vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3555 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 01:44 »
έτσι ήρθε.

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3556 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 12:55 »
Οπως εγραψα και πριν ,μου εκατσε ενας κλονως  Kayfun 3.1 και  μου αρεσε παρα πολυ σαν ατμοποιητης ,μου αρεσε οτι ειναι πανευκολο το στησιμο αντιστασης μου αρεσε  οτι δεν χανει υγρα απο ποθενα και με τιποτα και μου αρεσε οτι γεμιζει πανευκολα απο πανω με το κολπο γυριζω αναποδα με λιγο σφιγμενο το καπακι κ.τ.λ!
Το θεμα με τον Kayfun 3.1 που μου εκατσε ειναι οτι κατα πασα πιθανοτητα δεν ειναι ανοξειδοτος(εβαλα μαγνητακι και δεν τον πιανει!)αρα μαλλον βαμενος  μπτουτζος ειναι (η μηπως κανω λαθος και ειναι τιποτα αλλο?)και φοβαμαι μην αρχισουν τιποτα σκουριες η αν ειναι μπρουτζος μην εχουμε τιποτα καρκινογονες ουσιες!
Επειδη ξετρελαθηκα με τον Kayfun 3.1  πειτε μου  λοιπον που και αν μπορω να βρω τον καλυτερο εξ'ολοκληρου καλης ποιοτητας ανοξειδοτο  κλωνο, βλεπω οτι υπαρχει ελειψη στην αγορα  Kayfun 3.1!
Αν παρω π.χ Lite+, Russian 91% κ.τ.λ θα βολευτω το ιδιο?
Αν ειναι να βολευτω και υπαρχει κανεις απο τους Lite+, Russian 91% κ.τ.λ που ειναι top παρακαλω προτεινεται μου τον!
Γεμιζουν  και οι Lite+, Russian 91% κ.τ.λ με το κολπο απο πανω(δεν θελω να κουβαλαω κατσαβιδακια μαζι μου!)?
Thank's in advance!

Αποσυνδεδεμένος sakaplias100

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3557 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 13:20 »
γεμίζουν όλοι οι kayfun 3.1 lite. plus. v2 από πάνω είναι ένας πάρα πού καλός άτμος και πολύ εύκολος .το κόλπο με το μαγνήτη δεν είναι κάτι στάνταρ γιατί υπάρχουν ποιότητες στα ανοξείδωτα όσο λιγότερο είναι τόσο πιο πολύ μαγνητίζει. γνώμη μου πάρε έναν lite plus v2 από ft κοίτα να έχει πολλά σχόλια πριν την αγορά .πάρε και ένα bell cap tank για να γίνει πιο όμορφος και να πετάει πιο πολύ γεύση και θα είσαι κομπλέ. και εάν θες να τον κάνεις και ακόμα πιο μικρό πάρε το tiny tank τον περιμένω από fasttech.com

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3558 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 13:39 »
Πως γεμίζει από πάνω ρε παιδιά???

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3559 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 13:54 »
Δες αυτο το βιντεο στο 12:05:





Επισης, ψαχνοντας το παραπανω βιντεο επεσα πανω σε αυτο που χρησιμοποιει αλλη μεθοδο,
αλλα δεν την εχω δοκιμασει ποτε για να πω αν δουλευει. Μπορειτε να αγνοησετε το στυλιστικο κομματι του τυπου. :))


Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3560 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 13:56 »
Ναι φιλε να παρω αλλα διαβαζω για σκουριασμενες βιδες και την ακουσα,ποιος απ'ολους δεν εχιε σκουριασμενες βιδες και δεν χανει υγρα λεω?
Π.χ  γι'αυτον https://www.fasttech.com/products/3028/10006473/1559100 αλλος λεει Rusted  και αλλος λεει " best kf 3.1 for me,
very well my best kayfun"!

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3561 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 14:21 »
Νομίζω προτιμώ τη βίδα. Μάλλον επειδή λατρεύω τα εργαλεία και οτιδήποτε έχει βίδες και γρανάζια. :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3562 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 14:58 »
Καλέ μου φίλε Valsam, σε κάποιο προηγούμενο ποστ μου σου είχα γράψει ότι το φθηνό αρκετές φορές βγαίνει ακριβό.
Δεν κάνω τον έξυπνο αλλά το πιστεύω αυτό γιατί την έχω πατήσει και γω. :))
Στην δική σου περίπτωση θα πήγαινα στον γνήσιο Kayfun Lite plus V2 (60 ευρώ) όπως έκανα εγώ. Με τέτοια τιμή δεν θα πήγαινα σε αμφιβόλου ποιότητας κλώνους. Αν σου φαίνονται πολλά (που δεν είναι για γνήσιο), τότε πας σε κλώνο που έχει πολύ καλά σχόλια από π.χ. Fasttech.
Eγώ πήρα τα ακόλουθα (3 βάσεις, 3 μπελ καπ) και έχω φτιάξει 3 κλώνους στους οποίους απολαμβάνω διαφορετικές γεύσεις. Υπόψιν ότι η συγκεκριμένη βάση έχει σφιχτή τζούρα, αλλά οι βίδες και γενικά η βάση δεν βγάζει καφετίλα ή σκουριά τουλάχιστον σε μένα. Είμαι υπέρ ευχαριστημένος. :)

https://www.fasttech.com/products/2019500    τρύπα αέρα 1,2mm (με τρυπανάκι κοβαλτίου ανοίγει εύκολα σε 1,5mm ή 2mm)
https://www.fasttech.com/products/2206000     τρύπα αέρα 1,5mm (τον περιμένω, είναι στο δρόμο)
https://www.fasttech.com/products/2033401     μπελ καπ    (πολύ καλό 4 μήνες που το δουλεύω δεν έχει ραγίσει)
https://www.fasttech.com/products/3144700     μπελ καπ σαν των steam tuners (το περιμένω κι αυτό)
https://www.fasttech.com/products/1987502    νάνο κιτ σαν των steam tuners για τον KL+  (κι αυτό το περιμένω)

Δες και τα σχόλια στην Fasttech και αποφασίζεις. Με 8 ευρώ (σύνολο βάση + μπελκαπ) έχεις κάτι αξιοπρεπές, μικρό (χωρητικότητα 2,5ml για όλη μέρα χωρίς προβλήματα).
Διαρροές μηδέν, γεύση πολύ καλή (μερικές φορές τον συγκρίνω ακόμη και με τον γνήσιο). ;D

Υ.Γ. Τον κλώνο 3.1 που πήρες εγώ θα τον χρησιμοποιούσα μόνο από ανάγκη. Πάρε κάτι άλλο και κράτα τον για ανταλλακτικά. Άλλωστε το κατάστημα στον έδωσε 10 ευρώ γιατί πλέον δεν κυκλοφορεί και γιατί η ποιότητά του είναι μαύρο χάλι. Εντελώς φιλικά. :)

Αποσυνδεδεμένος VOLTEROS

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3563 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 15:00 »
Ναι φιλε να παρω αλλα διαβαζω για σκουριασμενες βιδες και την ακουσα,ποιος απ'ολους δεν εχιε σκουριασμενες βιδες και δεν χανει υγρα λεω?
Π.χ  γι'αυτον https://www.fasttech.com/products/3028/10006473/1559100 αλλος λεει Rusted  και αλλος λεει " best kf 3.1 for me,
very well my best kayfun"!

έχω πάρει και εγώ διάφορα πραγματάκια από ft ,,,το συμπέρασμα που εχω βγάλει είναι ότι δεν μπορεί κάτι που κοστίζει 10 ευρω να έχει την ποιότητα του γνήσιου,,,,φυσικά θα μου πείτε είναι στη μέση το οικονομικό και η κρίση που περνάμε  , ναι συμφωνώ αλλά όταν δίνω για δυο κλώνους καυφουν ,,,και πήρα τους ακριβούς τοτε 40 ευρω ειχα σκουριά και στους δύο και τώρα σκεφτόμουν να πάρω μόνο την βάση γυρω στα 7 που δεν ξερεις τι θα βγεί ,,το παίζεις,, και στο τέλος πάρω το γνησιο ,,,για βάλτα κάτω θα εχω δώσει 107 ευρω χωρίς λόγο,,σχεδόν δυο γνήσιους θα είχα πάρει

Αποσυνδεδεμένος sakaplias100

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3564 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 15:11 »
εγώ σχετικά πρόσφατα πήρα 2 βάσης five pawns   από  fasttech και το μόνο κακό ότι τα βιδάκια είχαν μικρό κεφάλι και δεν έπιαναν τα σύρματα τα άλλαξα αμέσως με τα μεγαλύτερα που είχα και ούτε σκουριά ούτε τίποτα δεν έχω δει. εάν ο κλώνος έχει σωστά λούκια και εισαγωγή αέρα δεν υπάρχει περίπτωση να μhν δουλεύει σαν τον γνήσιο.θα είναι ακριβός το ίδιο .οπότε δεν βρίσκω το λόγο να πάρω γνήσιο .   


Αποσυνδεδεμένος acupuncturist

  • **
  • 242
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3565 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 15:13 »
εχω παρει κι εγω τον ιδιο κλωνο.για δες αν η τρυπα αναπληρωσης πεφτει η μιση μεσα στην καμπανα.εμενα τουλαχιστον ετσι ειναι και αν δε προσεξω στο γεμισμα τρεχουν ζουμια απο την εισαγωγη του αερα

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3566 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 15:16 »
 Το έχω ξαναπροτείνει το σετάκι, μέχρι τώρα έχω πάρει 3, δύο δικά μου και ένα για φίλο συνατμιστή. Είχα πάρει και κάποιες βάσεις μόνες τους αλλά καμία δεν ήταν καλή. Το σετάκι που δείχνω είναι απροβλημάτιστο και η βάση του είναι πολύ καλή και καθαρή, με σωστές τρύπες και αυλάκια τροφοδοσίας. Το μόνο που θέλει είναι μία πολύ ψιλή λίμα (ακόμα και για τα νύχια κάνει που έχουν οι γυναίκες) και ελαφρύ πέρασμα στα πάσα της βάσης για να "γλυκάνουν". Καμία βίδα δεν έβγαλε σκουριά ούτε ορινγκ έχω αλλάξει. Έχω αλλάξει τα βιδάκια των πόλων γιατί έχουν μικρό κεφάλι αλλά σκουριά δεν έβγαλαν, όλα τα είχα αφήσει 1 ολόκληρη ημέρα σε σαπουνόνερο.. Το βιδάκι ρύθμισης αέρα το έχω βγάλει τελείως και τους ατμίζω έτσι γιατί με βολεύει η τζούρα τους.

 Και εδώ φωτό δίπλα δίπλα με γνήσιο, απο τον φίλο tsimenis που έχει το ίδιο σετάκι..






Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3567 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 15:17 »
Συμφωνώ απολύτως φίλε μου μαζί σου, αλλά ο φίλος Valsam από ότι κατάλαβα θέλει κάτι πολύ οικονομικό με σφιχτή τζούρα που δεν σκουριάζει. Αυτά που προτείνω παραπάνω είναι φθηνά, έχουν σφιχτή τζούρα και δεν σκουριάζουν. Δοκιμασμένα από μένα 4 μήνες τώρα. Αν ήταν να βγάλουν σκουριά θα είχαν βγάλει τις πρώτες μέρες. Πρότεινα μια φθηνή λύση που είναι δοκιμασμένη. Για το ότι έγραψα ότι αυτόν τον κλώνο τον συγγκρίνω ακόμη και με τον γνήσιο είναι περισσότερο για να δώσω έμφαση στο ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος. Σαφώς κανένας κλώνος όσο καλός και να είναι δεν μπορεί να συγκριθεί απευθείας με τον γνήσιο Kayfun Lite Plus V2 που δεν τον αλλάζω με τίποτα. :)

Αποσυνδεδεμένος sakaplias100

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3568 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 15:21 »
δηλαδή έχουν διαφορά στην γεύση κλώνος με γνήσιο ??

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3569 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 15:33 »
Οι κλώνοι προσπαθούν να αντιγράψουν τον γνήσιο. Αν το καταφέρουν στο 100% πράγμα δύσκολο, ίσως να είναι το ίδιο, αλλά παίζουν και πολλά άλλα ρόλο όπως η ποιότητα των υλικών κλπ.
Γι αυτό οι κλώνοι για μένα είναι πάντα κάτω από τον γνήσιο. Απλώς η τιμή τους είναι αυτοί που πολλοί τους προτιμούν. :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1455 171662 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:47
από Ηρακλης
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275630 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13970 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9304 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42835 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35098 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557893 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182174 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9263 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364