vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

507 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, giorgos1999, Lazy Dog, camber

Twitter

Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #2340 στις: Ιανουαρίου 11, 2015, 16:54 »
Θα γελασουμε στανδαρ με όλο αυτό,ευτυχος δεν ειμαι κ τόσο απαιτητικός σε σημείο να περιμένω να πάρω 200% καλό αποτέλεσμα απο κλονο,του κλονου,οοο κλονος κτλπ,στην τιμή των 18ε.

Αποσυνδεδεμένος antonisk

  • **
  • 479
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #2341 στις: Ιανουαρίου 11, 2015, 17:06 »
Χιλιοειπωμενη ιστορια. Το κινεζικο καταστημα ισχυριζεται οτι ειναι αυθεντικο, ο Κινεζος κατασκευαστης λεει "εμεις δεν πουλαμε στα κινεζικα καταστηματα", τελικα αποδεικνυεται αυθεντικο.
Το ειδαμε με την Kanger, τα ειδαμε με την Aspire, τα ειδαμε με την Innokin, ηρθε η ωρα να τα δουμε κι απο τους κλωνοπαραγωγους.
Ελεος δηλαδη που εκανε και η Infinite ονομα και προσπαθει να προστατευσει τους αυθεντικους κλωνους της. :eyesplash:
Αντωνη, σε πειραζει να μεταφερω τη συνομιλια σου στο φορουμ της FT, να δουμε τι θα πει το καταστημα?


Όχι Παναγιώτη καθόλου δεν με πειράζει....ισα-ισα έχω απορία να δω τι θα πούνε...

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #2342 στις: Ιανουαρίου 11, 2015, 18:23 »
Απλά ο κινέζος πωλητής που μίλησες προτιμάει να τον αγοράσεις απο αλλού.Αλλη τιμή θα τους αγοράζει η φασττεκ απο αυτόν άλλη τιμή ο πωλητής στο ebay.Ασχετο αλλα υπάρχει στη φασττεκ πυρέξ ανταλλακτικό τανκ για τον ν4?Εκανα μ..ια χτες και το έσπασα  :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #2343 στις: Ιανουαρίου 11, 2015, 18:27 »
πρεπει να το μεταφερεις Παναγιωτη .... εγω ηδη ρωτησα μερικα ατομα απο κει και μου λενε οτι αυτο δεν ισχυει .. γιατι η FT  δεν ειναι εργοστασιο αλλα παιρνει απο αλλους τα προιοντα της και τα μεταπουλαει και μαλιστα μερικα αν δεν την συμφερει να κανει στοκ απλα εχει το 7 μερες να στοκαρει γιατι δινει μετα μαζικη παραγγελια στο εκαστοτε κλωνοπαραγωγο .. εγω νομιζω οτι η Infinite ψευδεται για καποιον λογο

Αποσυνδεδεμένος asteriosl

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #2344 στις: Ιανουαρίου 11, 2015, 18:30 »

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #2345 στις: Ιανουαρίου 11, 2015, 23:53 »
Εγώ πιστεύω αυτός απο alibaba η πως λέγεται,λέει @@ριές,να μην το γράψω διαφορετικά  :))


Ωστόσο Nemesis,έπρεπε να γράψεις ότι η συνομιλία δεν ήταν ανάμεσα στην Infinite και στον πελάτη,αλλά
όπως κανονικά έγινε,στην alibaba και πελάτη.Γιατί πολύ απλά μπορεί η Fasttech να έρθει σε επικοινωνία
με την Infinite αν όντως πουλάει κλώνους της (αυτό πιστευώ) και να ψάχνουν τώρα μέσα στην Infinite
να βρουν ποιος είπε τέτοιες μαμακίες.


Ρίξε χύμα λάδι στη φωτιά και πες,η alibaba τα λέει αυτά και αστους να φαγωθούν σαν τα σκουλίκια,ο
πόλεμος ανάμεσα σε 2 κινεζομάγαζα,μόνο καλό θα μας κάνει εμάς τους πελάτες (τιμές)  ;D

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #2346 στις: Ιανουαρίου 12, 2015, 00:40 »
ChRiS, οπως εχεις δει, εχουν πεσει ηδη τα funboys της FT να με φανε. :)) (τελικα τα funboys δεν ειναι μονο ντοπιο φαινομενο).
Αν αρχισω και μασαω τα λεγομενα μου, την κατσαμε. ;)
Την απαντηση της FT την ξερω ηδη, την εχει ξαναδωσει και σε αλλες αντιστοιχες περιπτωσεις που την κατηγορουν οτι λεει ψεματα για την αυθεντικοτητα των προιοντων της.
Κι εγω πιστευω οτι ο τυπος της Infinite λεει βλακειες, οπως εχει ξαναγινει και στο παρελθον με αλλους προμηθευτες αυθεντικων προιοντων της FΤ.
Tην ερωτηση την εκανα μονο και μονο για να μας φυγει η περιεργεια και μπας και "ψαρεψουμε" τιποτα απο τους υπαλληλους του καταστηματος (που δε νομιζω).
Υπομονη λοιπον μεχρι αυριο τα ξημερωματα που θα μας απαντησουν.

Αποσυνδεδεμένος dimitrisante

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #2347 στις: Ιανουαρίου 12, 2015, 08:48 »
Άς μην ξεχνάμε ότι όλοι αυτοί οι τύποι πλουτίζουν από όλους εμάς επενδύοντας μόνο σε πάμφθηνα εργατικά σύγχρονων σκλάβων κλέβοντας τον κόπο άλλων, απλά επειδή μπορούν και εμείς αδιαφορούμε γιατί αλλιώς ούτε στα όνειρά μας δεν θα μπορούσαμε να αγοράσουμε αυτά τα προϊόντα (τουλάχιστον εγώ) και αυτοί το ξέρουν.       Απαντούν στα μηνύματα μας απλά επειδή θέλουν να πουλήσουν και να "χτίσουν το προφίλ μιας καλής εταιρείας αλλά μόλις ζοριστουν λίγο δεν πρόκειται να σου γράψουν ούτε λέξη.

All the best !
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 12, 2015, 08:58 από dimitrisante »

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #2348 στις: Ιανουαρίου 12, 2015, 10:19 »
To έθεσα και στο νημα του kayfun v4.
Εχει κανεις την καλωσυνη να μου πει τις ακριβεις διαστασεις του ελατηριου του Κ4 (το B12) μετρωντας το με ενα παχυμετρο αν ειναι δυνατον? Εσω και εξω διαμετρο και υψος.
Μου κάνει και από κλώνο.
Ή εναλλακτικά, αν το ελατήριο αγκαλιάζει το 510 σπείρωμα αλλα να το αφήνει να κινείται.

Αποσυνδεδεμένος antonisk

  • **
  • 479
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #2349 στις: Ιανουαρίου 12, 2015, 12:30 »
O περιβόητος sufie της FT απάντησε!

Hi everyone. We don't get this item directly from Infinite, who don't produce the item on their own. It is manufactured by another Chinese factory. This item is from the same factory and is exactly the same as INFINITE version without the anti-fake code. Thus our product department has added "Infinite" in the product title to reflect this fact. Thank you.

Από την απάντηση καταλαβαίνω ότι ο εκπρόσωπος της Infinite στο Alibaba έλεγε αλήθεια για την μη διάθεση στην FT και τα antifake labels και παράλληλα "ψέματα" γιατί ισχυριζόταν ότι είναι δική τους παραγωγή, ενώ στην ουσία δεν είναι. Κάπου διάβασα ότι τους κλώνους της τους φτιάχνει μια εταιρεία SXK.

Εντύπωση μου έκανε και η ειλικρίνεια στην απάντηση της FT που παραδέχεται ότι δεν παίρνουν απευθείας από την Infinite αλλά πρόκειται για το ίδιο προϊόν. Μάλλον με πείθει η απάντηση αυτή...

Νομίζω ότι κάποια συμπεράσματα βγήκαν τελικά από την κουβέντα...
Ας τον παραγγείλω τώρα να τελειώνουμε...

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #2350 στις: Ιανουαρίου 12, 2015, 12:51 »
:laugh1: :laugh1: Δεν είναι γελοίο να βάζεις antifake labels σε Κλώνο.

 Και δηλαδή η FT για να είναι εντάξει θα έπρεπε να το λέει " INFINITE styled Kayfun V4 Styled RTA"…..

Παρήγγειλε τον γιατί μάλλον η εταιρεία που κατασκευάζει θα αναγκαστεί να διαλέξει που θα πουλαει και με τι τιμή…


Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #2351 στις: Ιανουαρίου 12, 2015, 14:20 »
Τοσο καλος ειναι αυτος ο κλωνος της INFINITE ? :confused1: :hmmm: και εγινε τοσο ντορος στο νημα της ΦΤ ? μεχρι και μπουνιες αν μπορουσανε θα εριχναν ... :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος VAPOR TRAIN

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #2352 στις: Ιανουαρίου 12, 2015, 15:08 »
O περιβόητος sufie της FT απάντησε!






Νομιζω οτι ειναι γυναικα!!!!

Αποσυνδεδεμένος dimitrisante

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #2353 στις: Ιανουαρίου 12, 2015, 15:20 »
Περί κλώνου ο λόγος μήπως ξέρει κανείς το SKU για τον συγκεκριμένο ??

All the best !


Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #2354 στις: Ιανουαρίου 12, 2015, 15:24 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171499 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275462 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15245 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13951 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9269 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42744 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 390 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34958 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557624 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181980 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 172 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9139 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364