vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

508 επισκέπτες, 7 χρήστες
vasim, dkostas, camber, Olga68, grigri444, danys620, grag

Twitter

Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1830 στις: Νοεμβρίου 28, 2014, 20:38 »
εγω με σπασμενη μιση βαση μιση μπεμπεκα τι καταλοιπα θα εχω  :hmmm: :hmmm: :hmmm: :hmmm: μαλλον αρκετα .... :laugh1: :laugh1: :laugh1:   με βλεπω μετα το σεταρισμα μου με καινουριο βαμβακι  να λεω καρβουνο οχι αλλο καρβουνο... :laugh1: :laugh1: .. αλλα δεν βαριεσε .. γιατι ποιος ηξερε πριν απο την αρχη να στηνει ?  το μονο προβλημα μου ειναι οτι οθτε μια μπριζα δεν εχω φτοιαξει πριν  :-\

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1831 στις: Νοεμβρίου 28, 2014, 20:54 »
Δε χρειαζεται να σε αγχωνει το σεταρισμα, δεν ειναι κινητηρας αυτοκινητου ο Kayfun. :tongue_smilie:
Οταν ερθει η ωρα να αλλαξεις βαμβακι, ριξε πρωτα μια ματια πως στον ειχε στησει το καταστημα και προσπαθησε να κανεις κατι παρομοιο.
Δες και κανα δυο βιντεακια στο yt και ρωτας κι εμας εδω αν χρειαστεις καποια λεπτομερια.
Μετα απο 1-2 στησιματα θα αλλαζεις βαμβακι με κλειστα τα ματια. :)

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1832 στις: Νοεμβρίου 28, 2014, 21:00 »
Παναγιωτη απο βιντεο αλλο τιποτα ... με τοσα που ειδα διαφορετικα εγιναν αχταρμας ...  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:   λεω να ακολουθησω του Ρένου το σεταρισμα πρωτα ... εχτος αν εχετε αλλο να προτεινεται ... βεβαια ο  Gewre στηνει με φυτιλια αλλα μια χαρα μου φαινεται  :yes:


υγρο να εχω μεσα παντα πανω απο την μεση του τζαμακιου ή να το αφηνω να κατεβεί κατω ?
 

Αποσυνδεδεμένος antonis-tsif

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1833 στις: Νοεμβρίου 28, 2014, 21:08 »
Τζάμπα αγχώνεσαι...παιχνιδάκι είναι και η αλλαγή βαμβακιού και αντίστασης...

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1834 στις: Νοεμβρίου 28, 2014, 21:10 »
υγρο να εχω μεσα παντα πανω απο την μεση του τζαμακιου ή να το αφηνω να κατεβεί κατω ?

Οχι, αστο δεν παθαινει κατι. Και μισο ml να εχει μεσα, δουλευει μια χαρα.
Για το βιντεο του Ρενου δεν ξερω να σου πω γιατι δεν τον στηνω με φυτιλι, αλλα με βαμβακι.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1835 στις: Νοεμβρίου 28, 2014, 21:32 »
γιατι μετα απο γεμισμα που του εκανα τωρα παιρνω πιο σφικτη τζουρα ?  εχει να κανει οτι εβαλα περισσοτερο απο οτι επρεπε ?  ( τον γεμισα απο επανω με κλειστον αερα με βολευει περισσοτερο )) kayfun 3.1

ενα τανκακι τελειωσα στο πιτσ φυτιλι ... μαλλον στο πιτσ βαμβακι  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1836 στις: Νοεμβρίου 28, 2014, 22:29 »
Το γεμισμα απο πανω μην το προτιμας. Μπορει να δημιουργησει προβλημα στην πιεση και να σου αδειασει ολο το υγρο, αν δεν προσεχεις.
Καλυτερα απο κατω. Παιρνει λιγο περισσοτερο χρονο, αλλα θα εχεις το κεφαλι σου ησυχο.

Η σφικτη τζουρα που λες μπορει να εγινε απο λιγο υγρο που περασε στους αεραγωγους κατα το γεμισμα.
Αν δεν εφτιαξε μονη της, φυσα 2-3 φορες δυνατα απο το επιστομιο και δες αν σου βγαλει υγρο απο την οπη αερισμου.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1837 στις: Νοεμβρίου 28, 2014, 22:31 »
ξερεις τι φοβαμαι ?  οτι απο την οπη γεμισματος με το μπουκαλακι με την βελονα φοβαμαι μην κανω καμια βλακεια .. οταν προσπαθησα απο κει ειδα μια αντισταση και λεω μην εχει κατι που να χαλασει

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1838 στις: Νοεμβρίου 28, 2014, 22:33 »
Οχι, δεν εχεις θεμα. Οντως εμφανιζει μια αντισταση κατα το γεμισμα, αλλα θελει αργα αργα με υπομονη.

Δες κι ενα βιντεακι για το γεμισμα του κλωνου 3.1 απο κατω.


Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1839 στις: Νοεμβρίου 29, 2014, 21:46 »
που λετε τον ανοιξα το καθαρισα παλι  με υπομονη και φροντιδα .. αλλαξα και βαμβακι ( εγω το εκανα αυτο .... :laugh1: :laugh1: :laugh1: αλλαξα πρωτη φορα βαμβακι ..ηταν σε παντσ που μου ηρθαν μαζι ) και τον γεμισα παλι και με φρεσκια μπαταρια ,, ατμιζω στα 4.5 v  και επιτελους σταματισμα οι παφλασμοι και τα ξενερωτα χοκλακισματα ...  η περιοχη που μαζευει τα υγρά κατω απο την βαση ειχε πολλα υγρα τα καθαρισα και αυτα .. μετα οταν τον γεμισα εκανα και δυνατο φυσιμα αναποδα το kayfun  και το σκουπισα ..

και εδω ειναι η ερωτηση .. το υγρο μου (μπεμπεκα ) γιατι το αισθανομαι τοσο εντονο ? και δυνατο γεματο.. ενω με τους αλλους (εργοστασιακους ) οχι .. αλλα και οχι ακριβως και την ιδια γευση .. ειναι νορμαλ αυτο? δινει τοσο δυνατη γευση ? ή ειναι το βαμβακι .. βεβαια να σας πω δεν εχω καμια ακομα εμπειρια με αντιστασεις με βαμβακι .. αλλα μου κανει πολυ εντυπωση .. αν κανενας κανει το ιδιο σεταπ εννοω ιδιο υγρο και ιδιο επισκευασιμο να με διαφωτισει :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1840 στις: Νοεμβρίου 29, 2014, 23:26 »
Θα σου απαντήσω με την πιο απλή φράση, και δύσκολα θα βρεθεί κάποιος να διαφωνήσει: καλώς ήλθες στον κόσμο των επισκευάσιμων. Ευκαιρία να ξαναγνωριστείς με τα αγαπημένα σου υγρά!

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1841 στις: Νοεμβρίου 29, 2014, 23:54 »
Tρυφωνα δεν μπορω να το πιστεψω αυτο που παίρνω νιωθω τοσο μεστη την γευση και νομιζω η νικοτινη μου εκανε κεφαλι .. μπορει και η ιδεα μου να ειναι και  να μην ενθουσιαζομαι κιολας .. απο το πρωι πειραματιζομαι με δαυτον και μαθαινω τα  τερττιπια του ... και τα διορθωνω αφου εχω μπουσουλα αυτο το νημα..  νιωθω οτι τωρα γνωριζομαστε με τον κυριο καιφον ...  (μην το κανω πεζο αλλο)

 πριν απο ενα τεταρτο εμαθα επιτελους πως τον γεμιζουν απο τα πλαγια και σταματησα να τον γεμιζω απο επανω μην κινδυνέψω να τα κανω μανταρα ...(το λεω ειλικρινά σε όποιον φοβάται να μην διστασει να τον παρει .. οτι δηποτε ειναι αυτος .. original  ή κλωνος ) αφου μπορεσα εγω τοτε ολοι μπορουν ...

Τωρα για την γευση .. ναι ειναι γευση δυνατη και χτυπαει σαν να πινω απο το μπουκαλ ( υποψην δεν εχω υγρα στο επιστομιο και ουτε πινω υγρα κυριολεκτικα αλλα το λεω μεταφορικα )
πριν απλα ατμιζα το υγρο μου και ελεγα ατμιζω μετα απο λιγο εφευγε και οποια γευση ηταν αυτη πριν και τραβαγα μονο ατμο ντουμανι αγευστο ξηρό μερικες φορες ενοχλητικο αλλες ατονο  ( μηλαμε το ιδιο  υγρο) ... με οποιοδηποτε εργοστασιακό .. .. και το λεω ακομα και με τον nautilus  που μερικοι λενε παιρνουν γευση .... 
Αμα με δειτε τωρα θα  γελάσετε .. σαν μικρο παιδι κανω που επιτελους βρηκα κατι παραπανω ... τα λεω αυτα γιατι αυτος επισκευασιμος ουτε στο ονειρο μου δεν περιμενα να αλλαξω βαμβακι και να μην παρω καμενο .. και αν παρω καποια στιγμη χαλαλι του .. εγω θα φταιω ...   

Για τους καινουριος να μην διστασετε να ερθετε στο κοσμο του δεν ειναι πραγματικα τιποτα ... δεν εχω αλλη εμπειρια με αλλον εργοστασιακο αλλα με αυτον ... μμμμμμμμ  :dance2: :dance2: :thumbsup_move_1: :thumbsup_move_1:   

Εγω ειμουν αυτος που φοβομουν οτι δεν θα τα καταφερω αλλα το εκανα .. σειρα εχει σε λιγο  να αλλαξω mc  ή αντισταση .. εκει δεν ξερω αλλα θα σας πω ..

Γευση σουπερ , χτυπημα τοσο που μου χτυπανε τα μινιγκια .. 18mg  και δεν ξερω τι θα κανω να την κατεβασω ή να μεινω εδω ? επειδη κανω και εργοστασιακο (gemini) για πιο διακριτικα  στο γραφειο μου λογω δουλειας .. (εχθες μου ειπαν .. ρε ωραια η ρακετα σου )  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

αυτα ...
εριξα τον υμνο του καιφον και προτρεπω το καθενα να το δοκιμασει

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1842 στις: Νοεμβρίου 30, 2014, 00:03 »
Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Τα πρώτα μου review τα έκανα με Τ3, carto και Cisco 306. Όταν έκανα το πρώτο μου στήσιμο με φυτίλι, όπου η μία σπείρα απείχε €5 με ταξί από την άλλη, δοκίμασα το Cuban cigar και αναφώνησα "τι έστριψα ο π....". Όσο περνούσε ο καιρός, κάθε φορά και καλύτερα. Και αυτό είναι το μεγάλο ατού των Kayfun και των κλώνων τους: και ανάπηρος να είσαι, θα τον στήσεις και θα δουλέψει.

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kwnstantinos10

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρόμος είναι εργαλείο κοινωνικής υγιεινής.~Λενιν
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1843 στις: Νοεμβρίου 30, 2014, 00:32 »
Λοιπον ενα φιλαρακι μου εχει τον kayfun 3.1 κλωνο απο ft και του ξερναει συνεχεια υγρα απο την τρυπα του αερα,μου τον εδωσε σε μενα να τον δω,τον ελυσα και βλεπω τα o-ringακια του πολυ λεπτα,του τα αλλαξα τον εστησα και μεχρι στιγμης παει μια χαρα 0 διαρροες.Υπαρχει πιθανοτητα να εφταιγε αυτο η ειναι ιδεα μου;


Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1844 στις: Νοεμβρίου 30, 2014, 12:26 »
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: σημερα η οικογενεια  στολιζε το σπιτι με χριστουγεννιατικα ... ξυπνησα το πρωι και εφτοιαξα καφε και πηγα στο καθιστικό να τον πιω ... βεβαια με το καινουριο μου παιχνιδακι (kayfun 3.1) καποια στιγμη ερχεται η γυναικα μου εντρομη και λεει .. τι ειναι αυτος ΟΛΟς  ο καπνος .. και νομιζε οτι ειχαν βραχυκλωμα τα λαμπακια στο δεντρο ... και εψαχνε φοβησμενη... μετα απλα  της ειπα  γυναικα τι ψαχνεις ?  απο μενα ειναι ο καπνος (ατμος) δεν με βλεπεις ατμιζω  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: και μου ειπε το θεικο ..   αυτο δεν ειναι ητ ειναι φουγαρο εργοστασιου ελαιοτριβιου προσεχε  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:


Υ.Γ  συγκρινε με τους αλλους ατμο που ατμιζα .. και το ντουμανι που εβγαζαν
 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1454 171605 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:15
από Olga68
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275572 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15257 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13963 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9292 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42812 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35059 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557806 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182112 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9226 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364