vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

506 επισκέπτες, 6 χρήστες
Lazy Dog, dkostas, Giannis.B, Milarepa, white varadero, karasarinis

Twitter

Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3870 στις: Δεκεμβρίου 17, 2015, 14:52 »

και εμενα μολις το τσεκαρα παιδια!
επισης εδω και λιγες μερες με εχει ταραξει στα καμενα....
μαλλον ειναι μαπα η βαση η ατιμη δεν μπορω να το εξηγησω αλλιως :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3871 στις: Δεκεμβρίου 17, 2015, 14:56 »
 Για να πάρεις καμμενο σε ΚΛ 3 πράγματα μπορεί να συμβαίνουν: 

Πολυ παχύρευστο υγρό
Περνάς πολύ σφιχτά το βαμβάκι και δεν το 'χτενιζεις' στις ακρες
Το δουλεύεις με πολλά ρεύματα..

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3872 στις: Δεκεμβρίου 17, 2015, 15:01 »
Ναι ετσι ειναι Κώστα και στα δύο..



περίεργο κανεις δεν είδα να το έχει αναφέρει
αν και στην φωτογραφία τον steam tuners φαίνεται να μην εξέχει τόσο προς τα κάτω το πλαστικό αλλα για να το λες...
οποτε το tiny πάει για τον eviva

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3873 στις: Δεκεμβρίου 17, 2015, 15:03 »

γιωργο να σου πω τι εκανα γιατι δεν μου φανηκε δυσκολος στο στησιμο του γενικα,
σεταρω μονο με 2αρι πυρηνα και 0,25 αυτο τον καιρο
τον στηνω ελαφρος πανω απο τις βιδες η αντισταση με μικρη αποσταση μεταξυ των σπειρων
δοκιμασα βαμβακι με S και με βενταλια και αυτα χωρις να περασω την καμπανα
σε επομενα σεταπ το εκανα και με καμπανα και εστρωσα το βαμβακι να παταει το ντεκ
τσεκαρα να μην ακουμπαει το βαμβακι στα λουκια τροφοδοσιας
μετα απο μερικες απανωτες τζουρες επερνα καμενο
το σεταπ επειδη μου φερνει στο φαινομενο που στηνω συνεχεια στο πιο ευκολο του θα μπορουσα να πω
μου εκανε εντυπωση τιμπορει να παει στραβα.
ποτε δεν μπουκωνα βαμβακι,χτενιζω και σεταρω.
μετα απο τα 9 κατι βατ ξαφνικα καμενο..
αλλαξα οριγκακια βασης μηπως δεν κανει ακλη υποπιεση στο υγρο,εβγαλα βιδα ρυθμισης αερα μηπως δεν περναει σωστα ο αερας στην αντισταση,
δεν μπορω να βγαλω ακρη! :))
α σημειωση επειτα απο το τελευταιο σεταπ με τιτανιο και ελεγχο εκανα ενα νανο τανκ χωρις καμμενο!
τι να πω βρε παιδια δεν ξερω και το θεμα ειναι οτι εχει πραγματικα ευκολο σχετικα στησιμο.. :dontknow: 
α επισης υγρα κανω παντα 50\50 vpg.


Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3874 στις: Δεκεμβρίου 17, 2015, 15:04 »
Δεν εξέχει γιατι δεν εχει σπειρωμα, το κλωνο tiny έχει σπείρωμα για την καμπάνα γι'αυτο! Πάντως δεν έχω αντιμετωπισει κανενα πρόβλημα τόσο καιρο που το χρησιμοποιώ..

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Teo μου κανει εντυπωση και με 50/50 και με λίγα watt και απλωμένο βεντάλια το βαμβάκι που για εμενα ειναι το ιδανικοτερο..  :hmmm:   δοκιμασες μεγαλυτερο πυρήνα; Εγω πάντα σε 2.5 τους στήνω, 3 έχω χωρις ποτέ κανένα θέμα..   :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3875 στις: Δεκεμβρίου 17, 2015, 15:12 »

στον kayfun ένας τρόπος να πάρεις καμένο είναι να γεμίσεις μέχρι πάνω
αν δεν το φουλάρεις και αφήσεις αέρα μέσα στο tank όλα πάνε καλά και τροφοδοτείται σωστά

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3876 στις: Δεκεμβρίου 17, 2015, 15:21 »

απλα σκεφτομουν μηπως η κλωνοβαση κανει νερα
αλλα δεν ειμαι και σιγουρος..
ναι θα δοκιμασω με μεγλυτερο πυρηνα απλα μεχρι 2mm μου εχει κατσει καλα σε πολους ατμο,
δεν παιζω με πολλα βατ και πνευμονικοφασεις γι αυτο εχει μεινει σαν σεταπ.
μια φορα τον γεμισα με το tiny tank παντα και ειχα ελαφρος 2-3 σταγονες απο την τρυπα αερα αλλα οχι καποια σημαντικη διαρροη
με λιγα παραπανω βατ και φυσημα εστρωσε.
και το βαμβακι που σεταρω γενικα ποτε δεν ειναι πολυ.


και μου εκαε εντυπωση γιατι στα πρωτα σεταρισματα επαιζε μια χαρα
μετα απο κανα δυο πλυσηματα και στησιματα μου το εβγαλε :dontknow: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3877 στις: Δεκεμβρίου 17, 2015, 16:08 »
Σημερα το παρελαβα και εγω φιλε κοτσο ακριβωσ το ιδιο
όντος διαπίστωσα οτι έρχεται η αντίσταση πολύ κοντά αλλά δεν πιστεύω να έχει όποιο δει ποτέ πρόβλημα θα δείξη στην πορεία απο σπειροματα   και σαν υλικό καλό φαίνεται αν και η βαση  monster   είναι τέλεια σε φινίρισμα και σε όλα τισ μου τα χάλασε στων κεντρικό άξονα βίδα που έχει των ίδιο με του λάιτ και δεν είναι όσο αερατοσ των περίμενα   

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3878 στις: Δεκεμβρίου 17, 2015, 16:20 »

για πες ρε φιλε γιώργο γιατί και εγώ το σκέφτηκα αυτό ότι δηλαδή θα είναι πιο σφιχτή η τζούρα και όχι τόσο αεράτη όσο φαίνεται
για mouth το lung καλός είναι η πολύ αεράτος?
εγώ προτιμώ τις σφιχτές τζούρες αλλα θα ήθελα λίγο παραπάνω αέρα από τον κλ+
αυτό έχει λίγο η πολύ παραπάνω αέρα από τον normal?

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3879 στις: Δεκεμβρίου 17, 2015, 16:39 »
Κώστα ξέρεις οτι μου αρέσουν η αέρατη ατμό και τουσ πολυ σφυχτουσ δεν τουσ μπορω και τη βαση του λάιτ απο 1.5 τρύπα που είχε την εκανα με τρυπάνι 2.5 ειδα μεγαλη διαφορα αμεσωσ και στην γεύση αλλά και δεν ζεστενοταν ο ατμό τόσο πολύ ..απο οτι ειδεσ και στη φωτο η τρύπες εισαγωγήσ είναι τεράστιες αλλά ο άξονας ο κεντρικός στων δικο μου είναι ο ίδιος με του λάιτ και δεν μπορεί να συγκριθεί  ουτε με lemo ουτε με  subtank στισ πολύ αερατεσ τζουρεσ τώρα αν εσύ έχεις την ποιο μικρή τρύπα Ναι διαφορά έχει απο των λάιτ τεραστια αλλά και η βαση που έχεις αν είναι κλώνοσ με ενα τρυπάνι 2.5 την ίδια δουλεια θα κανει
Δεν ξέρω η άλλεσ βασησ του μονστερ αν έχουν ποιο φαρδύ  σωληνάκι απο του λάιτ αν ξέρει κάποιος ασ μου πει και σε μένα με κάποιο Λίνκ απο ft τισ έχω δει όλες αλλά δεν ξέρω αν κάποια διαφέρει 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3880 στις: Δεκεμβρίου 17, 2015, 16:59 »
Σε κλωνοβάση για πιο "αεράτη" άνετη τζούρα, άνοιξε την τρύπα του αέρα από 1,5mm που έχει πρώτα σε 2mm με τρυπανάκι κοβαλτίου και αν θέλεις ακόμη περισσότερο αέρα πήγαινε σε 2,5mm όπως σου είπε ο Γιώργος.
Αν κάνεις αυτή την δουλειά θα πρέπει να τον λύσεις τελείως και να μην βιάζεσαι.
Στο τέλος πολύ καλό καθάρισμα από τα γρέζια που μπορεί να μείνουν μέσα και πλύσιμο. :)

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3881 στις: Δεκεμβρίου 17, 2015, 17:13 »
 παραθέτω μια λεπτομέρεια περί του τρυπήματοσ η ποιο πολλές βάσης έχουν την τρύπα προσ την κορυφη και όχι στο κεντρο αν το τρυπάνι είναι στα 2 χιλιοστά δεν υπάρχει κανένα απόλυτος πρόβλημα αν όμως είναι στα 2.5 έρχεται οριακά με την πανω μεριά τισ βαση υπάρχει κίνδυνος να σχιστή η βαση αν δεν προσέξεισ εμένα είναι η δουλειά μου τέτοια που ασχολούμε με τρυπάνια και τρυπήματα και ήξερα τι και πως να το κάνω ..
Χρειάζεται δράπανο με αργές στροφές και ΜΕΓΆΛΗ  ΠΡΟΣΟΧΉ  την στιγμη που βρίσκει  το κενό του θαλάμου του ατμοποιητη εκεί σιγά σιγά γιατί μαγκωνη και υπάρχει περιπτωση να σπασει το τρυπάνι μέσα στη βαση   

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3882 στις: Δεκεμβρίου 17, 2015, 17:17 »
Μπορεί να μου πεί κάποιος πόσο πιό αεράτος είναι ο tobecco kf4 από τον kl+? Για μένα ο kl+ είναι πολύ σφιχτός, υπό την έννοια ότι πάει να μου φέρει βήχα επειδή είναι πιό συμπηκνωμένος ο ατμός μάλλον. Με ατμοποιητές όπως eviva αλλά και gs air m δεν έχω πρόβλημα και μου αρέσει η τζούρα τους.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3883 στις: Δεκεμβρίου 17, 2015, 17:24 »
παραθέτω μια λεπτομέρεια περί του τρυπήματοσ η ποιο πολλές βάσης έχουν την τρύπα προσ την κορυφη και όχι στο κεντρο αν το τρυπάνι είναι στα 2 χιλιοστά δεν υπάρχει κανένα απόλυτος πρόβλημα αν όμως είναι στα 2.5 έρχεται οριακά με την πανω μεριά τισ βαση υπάρχει κίνδυνος να σχιστή η βαση αν δεν προσέξεισ εμένα είναι η δουλειά μου τέτοια που ασχολούμε με τρυπάνια και τρυπήματα και ήξερα τι και πως να το κάνω ..
Χρειάζεται δράπανο με αργές στροφές και ΜΕΓΆΛΗ  ΠΡΟΣΟΧΉ  την στιγμη που βρίσκει  το κενό του θαλάμου του ατμοποιητη εκεί σιγά σιγά γιατί μαγκωνη και υπάρχει περιπτωση να σπασει το τρυπάνι μέσα στη βαση   

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Σωστός Γώργη, γι αυτό έγραψα πρώτα τρυπάμε με 2mm και μετά βλέπουμε αν μας παίρνει για 2,5mm. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος blalck

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3884 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 16:32 »
 Άνοιξα την τρύπα του αέρα με 2 χιλ τρυπάνι και έχω πολύ διαρροή από την τρύπα του αέρα, στήνω σε 2 χιλ πυρήνα kanthal A1 0.25.

Τι μπορεί να φταίει. Ζητάω τα φώτα σας.
 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171467 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275399 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15239 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9263 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42723 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34916 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557558 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181939 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 169 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9099 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364