κάνουν γι'αυτούς που ψάχνουν Light γεύσεις.


Επόμενο υγρό για αγορά ή το Castle Long Reserve (ξετρελάθηκα με το απλό) ή την Μαύρη Πεσπένη Σημαία  :-[


Υ.Γ. ΠΡΟΣΟΧΗ σε αυτούς που θα κάνουν την αγορά βάση ψηφοφορίας που έγινε παραπάνω.Πιστεύω οι περισσότεροι
έχουν ψηφίσει με βάση αυτά που έχουν δοκιμάσει.Παράδειγμα εγώ έχω πάρει 2 μέχρι τώρα και τα ψήφισα και τα 2.Λίγοι
πιστεύω είναι αυτοί που δοκίμασαν όλα τα υγρά και ψήφισαν αυτά που απλά τους άρεσαν.


Φιλικά!

Αποσυνδεδεμένος billsal

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #334 στις: Δεκεμβρίου 16, 2014, 20:16 »
Αν κατεβω την αλλη εβδομαδα Θεσσαλονικη που μπορω να τα δοκιμάσω ... αντε γιατι με τρελάνατε .... :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:   και αν δεν αγορασω στο τελος  θα φαω κράξιμο ?  (αν δεν μου αρεσουν εννοω)


Στο e-smokers στην Μητροπόλεως τα έχει σίγουρα φίλε μου

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #335 στις: Δεκεμβρίου 16, 2014, 22:45 »
ChRis, αν σου άρεσε το απλό castle long, το reserve θα σε γονατίσει νομίζω. Να πω και εγώ για την ψηφοφορία, που δοκίμασα ότι έχει να προσφέρει η εταιρεία εκτός από τη σημαία, ότι ψήφισα grandmaster, Castle Long και Castle Long Reserve. Την τέταρτη ψήφο, τη φυλάω μέχρι να δοκιμασω και τη σημαία, και αν δεν μου αρέσει, τότε θα την πάρει το lucena.

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #336 στις: Δεκεμβρίου 16, 2014, 22:46 »
αχ αυτή η σημαία ...Γιατί πιστεύω ότι θα κάψει καρδιές ?

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #337 στις: Δεκεμβρίου 16, 2014, 22:58 »
Διατηρω καποιες επιφυλαξεις γιατι γνωριζω καλα τη μαυρη τρουφα
δε νομιζω οτι θα αρεσει σε πολυ κοσμο
Εγω παντως περιμενω με το τρουφολαδο στο χερι  για τη κλωνοποιηση  :))


Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #338 στις: Δεκεμβρίου 16, 2014, 22:59 »
χαχαχαχαχαχα

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #339 στις: Δεκεμβρίου 16, 2014, 23:05 »
Castle Long , Castle Long Reserve και Perpetual Check η δική μου τριάδα. Σαν τέταρτο θα μπορούσα να προσθέσω το Grandmaster (παρά την ενοχλητική οσμή που αφήνει στο χώρο).  Έχοντας δοκιμάσει και τις δύο σειρές.
Αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ Castle Long Reserve.....και  Jack Daniels. Απίθανος συνδυασμός  :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #340 στις: Δεκεμβρίου 16, 2014, 23:06 »
Θεμη εχεις πολυ εκλεπτυσμενες συνηθειες σαν παλια ελληνικη ταινια ... σαν το αβαταρ σου ... :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #341 στις: Δεκεμβρίου 16, 2014, 23:22 »
ChRis, αν σου άρεσε το απλό castle long, το reserve θα σε γονατίσει νομίζω.
Να φανταστώ εννοείς θα μου αρέσει πολύ έτσι; (Μαμώτο  :-\ )

Και να κάνω ένα μικρό διαφημιστικό αστείο τώρα έτσι γι'αυτούς που απολαμβάνουν κάποιο Five Pawn με
ένα οποιοδήποτε ρόφημα δίπλα τους... ;)


Διάλογος μεταξύ πελάτη και καταστήματος Η.Τ.


-Ναι γεια σας,πουλάτε υγρά;
-Τι υγρά θέλετε;
-Μπαταρίας!


-Ναι γεια σας,έχετε φιτίλια;
-Ναι τι διάμετρο και υλικό;
-Απο αυτά που αρπάζουν εύκολα,τα θέλω για αυτοσχέδια...


-Γεια σας και παλιιιι,ήρθα να πάρ... Ωπ,λάθος αυτό είναι απο βίντεο που βλέπω. :))


Κατα τα υπόλοιπα...


-Ναι γεια σας,θέλω βάση για τα νέα μου αρώματα
-Τι διάσταση; έχουμε 50x50 80x80 και 120x80 σε ξύλο και αλουμήνιο!




-Ναι γειά σας...
-Πάλι εσύ;
-Ξέχασα να ρωτήσω για θήκες!
-Για τον λαιμό;
-To βάζουν και εκεί τώρα το Glock;
=============================================






Μην με ρωτήσετε που τα διάβασα,τώρα τα σκέφτηκα ατμίζοντας GrandMaster,λέτε να με πείραξε
το φυστικοβούτυρο;  :bye:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #342 στις: Δεκεμβρίου 17, 2014, 01:08 »
Ναι ChRis αυτό εννοώ. Αν το χειριστείς όπως ο Tem, σε μια ιδιαίτερη στιγμή δηλαδή, θα σε αποζημιώσει και στην ουσία δεν θα νιώθεις την ανάγκη να το ατμίσεις σε πιο καθημερινές στιγμές.

Tem, εγώ το ατμίζω τώρα παρέα με Metaxa 5*. Παρόλα αυτά συμφωνώ με το συνδυασμό σου, καθώς πάει υπέροχα με ξυλώδη ποτά.

Lux, όσον αφορά τη φώτο σου, δεν την παλεύεις μια, έτσι?

Όσον αφορά την τρούφα, την έχω χρησιμοποιήσει σε μους μαύρης σοκολάτας με ίνες καραμέλας και ήταν όνειρο. Αν δουλέψει ο συνδυασμός Toffee, σοκολάτα και τρούφα, νομίζω ότι θα γράψει καλά. Αν και προβλέπω η τρούφα να παίζει επικουρικό ρόλο, κάτι σαν εισαγωγή στο κυρίως πιάτο, τον καφέ με το μέλι όπως το Οραματίζομαι. Μέρες μείνανε, υπομονή. Υπόσχομαι λεπτομερέστατη περιγραφή για τη μαύρη σημαία.

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #343 στις: Δεκεμβρίου 17, 2014, 02:19 »

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #344 στις: Δεκεμβρίου 17, 2014, 02:27 »



 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1100005 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176347 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 423 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 304 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22025 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 284560 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209379 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68309 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315199 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15348 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126519 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95079 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem