vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

499 επισκέπτες, 3 χρήστες
dkostas, yorgoss, camber

Twitter

Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ

Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3525 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2015, 19:21 »
Thanx φιλος αυτο ακριβώς εψαχνα.

Αποσυνδεδεμένος manosfzr

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3526 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2015, 15:44 »
τελικά τιποτα δεν παει χαμένο , αλλο εψαχνα και βρήκα μια βαση σιλικονης  δεν θυμάμαι απο τι ειναι , κατι με ego πρπει να εχει σχεση απο το παλαι ποτε και ταίριαξε στο καουφουνακο κουτι στη θεση του ντριπ τιπ . διαρροές μηδέν . γέμισα το τανκακι , κούμπωσα τη βαση με τη καμπανα χωρείς να βρέξω το βαμβάκι ( θα βραχεί αφου περνα η καμπανα μεσα απο το υγρο ) και δούλεψε μια χαρά . έτσι δεν χρειάζεται να αδειάσω το τανκ για να επέμβω στην αντίσταση. δοκιμάστε το......

Αποσυνδεδεμένος Christos_swc

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3527 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2015, 20:27 »
Οταν με το καλο το Paypal επανελθει (δεν ασχολουμαι να κυνηγησω αγορες αυτη τη στιγμη) σκεφτομαι να παραγγειλω στο χαλαρο τουτον εδω
https://www.fasttech.com/products/0/10006473/1700500-kayfun-lite-plus-v2-styled-rebuildable-atomizer-4


Αυτο που βρισκω ενδιαφερον και θελω να ρωτησω απο την εμπειρια σας ειναι κατα ποσο χρησιμοποιωντας το nano tank θα μπορουσα να παρω ακομα καλυτερη γευση.
Γιατι απ'οτι βλεπω ειναι πιο κοντο τανκ και για να χρησιμοποιηθει πρεπει να βαλεις την πιο κοντη καμπανα.
Οποτε μικροτερη διαδρομη του ατμου μεχρι το στομα.
Ισχυει κατι τετοιο για τη γευση;
Κανω υγρα που εχουν μεγαλη περιεκτικοτητα σε PG αν εχει καμια σχεση.

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3528 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2015, 21:58 »
 Εγώ προσωπικά με την κοντή καμινάδα παίρνω καλύτερη γεύση και ακόμα καλύτερη χωρίς καθόλου καμινάδα με το tiny tank. Επίσης καλύτερη γεύση παίρνω με bell cap (με κοντή καμινάδα) απο οτι με τανκ. Για εμένα το καλύτερο "ντύσιμο" για τον Lite είναι το tiny tank, χάνεις σε χωρητικότητα αλλά κερδίζεις σε γεύση, μέγεθος/βάρος..

Εαν δεν έχεις σκοπό να χρησιμοποιήσεις το μεγάλο τανκ και την μακριά καμινάδα εγώ σου προτείνω αυτό το φθηνότερο σετάκι που έχει και bell cap, ειναι δοκιμασμένο και ειναι καλή η βάση του.

Αποσυνδεδεμένος Christos_swc

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3529 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2015, 23:08 »
ΟΚ, ευχαριστω, και η τιμη ειναι καλυτερη σε αυτο και η ποιοτητα απ'οτι φαινεται ειναι μια χαρα οποτε θα το προτιμησω απο αυτο που βρηκα εγω :thumpup:
Οσον αφορα στο tiny tank πρεπει να εχω ηδη εναν Kayfun Lite για να το αξιοποιησω απ'ότι φαινεται οποτε ισως στο μελλον.



Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

OK, θελω λιγη βοηθεια ακομα!


Εχω λοιπον τον κλωνο του Russian 91%, τον Russia.
Το προβλημα που εχω ειναι η ενωματωμενη καμπανα που δε με αφηνει να φτιαξω ενα build της προκοπης αφου στηνω με silica.
Δε μπορω να το κλεισω και μετα να δουλεψω απο πανω τη Silica γιατι σκεπαζεται.
Αρα το σωστο wicking με silica ειναι περιπετεια.
Αυτο λοιπον που θα ηθελα να πετυχω ειναι να το ανοιξω και ταυτοχρονα να το μετατρεψω σε nano.
Κανω λοιπον την παραδοχη οτι η βαση του Russia ειναι το ιδιο μεγεθος με του Kayfun Lite (και ο Θεος βοηθος).
Ακολουθως εφαρμοζω επανω στη βαση που'χω φτιαξει το build μου κατι σαν αυτο εδω:
https://www.fasttech.com/products/0/10009156/2019700-replacement-chimney-base-graffix-tube-for-kayfun


Θελω στη συνεχεια το chimney οποτε παω σε αυτο το σετακι που το μετατρεπει σε Νano:
https://www.fasttech.com/products/0/10009156/1649900-kayfun-nano-body-kit
Οποτε μαλλον μου λειπει κατι που πρεπει να βρω ακομα.
Το καπακι που θα κλεισει το τανκ και θα μπει επανω το mouth piece.


Εναλλακτικα δε μπορω απλα να βαλω πανω στη βαση κατι τετοιο και να τελειωνω;
https://www.fasttech.com/products/0/10009156/3144700-kayfun-bell-cap-kit-w-510-drip-tip
 :dontknow:

Η ακομα καλυτερα αυτο εδω που λεει οτι ειναι συμβατο και με Russian 91%
https://www.fasttech.com/p/2033401
Δλδ με τη βαση του Russia μου και 4-5 δολαρια παιρνω αυτο που θελω;

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 22, 2015, 00:04 από Christos_swc »

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3530 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2015, 10:16 »
 Το τρίτο λινκ που εβαλες, το bell cap δηλαδη, λεει οτι ειναι συμβατο με τον Russia. Δεν ξερω εαν  οντως ειναι αλλα αμα ειναι τοτε ναι μπορεις με την βαση σου και αυτο να τον εχεις ετοιμο. Επίσης, το δευτερο λινκ ειναι σαν το tiny tank που σου προτεινα, αν ταιριαζει το bell cap τοτε ταιριάζει κι αυτο. Το νανο που εβαλες στο πρωτο λινκ δεν το χρειαζεσαι γιατι θα εχεις αυτο που εχει το σετακι του KFL οποτε μπορεις να το δοκιμασεις.

Αποσυνδεδεμένος Christos_swc

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3531 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2015, 12:08 »
Τελεια φιλε, σ'ευχαριστω πολυ που με βοηθησες :)
Αμα δουλεψει σωστα θα παρω και ενα δευτερο και μια καινουρια βαση και με 8 ευρουλακια θα φτιαξω και εναν εξτρα Kayfun Lite nano clone :D

Αποσυνδεδεμένος pilotos

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑτΜήτσος
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3532 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 11:29 »
Είμαι σε διαδικασία, να περάσω σε επισκευάσιμο, έχοντας περάσει ένα διάστημα με τον ego-one.

Είμαι μεταξύ του Russia 91% και του Magoo.

Ποιόν απο τους δύο θα μου προτείνατε;


Ευχαριστώ!!

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3533 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 13:21 »
Ο Magoo θα σε δυσκολέψει λίγο για αρχή... Χρειάζεται σύρμα με αντίσταση και σύρμα χωρίς αντίσταση. Το χωρίς αντίσταση θα πρέπει να το ενώσεις στα άκρα του σύρματος με αντίσταση. Βέβαια υπάρχουν και έτοιμα σύρματα... Όμως και πάλι το στήσιμο είναι κάπως δύσκολο για νεοεισερχόμενο στους επισκευάσιμους.

Η περίπτωση russian είναι καλύτερη, αλλά προέκυψαν κάποια θεματάκια (δες λίγα ποστ πιό πίσω...).

Η σωστή κατά τη γνώμη μου επιλογή είναι να πας σε Kayfun lite plus που είναι πολύ εύκολος στο στησιμο και με πάρα πολύ καλές αποδόσεις σε γεύση-χτύπημα-ντουμάνι. Θα τον βρεις γνήσιο στα 60€ στην Ελλάδα και γύρω στα 23€ κλώνο στην Κίνα.

http://www.fabvape.gr/index.php?route=product/product&path=171&product_id=665

https://www.fasttech.com/product/1700500

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3534 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 13:27 »
Κοιτάω προχτές τους δύο κλώνους μου (KFL+), γιατί κάτι δεν μου άρεσε στον νεότερο, και αφού φόρεσα τα μεγενθυτικά γυαλιά μου, βλέπω οτι τόσο η τρύπα αέρα στα πλάγια, όσο και η τρύπα αναπλήρωσης υγρού, είναι λίγο μεγαλύτερες στον νέο. Για την τρύπα υγρού με βόλεψε δεν λέω, αλλά η του αέρα μου τα κάνει πιο αεράτα τα πράματα σε σύγκριση με τον παλιό καλό σφιχτό μου κλώνο. Τώρα η ερώτηση (λόγω αλτσχαϊμερ, η λόγω αδιαφορίας, δεν ξέρω τι μάρκα είναι ποιός). Παίζει να είναι κατασκευαστικό διαφορετικών κλώνων? Ή άλλαξε κάτι σε version ο ορίτζιναλ, και κάναν και οι κλώνοι το ίδιο?

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3535 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 13:34 »
O κλώνος της fastteck που έβαλα το λίνκ στο προηγούμενο ποστ, αρχικά έβγαινε με μικρότερη τρύπα αέρα και οι περισσότεροι θεωρήσαμε ως βελτίωση την μεγαλύτερη τρύπα αέρα που κυκλοφόρησε αργότερα και συνεχίζει μέχρι και τώρα.

Το τι κάνει ο γνήσιος ή άλλες εταιρίες, δεν γνωρίζω....

Στην δική σου περίπτωση, γιατί δεν σφίγγεις λίγο την βίδα για τον αέρα ώστε να τον φέρεις στα μέτρα σου?....

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3536 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 18:42 »
236 σειδες ειναι πολλες φιλοι μου για να διαβαστουν,θελει χρονο!
Μου ετυχε ενας kayfun 3.1 χθες ελαφρος μεταχειρισμενος στα 10 ευρω και τον τσακωσα γιανα ξεκινησω στον κοσμο των επισκευασιμων,πανευκολα εστησα αντισταση και πανευκολα τον γεμισα απο πανω με το κολπο  δακατυλο στην τρυπα αφημα δακτυλου και σφιξημο πανω καπακιου πηρα το κολαει και ουτε πλημηρες ουτε σταξιματα,ειμαι καταενθουσιασμενος απο τον ατμοποιητη μεχρι στιγμης!
Αυτος που πηρα ειναι ο ματ αλλα η κοπελα μου ειπε δεν ειναι ανοξειδοtος,αν δεν ειναι λοιπον ανοξειδοτος θα ειναι ορυχαλκιnος σωστα?
Τον εχω ελεγχξει παντου και ιχνος χαλκου-μπρουτζου κ.τ.λ δεν βλεπω πουθενα.πως λοιπον θα διαπιστωσω απο τι υλικο ειναι φτιαγμενος?
Ανταλλακτικα για τον Kayfun 3.1 που μπορω να βρω,θελω κανα oring βιδες για τους πολους και τα peek insulator για καβαντζα,υπαρχει καπου που πουλανε τετοια πραγματα,η εστω απο ποιον αλλο ατμοποιητη tαιριαζουν oring)?
Επισης εχεται να μου προτεινετε απο που και ποιον (τον καλυτερο δηλ.)κλωνο Kayfun 3.1 αξιζει να παρω γιατι θελω και αλλον εναν μιας και θα παρω και μπαταρια mod.

Αποσυνδεδεμένος VOLTEROS

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3537 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 20:48 »
δεν ξέρω αν έχει συμβεί και σε άλλους η εγώ είμαι τοσο άτυχος,, εχω αγοράσει πριν από 6 μήνες από FT δυο κλώνους kayfun 3.1  και οι δύο μου έβγαλαν σκουριά από εκεί που μπαίνει το υγρό και έβγαινε και μέσα στο υγρό μου. Τα υλικά σίγουρα δεν είναι τα καλύτερα και σίγουρα δεν είναι από ανοξείδωτο ατσάλι ,,,,χίλιες φορες να κάνεις υπομονή και να πάρεις κάτι γνήσιο

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3538 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 21:16 »
μόλις παρέλαβα και έστησα τον κλωνο κφλ+ απο φτ. σε απόδοση δεν καταλαβαίνω καμία διαφορά αλλα εμένα έχει ένα καφετι χρωμα σαν σκουρια εκει που λες και ειναι ολοκαινουργιος.

Αποσυνδεδεμένος acupuncturist

  • **
  • 242
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3539 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 21:17 »
τα βιδακια δεν ειναι ινοχ.εγω τα αλλαξα με τα βιδακια του γνησιου και ολα κομπλε.να αλλαξετε και των πολων.ολα τα λλα μερη ειναι ινοχ.το τσεκαρα με μαγνητη.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171546 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275529 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15249 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13961 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9284 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42778 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 395 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35022 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557736 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182054 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9188 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364