vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

504 επισκέπτες, 7 χρήστες
zamploutos, dkostas, Jorge, Sergios, camber, Harris, kostas...

Twitter

Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #45 στις: Φεβρουαρίου 05, 2014, 05:59 »
Για μενα προσωπικα ο συγκεκριμενος με τα κοκκινα o-rings (μια και αυτον αγορασα) ειναι μακραν ο καλυτερος κλωνος που εχει πεσει στα χέρια μου, και εχουν πεσει αρκετοι... kayfun, taifun, ithaki... κτλ κτλ Ισως να ειναι ο μονος κλωνος που αξιζει πραγματικα να αγορασετε.

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #46 στις: Φεβρουαρίου 05, 2014, 09:20 »
micron

Όλοι οι παραπάνω έχουν πολύ καλούς κλώνους απλά δεν είναι στο fasttech που παίζεις εντελώς λότο όμως σε τιμή χώμα. Επίσης βγαίνουν κι άλλοι κλώνοι Aqua με κόκκινα o-rings όχι μόνο του Hcigar. Μου έχουν βγει πολύ καλά πράγματα και από fasttech όμως για να είμαι ειλικρινής και μερικές φορές χρειάζονται επεμβάσεις. Κανείς δεν ειναι τέλειος πάντως.

Π.χ. Σε αυτόν μόλις συνειδητοποίησα ότι το επάνω καπάκι δεν έχει o-ring ενώ ο αυθεντικός έχει. Δεν δημιουργεί κάποια διαρροή βέβαια αλλά του έβαλα ένα από αυθεντικό kayfun που ταίριαξε γάντι (χαχα αυτά τα replacement kits των Kayfun τελικά μου έχουν φανεί πενταχρήσιμα!)

Άλλο ένα μικρό ατόπημα που επίσης βρήκα ψάχνοντας και διαβάζοντας είναι οι τρύπες αερισμού. Στoν αυθεντικό οι τρύπες είναι κεντραρισμένες μεταξύ των δυο καναλιών ώστε ο αέρας να διανέμεται ισρροπημένα καθώ ταξιδεύει κάτω από το deck και μέσα από το derlin με τα κανάλια που είναι τοποθετημένο στη βάση. Εδώ οι τρύπες είναι κοντά στην μια από τις δυο οπές αερισμού και ίσως η μια τρύπα που είναι κοντύτερα να παίρνει λίγο περισσότερο αέρα. Επίσης έχω την εντύπωση από όσα έχω διαβάσει ότι ο original έχει πολύ αεράτη τζούρα (περισσότερο από Kayfun) αλλά σε αυτόν είναι λίγο πιο σφιχτή. Θα κάνω κάποιους υπολογισμούς όταν έχω χρόνο να δω αν έχει ιδιαίτερη σημασία γιατί στην πράξη δεν βλέπω κάτι και μου αρέσει. Είναι εύκολο πάντως να κάνει κανεί προσαρμογή του αέρα αν έχει όρεξη και σωστά εργαλεία αλλά ειλικρινά δεν χρειάζεται και ο ατμοποιητής δουλεύει καλά out of the box.

Και δυο φωτογραφίες που βρήκα στο ECF και δείχνουν αυτό που περιγράφω με τις τρύπες. To πλαστικό  (το άσπρο) κάτανεμει τον αέρα στις τρύπες του deck αλλά η δεξιά τρύπα είναι πιο μακρυά από την δεύτερη τρύπα (δεξιά πάνω στο deck) και ο αέρας κάνει μεγαλύτερη διαδρομή για να φθάσει εκεί.

[URL=http://s1306.photobucket.com/user/JargonGR/media/DSC00027_zps1b9dd967.jpg.html][/url]

Δεν νομίζω ότι επηρρεάζει βέβαια διότι εφόσον οι διατομές είναι ίδιες η ποσότητα αέρα που περνά θα είναι επίσης ίδια απλά η πρώτη που είναι πιο κοντά θα παίρνει πρώτη αέρα κατά κάποια miliseconds (τρίχες δηλαδή) αλλά στη συνέχεια η ροή θα είναι ίδια εφόσον η πίεση και ποσότητα αέρα από την εισαγωγή ξεπερνούν τη δυναμική της πρώτης τρύπας. Ειδάλως χρειάζεται νταμπερ όπως στα συστήματα εξαερισμού....Ένα simulation σε υπολογιστή θα μας έδινε ακριβείς απαντήσεις...........χαχαχαχα.... ;D   


Αποσυνδεδεμένος psvag

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #47 στις: Φεβρουαρίου 05, 2014, 10:44 »
... καλημέρα και συγχωρέστε με, εάν γίνω λιγάκι αιρετικός.
[/size]Οι λόγοι που μας οδηγούν στο να αγοράσουμε έναν κλώνο ποικίλουν από ατμιστή σε ατμιστή.
[/size]Συγκλίνοντας σχεδόν πάντα στο χαμηλότερο έως και ελαχιστόταστο κόστος των κλώνων σε σχέση με τους αυθεντικούς.
[/size]Η αγορά των κλώνων γίνεται από Κινεζομάγαζα και από Ευρώπη και Αμερική.
[/size]Έχω δει σε πολλά νήματα πως ορισμένοι αγοράζοντες εξ΄ Ευρώπας και εξ΄ Αμερικής αρχίζουν ένα άνευ προηγουμένου ξεμπρόστιασμα κατά των κινέζικων μαγαζιών, για τα ατοπήματά τους για άχρηστη πραμάτια κ.ο.κ. Εν τω μεταξύ πολλοί εξ  αυτών λένε διάφορα χωρίς καν να έχουν δοκιμάσει τους αντίστοιχους κλώνους αμερεικανοευρωπαίους με του κινέζικους, (κάπου είδαν, από κάποιον άκουσαν, κάπου διάβασαν κλπ).
[/size]Ποια άραγε είναι η ανάγκη αυτών των συγκρίσεων;
[/size]Τονίζω πως ούτε είμαι και ούτε επιθυμώ να γίνω κανενός μαγαζιού "ντίλερ", απλά διερωτώμαι γιατί να συμβαίνει αυτό!
Κλείνοντας την παρέμβασή μου, τον Aqua τον πήρα από την Άχρηση φαστ... πλέρωσα 15 ολάκερα ευρά, ΠΥΡΟΒΑΛΑΕΙ και ΜΑΜΑΕΙ, το γράφω έτσι για το γ@#ώτο!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 05, 2014, 10:49 από psvag »

Αποσυνδεδεμένος kostaspro

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #48 στις: Φεβρουαρίου 05, 2014, 11:02 »
MIcron θα συμφωνήσω μαζί σου ..χθές παρέλαβα τον AQUA και εγώ απο FASTTECH αυτόν με τα κόκκινα Oring  και τωρα τον ατμίζω δεν έχω λόγια .....σε εμένα ήρθε άψογος και τον συστήνω ανεπιφύλαχτα ....ΟΜΟΡΦΟΣ ΕΛΑΦΡΥΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΜΙΑ ΔΙΑΡΡΟΗ ΚΑΙ ΓΕΥΣΗ ΓΕΥΣΗ και ολα αυτα με 15ευρώ σούπερ

Αποσυνδεδεμένος boudas78

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #49 στις: Φεβρουαρίου 05, 2014, 12:56 »
Με τη σειρα μου θα συμφωνησω και γω το εργαλειο σκωτωνει

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #50 στις: Φεβρουαρίου 05, 2014, 13:36 »
Καλοάτμιστος psvag αλλά δεν είναι πάντα έτσι.

Πήρα κλώνο νεμεσις και είναι άψογος.
Πολύ καλά σπειρώματα και ΠΥΡΟΒΑΛΑΕΙ και ΜΑΜΑΕΙ όπως λες και εσύ.

Πριν καμιά 10αρια μέρες ήρθε ο ίδιος κλώνος σε ένα φίλο και είναι απαράδεκτος.
Τα σπειρώματα που μπαίνει το βιδάκι-πόλος χάλασαν στην βδομάδα και ο διακόπτης δεν βιδώνει σωστά.

Το πρόβλημα με τα κινέζικα μαγαζιά είναι ότι από παρτίδα σε παρτίδα μπορεί να υπάρχουν τεράστιες διαφορές και ας αφορούν το "ίδιο" πράγμα ενώ οι κινέζοι θα σου στείλουν ότι βρουν μπροστά τους ακόμα και αν βλέπουν ότι έχει πρόβλημα.

Από την άλλη υπάρχουν κάποια Ευρωπαικά/Αμερικάνικα μαγαζιά που ναι μεν πουλάνε κλώνους αλλά δεν πρόκειται να στον στείλουν αν δουν ότι έχει κάποιο ελάττωμα. Γιαυτό εξάλλου και πουλάνε ακριβότερα.

Αποσυνδεδεμένος boudas78

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #51 στις: Φεβρουαρίου 05, 2014, 14:02 »
Ολα αυτα που κες ειναι σωστα παιζεις λοττο αλλα αμα το καλοσκεφτεις 15€ δεν ειναι κανα τρελο ποσο ανετα πιστευω οτι μπορεις να το ρισκαρεις.εμενα ο δικος μου ειναι αψογος (και γενικα οτι εχω παρει απο φτ).δεν ξερω αν ημουν τυχερος αλλα ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο την αγορα μου

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #52 στις: Φεβρουαρίου 05, 2014, 14:39 »
@Geraki

Έτσι είναι συμφωνώ. Το fasttech θέλει προσοχή και μιλάω εκ μεγάλης πείρας μαζί τους. Τους έχω αφήσει σχεδόν 2,000 Ευρώ από τότε που άνοιξαν σε διάφορα πράγματα οπότε ξέρω ΠΟΛΥ καλά τι παίζει εκεί μέσα. Σαν customer service είναι άψογοι! Το πρόβλήμα όμως με τις παρτίδες παραμένει και από batch σε batch μπορεί να υπάρξουν έως και τραγικές διαφορές. Τα περισσότερα προϊόντα που έχω αγοράσει από αυτούς ήταν επώνυμα και κυρίως φακοί - μπαταρίες όταν είχαν καλές τιμές ενώ τώρα απλά έχουν τιμές καταλόγου σε όσα επώνυμα τους έχουν απομείνει γιατί τους έβαλαν χέρι.

Όσον αφορά τον κλώνο τους με τα $20 θα τον πάρω για να κάνω σύγκριση με τον ακριβότερο αν και ξέρω ακριβώς τι να περιμένω χωρίς αυτό να σημαίνει ότι θα είναι μάπα. Το Πυροβολάει και μα....ει όμως δεν μου λέει επίσης τίποτα μέχρι να παραλάβω. Το πυροβολάει του ενός μπορεί να μην είναι αρκετό για τον άλλο. Εχθρός του καλού είναι το καλύτερο και πολλές φορές ο υπέρμετρος ενθουσιαμός κάποιων χρηστών οδηγουν σε συμπεράσματα φούσκες για κάποιους άλλους. Για παράδειγμα δεν μπορώ να ατμίσω ΚΑΝΕΝΑ εμπορικό είτε aspire είναι ή ότι θέλει και δεν συγκρίνω κανέναν με επισκευάσιμο. Δεν πάνε να λένε ότι θέλουν οι άλλοι, οι έτοιμες κεφαλές μινι με τις πλαστικούρες απλά δεν μου κάνουν ούτε για πλάκα. Εμένα! Οι άλλοι μπορεί να αντλούν ευχαρίσηση και καλά κάνουν.

Γεγονός είναι όμως ότι όλοι οι κλώνοι δεν είναι ίδιοι πως να το κάνουμε, υπάρχουν διαφορές και ο καθένας κρίνει και αγοράζει. Όπως έχω ξαναπεί ο KFL από fasttech μου βγήκε καλός αλλά ο HCIGAR είναι καλύτερος και δεν το λεώ μόνο εγώ 500 reviews υπάρχουν. Το ίδιο και για την Ιθάκη ο μόνος κλώνος 1:1 που αξίζει είναι ο Hercules και απορώ με τα reviews του fasttec που δεν μπορώ να καταλάβω τι καπνίζουν αυτοί που τα γράφουν και βάζουν και 5 αστέρια. Δεν χρειάστηκε να έχω τον original για να καταλάβω αν η Ιθάκη του fasttech είναι μάπα, ούτε χρειάζετια να αγοράσεις όλο το internet για να σχηματίσεις άποψη. Γι'αυτό μοιραζόμαστε πληροφορίες και ο καθένας κρίνει την αξιοπιστία αυτών που διαβάζει, διασταυρώνει και αποφασίζει. 

Και επειδή δεν μου αρέσει να ακούω περί ντίλερ ότι προϊόν συζητάω το έχω πληρώσει γι'αυτό και αναφέρω και τα αρνητικά. Μην το ξεφτυλίζουμε το θέμα τη στιγμή που αποσκοπεί μόνο στην ενημέρωση και πουθενά αλλού. 

@psvag

Το νόημα των συγκρίσεων αν δεν μπορείς να το καταλάβεις ψώνιζε ότι είναι φθηνότερο από το fasttech και άσε τους υπόλοιπους που ενδέχεται να τους ενδιαφέρει να ενημερωθούν. Αυτός είναι και ο λόγος που συζητάμε εδώ - η ανταλλαγή πληροφοριών για να μην ψωνίζουμε απο "σβερκο". Το μαγαζί το ανέφερα διότι εκτός από ευγενικοί και εξυπηρετικοί, τον έχουν σε λογική τιμή σε σχέση με το τι θα κοστίσει να τον φέρεις από Αμερική ή Αγγλια και αν σου τύχει κάποιο πρόβλημα δεν χρειάζεται να πληρώσεις $25 μεταφορικά για να τον στείλεις πίσω ή να τον φάς γιατί δεν έχει εγγύηση. Επίσης παραλαμβάνεις σε 1 ημέρα και όχι σε 20 έως άγνωστο. Για τον Kayfun, εγραψα ξεκάθαρα ότι μπορείς να τον βρεις και φθηνότερα αλλά ότι εγώ τον αγόρασα από εδώ για τους λόγους που ανέφερα.

Και τέλος η άποψη μου περί κλώνων είναι πολύ συγκεκριμένη και έχει να κάνει με τη δοκιμή της συγκεκριμένης σχεδίασης. Πριν 4-5 χρόνια θα τους αγόραζα όλους original έστω και για δοκιμή κι αν δεν μου έκαναν θα τους έβαζα στο συρτάρι. Τώρα δεν μπορώ και οι κλώνοι μου δίνουν τη δυνατότα να δοκιμάσω κάτι σε χαμηλή τιμή. Απλά θέλω να είναι όσο της προκοπής γίνεται διότι αλλιώς δεν δοκιμάζεις σχεδίαση αλλά αχταρμά όπως η Ιθάκη του fasttech με την καμπάνα σώβρακο στο rebuildable και διαρροές, τον Kayfun με σκουριές και κακο-μηχανουργημένα κανάλια για το υγρό και υποτροφοδοσία. Αυτό το νόημα έχουν οι συγκρίσεις - να ξεχωρίσουν τον πραγματικά άχρηστο κλώνο από αυτόν που είναι όσο το δυνατόν πιο κοντά στον αυθεντικό και συγκεκριμένα ο Hcigar έχει κάνει όνομα ως ο ποιοτικότερος των κλωνοποιών μαζί με 1-2 άλλους, ενώ η Tobecco και οι περισσότεροι προμηθευτές του fasttec είναι γνωστοί ως η λοτταρία της Σαγκάης και ή αναμονή χωρίς όρια.

Μπορείς απλά να αγνοείς τα "μη χρήσιμα" μυνήματα του κάθε νήματος και να μην αφήνεις υποννοούμενα χωρίς βάση. Για συγκεκριμένο κατασκευαστή κλώνου έγινε η παρουσίαση που υπάρχει διαθέσιμος σε αρκετά ξένα μαγαζιά και δεν ειναι απαραίτητο να αγοράσει κανείς από εκεί που αγόρασα εγώ. Αν πάλι δεν σου αρέσει το ότι θεωρώ κάποιο κλώνο καλύτερο από κάποιους άλλους prove me wrong.....αλλά μέχρι τότε θεωρώ ότι απλά τυρβάζεις αγαπητέ.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #53 στις: Φεβρουαρίου 05, 2014, 15:14 »
Να ρωτησω κι εγω κατι?
Το οτι αυτος που πηρες ειναι της hcigan που το λεει?
Το οτι αυτος με τα κοκκινα o-rings απο τη fasttech δεν ειναι της hcigar επισης που το λεει?

Αποσυνδεδεμένος boudas78

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #54 στις: Φεβρουαρίου 05, 2014, 15:42 »
Τελος παντων σκοπος μας δεν ειναι ποιος εχει τον καλυτερο κλωνο απλα αν αυτος που αγορασες συμφωνα με την δικη σου αποψη παντα ειναι αξιολογος η οχι.απο εκει και περα ειμαστε νοημων πλασματα με κριση δοξα το θεο και οτι δεν μας κανει απλα δεν το λαμβανουμε υποψιν.εγω απλα παρεθεσα την αποψη μου για τον κλωνο που αγορασα απο φτ τωρα αν καποιος αλλος παρει τον ιδιο και δεν του βγει καλος δεν φταιω εγω ουτε μπορω να το αμφισβητησω.οπως επισης δεν ξερω ποιου κατασκευαστη ειναι και τι συμφωνιες εχουν κανει για να πετυχουν αυτη την τιμη που τον πουλανε.εκει μπαινει το κομματι του μαρκετινγκ κατι το οποιο δεν με ενδιαφερει.εμενα με απασχολει να παρω ενα ποιοτηκο προιον σε καλη τιμη και πως να το κανουμε την ποιοτητα του προιοντος που εγω ελαβα την εχω αξιολογησει και ειναι καλη

Στάλθηκε από το G526-L11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος psvag

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #55 στις: Φεβρουαρίου 05, 2014, 15:48 »
Μακρυά από μένα οι αντιπαραθέσεις, ούτε τον έξυπνο έκανα, ούτε πρότεινα και ξε πρότεινα κάτι. Παρασυρόμαστε σε άγονε αντιπαραθέσεις.
Τα ερωτήματα μου και οι απορίες μου έγιναν για συγκεκριμένα ποστ και συγκεκριμένα γραπτά, εξηγώ τι λέω...,
Εάν κάποιος είδε τον εαυτό του στα γραφόμενά μου, είναι πρόβλημά του και δεν θα ασχοληθώ περαιτέρω.
Η ενημέρωση δεν έβλαψε και δεν βλάπτει και ούτε ανέφερα κάτι πάνω σε αυτό το θέμα και Ελληνικά γνωρίζω (να γράφω καθώς και να διαβάζω).
Επίσης, για να ισχυροποιήσω την άποψη του lotto για αγορά από φαστ... και λοιπών συγγενών, έχω να πω ότι ψώνισα από σβέρκο αγοράζοντας μάπα προϊόν και συγκεκριμένα τον fogger v3 (στραβοβιδωμένη βάση). Αυτά τα λίγα και τέλος από μεριά μου η "αντιπαράθεση" που δεν ήταν στους στόχους μου.

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #56 στις: Φεβρουαρίου 05, 2014, 16:05 »
@psvag

Απλά ήθελα να ξεκαθαρίσω τη δική μου θέση. Peace!

Χαίρομαι που το ανέφερες για τον Fogger V3 (ήθελα να τον πάρω) αλλά μου κάνει εντύπωση γιατί υποτίθεται ότι στους Fogger το fasttech έχει "τους καλούς"... :)) Έχω τον V2 με τις 4 τρύπες από εκεί και είναι άψογος.

@Nemesis

Του fasttech o Aqua έχει διαφορές από ΟΛΑ τα reviews του ανάλογου HCIGAR και υπάρχουν διαφορές (π.χ. στα drip tips), στο pin. Του Hcigar έρχεται με εντελώς διαφορετική συσκευασία και παρελκόμενα. Θα τον αγοράσω και του fasttech έτσι από περιέργια να κάνω σύγκριση.



Παιδιά, ειλικρινά δεν μου ανήκει η HCIGAR ούτε και έχω μετοχές, αγοράστε ελεύθερα ότι θέλετε το ίδιο θα κάνω κι εγώ. Δεν χρειάζεται να αποδείξουμε τίποτα εδώ. 

Αποσυνδεδεμένος boudas78

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #57 στις: Φεβρουαρίου 05, 2014, 16:15 »
Δεν ειναι καθολου αγονες.πιστευω οτι ειναι ο πιο καλος τροπος για να σχηματισουν γνωμη οσοι διαβαζουν το νημα.στο θεμα του λοττο που λες συνφωνω και εγω η θα εισαι τυχερος η οχι.ασχετα που εγω εν γνωση μου το τολμησα και τελικα μου εκατσε.και σε καμια περιπτωση δεν νομιζω η αντιπαραθεση να ειναι κακοτροπη για να μην παρεξηγουμαστε.αλλωστε αυτο ειναι και το ωραιο του φορουμ οτι ο καθενας μπορει να εκφερει τη γνωμη μου και οποιος θελει συμφωνει ενω οποιος δεν θελει οχι

Στάλθηκε από το G526-L11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #58 στις: Φεβρουαρίου 05, 2014, 16:34 »
 :popcorn:


 >:(


Τί... αυτό ήταν? δεν θα πλακωθήτε δηλαδή?


 :angry_orange:


 :)) :)) :))


 :thumpup:


Δοκίμασε κάποιος σετάρισμα με φυτίλι απλωμένο σε όλο το μήκος του κάθετου αυλακιού? τί φυτίλι είναι κατάλληλο?


Edit: εκεί που ενώνονται το κάθετο με το οριζόντιο αυλάκι, υπάρχει κούρμπα? Δεν μπορώ απο τις φωτό να καταλάβω...
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 05, 2014, 16:45 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος boudas78

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #59 στις: Φεβρουαρίου 05, 2014, 16:42 »
Εγω τον σεταρω με βαμβακι απλωμενο σε ολο το αυλακι βιδωνω την καμπανα και μετα κοβω οτι εξεχει δηλαδη και στο καθετο και στο οριζοντιο.στην αρχη χρησημοποιησα φυτιλι 2 mm αλλα ηθελε ποιο χοντρο 2,5-3mm.για το βαμβακι το ειδα στο νημα εδω το δοκιμασα και πετυχε.ποιο καλη γευση.να επισημανω επισης οτι δεν εχει χρειαστει να πειραξω τη τροφοδοσια το δουλευω με τερμα κλειστη τη καμπανα

Στάλθηκε από το G526-L11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172301 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276738 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15419 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14052 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9416 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43262 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35855 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559508 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182778 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10737 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364