vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

201 επισκέπτες, 4 χρήστες
giorgos1999, camber, Jorge, Germanlilm

Twitter

Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!

Αποσυνδεδεμένος yakub

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #225 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 20:22 »
Ελπίζω να τον έχω και εγώ στα χέρια μου (τον ΟΤΜ) αυτές τις μέρες, το τρακινγκ λέει πως είναι στα ΕΛΤΑ. Εχω διαβάσει τα καλύτερα για αυτόν. Αντε να δούμε. Μολις τον έχω θα επανέλθω με φωτορεπορταζ.

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #226 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 20:48 »
http://www.fasttech.com/products/3028/10007195/2022300
Οριστε με 15$.

Κιεγω το Ζ εχω αλλα με 2Χ18350. Russian με μονη στα 2Ω. Με 1Χ18650 δε μου αποδιδει οπως  θα ηθελα.
Τωρα περιμενω τον Κ4 & τον aqua v2 που δειχνω πιο πανω. Στον ΑV2 περιμενω ευκολοτερο στησιμο λογω ανισοπεδων πολων και συνεπεστερη τροφοδοσια .
Οσον αφορα τις ποιοτητες των Av2 ουτε βλεπω, ουτε ξεχωριζω διαφορες μεταξυ τους και αν μου πουλουσαν τον φθηνοτερο για ακριβοτερο και το αναποδο ουτε πιστευω οτι θα το καταλαβαινα, οποτε το θεωρω περιττο να τα ακουμπισω στον ακριβοτερο. Ασε και αυτο το παραμυθι με το ατσαλι 304 και 316, που δεν πιστευω οτι ειναι κατι παραπανω απο κολπο μαρκετινγκ για να μπορεσει ο καθε Svoe Mesto να δικαιολογισει τις αδικαιολογητες/ληστρικες τιμες του. Τι να πιω νερο απο γυαλινο ποτηρι τι απο κρυσταλλινο. Το ιδιο ασφαλη ειναι και τα δυο και την ιδια γευση δινουν για τη δουλεια που το θελεις.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #227 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 20:59 »
Oυτε και 'γω φυσικα ξερω αν ειναι 316 ή 3016 , αλλα λεει 316..... :dontknow:
Αν δεν ειναι 316 ..... στα σκ..α.  Τουλαχιστον ατμιζει πολυ καλα οτι και αν ειναι.  Τα λεφτα που τον πληρωσα δεν ειναι και κατι υπερβολικο μπροστα στην τιμη του αυθεντικου ή του Kayfun V4 οπως λεει και ο απο πανω , οποτε ας πληρωσα 27 €.Δεν πειραζει.


Καλοατμιστος να ειναι σε οποιον τον εχει και μακαρι τα 10 - 30 € που εδωσε ο καθενας μας , να πιασανε τοπο και να τον ευχαριστηθουμε παιδες.








Υ.Γ.
Εγω ακομα δεν μπορεσα να τον κανω να δουλεψει σωστα με τις αντ/σεις ορθιες και το βαμβακι απο την εξω μερια της αντ/σης.... :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:
Που θα μου παει.......θα τα καταφερω.... 8) ::) ;D








Βρηκα φιλο με καλη καμερα στο κινητο και ειπα να το εκμεταλευτω.....


« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 19, 2015, 21:27 από shadockan »

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #228 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 11:47 »
Παίδες, τον έχω στα χέρια μου περίπου μία εβδομάδα,με μονή αντίσταση στα 1.2Ω, και βαμβάκι με βίδα για γέφυρα στην δεύτερη αντίσταση, και τα πάει απλά ΤΕΛΕΙΑ.

Είμαι ΠΟΛΥ ευχαριστημένος με αυτόν τον ατμό.
Πιστεύω πως δίνει τα περισσότερα απο θέμα ανταλλακτικών, αλλά και απο λύσεις όπως metal tank - dripping - αλλά και clear, και ας μην ξεχνάμε την βάση για υβριδική μόντα.
_Δεν τον έχω δοκιμάσει με 2πλή αντίσταση, ούτε και σαν dripper.


Επίσης ΔΕΝ μου κουνιέται η καμπάνα ακόμα και με σχεδόν τέρμα ανοικτά να φαίνεται η τρύπα εισαγωγής αέρα.
Δεν μου έχει τρέξει ούτε έχω υπερπλήρωση έως τώρα, και τον έχω αποκλειστικά σε χρήση όλη αυτή την εβδομάδα.


Α !
Βρήκα και λύση όταν ανοίγουμε για αέρα, να μην ξεβιδώνει η 510 βάση.  8)
Απλά έβαλα loctite 242 , ασφαλιστικό σπειρωμάτων κοινώς, μπλέ χρώμα στις βόλτες της βάσης, λίγο γύρο γύρο, και τέρμα. Φράκαρε και πλέον δεν γυρίζει την ώρα που ανοίγω για αέρα.




Πολύ πιο καλός ατμός απο τον KF V4 που τον είδα απο κοντά, αλλά και τον δοκίμασα απο έναν φίλο.
Με αντίσταση ίδια με του aqua και με το δικό μου υγρό.

Αποσυνδεδεμένος giannis kriti

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
  • τζημινιερα
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #229 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 11:54 »
απο χτηπημα με την ειδια αντησταση δηνει πολη περησοτερο αλα απο γευση ειναι 1κληκ πιο κατω :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #230 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 12:02 »
Εντάξει, πιστεύω πως επειδή προσωπικές εκτιμήσεις εκφράζουμε εδώ, για εμένα έδινε λιγότερο απο όλα, ο KF V4. Το κράτησα μια ημέρα σχεδόν, και τον δικό μου, τον πήρε ο φίλος για αντίστοιχη δοκιμή, και αυτός όμως είπε ότι και εγώ. ;)


Τώρα. Κλώνος ήταν και ο KF V4.
Ισως ο original να είναι άλλο πράγμα. Δεν ξέρω.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #231 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 12:46 »
Ειναι καλυτερος σε χτυπημα .
Mε 5αρα νικοτινη δεν το αντεχω , αλλα συνηθως κανω 0mg,oποτε δεν ειμαι και ο καταλληλοτερος για να φερω γνωμη στο θεμα αυτο.
Το ντουμανι του ειναι πυκνο και πολυ. Η γευση του ειναι και για 'μενα ανωτερη , αλλα μου σπαει τα νευρα που δεν ειναι σταθερο το τανκ.
Οποτε ειμαι σε πορεια αναζητησης μεγαλυτερου O-ring.


ΟpenMind
και ολοι οι αλλοι συνατμιστες,ξερετε καποια πατεντα και για εμας που τον βαζουμε υβριδικα , αλλα και με 510 ωστε να μπορουμε να βαζουμε και να βγαζουμε τον 510 κονεκτορα χωρις να ξεβιδωνει το τανκ ;;;;

Ευχαριστω εκ των προτερων....

Αποσυνδεδεμένος Paschal

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #232 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 13:37 »
2 βδομαδες τον έχω και ούτε υποψία διαροής και τέλεια τροφοδοσία.
Σε μένα είναι αρκετά σφιχτή η βάση 510 και δεν ξεβιδώνει όταν ρυθμίζω τον αέρα.Έχω αυτόν με τα 15$

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #233 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 18:33 »


ΟpenMind
και ολοι οι αλλοι συνατμιστες,ξερετε καποια πατεντα και για εμας που τον βαζουμε υβριδικα , αλλα και με 510 ωστε να μπορουμε να βαζουμε και να βγαζουμε τον 510 κονεκτορα χωρις να ξεβιδωνει το τανκ ;;;;

Ευχαριστω εκ των προτερων....
Σκέψη
Το μόνο που θα μπορούσα να σκεφτω,, θα ήταν να  "γλυκάνω" τα Ο ρινκ με VG, αρκετά καλά.
Ισως και κάθε φορά που γεμίζεις θα ήταν καλό να βάζεις και απο μία φορά.

Πιστεύω πως θα έφτιαχνε ειδικά μετα απο κάποιες "στρώσεις"
Ιδέα - σκέψη είναι, δεν το έχω εφαρμόσει σε αυτόν τον ατμό, αλλά σε κάποιον άλλον.  ;)

--------------------------------------------
@ Paschal

Με πόσες αντιστάσεις το έχεις φτιάξει, στα πόσα Ω ?

Αποσυνδεδεμένος Paschal

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #234 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 18:38 »
Διπλή αντίσταση, 0,4 ωμ

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #235 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 18:45 »
 :happy_roll_01:
Στα χαμηλά, πολύ χαμηλά μιλάμε ε ?
Και σου δίνει γεύση εκει κάτω ?

Αποσυνδεδεμένος Paschal

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #236 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 18:51 »
Την κάνω χαμηλή για να δουλεύει άνετα και σε μηχανικό μοντάκι.Από γεύση πάρα πολύ καλή.

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #237 στις: Φεβρουαρίου 18, 2015, 23:01 »
Λοιπόοοοον

Σήμερα, έφτιαξα μιά καινούργια αντίσταση.
Ειχα θέμα με τον ένα πόλο που μου γλυστρούσε το σύρμα απο την βίδα την ώρα που βίδωνα, και για κάποιο λόγο, σήμερα μου έπιασε !!!
Τι παρατήρησα λοιπόν.

Επειδή έχει περισσότερες τρύπες όπως γνωρίζεται, υπάρχει η πιθανότητα να μην περάσει το σύρμα ακριβώς στην απέναντί του τρύπα, αλλά στην διπλανή της.
Τότε νομίζουμε οτι γλυστράει....

Με μιά ποιό προσεκτική ματιά, σε αυτους που εχει γλυστρίση, ισως δείτε ότι δεν φταιει η βίδα ή κάτι άλλο, παρά μόνο σε ποια τρύπα έχει περάσει το σύρμα σας. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος bobos

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #238 στις: Ιουνίου 24, 2015, 16:20 »
Παίδες, τον έχω στα χέρια μου περίπου μία εβδομάδα,με μονή αντίσταση στα 1.2Ω, και βαμβάκι με βίδα για γέφυρα στην δεύτερη αντίσταση, και τα πάει απλά ΤΕΛΕΙΑ.

Είμαι ΠΟΛΥ ευχαριστημένος με αυτόν τον ατμό.
Πιστεύω πως δίνει τα περισσότερα απο θέμα ανταλλακτικών, αλλά και απο λύσεις όπως metal tank - dripping - αλλά και clear, και ας μην ξεχνάμε την βάση για υβριδική μόντα.
_Δεν τον έχω δοκιμάσει με 2πλή αντίσταση, ούτε και σαν dripper.


Επίσης ΔΕΝ μου κουνιέται η καμπάνα ακόμα και με σχεδόν τέρμα ανοικτά να φαίνεται η τρύπα εισαγωγής αέρα.
Δεν μου έχει τρέξει ούτε έχω υπερπλήρωση έως τώρα, και τον έχω αποκλειστικά σε χρήση όλη αυτή την εβδομάδα.


Α !
Βρήκα και λύση όταν ανοίγουμε για αέρα, να μην ξεβιδώνει η 510 βάση.  8)
Απλά έβαλα loctite 242 , ασφαλιστικό σπειρωμάτων κοινώς, μπλέ χρώμα στις βόλτες της βάσης, λίγο γύρο γύρο, και τέρμα. Φράκαρε και πλέον δεν γυρίζει την ώρα που ανοίγω για αέρα.




Πολύ πιο καλός ατμός απο τον KF V4 που τον είδα απο κοντά, αλλά και τον δοκίμασα απο έναν φίλο.
Με αντίσταση ίδια με του aqua και με το δικό μου υγρό.


Μήπως μπορείς να ανεβάσεις μια φωτό με το στήσιμο που προανέφερες να το δω? Δεν μπορώ να το καταλάβω ακριβώς


Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος Paschal

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #239 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 22:26 »
Κάτοχος γύρω στον ένα μήνα του κλώνου Aqua FX απο fasttech
3749600
Ηρθε σχετικά καθαρός αλλά τα έφαγε τα πλυσιματάκια του για παν ενδεχόμενο.
Σπειρώματα πολύ καλά και γενικά η ποιότητα κατασκευής του ειναι αρκετά καλή.
Το μόνο αρνητικό που έχει είναι τα κεραμικά που συνοδεύουν τον ατμοποιητή,γιατί η τρύπα που εχουν είναι μικρότερη σε διάμετρο απο τα 4 χιλ. που είναι το μεταλλικό αξονάκι που μας βοηθάει να στήσουμε την αντίσταση μεσα στο κεραμικό.
Το πρόβλημα λύθηκε με μια διαμαντόφρεζα στο ντρέμελ και φαγωμα του κεραμικού ωστε να περνάει άνετα το αξονάκι.
Για αντίσταση χρησιμοποίησα την έτοιμη που έχει το σακουλάκι,είναι στο 1 ωμ,και βαμβακι έβαλα από τις φλούδες που μου περισεύουν απο στήσιμο άλλων ατμοποιητών.
Το στήσιμο του δεν μου φάνηκε δύσκολο,θέλει προσοχή στήν ποσότητα του βαμβακιού και να μην είναι πολύ σφιχτά τυλιγμένο.
Στα πρώτα 3 ml περίπου η γεύση που δίνει είναι υποτονική αλλά μετά σα να μεταμορφώνεται και αποδίδει πάρα πολύ καλά.
Ο fx θέλει αρκετά βατ για να δουλέψει σωστά,εγώ τον δουλεύω στα 30 βατ με ένα ωμ αντίσταση,ο ατμός που βγάζει πλούσιος και γευστικός και το χτύπημα αρκετά δυνατό.
Ο αέρας ρυθμίζεται όπως θέλουμε αλλά δεν είναι για τσιγαρίσιες τζούρες με τα βατ που δουλεύει.
Γενικά είναι κατά την αποψή μου ένας αρκετά καλός ατμοποιητής για τα λεφτά που έχει,δεν είναι για πιπίλα όλη τη μέρα,αλλά με τον καφέ η μετά το φαί η και με ποτό είναι ιδανικός και έτσι τον δουλεύω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084087 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34861 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 54 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9404 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135677 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476270 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114634 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1286 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2340 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 909 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271090 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1502 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos