vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

506 επισκέπτες, 6 χρήστες
Doubt, KORG N364, dkostas, sentinelba, camber, gfilip

Twitter

Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1935 στις: Δεκεμβρίου 11, 2014, 12:50 »
Εναν Russian clone στην Nextonn είδα, που ήταν πολύ φτηνός, και ήμουν έτοιμος, μετά είδα και τον LEMO που λες σε ένα review (aresmares), και είπα ΟΚ, καλός και αυτός, εντάξει λιγουλάκι πιο ακριβός αλλά ΟΚ. Λες ε? Ας είναι ο πρώτος μου με βίδα ε? Μερσί για το therapy και την συμβουλή. :D

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1936 στις: Δεκεμβρίου 11, 2014, 13:03 »
οχι οτι χρησιμοποιεί κανεις το γέμισμα απο τη βίδα στον καίει-φουν δηλαδη, αλλα ντάξει
 στις πωλήσεις είναι άλλος
 :))

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1937 στις: Δεκεμβρίου 11, 2014, 13:10 »

Εναν Russian clone στην Nextonn είδα, που ήταν πολύ φτηνός, και ήμουν έτοιμος, μετά είδα και τον LEMO που λες σε ένα review (aresmares), και είπα ΟΚ, καλός και αυτός, εντάξει λιγουλάκι πιο ακριβός αλλά ΟΚ. Λες ε? Ας είναι ο πρώτος μου με βίδα ε? Μερσί για το therapy και την συμβουλή. :D

Eίναι πολύ καλή κατασκευή, σχετικά φθηνός και εύκολος στο στήσιμο όπως και ο kayfun.
Μάλιστα κατά τη γνώμη μου υπερέχει από τον original σε κάποια σημεία όπως στο ότι έχει περισσότερο χώρο για παιχνίδι μέσα στην καμπάνα, δε σφυράει, έχει πιο αεράτη τζούρα όταν είναι τέρμα ανοικτή η ρύθμιση.
Επίσης (δεν το αναφερει το βιντεάκι που είδες) έχει μέσα στο πακέτο κάτι κυκλικά λαστιχάκια με μια μυτούλα, που τα βάζεις στη βάση του ατμοποιητή αντί για τη βίδα αναπλήρωσης υγρού. Tα ψιλοδοκίμασα, αλλά δε μου εμπνέουν την εμπιστοσύνη που έχω στη βίδα... Έχω τον Lemo Drop που είναι πιο κοντός.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1938 στις: Δεκεμβρίου 11, 2014, 13:30 »
Πριν από λίγο έβλεπα ένα video για τον Lemo. Σφυράει νομίζω πολύ.



Επίσης αυτή η εμμονή με τη βίδα από κάτω για αναπλήρωση υγρού δεν είναι και ότι καλύτερο. Και αυτό φυσικά δεν ισχύει μόνο για τον Lemo  ;)

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1939 στις: Δεκεμβρίου 11, 2014, 13:40 »
Ίσως να είναι ο drop που δε σφυράει... Ίσως ο δικός μου. :D

Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1940 στις: Δεκεμβρίου 11, 2014, 13:50 »
Αλλο το σφυραει και αλλο ακουω τον Darth Vader να ρουφαει λογο τερμα τζουρα.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1941 στις: Δεκεμβρίου 11, 2014, 21:18 »
E....  ναι εστησα και τον δικο μου καιφον με mc  και οχι ετοιμο ... αλλα το δικο μου  mc 1.7ΩΜ   και με Japanese cotton pad και  :baby: :fight_shot_bandana:   τωρα πλεον πηρα και το τελικο βάφτισμα του καιφον  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
καλα δεν το εκανα με την πρωτη αλλα χαλασα κανα δυο mc  που εφτοιαξα λογω του οτι δεν μπορουσα να τα γυρισω γυρω απο το βιδα λογω ειπαμε κουλα ατσαλα χερια αλλα βρηκα το κολπο   με ενα πενσακι μικρο και ολα καλα με 28αρι συρμα ... ειδατε εμαθα και διατομες  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1942 στις: Δεκεμβρίου 12, 2014, 09:32 »
Καλορίζικος...Η δικιά σου μετάβαση, και οι εμπειρίες θα βοηθήσουν κι εμάς για το αν, ή καλύτερα πότε, θα κάνουμε το βήμα προς τον πρώτο μας RTA/RDA.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1943 στις: Δεκεμβρίου 12, 2014, 09:54 »
Με οσο λιγοτερες λεξεις θα σου πω ... μπηκα στο κοσμο των επισκευασιμων εδω και 2 εβδομαδες τωρα .. το χρονικο οριο ειναι μικρο ΑΛΛΑ για να σου δωσω να καταλαβεις .. πηγα να ατμισω εχθες με εργοστασιακο που τον θεωρουσα και τον θεωρω απο τους καλυτερους με πολυ ντουμανι αλλα ΔΕΝ  νομιζα οτι ειχε χαλασει η κεφαλη .. ατονο χτυπημα , ατονο ντουμανι και τραβαγα τζουρες τετοιες που να με κανει να καταλαβω κατι.. μετα θυμηθηκα οτι ατμιζα με αυτους 18αρα και οταν περασα στους επισκευασιμους το εριξα στην 6αρα ... ΝΑΙ στην εξαρα .. και ειπα αστο  δεν εχει πισογυρισμα ..

Μετα εχω 2 εβδομαδες που απο την πρωτη μερα αλλαξα βαμβακι δεν ηταν τιποτα οντως ,,(βρηκα το δικο μου στυλ εκει)  και εχθες αλλαξα και mc που εκει δεν λεω τα πρωτα 2 τα χαλασα το τριτο το εκανα και μαλιστα καλο . ΟΧΙ αριστο αλλα καλο .. που εκει ειναι ολη η μαγεια .. δουλεψε και μια χαρα ... οποτε και οικονομια και ατμισμα σε αλλο επιπεδο .. πιο εντονο βεβαια απο καθε εργοστασιακο και οπως τον θελεις .....

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1944 στις: Δεκεμβρίου 12, 2014, 10:18 »
Εύγε, περιγραφικότατος και ουσιώδης.
Πάω να γράψω γράμμα στον Αϊ Βασίλη  :D

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1945 στις: Δεκεμβρίου 12, 2014, 17:05 »
Eλα τα κουφα
Αγορασα προχτες ενα κλωνο lite plus
Aφου πληθηκε και στηθηκε με microcoil στα 1.25,τον γεμισα με  sweet prudence
Σημερα με το δευτερο γεμισμα 4ml με μισο περιπου γεματο (2 ml) αρχισα να τρωω καμενο
Αφαιρω το υγρο τον ανοιγω βγαζω το βαμβακι
Τσεκαρω το microcoil και ειναι μια χαρα
Τοποθετω καινουργιο βαμβακι.....γεμιζω,,,,ατμιζω και να σου παλι καμενο
Μπα λεω θα εβαλα πολυ βαμβακι
Ξανααδειαζω αφαιρω το βαμβακι βαζω καινουργιο,πολυ προσεγμενη δουλεια ουτε να ειναι πολυ σφιχτο στο microcoil αλλα ουτε πολυ χαλαρο,κοψιμο χειρουργικο ισα να ακουμπαει στο ντεκ.
Ξαναγεμισμα ατμισμα και παλι καμενο......
Τι @κατα γινεται.....καμια ιδεα/? ??? ?

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1946 στις: Δεκεμβρίου 12, 2014, 17:09 »
Σε πρωτη φαση δοκιμασε χωρις mc κ ανεβασε τα ohm σου,μετα δοκιμασε με καποιο αλλο υγρο,διαφορετικα αλλαξε ''τυπο'' στο βαμβακι που παιρνεις.

Αποσυνδεδεμένος Thorison

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
  • The Hammer will fall on YOU
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1947 στις: Δεκεμβρίου 12, 2014, 23:46 »
τωρα που λεμε για βαμβακι (και συγνωμη για το off) στο τριτο στησιμο εμενα μου μυριζει το βαμβακι πολυ, σαν να το ατμιζω, κατι που ομως στα προηγουμενα δεν το ειχα. τι κανουμε ?

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1948 στις: Δεκεμβρίου 13, 2014, 00:17 »
θα προτεινα αλλαγη στισιματος,η καποιο αλλο βαμβακι.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1949 στις: Δεκεμβρίου 13, 2014, 00:26 »
Eλα τα κουφα
Αγορασα προχτες ενα κλωνο lite plus
Aφου πληθηκε και στηθηκε με microcoil στα 1.25,τον γεμισα με  sweet prudence
Σημερα με το δευτερο γεμισμα 4ml με μισο περιπου γεματο (2 ml) αρχισα να τρωω καμενο
Αφαιρω το υγρο τον ανοιγω βγαζω το βαμβακι
Τσεκαρω το microcoil και ειναι μια χαρα
Τοποθετω καινουργιο βαμβακι.....γεμιζω,,,,ατμιζω και να σου παλι καμενο
Μπα λεω θα εβαλα πολυ βαμβακι
Ξανααδειαζω αφαιρω το βαμβακι βαζω καινουργιο,πολυ προσεγμενη δουλεια ουτε να ειναι πολυ σφιχτο στο microcoil αλλα ουτε πολυ χαλαρο,κοψιμο χειρουργικο ισα να ακουμπαει στο ντεκ.
Ξαναγεμισμα ατμισμα και παλι καμενο......
Τι @κατα γινεται.....καμια ιδεα/? ??? ?

μπας και τον παραγεμισες  αν εφαγες καμενο κοιταξε το και αυτο .. αλλιως κοιτα τα λουκια να μην τα εκλεισες ... .. καινουριος ειμαι και εγω και να σου πω την αληθεια δεν εχω φαει ακομα καμμενο ... κλωνος και μενα



λοιπον εστησα ενα mc  σημερα με 0.28 σε καλαμακι .. εβγαλα μια αντισταση 2.3 ωμ .. θυμηθηκα της καλες εποχες με τετοιες αντιστασεις ...  παντως πιπιλα και παει ολο το τανκ ...

Λιακο ακους ?   εστησα παλι mc  και δεν το μετανιωσα καθολου που μου τα ελεγες ...... :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1454 171630 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:15
από Olga68
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275594 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13967 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9299 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42826 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35078 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182142 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 181 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9245 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364