vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

505 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, mankar72, petr@n, sentinelba, camber, vasim, danys620, dimitrisd

Twitter

Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3510 στις: Αυγούστου 29, 2015, 16:34 »
το κόψιμο από πάνω δεν είναι η μόνη μέθοδος ούτε η καλύτερη.
Αν ανατρέξεις στο φόρουμ θα δεις τρόπους ανώτερους .
Για παράδειγμα σου παραθέτω 2 φωτό, η πρώτη με στεγνό το βαμβάκι και η δεύτερη πως το ακουμπάς αφού το βρέξεις.




Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3511 στις: Αυγούστου 29, 2015, 17:03 »
Το στήσιμο αυτό που δείχνεισ στη φωτο  με έχει βολεψη   παρα πολύ έχω δοκιμαση σχεδόν όλα που έχω δει απο βίντεο αλλά αυτό για μένα είναι μακράν το'  καλυτερο σε οσουσ επισκευασιμουσ ατμο και αν εχω δουλέψει

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Christos_swc

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3512 στις: Αυγούστου 29, 2015, 19:19 »
Η τριτη μου προσπαθεια ηταν και η καλυτερη μεχρι τωρα.
6 σπειρες, τριπλο silica, 2,5Ohm, απογοητευση στην αρχη αλλα οταν ανεβηκα στα 13,5 Watt και 5,8V τελικα μπορω να πω οτι πλεον ειναι μια πολυ γευστικη εμπειρια.
Παλι καλα γιατι ετοιμαζομουνα να τον παρατησω :(
Μου βγαζει πολυ γλυκο ατμισμα βεβαια, δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι φυσιολογικο ή εχει να κανει με το στησιμο μου.
Πιστευω και γω οτι με βαμβακι θα ειναι καλυτερα τα πραγματα γιατι με τοσο λιγο χωρο ειναι αδυνατο η silica που βγαινει απο την αντισταση να στριψει κατω και να κατσει, βρεγμενη η οχι, πριν μπει η καμπανα.
Ευχαριστω για τη βοηθεια παιδια, μου δωσατε ιδεες και κουραγιο να μη το βαλω κατω. :thumpup:
Μενει να βρω βαμβακι απο καποιο καταστημα εδω στα Μεσογεια.
Ενα αλλο αρνητικο για μενα ειναι ο πολυ σφιχτος αερας, αναγκαζομαι να αφηνω αερα να περναει αναμεσα στα χειλια και το επιστομιο, ετσι βγαζω και αξιοπρεπη ατμο χωρις να χαλαει η γευση.
Εχω τον αερα τερμα ανοιχτο αλλα και παλι.
Εδω ειναι το θεμα, εγω τη σηκωσα την αντισταση να μη κλεινει τη διοδο, οταν μπηκε η καμπανα ομως ενας θεος ξερει τι εγινε μετα.
Βαμβακι λοιπον συντομα.
Μου αρεσει το γεγονος οτι η silica δε καιγεται και μπορω να παιρνω τις τζουρες μου αφοβα οσο απλες η υπερβολικες τις θελω εγω αλλα σε αυτο τον κλωνο τουλαχιστον το στησιμο με silica ειναι λιγο περιπετεια.
Και θελω το τελικο αποτελεσμα του build μου να ειναι σταθερο οσο γινεται.


« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 29, 2015, 19:25 από Christos_swc »

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3513 στις: Αυγούστου 30, 2015, 01:29 »
Για δοκιμή μπορείς, αν δεν έχεις το κατάλληλο βαμβάκι, να χρησιμοποιήσεις απλό βαμβάκι, μονο που για 1-2 ml δεν θα αποδίδει καλά (έχει μια μυρωδιά) μετά θα στρώσει και δεν θα έχει διαφορά με άλλα.

Αποσυνδεδεμένος Christos_swc

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3514 στις: Αυγούστου 30, 2015, 10:53 »
Θελει βρασιμο δε θελει;
Εχω βαμβακι απο φαρμακειο αριστης ποιοτητας, χωρις κομπους, ξυλαρακια και π#@αριτσες αλλα δε ξερω για λιπασματα κλπ, τα χημικα ειναι αορατα.
Ισως να ειναι υπερβολες ολα αυτα αν σκεφτει κανεις τι βαζαμε μεσα μας με το καπνισμα καθε μερα.
Να το βαλω μεσα οπως ειναι;
Αυτη τη στιγμη παντως η γευση ειναι στον ουρανο, πετυχε για τα καλα το build με τη silica, μαλλον οι πολλες σπειρες το εκαναν :respect:
Θα το χαρω λιγες μερες!


Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3515 στις: Αυγούστου 30, 2015, 13:07 »
Αφου σου δουλευει ωραια οπως ειναι τωρα, ξεχνα για την ωρα το βαμβακι που εχεις και αγορασε λιγο βαμβακι καταλληλο για η.τ.
2-3 pads γιαπωνεζιο οργανικο βαμβακι θα σε βγαλουν μηνες. Koh Gen Do ή Nakamichi βρες. Υπαρχει σε ολα τα καταστηματα η.τ.
Στο επομενο στησιμο χρησιμοποιεις αυτος και εισαι κομπλε.

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3516 στις: Αυγούστου 30, 2015, 13:20 »
Παιδιά βοήθεια!


Αλλαξα o-ring στην βάση και επειδή είχα μόνο ένα πιο παχύ, το έβαλα. Τώρα το bell cap δεν ξεβιδώνει με τίποτα απο την βάση. Πείτε καμια ιδέα. Η τελευταία λύση είναι να του δώσω μια με το σφυρί και απο Δευτέρα να πάω να πάρω ένα άλλο bell cap, αλλά θα σπάσει εύκολα;

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3517 στις: Αυγούστου 30, 2015, 13:40 »
Πάρε μια χοντρούτσικη βελόνα περίπου 1 χιλιοστό πάχος.
Βαλτην στην τρύπα του αέρα.
Μετά με ένα ελαστικό λεπτό γάντι, πιάσε το μπελ καπ και με κόντρα την βελόνα θα ξεβιδώσει σαν χαλβάς.

Αποσυνδεδεμένος Christos_swc

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3518 στις: Αυγούστου 30, 2015, 13:59 »
Ενα παραπονο ειχα, πολυ καλη η γευση αλλα απο ατμο ελαχιστα πραγματα.
Πολυ πολυ σφιχτο.
Ξεβιδωνοντας τη βιδα εισαγωγης στον Russia απο ενα σημειο και περα δεν αλλαζε τιποτε προφανως.
Οποτε την εβγαλα τελειως.
Η γευση δεν επηρεαστηκε καθολου αλλα ο ατμος τριπλασιαστηκε και η τζουρες μου εγιναν ΠΟΛΥ πιο χορταστικες.
Βρηκα την τελειοτητα :) .
Το εδωσα στη γυναικα μου να δοκιμασει και επαθε πλακα :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 30, 2015, 14:04 από Christos_swc »

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3519 στις: Αυγούστου 30, 2015, 14:24 »
Πάρε μια χοντρούτσικη βελόνα περίπου 1 χιλιοστό πάχος.
Βαλτην στην τρύπα του αέρα.
Μετά με ένα ελαστικό λεπτό γάντι, πιάσε το μπελ καπ και με κόντρα την βελόνα θα ξεβιδώσει σαν χαλβάς.


Με έσωσες!! Χίλια ευχαριστώ!!! Ξεβίδωσε επιτέλους. Ούτε μια στο εκατομμύριο δεν θα σκεφτόμουν αυτό τον τρόπο.

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3520 στις: Αυγούστου 31, 2015, 00:20 »
Βάλε την βελόνα στα συπραγκαλά σου αλλά :lotpot: :lotpot:  μην το πεις σε κανέναν.
Σκοπεύω να τις βγάλω στην αγορά με 5 ευρώ την μία .
Kayfuneedles


 :thumbsup_move_1: :thumbsup_move_1: :thumbsup_move_1:




Αποσυνδεδεμένος Christos_swc

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3521 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2015, 09:48 »
Μου τελειωσε το συρμα που τον συνοδευε οποτε μεχρι να ερθει νεο τον εβαλα για πλυσιμο τον Russia.
Χθες βραδυ που πηγα να τον φτιαξω παλι βρηκα σκουρια στη βαση του μεγαλου πολου :-\
Προς ενημερωση...
Εκεινο το καταπληκτικο στησιμο που ειχα βρει στην 3η προσπαθεια το χαλασα μετα απο μια εβδομαδα γιατι ηθελα να "παιξω" με αντιστασεις να περναει η ωρα.
Νομιζα οτι το ειχα βρει και ολα καλα αλλα που.
Μετα απο 4-5 προσπαθεις με μαπα αποτελεσμα τελειωσε το συρμα.
Τωρα ψαχνω να ξαναβρω ενα build που οχι μονο να μου δινει πολυ καλη γευση αλλα να καταλαβαινω και το γιατι.
Τη μια βγαινει ατμος την αλλη δε βγαινει, τη μια δουλευει σε χαμηλα βατ, την αλλη σε ψηλα κλπ κλπ.
Πιστευω με τον καιρο και με δοκιμες θα βρω τελικα κατι που να με ικανοποιει και να μπορω να το φτιαχνω περιπου ιδιο καθε φορα.
Επιμενω με silica και λεπτο συρμα αν και ανεβηκα απο 34G που τον συνοδευε (0,16mm) σε 32G (0,20mm).
Ευτυχως που σταθηκα μια φορα τυχερος και ειχα καλο αποτελεσμα αλλιως θα ειχα απογοητευθει και θα τον ειχα πεταξει.
Τωρα τουλαχιστον ξερω οτι κατι υπαρχει εκει εξω :))

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3522 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2015, 13:20 »
Παιδες να ρωτησω για kfl plus σε κλωναρι παμε full tobeco?
Και ερωτηση νο.2 αν καποιος το εχει, συνεργαζεται με steam tuners accessories αψογα?


Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3523 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2015, 18:19 »
Bell cap kit για kfl+ μπορουμε να βρουμε απο Ελλάδα πουθενά;

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #3524 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2015, 18:23 »
@robbinrules
 δεν τον έχω δουλέψει αλλά τον έχω δει απο κοντα τον tobecco και ειναι πολύ καλή κατασκευή. Επίσης απο οσα εχω ακουσει ειναι πολύ καλός κλώνος. Ειναι σίγουρο οτι θα ταιριάζουν τα steam tuners accessories!

@mamutsis
Αυτό ψάχνεις;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1454 171623 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:15
από Olga68
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275589 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13967 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9298 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42822 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35072 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557835 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182134 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9239 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364