vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

279 επισκέπτες, 9 χρήστες
Tem, stamatisgr, lagoudakis, zalaros, Doubt, John K, manoslykos, grag, ΨΗΛΟΣ

Twitter

Υγρά Five Pawns

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #45 στις: Ιουλίου 20, 2014, 15:12 »
Σε αντιθεση με μια αλλη εταιρια, οπου εστειλα κι εκει το ιδιο email,  (εχουν, δεν εχουν διακετυλιο τα υγρα τους) μου απαντησανε οτι βρισκονται σε εξελιξη διαφορα τσετ που κανουν και θα αναρτηθουνε μολις βγουνε τα αποτελεσματα.

Ποια εταιρεία;
Έτσι, για να μαθαίνουμε...

Αποσυνδεδεμένος periptero

  • **
  • 288
  • Party all the time
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #46 στις: Ιουλίου 20, 2014, 15:50 »
Halo
Ανεβασα ακριβως την απαντηση στο νημα της Halo : απαντηση #2722

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9588
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #47 στις: Ιουλίου 22, 2014, 02:21 »
Eπειδή ετέθη ως θέμα έστειλα χθές ερώτημα προς την Five Pawns σχετικά με το αν τα υγρά της εταιρείας διαθέτουν διακετύλιο......
Νωρίτερα σήμερα έλαβα την παρακάτω απάντηση :

Hi Themistoklis,
I'm reaching out to you regarding your question. None of our handcrafted flavors use diacetyl or acetone. We use only natural USP/food grade ingredients and the best premium pharmaceutical grade nicotine, resulting in a 50% VG/50% PG combination made in the state of California. I hope this helps. If you have any other questions, please don't hesitate to contact me.
Kind Regards,
Annoushka Lyvers
Five Pawns Inc.
Customer Service
(949) 474-1150



Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #48 στις: Ιουλίου 22, 2014, 02:35 »
Κάτι παρόμοιο απάντησε και σε μένα η FA σήμερα αλλά έστειλα πίσω μήνυμα για να μου στείλουν τις αναλύσεις … αύριο περιμένω μαιλ

Αποσυνδεδεμένος periptero

  • **
  • 288
  • Party all the time
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #49 στις: Ιουλίου 22, 2014, 03:50 »
Εννοειτε οτι δεν αρκει αυτο!!!!!!!!!!!!!
Πρεπει να τους ζητησεις διαπιστευτηρια, εγγραφα, κατι χειροπιαστο και επισημο.

Εχει εξαιρετικο ενδιαφερον αυτη η ιστορια γενικα με το πως αντιδρανε οι εταιριες σε αυτο το θεμα.
Θα παρακολουθω συνεχως για νεοτερα...

Περιεργο παντος εμενα δεν μου εχουν απαντησει ακομα. 2 email σε 7 μερες και παλι τιποτα.
Εσυ εστειλες email σαν απλος χρηστης η' σαν αντιπροσωπος-διαχειριστης φορουμ-εμπορος κτλ... ?
Γιατι αν ειναι ετσι να τους στειλω οτι ειμαι ο Προεδρος της Δημοκρατιας και θελω να ξεκινησω το ατμισμα  :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #50 στις: Ιουλίου 22, 2014, 10:41 »
Eπειδή ετέθη ως θέμα έστειλα χθές ερώτημα προς την Five Pawns σχετικά με το αν τα υγρά της εταιρείας διαθέτουν διακετύλιο......
Νωρίτερα σήμερα έλαβα την παρακάτω απάντηση :

Hi Themistoklis,
I'm reaching out to you regarding your question. None of our handcrafted flavors use diacetyl or acetone. We use only natural USP/food grade ingredients and the best premium pharmaceutical grade nicotine, resulting in a 50% VG/50% PG combination made in the state of California. I hope this helps. If you have any other questions, please don't hesitate to contact me.
Kind Regards,
Annoushka Lyvers
Five Pawns Inc.
Customer Service
(949) 474-1150


Εγκυκλοπαιδικά μόνο: Είναι εύκολο να αντιγράψεις εδώ επ' ακριβώς το μήνυμα που τους έστειλες?

Ρωτάω γιατί η απάντησή τους δείχνει ότι τους ρώτησες αν χρησιμοποιούν διακετύλιο, όχι αν τα υγρά τους το περιέχουν. Επειδή είμαι σίγουρος ότι εσύ το δεύτερο ρώτησες, ή δεν σε κατάλαβαν ή αποφεύγουν να απαντήσουν. Αν ισχύει το ότι αποφεύγουν να απαντήσουν, θέλω να πιστεύω ότι αυτό συμβαίνει μέχρι να διαθέτουν τα δεδομένα για μια ξεκάθαρη απάντηση.

Τα συγχαρητήριά μου πάντως στον υπεύθυνο εταιρικής πολιτικής τους. Και ας έπεσαν σε άνθρωπο που μπορεί να ερμηνεύει σωστά τις generic απαντήσεις!!! C:-)

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9588
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #51 στις: Ιουλίου 22, 2014, 12:35 »
H ερώτηση ήταν νομίζω σαφής.  Αντιγράφω λοιπόν μέρος του μηνύματός μου :

From: <[email protected]>
Date: Sun, Jul 20, 2014 at 5:49 PM
Subject: New Message (sent by contact form at Five Pawns)
To: [email protected]

Name: Themistoklis Papadimitriou
E-Mail: [email protected]

Message: .......... My simple question is : Does any of your juice contain Diacetyl?..........


Να αναφέρω επίσης -απαντώντας σε προηγούμενο σχόλιο του μέλους periptero- ότι το παραπάνω μήνυμα το έστειλα με την ιδιότητά μου ως μέλος του e-kapnisma.gr αλλά και ως πελάτη της Five Pawns.

Αποσυνδεδεμένος periptero

  • **
  • 288
  • Party all the time
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #52 στις: Ιουλίου 22, 2014, 12:55 »
Πελατης τους ειμαι κι εγω. Μια φορα παρηγγειλα, αλλα κι αυτο μονο με κανει πελατη νομιζω. Απο το email μου μπορουνε να δουνε ποιος ειμαι και τι...
Δεν τους ανεφερα τη συγκεκριμενη σελιδα, αλλα τους ειπα οτι ειμαι μελος ενος Ελληνικου φορουμ...

Παρεπιπτωντος απαντηση δεν εχω παρει ακομα  :angry_orange:





Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 22, 2014, 12:57 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #53 στις: Ιουλίου 26, 2014, 15:01 »
Τα συγκεκριμένα υγρά μου έχουν κάνει εξαιρετική εντύπωση, και από όσα είχα ακούσει και από έρευνα στην σελίδα της εταιρείας.

Είχα λοιπόν σκοπό να κάνω παραγγελία τα sample packs, αλλά το Σεπτέμβρη ώστε να παραγγείλω και το Castle Log Special Reserve, που θα είναι διαθέσιμο στο site της εταιρείας.

Επειδή όμως δεν με αφήνουν να αγιάσω, δοκίμασα σήμερα το Grandmaster. Ασφαλώς θα περιμένετε εντυπώσεις....

Υπομονή μέχρι το Σεπτέμβρη!!! ;D


Αποσυνδεδεμένος metalllinos

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #54 στις: Ιουλίου 26, 2014, 20:42 »
Μόλις σήμερα δοκίμασα και εγώ to Grandmaster... Υπέροχο υγρό! Ανυπομονώ να δοκιμάσω και τα υπόλοιπα...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #55 στις: Ιουλίου 27, 2014, 00:00 »
Παρακαλούμε σε περίπτωση που θέλετε να παραγγείλετε κάποια πράγματα από κοινού, οποιαδήποτε συνεννόηση να γίνει με πμ. Κάποια μηνύματα διαγράφηκαν γι αυτό το λόγο.
Διαβάστε και εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6.msg524416.html#msg524416
Εκ του συντονισμού.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 27, 2014, 00:15 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #56 στις: Ιουλίου 31, 2014, 23:51 »
Το συγκεκριμένο μπουκαλάκι grandmaster το έχουμε πάρει.... όλοι εδώ στο νησί (όλοι, τεσπα, οι 4-5 που έχουμε διαβάσει δυο λόγια για τα πέντε πιόνια). Έχω να ομολογήσω ότι η γεύση είναι πολύ ενδιαφέρουσα. Ακόμα κι εγώ που είμαι λάτρης των καπνικών και δεν πολυσυμπαθώ τις φρουτενιογλυκιές γεύσεις, για κάποιο ανεξήγητο λόγο δεν μπορώ να σταματήσω να το ατμίζω. Άντε να κάνουμε την παραγγελία για sample pack.

ΥΓ: Πρόσκληση για δράση! Όλοι οι φαν να σπαμάρουμε το π.μ. του cruiser για πρόωρο review!  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος chriscorfu88

  • **
  • 186
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #57 στις: Αυγούστου 05, 2014, 19:26 »
μετά από τυχαία συνάντηση με τον cruizer και τον metallino έπεσα σε κουβέντα για τα five pawns
έχεις δοκιμάσει κανένα από αυτά μου λένε... δυστυχώς δεν έτυχε απάντησα.... και μου παραδίδει ο metallinos την Σοφία γεμάτη με το grandmaster και μου λέει δοκίμασε....
έμεινα κόκορος που λένε στην Κέρκυρα.... τέτοιο υγρό ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ δεν έχω ξαναγευτεί και δεν είναι και λίγα αυτά που έχω δοκιμάσει.
η γεύση του ήταν πολύπλοκη και άκρως εθιστική με αποτέλεσμα κανά 15 λεπτο να είμαι συνέχεια πιπίλα και να μην θέλω να το δώσω πίσω.
με το που γύρισα σπίτι κατευθείαν μπήκε παραγγελία... επίσης μπήκε παραγγελία για δοκιμή και το long castle που από την περιγραφή του μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρον..... ανυπομονώ να τα δοκιμάσω στον ΙΑΤΤΥ... 
 

Αποσυνδεδεμένος Stamit

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #58 στις: Αυγούστου 05, 2014, 22:50 »
κυριοι με χαρα σας αναφερω οτι τα υγρα εχουν ερθει απο χτες σε γνωστη αλυσιδα της Αθηνας....επιτελους!!!!

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #59 στις: Αυγούστου 06, 2014, 16:57 »
Με μηδενική νικοτίνη δεν έχουν? Κρίμα  :thumpdown:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556555 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 197 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181430 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 67 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8795 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34386 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537981 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60356 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238581 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 743 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16642 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138836 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz