vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

506 επισκέπτες, 9 χρήστες
dkostas, Jorge, chrismet, camber, Koggiot, Tsimio, manoslykos, Tazz, th3ofilos

Twitter

Επισκευή Aspire BDC

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευή Aspire BDC
« Απάντηση #30 στις: Δεκεμβρίου 12, 2013, 11:34 »
Μη τη πεφτετε στους Reviewers. Aπλα υπαρχουν κεφαλες και κεφαλες... Ο Busardo ειχε ξεκοιλιασει μια "καλη" και μια "κακη" γιατι του ειχαν κανει παραπονα πως ειχε παραλιβανησει τον Aspire ενω οι ιδιοι τον εβρισκαν μαπα... Τελικα τσαντιστηκε γιατι πραγματι βρηκε πολλες διαφορες στο εσωτερικο τους...

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευή Aspire BDC
« Απάντηση #31 στις: Δεκεμβρίου 12, 2013, 11:44 »
Υπαρχουν reviewers  και reviewers 8)
Δεν υπαρχει λογος αναλυσης στο εδω νημα αλλα το σωστο για εναν reviewer οταν παραλαβει ενα νεο προιον (που σιγουρα ειναι προσεγμενο απο εκει που εχει αποσταλει)  ;) να μην βιαστει να κανει το review και απο εκει και μετα να παρει απο διαφορα μερη κεφαλες και τα σχετικα αναλωσιμα που θα του επιτρεψουν να εχει μια ολοκληρωμενη αποψη.
Πολλοι απο εμας πηραμε ενα νεο προιον κατα καιρους και απο την πρωτη στιγμη βγαιναμε και λεγαμε τα καλυτερα.ΛΑΘΟΣ.
Το σωστο ειναι δοκιμες με αλλαγες και απο διαφορες πηγες.

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευή Aspire BDC
« Απάντηση #32 στις: Δεκεμβρίου 12, 2013, 13:20 »
Σωστο αλλα δυσκολο να γινει... Οποτε καλο ειναι το review να ειναι η μια πηγη ενημερωσης για ενα προιον. Πιο περα ομως οι γνωμες των χρηστων (αρκει να ειναι αρκετες για ευνοητους λογους) ειναι η κυριοτερη πηγη πληροφοριων.

Αποσυνδεδεμένος Roy

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
  • smoking is dead....vaping is the future
Απ: Επισκευή Aspire BDC
« Απάντηση #33 στις: Δεκεμβρίου 17, 2013, 20:30 »
Ρε παιδιά ξέρει κανείς αν μπορούμε στους aspire αντι για κεφαλες BDC να βαλουμε BCC.. ταιριαζουν???

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Επισκευή Aspire BDC
« Απάντηση #34 στις: Δεκεμβρίου 17, 2013, 20:36 »
 :nope: :nope: :nope:
Είναι πιο κοντό το σωληνάκι που άγει τον ατμό στο επιστόμιο και δεν φτάνει μέχρι το σιλικονάκι της κεφαλής.
Δεν ξέρω μόνο, αν μπορούμε να βάλουμε αντί για το μικρό τσουτσουνάκι το καπάκι του αλλουνού, αν και ΔΕΝ νομίζω (να μπει δλδ ΜΕΣΑ)

Αποσυνδεδεμένος Roy

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
  • smoking is dead....vaping is the future
Απ: Επισκευή Aspire BDC
« Απάντηση #35 στις: Δεκεμβρίου 17, 2013, 21:06 »
Ευχαριστω Buliwyf....παει για πεταμα ο ατμοποιητης...πραγματικα οι aspire ειναι οι χειροτεροι...μ'αρεσε που βγηκαν ολοι και θριαμβολογούσαν... >:(

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Επισκευή Aspire BDC
« Απάντηση #36 στις: Δεκεμβρίου 17, 2013, 21:08 »
Πάντως, είναι πολύ εύκολο να τον στήσεις με δικά σου μέσα, όπως περιγράφουμε παραπάνω. Μην νομίζεις ότι κάναμε κάτι τρομερό! Και θα δουλεύει ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!!! Το εγγυώμαι!!

Αποσυνδεδεμένος xrusa1992

  • *
  • 5
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Επισκευή Aspire BDC
« Απάντηση #37 στις: Ιανουαρίου 03, 2014, 21:31 »
Πάντως, είναι πολύ εύκολο να τον στήσεις με δικά σου μέσα, όπως περιγράφουμε παραπάνω. Μην νομίζεις ότι κάναμε κάτι τρομερό! Και θα δουλεύει ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!!! Το εγγυώμαι!!
καλησπέρα. μαλλον δεν έχω εμπεδώσει καλα τον τρόπο που λειτουργεί αυτό το φόρουμ . μπορείς να μου στείλεις κάτι για να μπορέσω να επισκευάσω aspire?
ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευή Aspire BDC
« Απάντηση #38 στις: Ιανουαρίου 03, 2014, 21:55 »
Χρυσα καλη χρονια.
Απο το πρωτο σου μηνυμα βουτια στα βαθια και επισκευη σε dual coil θες να κανεις?
Δεν γνωριζω αν πιανουν τα χερια σου αλλα θα σου προτεινα να αλλαξεις κεφαλη και να βαλεις μια καινουργια που ειναι και λιγοτερο μπελαλιδικο.
Αν δεν εχεις α΄΄η κεφαλη τοτε εχεις προβλημα γιατι η επισκευη και ειδικα σε τετοια κεφαλη ειναι για πεπειραμενους και γεματους υπομονη χρηστες.

Αποσυνδεδεμένος anastas82

  • *
  • 29
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Επισκευή Aspire BDC
« Απάντηση #39 στις: Ιανουαρίου 04, 2014, 19:19 »
καλησπέρα. μαλλον δεν έχω εμπεδώσει καλα τον τρόπο που λειτουργεί αυτό το φόρουμ . μπορείς να μου στείλεις κάτι για να μπορέσω να επισκευάσω aspire?
ευχαριστώ
Εγω παλι δεν υποστηριζω την αγορα καινουργιων κεφαλων : 2,5ευρω κι ΑΝ σου βγει καλη!
Χρυσα αν φτιαχνεις ανετα αντιστασεις με non ειναι σχετικα ευκολο να επισκευασεις και bdc.
Δες αυτο το βιντεο που βοηθησε και μενα

 

Αποσυνδεδεμένος xesbyecrof

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευή Aspire BDC
« Απάντηση #40 στις: Ιανουαρίου 27, 2014, 19:08 »
οποιος εχει ορεξη για επισκευη..

Αποσυνδεδεμένος anastas82

  • *
  • 29
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Επισκευή Aspire BDC
« Απάντηση #41 στις: Ιανουαρίου 28, 2014, 17:38 »
Σαν να μην μας τα λεει καλα ο τυπος.....! Δεν χρησιμοποιησε συρμα non ? Δεν ειδα καπου να αναφερει για τα σωληνακια απο σιλικονη που μπαινουν στα ακρα της μιας αντιστασης και τα καπακι το βαζει λαθος. Οι τρυπες δεν πρεπει να ειναι απο την μερια που ειναι η κατω αντισταση αλλα απο την αναποδη.
Μπας και μας δουλευει ο αξυριστος ???:idiot1:

Αποσυνδεδεμένος georgegeo

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευή Aspire BDC
« Απάντηση #42 στις: Ιανουαρίου 28, 2014, 21:25 »
Όλοι οι εργοστασιακοί, τουλάχιστον, παίζουν και χωρίς non (το non το βάζουμε για περιορισμό των απωλειών, για να μη καίμε το σωληνάκι του πόλου κτλ). Τα σωληνάκια από σιλικόνη δεν τα έχω χρησιμοποιήσει ποτέ ούτε εγώ και τέλος από τη στιγμή που υπάρχει το απορροφητικό υλικό δεν έχει σημασία που είναι οι τρύπες του καπακιού.
Ο τύπος είναι πολύ καλός reviewer και έχει κάνει πολύ καλά setup.

Αποσυνδεδεμένος anastas82

  • *
  • 29
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Επισκευή Aspire BDC
« Απάντηση #43 στις: Ιανουαρίου 29, 2014, 06:59 »
Η πανω αντισταση ειναι πολυ μακρια απο τον πολο και νομιζω θα χανει πολυ χωρις non. Αν δεν βαλεις τα σιλικονακια στις ακρες στην πανω αντισταση κατα 99% θα εχεις βραχυκυκλωμα - ο χωρος ειναι πολυ μικρος και ολο και καπου θα ακουμπησουν. Δεν γινεται για κανενα λογο να χρησιμοποιησεις τα σιλικονακια χωρις non . Οι εργοστασιακοι αν εχεις παρατηρησει τις τρυπες τις εχουν εκει που πεφτει η πανω αντισταση και οχι η κατω. Εχω κανει διαφορα στησιματα σε BDC και δεν υπηρχε καλη τροφοδοσια οταν οι τρυπες επεφταν εκει που ειναι η κατω αντισταση. Περναγε περισσοτερο υγρο στην κατω αντισταση με αυτον τον τροπο και δεν εμποτιζοταν ετσι οπως θα επρεπε το απορροφητικο υλικο για να φτασει και για την πανω. Εσενα σου δουλευει κανονικα η τροφοδοσια με αυτον τον τροπο;

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευή Aspire BDC
« Απάντηση #44 στις: Ιανουαρίου 29, 2014, 08:53 »
Εγώ τη στήνω όπως εσύ, αλλά έχω το τσαφ για να κάνω ενώσεις. Αν τις κάνει κάποιος με το χέρι πιάνουν πολύ χώρο οπότε καλύτερα να μη βάλει σύρμα χωρίς. Ούτως η άλλως στις διπλές αντιστάσεις θέλει και διπλό σύρμα άρα βολεύει ένα μέρος του να μην γίνεται σπείρες. Εγώ το non το βάζω για να μη καίει τα λαστιχάκια του πόλου και τα τοιχώματα με το απορροφητικό. Εννοείτε ότι τα σιλικονάκια δεν τα βάζεις χωρίς non, αλλά και που τα βάζουμε δεν ξέρω αν εξυπηρετεί κάτι, γιατί αν βρει στην κάτω αντίσταση θα τα κάψει οπότε πάλι θα βραχυκυκλώσει. Εγώ τα βάζω γιατί έτσι το είδα έτσι το κάνω... ίσως να μη χρειάζονται. Τώρα για τις τρύπες νομίζω είναι καλύτερα όπως λες δεν ξέρω όμως αν κι αυτό έχει μεγάλη σημασία. Στις αντιστάσεις του ναυτίλου πάντως έχει τέσσερις τρύπες και νομίζω τροφοδοτεί καλύτερα. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8486 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180912 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34131 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537397 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60038 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238104 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 624 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16349 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136266 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085551 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35573 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10442 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12