vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

500 επισκέπτες, 5 χρήστες
io, teo77, dkostas, camber, Lazy Dog

Twitter

Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #2370 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 13:33 »
Παραγγειλα βιδακια για το ντεκ των κλονων μου απο ebay  μιας και ειχα θεμα με τα κανονικα original  που δεν ταιριαζαν .. καποια ποστ πιο κατω το ελεγα ...  ασχετα αν μετα με τροχισμα και καποιο ψιλοκοψιμο ταιριαξα τις original ...  μου ηρθαν σημερα απο αγγλια .. δεν εχω προσβαση ακομα στις βιδες να τις δοκιμασω μιας και ειμαι στην δουλεια αλλα συντομα θα σας πω περι τινος .. αν ταιριαζουν μπορει να βοηθησω και καποιον αλλον με το ιδιο προβλημα απο που να παρει ... το πακετο ειχε μεσα 30 βιδες .. δηλαδη 15 ζευγαρια  :yes: :yes: :yes: και  αν ταιριαζουν θα τα εχω για χρονια  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος manetos

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #2371 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 11:22 »
Σε λίγες μέρες θα παραλάβω τον v4.... απο Gearbest... παραγγελία πριν τα Χριστούγγενα....σε αναμονή.


ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 13-01-2015
18:57 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 13-01-2015 18:57 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 14, 2015, 11:28 από manetos »

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #2372 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 11:23 »
Κ μεις αυτον περιμενουμε,αλλα θα αργισει οπως παει.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #2373 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 13:37 »
Παραγγειλα βιδακια για το ντεκ των κλονων μου απο ebay  μιας και ειχα θεμα με τα κανονικα original  που δεν ταιριαζαν .. καποια ποστ πιο κατω το ελεγα ...  ασχετα αν μετα με τροχισμα και καποιο ψιλοκοψιμο ταιριαξα τις original ...  μου ηρθαν σημερα απο αγγλια .. δεν εχω προσβαση ακομα στις βιδες να τις δοκιμασω μιας και ειμαι στην δουλεια αλλα συντομα θα σας πω περι τινος .. αν ταιριαζουν μπορει να βοηθησω και καποιον αλλον με το ιδιο προβλημα απο που να παρει ... το πακετο ειχε μεσα 30 βιδες .. δηλαδη 15 ζευγαρια  :yes: :yes: :yes: και  αν ταιριαζουν θα τα εχω για χρονια  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Update :  τα βιδακια που δοκιμασα εκαναν στου κλονους μου και μαλιστα το ευχαριστο ειναι οτι επειδη ειχα original spare kit για  kayfun lite plus  διαπιστωσα οτι ειναι ακρινως οι ιδιες και μαλιστα λογω οτι πιο φλατ απο κατω πιανουν το συρμα σαν δαγκανες πολυ στερεο κρατημα ... παραγγελία απο αγγλια μεσω ebay  ηρθαν στο σπιτι μου σε 8 μερες
Οι βιδες ειναι αυτες διαλεγεις M.16 X 3 και ποσοτητα και εισαι ετοιμος :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #2374 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 13:51 »
Τα πρώτα καμώματα του Kayfun 4 κλώνου απο Vapesin. Στάζει στη βάση, απο τις τρύπες. Και δεν φεύγει αυτή η άσχημη γεύση του "καινούριου"-"μετάλου"-"λαδιού"-"γραναζιού", με τα 3 διαφορετικα υγρα που έβαλα.
Υ.Γ. Δεν τον έπλυνα ποτέ εγώ, ούτε έκανα ακόμη αντίσταση. Και στην ουσία με ενδιαφέρει η διαρροή σε πρώτη φάση...γκρρρρ....

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #2375 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 14:45 »
Φίλε Γιώργο, ούτε εμένα έφευγε η άσχημη γεύση. Ωσπου έκανα άλλη αντίσταση και απλά εξαφανίστηκε. Εκεί κατάλαβα οτι κάτι πήγαινε λάθος με το setup και όχι με τον ατμοποιητή.
πχ αν κάποια σπείρα δεν ακουμπάει καλά στο βαμβάκι, ειναι λογικό να έχεις μεταλλίλα αφου μαζί με το υγρό σου ατμίζεις και το σύρμα. Ατμίζεις ένα μικρό dry burn με λίγα λόγια.
Μπορεί επίσης να ακουμπάει κάπου που δεν πρέπει κάνοντας σώμα και ουσιαστικά μαζί με το υγρό σου να ατμίζεις και το deck...
Δεν ξέρω... Κι εγώ σου λέω είχα ξενερώσει αλλά με το πρώτο rebuild όχι απλα μειώθηκε, εξαφανίστηκε η μυρωδιά.

Τώρα όσον αφορά τις διαρροές, δεν είχα ούτε υποψία τέτοιου θέματος. Ίσως και αυτό να οφείλεται στην φυτιλοαντίσταση λόγω υπερτροφοδοσίας.
Στο δικό μου το μυαλό ο συνδυασμός μεταλλίλας και διαρροής δείχνει οτι μάλλον είναι λίγο το βαμβάκι.
Όπως και να έχει, άλλαξε φυτιλοαντίσταση αφού βλέπεις οτι δεν ισιώνει, μην περιμένεις να στρώσει απο μόνο του.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #2376 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 14:50 »
Γιωργο δεν σε πανε η καιφον μαλλον  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
περα της πλακας το θεμα μεταλιλας και  διαρροων το εχω πει και αλλες φορες ...
μεταλλιλα κοιτα τι συρματα χρησιμοποιειες και αν εχεις κανενα hot spot  δες αν εχεις βαλει την σωστην ποσοτητα βαμβακι γιατι αυτο εχει να κανει και με την μεταλληλα δεν παταει καποια σπειρα στο βαμβακι και για τις διαρροες που δεν εχεις καλη τροφοδοσια ...

βαλε μας καμια φωτο με το στησιμο που εχεις κανει τωρα να δουμε καλυτερα  :yes:

Αποσυνδεδεμένος LefTTeriS

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #2377 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 15:04 »
kostas44 Τελικά είσαι και ΜΑΤΑΚΙΑΣ πέρα από KAYFUNάκιας...πλακίτσα κάνω για το σχόλιο σου στον Giorgos F  που θέλεις να τον πάρεις μάτι στημένο... για να ζαχαρώσεις-διορθώσεις. Πέραν της πλάκας,Giorgos F ...καθάρισε τον καλά με βράσιμο αρκετή ώρα με ξύδι θες? (σε εμενα δούλεψε)με γάλα που έχουν πει άλλοι? ...και μετά κανε ότι λένε και οι προλαλήσαντες....θα δεις που θα σε αποζημιώσει ο KAYFUN.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #2378 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 16:32 »
σημερα μου ηρθε ο  4αρις στα χερια , αφου τον εβρασα με γαλα -ξυδι - σκετο νερο , τον σαπουνισα μετα καλα τον ξεβγαλα και εστησα ... τραβαω τη πρωτη τζουρα ....... η απολυτη μηχανουργιλα - λαδιλα κτλ ... και μες τη τσατιλα μου εχασα και ενα βιδακι απο το deck ... φφφφφφφφ


τι αλλο να του κανω ?

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #2379 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 16:35 »
Σοδα μαγειρικης Αποστολε και αστον με ζεστο νερο για κανα 2 ωρες αλλαξε το νερο και ξεπλυνε τον καλα με νερο και ava για τα πιατα με ενα βουρτσακι ή οδοντοβουρτσα και ξεπλυνε τον καλα και στεγνωσε τον ... προσεξε να εχεις πλυνει ολα τα μερη του

κοιταξε και το στησιμο του να δεις μπας και εχεις θεμα και εκει

βιδακια κανουν και τα αυθεντικα

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #2380 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 16:37 »
θεμα στο στησιμο και μυριζει λαδιλα μηχανουργειου ? :dontknow: :dontknow: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #2381 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 16:38 »
μου εχουν τυχει συρματα που ακομα και οταν τα επιανες μαυριζε το χερι σου ... αλλα δεν νομιζω να ειναι απο κει .. μαλλον σε καποιο σημειο των κομματιων του καιφον εχει ακομα υπολειματα λαδιου cnc

απο κει που τον πηρες ρωτησες αν ηταν πλυμένος ?

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #2382 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 16:40 »
τη πρωτη φορα που τον ελυσα ολοκληρο εκανα 1.5 ωρα να τον δεσω σωστα ... τωρα δε με νοιαζει παει αερας ... θα παω να παρω σοδα μαγειρικη να τον αφησω ολο το βραδυ μεσα και αυριο θα τον καθαρισω ..


με μια τζουρα μου πεταχτηκαν τα ματια εξω απο τη λαδιλα


δεν ρωτησα αλλα δεν εβγαλε πουθενα κατι σε μαυρο οταν τον ετριβα μετα το βρασιμο... αλλα ειναι πολυ εντονη η μυρωδια τις λαδιλας


με το ιδιο συρμα που εχω στημενο τον ερλπρινζ τον εστησα

Αποσυνδεδεμένος dimitrisante

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #2383 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 16:40 »
Απ ότι φαίνεται μάλλον το airflow θέλει ένα καλό καθάρισμα (συνήθως μένει λίγο λαδακι)

All the best !


Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #2384 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 16:51 »
το γάλα μπαίνει σε καθαρό μέταλλο, δεν καθαρίζει. Κλείνουν οι ποροι του μετάλλου στο βράσιμο με γάλα, το κάναν και σεφ παλιότερα με τα ατσάλινα σκεύη, πλέον με τεφλον και κεραμικά δεν εχει νόημα,
τα έλαια εγώ τα βγάζω με πλύσιμο σε οινόπνευμα και φέρι, ίσως σόδα να κάνει, δεν εχω ιδέα
μαυρίλα βγάζει το μέταλλο, δεν ειναι απο έλαιο, ευτυχώς να λες
οσα ξε κανεις καλά ειναι  ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171532 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275500 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15248 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13960 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9279 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42763 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 393 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34998 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557684 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182017 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9171 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364