vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

498 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, camber, antiklitos140, petr@n, Sergios

Twitter

Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1770 στις: Νοεμβρίου 24, 2014, 22:17 »
Kαι μετά λέει ο lux ότι μόνον εγώ στήνω τον καυφούν με 0.2 σύρμα!!!! (και χωρίς mc)  :laugh1: :laugh1:
εκεί που τρελάθηκα ήταν όταν τον έβαλα σε μηχανικό (με μια σπείρα λιγότερη, ώστε να μην υπερβαίνει τα 1.2 ομ) Φτούρησαν επιτέλους οι 18350  :thumpup:
Εσεις με τα 20ρια ουτε ομαδα μπασκετ δε φτιαχνετε  :))
ρε βαλε εκει ενα 36ρι - 40αρι να παρει φωτια η Καλαμαρια λεμε
ζουπα το συρμα να γινει ενα σωμα
σπιτι εισαι φορτιστη εχεις τι  φοβασαι , μπουμπουνα του κι ενα νακαμιτσι στουμπωτο
να νομιζεις οτι τρως το υγρο με βουτυρο κι ατμο στο ψωμι
μη συμβιβαζεσαι με τα ημιμετρα , ατμισε να σα μην υπαρχει αυριο  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1771 στις: Νοεμβρίου 24, 2014, 22:38 »
Μα έβαλα 30ρι microcoil έτοιμο και δεν κατάλαβα διαφορά.
Ηδη με το 20ρι νιώθω ένα σκιάξιμο όταν οδηγάω...επικίνδυνα πολύ ντουμάνι. Στα βενζινάδικα 2 φορές προκάλεσα πανικό. νόμιζαν ότι έπιασα φωτιά ο ένας, ότι κάπνιζα πλησιάζοντας τις αντλίες ο άλλος.
Βαμβάκι βάζω βέβαια, τώρα παρήγγειλα cotton pads, λίγο 25ρι και λίγο 28ρι, αλλά το σύρμα το 20ρι το έχω σε κουλούρα 5μετρη τουλάχιστον (δώρο μαζί με τη ΣΟΦΙΑ).


Κώστα, less is more.
για σένα που είσαι αρχάριος, το 30ρι θα σε παιδέψει πολύ στην αρχή για να το σφηνώσεις κάτω από τη βίδα. Το 20ρι είναι πιο εύκολο.
Το στήσιμό μου είναι το κλασικό navy nest, ουδείς λόγος να το δείτε από μενα, υπάρχει σε πόσα βίντεο. Απλά στρίβω το βαμβάκι για να το κάνω σαν σφιχτό φυτιλι σε μήκος και πάχος. Μετά το περνάω μέσα στο "ελατήριο" που έφτιαξα τυλίγοντας το 20ρι σε οδοντογλυφίδα.




Αποσυνδεδεμένος Stelios miro

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
  • Μόνο το καλύτερο είναι αρκετά καλό..!
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1772 στις: Νοεμβρίου 25, 2014, 10:39 »
Θα το δοκιμασω αν τα καταφερω και απλο στησιμο με βαμβακι σε navy nest..Πετρα εχεις δοκιμασει και απλο dual coil..;;Ολα αυτα αρχισα να τα σκεφτομαι οταν ακουσα τον gewre σε ενα βιντεακι για τις ενστασεις του πανω στο microcoil..Τελικα ειχε δικιο...Η τροφοδοσια γινεται απο εξω προς τα μεσα και στο μικροκοιλ απο μεσα προς τα εξω ζεσταινεται γι αυτο αν δεν κανεις πολυ καλο στησιμο με πολυ καλη τροφοδοσια το βαμβακι την τριτη μερα αντε την τεταρτη στο κεντρο φαινεται καμμενο..Αυτο συναιβενε σε μενα τουλαχιστον...

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1773 στις: Νοεμβρίου 25, 2014, 11:41 »
Oχι, dual coil στον καυφούν δεν είναι και το πιο εύκολο πράγμα, μια και δεν έχει την υποδομή (3 βιδάκια) Θέλει πατεντιάρικο στήσιμο και δε βλέπω το λόγο. Εβαλα όμως μια φορά twisted συρμα (δίπλωσα ένα σύρμα και έστριψα μεταξύ τους τα δύο κομμάτια) Βγήκε 0.8 αντίσταση και δεν ατμιζόταν για τα γούστα μου.
Οσο για το βαμβάκι που λες, ίσως και πολύ να το κρατάς.(ανάλογα πάντα με τα υγρά που κάνεις) Επισκευάσιμο έχεις, όχι εργοστασιακό. Δεν είναι τίποτε να το αλλάζεις πιο συχνά. Η φρέσκια αντίσταση είναι το καλύτερο μέσον για να αποδίδει καλά ο ατμοποιητής. Με απλή αντίσταση και πατικωμένες όσο γίνεται τις σπείρες μεταξύ του, στις 2-3 μέρες αλλάζω βαμβάκι και όντως είναι μαύρο στο κέντρο. Η κατανάλωση είναι 3-5 μλ ημερησίως (ανάλογα με το πόσο χρησιμοποιώ άλλο ατμοποιητή ταυτόχρονα) με  πολύ συχνές αλλαγές γεύσεων και αρκετές επιλογές σκούρων υγρών.

Αποσυνδεδεμένος antonis-tsif

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1774 στις: Νοεμβρίου 25, 2014, 11:49 »
Εγώ πάντως μετά από αρκετά πειράματα με διάφορα στησίματα και σύρματα... καταστάλαξα σε ένα στήσιμο το οποίο δεν το αλλάζω με τίποτα...
Σύρμα 0.30mm , 7 σπείρες στο κατσαβιδάκι το διπλό, μου βγαίνει συνέχεια 1,05 ohm...  την βάζω υπό γωνία και το βαμβάκι σε σχήμα S...  στα 3,7ν απλά δεν υπάρχει... :thumpup:  Τέτοια γεύση δεν έχω καταφέρει να πάρω από οτιδήποτε άλλο!


υγ: Θα ήθελα να το δοκιμάσει και κάποιος άλλος να μου πει τις εντυπώσεις του.

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1775 στις: Νοεμβρίου 25, 2014, 14:46 »
Καλησπερα σας.Μετα απο δοκιμη σε κλωνο με στριμμενο συρμα και στα 1.3Ω βγαζει μια γευση συρματος (ισως φταει το nano kit) δεν ξερω θα δοκιμασω σημερα σε περισοτερα Ω και θα σας πω εντυπωσεις.

Αποσυνδεδεμένος L.G.

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+IATTY+RAM + ΟΔΥΣΣΕΑΣ + KILLER 705 = <3
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1776 στις: Νοεμβρίου 25, 2014, 15:16 »
Καλησπερα σε ολους ,


Δεν μπορω να καταλαβω τι συμβενει με τον καιφουνι μου ! ( κλωνος )
εδω και 4 εβδομαδες επεζε μια χαρα , απο χ8εσ δεν μπορω να των στησω με το τιποτα ! εχω διαροες συνεχια ,
τι microcoil του εκανα τι κανονικα αντισταση απο 1,5 σε 1,8 σε παρα μα παρα πολες δοκιμες ... ολες μα ολες ειχα διαροες ! εκοψα και το βαμβακι πολυ κοντο , εκανα τα παντα ! και παλι δεν μπορω να καταλαβω το γιατι ! ( η μονη αλλαγη που εγινε ειναι οτι εβγαλα το τζαμακι στην μεση του τανκ και το αλλαξα με το δικο του το ασημη part ... )
ισως καπιος αλλος συνατμιστης εχει καπιοα ιδεα για help ?  χρεισιμοποιψ kantha 0.23 για τα microcoils και nickelchrome 0,20 για τις αντιστασεις ... βαμαβακι japan cotton .... πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω !! μετα απο 3 χρονια ατμισμα τετοια δυσκολια και ξενερα δεν εχω ματαδει !!!!!!! και υποθετικα ειναι απλος ατμο ! για αυτο τρελλενομαι !!! βεβαια πεζει να ειναι και το γεγονος οτι ειναι κλωνος ... σκεφτομαι ... καποια ιδεα παιδες ??? :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1777 στις: Νοεμβρίου 25, 2014, 15:23 »
Καλησπερα σου.Ειναι λογικο νομιζω κατα την γνωμη μου γιατι σιγουρα η καμπανα σου προεξεχει απο το τανκ.

Αποσυνδεδεμένος L.G.

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+IATTY+RAM + ΟΔΥΣΣΕΑΣ + KILLER 705 = <3
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1778 στις: Νοεμβρίου 25, 2014, 15:32 »
χμμ εχει περασει και αυτο απο το μυαλο μου στις τοσες δοκιμες που εκανα ( επισης τωρα που το θυμαμε σε 1 setup  η καμπανα ειχε κολλησει εντελως στο drip tip ...) υπαρχει λυση για αυτο  ? γιατι νομιζω οτι κατα λαθος εσπασα το τζαμι κα8ως το εβγαζα ..... :/

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1779 στις: Νοεμβρίου 25, 2014, 15:42 »
Προς το παρον τουλαχιστον το παλεβουμε με εναν κατοχο να βρουμε καποια λυση,θα σου πω συντομα αν καταφεραμε κατι,ωστοσο μπορεις να γυρισεις σε ενα παλιο stable στησιμο να δεις αν συνεχιζουν οι διαροεες συγκρινεις και το ψαχνεις βαθυτερα εχοντας υποψην οτι ειναι κλονος κ το θεμα της καμπανας.

Αποσυνδεδεμένος antonis-tsif

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1780 στις: Νοεμβρίου 25, 2014, 15:48 »
Το μεταλλικό κομμάτι που έβαλες στη θέση του πλαστικού έχει πάνω του λαστιχάκια;
Το λαστιχάκι στο πάνω καπάκι είναι εντάξει;
Αν κλείσεις την τρύπα του αέρα μπορείς να ρουφίξεις;
Αν ναι από κάπου παίρνει αέρα... δεν νομίζω να φταίνε οι αντιστάσεις που φτιάχνεις!

Αποσυνδεδεμένος L.G.

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+IATTY+RAM + ΟΔΥΣΣΕΑΣ + KILLER 705 = <3
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1781 στις: Νοεμβρίου 25, 2014, 15:53 »
Το μεταλλικό κομμάτι που έβαλες στη θέση του πλαστικού έχει πάνω του λαστιχάκια;      ναι !Το λαστιχάκι στο πάνω καπάκι είναι εντάξει;  ναι ! Αν κλείσεις την τρύπα του αέρα μπορείς να ρουφίξεις;  ναι αλλα γουργουριζει λιγο .... Αν ναι από κάπου παίρνει αέρα... δεν νομίζω να φταίνε οι αντιστάσεις που φτιάχνεις! ::)

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1782 στις: Νοεμβρίου 25, 2014, 15:56 »
Βασικα παιζει κ το ενδεχομενο (τι μπαταρια/μοντ χρησιμοποιεις?) στα περισοτερα μοντ η κατω βιδα του αερα εμποδιζει τον ατμοποιητη να βιδωσει σωστα σε σημειο να μην τον βλεπει το μοντ,ωστοσο καποιοι βγαζουν εντελος την βιδα πχ εγω γιατι δε παιζει στο iStick σωστα,ισως ειναι ενα θεμα κ αυτο (δεν ξερω πως τον εχεις στισει).Δες κ αυτο που ειπε ο Antonis.

Αποσυνδεδεμένος L.G.

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+IATTY+RAM + ΟΔΥΣΣΕΑΣ + KILLER 705 = <3
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1783 στις: Νοεμβρίου 25, 2014, 15:57 »
οχι απο θεμα μοντ δεν εχει θεμα , περνει τον αερα του , το δουλευω σε evic , nobacco ram , και gtts

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1784 στις: Νοεμβρίου 25, 2014, 16:03 »
Ναι,αλλα το θεμα ειναι να μην παιρνει περισσοτερο/λιγοτερο αερα απο οτι πρεπει οπως στον nautilus πχ που εχει την ροδελα ρυθμισης του αερα κ οσο πιο ''αερατο'' τον εχεις τραβας κ τα αναλογα υγρα στο ντριπ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1456 171705 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:15
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275661 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13972 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9309 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42843 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35132 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557940 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182201 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9280 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364