vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

505 επισκέπτες, 4 χρήστες
john67, dkostas, white varadero, lounik

Twitter

Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ

Αποσυνδεδεμένος John-mojito

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
  • keep calm and vape on
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1875 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 23:38 »
ετσι ειναι εμενα..

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1876 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 00:08 »
Αυτος δυστηχος δεν εχει airflow,κσεβιδςσε ολα τα κομματια,καθαρισετον κ βιδωσετον ξανα.

Αποσυνδεδεμένος Milarepa

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1877 στις: Δεκεμβρίου 04, 2014, 02:11 »
Καλησπέρα!
Μόλις πριν 3 μέρες παρέλαβα τον kayyfun lite plus από fasttech Και παραδόξως βγήκε πολύ καλός.
Σήμερα το πρωί από αμέλεια ο αδερφός μου έβαλε σε μια σακουλίτσα τον nemesis με τον Kayfun Πάνω Και καθώς δεν ήταν
κλειδωμένο πατήθηκε το κουμπί για αρκετή ώρα..όπως καταλαβαίνεται ευτυχώς που δεν ακούστηκε το μπαμ..
Το κακό είναι ότι έλιωσε πλαστικό από τον Kayfun. Τι κάνω σε αυτή την περίπτωση; Πέταμα ο kayfun??  :'(
Παραθέτω και μια φώτο αν μπορεί να βοηθήσει.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1878 στις: Δεκεμβρίου 04, 2014, 02:17 »
Οχι, δεν παει για πεταμα.
Αγοραζεις το Kayfun Lite Insulators Kit που περιεχει το ανταλλακτικο που χρειαζεσαι και εισαι ετοιμος.

Αποσυνδεδεμένος Milarepa

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1879 στις: Δεκεμβρίου 04, 2014, 02:22 »
Ευχαριστώ πάρα πολύ για την γρήγορη κατατόπιση!! Να είσαι καλά!  :respect:

Αποσυνδεδεμένος Thorison

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
  • The Hammer will fall on YOU
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1880 στις: Δεκεμβρίου 04, 2014, 11:39 »
Καλημερες !


Ειμαι ψημενος να παρω τοv lite plus απο FT, αλλα η παραδοση σε περιπου 1 μηνα μου καθετε βαρια και το βρηκα απο vapesin. Η διαφορα στα χρηματα δεν με πειραζει, αφου τα εξτρα 20ε περιπου θα τα χαλασω σε αντιστασεις μεχρι να ερθει απο κινα. Ειναι καλος κλωνος ή θα ειναι λαχειο οπως αλλοι ?


Επισης (και ασχετο) εχουν περασει αρκετοι εργοστασιακοι απο τα χερια μου, αλλα επισκευασιμος κανενας. Εχω βεβαια φτιαξει αντιστασεις για τις κεφαλες των aerotank με αρκετη επιτυχια τολμω να πω. Αξιζει το βημα στον καυφουνη, η να μεινω σε οτι εχω ? γμτ την γκρινια που ακουω απο το εταιρον ... παλι λεφτα θα χαλασεις...  >:(

Αποσυνδεδεμένος kwnstantinos10

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρόμος είναι εργαλείο κοινωνικής υγιεινής.~Λενιν
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1881 στις: Δεκεμβρίου 04, 2014, 12:59 »
αξιζει και με το παραπανω να πας σε kayfun.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1882 στις: Δεκεμβρίου 04, 2014, 13:14 »
Ειμαι ψημενος να παρω τοv lite plus απο FT, αλλα η παραδοση σε περιπου 1 μηνα μου καθετε βαρια και το βρηκα απο vapesin. Η διαφορα στα χρηματα δεν με πειραζει, αφου τα εξτρα 20ε περιπου θα τα χαλασω σε αντιστασεις μεχρι να ερθει απο κινα. Ειναι καλος κλωνος ή θα ειναι λαχειο οπως αλλοι ?

Ο κλωνος του KL+ με τα 40€ φαινεται καλος, πρεπει να ειναι ο καλος κλωνος της FT με τα 20€ ή αν οχι ο ιδιος, αρκετα παρομοιος.
Mε τους αλλους KF του καταστηματος δε θα ασχολιομουν.

Αποσυνδεδεμένος kwnstantinos10

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρόμος είναι εργαλείο κοινωνικής υγιεινής.~Λενιν
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1883 στις: Δεκεμβρίου 04, 2014, 13:18 »
Ο kostas44 δυο σελίδες πιο πίσω λέει πως πήρε τον 3.1 και ειναι καλος αν δεν κανω λάθος.

Αποσυνδεδεμένος Thorison

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
  • The Hammer will fall on YOU
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1884 στις: Δεκεμβρίου 04, 2014, 13:29 »
σωστος τον 3.1 πηρε, το ξαναδιαβασα και εγω.
@Nemesis_rds να μην δω δηλαδη λες τον 3.1 ? μπερδευτικα μεταξυ των δυο  :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1885 στις: Δεκεμβρίου 04, 2014, 13:36 »
Για KL μιλησα παιδια μιας κι ο Thorison ειπε οτι σκεφτεται να παρει τον lite plus απο τη FT κι οχι τον 3.1.
Δεν εχω ιδεα για τους 3.1. Αλλα απο τη στιγμη που ο Κωστας πιο πισω λεει οτι ειναι καλος, τοτε αν θες 3.1, προχωρα.

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1886 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 00:04 »
Tρυφωνα δεν μπορω να το πιστεψω αυτο που παίρνω νιωθω τοσο μεστη την γευση και νομιζω η νικοτινη μου εκανε κεφαλι .. μπορει και η ιδεα μου να ειναι και  να μην ενθουσιαζομαι κιολας .. απο το πρωι πειραματιζομαι με δαυτον και μαθαινω τα  τερττιπια του ... και τα διορθωνω αφου εχω μπουσουλα αυτο το νημα..  νιωθω οτι τωρα γνωριζομαστε με τον κυριο καιφον ...  (μην το κανω πεζο αλλο)

 πριν απο ενα τεταρτο εμαθα επιτελους πως τον γεμιζουν απο τα πλαγια και σταματησα να τον γεμιζω απο επανω μην κινδυνέψω να τα κανω μανταρα ...(το λεω ειλικρινά σε όποιον φοβάται να μην διστασει να τον παρει .. οτι δηποτε ειναι αυτος .. original  ή κλωνος ) αφου μπορεσα εγω τοτε ολοι μπορουν ...

Τωρα για την γευση .. ναι ειναι γευση δυνατη και χτυπαει σαν να πινω απο το μπουκαλ ( υποψην δεν εχω υγρα στο επιστομιο και ουτε πινω υγρα κυριολεκτικα αλλα το λεω μεταφορικα )
πριν απλα ατμιζα το υγρο μου και ελεγα ατμιζω μετα απο λιγο εφευγε και οποια γευση ηταν αυτη πριν και τραβαγα μονο ατμο ντουμανι αγευστο ξηρό μερικες φορες ενοχλητικο αλλες ατονο  ( μηλαμε το ιδιο  υγρο) ... με οποιοδηποτε εργοστασιακό .. .. και το λεω ακομα και με τον nautilus  που μερικοι λενε παιρνουν γευση .... 
Αμα με δειτε τωρα θα  γελάσετε .. σαν μικρο παιδι κανω που επιτελους βρηκα κατι παραπανω ... τα λεω αυτα γιατι αυτος επισκευασιμος ουτε στο ονειρο μου δεν περιμενα να αλλαξω βαμβακι και να μην παρω καμενο .. και αν παρω καποια στιγμη χαλαλι του .. εγω θα φταιω ...   

Για τους καινουριος να μην διστασετε να ερθετε στο κοσμο του δεν ειναι πραγματικα τιποτα ... δεν εχω αλλη εμπειρια με αλλον εργοστασιακο αλλα με αυτον ... μμμμμμμμ  :dance2: :dance2: :thumbsup_move_1: :thumbsup_move_1:   

Εγω ειμουν αυτος που φοβομουν οτι δεν θα τα καταφερω αλλα το εκανα .. σειρα εχει σε λιγο  να αλλαξω mc  ή αντισταση .. εκει δεν ξερω αλλα θα σας πω ..

Γευση σουπερ , χτυπημα τοσο που μου χτυπανε τα μινιγκια .. 18mg  και δεν ξερω τι θα κανω να την κατεβασω ή να μεινω εδω ? επειδη κανω και εργοστασιακο (gemini) για πιο διακριτικα  στο γραφειο μου λογω δουλειας .. (εχθες μου ειπαν .. ρε ωραια η ρακετα σου )  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

αυτα ...
εριξα τον υμνο του καιφον και προτρεπω το καθενα να το δοκιμασει
Ευτηχης κατοχος και εγω απο σημερα και δεν μπορω παρα να συμφωνησω τα μεγιστα
Το πρωτο στησιμο εγινε στο μαγαζι με βαμβακι και microcoil και η αντισταση μας βγηκε στα 1,15ohm
Προηγουμενος ατμοποιητης kanger aeorank mega και υγρο el toro puros dark 12mg
Εντυπωσεις?
Ουαου
Καταρχην γευση απιστευτη πιο γεματη και τα 12mg πλεον γαινονται πολλα (μαλλον παω για αραιωση )
Ντουμανι? απιστευτο....
Μια πρωτη εντυπωση (διορθωστε με αν κανω λαθος οσοι τον εχετε) μου φαινετε πως η βιδα ρυθμισης αερα εινα παραμυθι και δεν κανει τιποτα οσο και να βιδωνω η ξεβιδωνω παντα το ιδιο ειναι η τζουρα
anyway κατα τα αλλα χαιρομαι πολυ με την αγορα αυτη ειναι ενας ατμοποιητης που πραγματικα απωγειωνει τη γευση!!!
Περισσοτερα τις επομενες μερες


Αποσυνδεδεμένος sxolare

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping IS the future and the future IS now :D
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1887 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 12:11 »
Ο κλωνος του KL+ με τα 40€ φαινεται καλος, πρεπει να ειναι ο καλος κλωνος της FT με τα 20€ ή αν οχι ο ιδιος, αρκετα παρομοιος.
Mε τους αλλους KF του καταστηματος δε θα ασχολιομουν.




όταν έχει ο αυθεντικός 60 ευροπουλα δεν δίνεις 40 στην ΦΤ πάντως  8)

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1888 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 12:14 »
δεν το διαβασες καλα,20 ευρω ειπε οτι εχει στη ft.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1889 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 12:20 »
Ευτηχης κατοχος και εγω απο σημερα και δεν μπορω παρα να συμφωνησω τα μεγιστα
Το πρωτο στησιμο εγινε στο μαγαζι με βαμβακι και microcoil και η αντισταση μας βγηκε στα 1,15ohm
Προηγουμενος ατμοποιητης kanger aeorank mega και υγρο el toro puros dark 12mg
Εντυπωσεις?
Ουαου
Καταρχην γευση απιστευτη πιο γεματη και τα 12mg πλεον γαινονται πολλα (μαλλον παω για αραιωση )
Ντουμανι? απιστευτο....
Μια πρωτη εντυπωση (διορθωστε με αν κανω λαθος οσοι τον εχετε) μου φαινετε πως η βιδα ρυθμισης αερα εινα παραμυθι και δεν κανει τιποτα οσο και να βιδωνω η ξεβιδωνω παντα το ιδιο ειναι η τζουρα
anyway κατα τα αλλα χαιρομαι πολυ με την αγορα αυτη ειναι ενας ατμοποιητης που πραγματικα απωγειωνει τη γευση!!!
Περισσοτερα τις επομενες μερες

Αν μιλάς για KFL+, δεν έχω άποψη για τη βίδα αέρα. Αν μιλάς για τον 3.1, μόνο παραμμύθι δεν είναι!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171542 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15249 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13961 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9280 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42775 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 394 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35014 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557716 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182038 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9179 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364