vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

425 επισκέπτες, 6 χρήστες
Mimhsdr, thanos1071, Tem, Jorge, SEB, camber

Twitter

Υγρά αναπλήρωσης GreekVapes by eBaron

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Υγρά αναπλήρωσης GreekVapes by eBaron
« στις: Ιουλίου 01, 2013, 19:39 »
[youtube]T1Xea_Jmsk8[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος white varadero

  • ***
  • 871
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος.
Απ: Υγρά αναπλήρωσης GreekVapes by eBaron
« Απάντηση #1 στις: Ιουλίου 01, 2013, 21:35 »
τι να γραψει κανεις.............................
 
 
το σταγονομετρο σε μπουκαλι 60 ml ετοιμου υγρου τι να το κανεις ρε μεγαλε?
αρωμα ειναι?
 
και αλλα πολλα...............................................

Αποσυνδεδεμένος G.K.77

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Γιώργο και είμαι καλά.
Απ: Υγρά αναπλήρωσης GreekVapes by eBaron
« Απάντηση #2 στις: Ιουλίου 01, 2013, 22:02 »
Μάλλον πιπέτα εννοεί, για εύκολο γέμισμα του ατμοποιητή 8)

Αποσυνδεδεμένος Drakos

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας ήτανε ο πόνος ένα τσιγάρο δρόμος..
Απ: Υγρά αναπλήρωσης GreekVapes by eBaron
« Απάντηση #3 στις: Ιουλίου 03, 2013, 12:20 »
Αγόρασα το Αμβροσία με 10mg νικοτίνη.
Εξαιρετικό χτύπημα για 10άρι, καθαρά τσιγαρίσιο με ξηρή επίγευση και χωρίς κατάλοιπα στην αντίσταση. ;)
Αισθητή η παρουσία του αμύγδαλου στην γεύση και σε γενικές γραμμές ισορροπημένο υγρό για ολοήμερο άτμισμα. Εμένα προσωπικά με ευχαρίστησε. Αυτό όμως που μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση όπως είπα και πιο πάνω είναι το χτύπημά του.. :respect:



Αποσυνδεδεμένος georgenik

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης GreekVapes by eBaron
« Απάντηση #4 στις: Ιουλίου 08, 2013, 20:23 »
Σημερα πηρα το sparta στα 10mg θα το ατμισω την πεμπτη και θα σας πω εντυπωσεις.

Αποσυνδεδεμένος kostasshoegazer

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης GreekVapes by eBaron
« Απάντηση #5 στις: Αυγούστου 30, 2013, 15:25 »
Είμαι κάτοχος της Αμβροσίας στα 10mg νικοτίνης. Το υγρό είναι καταπληκτικό για μένα. Είναι όντως καπνικό και στο τέλος αφήνει μια γλυκιά επίγευση αμυγδάλου και λοιπών ξηρών καρπών.[size=78%]Έρχεται σε μπουκάλια των 60ml και αναγκαστικά πρέπει να το βάλεις σε άλλο μπουκαλάκι. Μαζί με αυτό είχα αγοράσει και το sparta το οποίο ενώ περίμενα να μου αρέσει περισσότερο έμεινε σε δεύτερο ρόλο και αυτό γιατί είναι έντονο καπνικό και με κουράζει μετά από λίγο. Και τα δύο υγρά έχουν πολύ καλό χτύπημα. Ίσως η αμβροσία να έχει ελάχιστα πιο δυνατό απ' ότι το Sparta.[/size]

Αποσυνδεδεμένος eliaspage

  • **
  • 264
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης GreekVapes by eBaron
« Απάντηση #6 στις: Αυγούστου 30, 2013, 18:00 »
Εδώ και περίπου 20 μέρες κάνω το sparta και το nectar. Εξαιρετικά υγρά και τα δυο για καθημερινή χρήση το sparta είναι καθαρά καπνικό με μια ιδιαίτερη γεύση που όμοια δεν έχω ξαναατμήσει γιαυτό δεν μπορώ να πω σε τι μου φέρνει το μόνο σίγουρο είναι το καπνικό και φυσικά καθημερινό υγρό. Ως αναφορά το nectar είναι πραγματικά υπέροχο έχει καπνική βάση και μια υπέροχη επίγευση από φουντούκι. Είναι γλυκό υγρό αν και με καπνική βάση και αυτό που μου έκανε μεγάλη εντύπωση είναι ότι ενώ μου φαινόταν πως θα με μπούχτιζε μου κόλλησε εύκολα για καθημερινό υγρό ίσως τις καπνικής του βάσης.   

Αποσυνδεδεμένος georgenik

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης GreekVapes by eBaron
« Απάντηση #7 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2013, 12:55 »
Το νέκταρ αφήνει κατάλοιπα στην αντίσταση;
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 26, 2013, 15:12 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος alexgr

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
Απ: Υγρά αναπλήρωσης GreekVapes by eBaron
« Απάντηση #8 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2013, 14:47 »
Γενικά τα συγκεκριμένα υγρά δεν είναι ιδιαίτερα resistant friendly. Σε αποζημιώνει όμως με το παραπάνω η γεύση τους. Για μένα περίπου οι αλλαγές αντίστασης είναι διπλάσιες από ότι με όσα άλλα υγρά έχω δοκιμάσει.

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης GreekVapes by eBaron
« Απάντηση #9 στις: Οκτωβρίου 08, 2013, 16:29 »
Μια ερώτηση: Ξερει κανείς ποσοστά pg-vg στην Αμβροσία?


και ένα tip: Στα 60άρια μπουκάλια της greekvapes (και el toro) ταιριάζουν ωραιότατα τα σταγονόμετρα από τα 30άρια της halo, οπότε αν κάποιος εχει κρατήσει παλιά μπουκάλια...

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Υγρά αναπλήρωσης GreekVapes by eBaron
« Απάντηση #10 στις: Οκτωβρίου 08, 2013, 18:17 »
VG 50 PG 50 :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος vagnest

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης GreekVapes by eBaron
« Απάντηση #11 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2014, 11:07 »
Αλήθεια ρε παιδιά, το SPARTA δε σας αφήνει μια αίσθηση σαν τσίχλα ή καραμέλα καννέλας???

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης GreekVapes by eBaron
« Απάντηση #12 στις: Νοεμβρίου 29, 2014, 06:57 »
Αγορασα προσφατα, τοσο το ΑΜΒΡΟΣΙΑ οσο και το SPARTA, εντυπωσεις:


- Δεν εχουν καμία σχεση με τα υπολοιπα υγρα του e-baron, και το λεω αυτο επειδη ειμαι fun στα περισσοτερα απο αυτα, μαλιστα σε σημειο που με κανει να πιστευω πως μονο το ονομα του βαζει πανω, τα υγρα τα φτιαχνει αλλος. Το ιδιο ειχα παρατηρησει και στα papillon organic.


- Η βαση των υγρων ειναι "υποδιεστερη" και σιγουρα διαφορετικη απο αυτη που χρησιμοποιει ο e-baron στα δικα του υγρα (σειρα El toro, e-baron, the cellar), sorry αλλα τεινει προς "κινεζιά".


- ΑΜΒΡΟΣΙΑ


Ωραια γευση, ισως για ολη την μερα, αρκετα καπνικο ομως και η βαση του δεν βοηθαει ωστε να γινει υγρο για ολη τη μερα. Το αμυγδαλο (ξηρος καρπος) ειναι αυτο που το χαρακτηρίζει στην γευση.


- SPARTA


Πολυ δυνατο καπνικο, αν ειχε καλυτερη βαση θα ηταν ενα απο τα πιο κορυφαια καπνικα που κυκλοφορουν, δυσκολη γευση ωστε να την περιγραψης, ειναι καπως πολυπλοκη, σιγουρα 99% καπνικο και μαλιστα καλυτερο απο το ΑΜΒΡΟΣΙΑ.


Ειναι καθαρα καπνικα τα υγρα αυτα, δηλαδη "τασακια", σιγουρα εκει εξω υπαρχουν (ακομα και απο "πολυ" πιο φθηνες εταιριες) καλυτερα καπνικα, αν θα τα ξαναγοραζα; ΟΧΙ!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102267 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176654 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 514 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22305 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285242 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68666 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315590 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15589 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126838 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95238 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem