vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

511 επισκέπτες, 6 χρήστες
Giannis.B, dkostas, Ribot, Tem, gama, maprix

Twitter

Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1440 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 19:11 »
Το θέμα είναι πως στη σελίδα του προϊόντος αναφερανε πως είναι εξολοκλήρου από  stainless steel  για αυτό και προχώρησα στην αγορά. Σκέφτομαι να προβώ σε αγορά της αυθεντικης βάσης για να μην πάει χαμένο το υπόλοιπο τανκ αλλά ειλικρινά δεν ξέρω αν αξίζει.
Κρίμα πάντως γιατί ο ατμοποιητης αποδίδει άψογα αλλά δεν θέλω να παιρνω ρίσκα με το τι εισπνέω...

Sent from LG G2


Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1441 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 19:42 »
Δείτε τι συμβαίνει στον δικό μου lite +


Δεν είναι σκουριά.  Φεύγει με το χέρι και το μέταλλο γινεται πάλι καθαρό όπως πριν. Έχει χρώμα κεραμιδί και βρίσκεται μόνο στην στενή πλευρά. Τι μπορεί να είναι; πως δημιουργείτε;

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1442 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 19:46 »
πάντως χρυσοχόος μου ειχε πει πως για καθάρισμα, εκτός το βράσιμο στο μπρίκι με μια-σταγόνα-φέρι-διαλύει-τα-λίπη πολύ καλύτερο ειναι το στοματικό διάλυμα, χωρίς αλκοόλ θυμαμαι, αλλα δεν θυμαμαι για βρασιμο ή απλό μούλιασμα
αυτοι βέβαια χρησιμοποιουν συσκευές με υπερήχους συν κάποιο καθαριστικο μερικές φορες
αν ειναι ανοξείδωτο κομμάτι και το μαύρισμα απλά κατάλοιπα νομίζω και με πύρωμα με το φλόγιστρο θα υπήρχε αποτέλεσμα, μετά ξυσιμο με κατιμπορεί και να (μη) χρειαστει
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 09, 2014, 20:01 από chillo »

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1443 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 19:50 »
Δοκίμασε πρώτα γυαλόχαρτο που σου λέω. Μην μπεις ακόμα σε έξοδα. Σε λίγο περιμένουμε νέα έκδοση καυφούν γενικά  :))

Τι υγρά κάνεις;


Άγγελε, υποθετικά μιλόντας, το υγρό σου μετά από θέρμανση.

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1444 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 19:53 »
Το θέμα είναι πως στη σελίδα του προϊόντος αναφερανε πως είναι εξολοκλήρου από  stainless steel  για αυτό και προχώρησα στην αγορά. Σκέφτομαι να προβώ σε αγορά της αυθεντικης βάσης για να μην πάει χαμένο το υπόλοιπο τανκ αλλά ειλικρινά δεν ξέρω αν αξίζει.
Κρίμα πάντως γιατί ο ατμοποιητης αποδίδει άψογα αλλά δεν θέλω να παιρνω ρίσκα με το τι εισπνέω...

Sent from LG G2
αν ειναι της fastech ο καίει-φουνγκ σου, ειχα διαβάσει ενα ολοκληρο νημα που κάποιοι "επαναστάτησαν" γιατι δεν ήταν full SS ο ατμο όπως στη περιγραφή, κάποιοι πήραν gift card, κάποοι αλλοι ειχαν ζητήσει τα ανταλλακτικά σε SS, ήταν ενα νημα που σαν τίτλο ειχε το όνομα απο δύο ρυθμιστές του φορουμ, που δεθυμαμαι ακριβώς, "George, Suzy" , κάπως έτσι ήταν
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 09, 2014, 20:38 από chillo »

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1445 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 20:06 »

Το καθάρισα μόνο με χαρτοπετσέτα

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1446 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 20:17 »
Κάπως έτσι είναι πλέον αυτή η μεριά του Russian 91% που χρησιμοποιώ ένα χρόνο τώρα (αυθεντικός). Μην ανησυχείς για τίποτα, από τα υγρά είναι  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1447 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 20:21 »
Κατι αναλογο συμβαινει και στον οριτζιναλ κεϊφαν σε εμενα αν αλλαξω βαμβακια 2-3 φορες χωρις να τον πλυνω
και μαλλον επειδη σε καθε γεμισμα βαζω διαφορετικο υγρο
αλλα αυτη η καφετιλα εμφανιζεται στη περιοχη περιξ της αντιστασης και γυρω απ τα βιδακια
στη δικη μου περιπτωση πιστευω οτι ειναι υπολειμματα των υγρων .. (μουργα)
Αν φευγει μονο με το σκουπισμα της χαρτοπετσετας ισως να ειναι κατι παρομοιο

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1448 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 20:29 »
Κάπως έτσι είναι πλέον αυτή η μεριά του Russian 91% που χρησιμοποιώ ένα χρόνο τώρα (αυθεντικός). Μην ανησυχείς για τίποτα, από τα υγρά είναι  :thumpup:


Και εγώ έτσι πιστεύω Άρη.
Τα υγρά μου είναι βάση unami με άρωμα ry69 και ελάχιστο kapnos. Το ωραίο είναι δεν είναι χρωματισμένο κάθε φορά που ανοίγω για να κάνω αλλαγές.
Ίσως παίζει ρόλο η σωστή ή μη, ατμοποίηση

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1449 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 21:14 »
αν ειναι της fastech ο καίει-φουνγκ σου, ειχα διαβάσει ενα ολοκληρο νημα που κάποιοι "επαναστάτησαν" γιατι δεν ήταν full SS ο ατμο όπως στη περιγραφή, κάποιοι πήραν gift card, κάποοι αλλοι ειχαν ζητήσει τα ανταλλακτικά σε SS, ήταν ενα νημα που σαν τίτλο ειχε το όνομα απο δύο ρυθμιστές του φορουμ, που δεθυμαμαι ακριβώς, "George, Suzy" , κάπως έτσι ήταν
έφαγα τον κόσμο
https://www.fasttech.com/forums/order-support/t/1116634/geek-sufie
δοκίμασε κάνε ενα τικετ, δε χανεις τίποτα

Αποσυνδεδεμένος YoMumMeat

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
  • EGK0O042O0O0
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1450 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 21:21 »
Αξίζουν;

Αποσυνδεδεμένος Alfabravo

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1451 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 22:58 »
Παω βενζιναδικο να το φυσηξω μετα :)

Για να δουμε μπας και μας σωσεις απο το σφυριγμα!

Προφανώς και δεν εννοούσα ότι πηγαίνω στο βενζινάδικο κάθε φορά που πλένω τον ατμοποιητή.   8)





Κάπως έτσι είναι πλέον αυτή η μεριά του Russian 91% που χρησιμοποιώ ένα χρόνο τώρα (αυθεντικός). Μην ανησυχείς για τίποτα, από τα υγρά είναι  :thumpup:

Συμφωνώ κι εγώ ότι είναι από τα υγρά.
Στον δικό μου που κάνω σκέτη βάση, κάθε Σαββατοκύριακο που τον ανοίγω για να αλλάξω βαμβάκι βλέπω ότι είναι όλα πεντακάθαρα, εκτός από το βαμβάκι που παίρνει μια πολύ ανοιχτή καφέ χροιά στην περιοχή της αντίστασης.

Το θέμα είναι πως στη σελίδα του προϊόντος αναφερανε πως είναι εξολοκλήρου από  stainless steel  για αυτό και προχώρησα στην αγορά.

Συνήθως (για να μην έχουν προβλήματα) δεν γράφουν ότι είναι εξ ολοκλήρου από SS αλλά συμπληρώνουν και ότι κάποια "επουσιώδη" τμήματά του είναι από άλλο υλικό.
Αν αυτός για τον οποίον μιλάμε είναι ο SKU1700500 το αναφέρει στην περιγραφή του.

αν ειναι της fastech ο καίει-φουνγκ σου, ειχα διαβάσει ενα ολοκληρο νημα που κάποιοι "επαναστάτησαν" γιατι δεν ήταν full SS ο ατμο όπως στη περιγραφή, ....

...έφαγα τον κόσμο
https://www.fasttech.com/forums/order-support/t/1116634/geek-sufie δοκίμασε κάνε ενα τικετ, δε χανεις τίποτα

Η κουβέντα εκεί έγινε για άλλους ατμοποιητές. Αυτός για τον οποίον συζητάμε όπως είπα προηγουμένως αναφέρει: minor parts may made by non-SS. 



Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1452 στις: Οκτωβρίου 10, 2014, 02:28 »
σωστός, ειναι για άλλους και  το θέμα ειναι διαφορετικό,
 αλλα για την ακρίβεια δηλώνουν οτι ειναι SS με το κλασσικό minor parts κλπ κλπ ενώ το ντεκ ειναι χρωμιωμένος χαλκός, το λεει η σουζι-πως-την-λενε η ίδια 3-4ο ποστ
και όμως δεν το έχουν αλλάξει στα αντικείμενα που ακόμα πωλούνται, καλώς ή κακώς
σίγουρα για κινητά μέρη δεν αξίζει να το συζητάει κανεις, τουλάχιστον όσον αφορά το ρίφαντ
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 10, 2014, 02:34 από chillo »

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1453 στις: Οκτωβρίου 10, 2014, 12:19 »
Χρωμιομένος χαλκός, με ξύσιμο θα φαινόταν και θα ήταν για πέταμα γιατί αυτές οι χρωμιόσεις.... ΜΑΚΡΙΑ... Πάντως δεν το αλλάζουν γιατί πολλές φορές αλλάζει το προϊόν. Δηλαδή μπορεί να δεις το ίδιο SKU να αλλάζει φωτογραφία και να μην ξέρεις αν είναι το παλιό ή το καινούριο αυτό που θα λάβεις. Έτσι την πάτησα με το Hana clone μου, αλλά αφού δεν έχει θέμα...  :dontknow:


Άγγελε το καπνός είναι ρε συ. Το είχα χρησιμοποιήσει παλιά (απαίσιο κατ εμέ...) και όταν θερμενόταν, κεραμιδί χρώμα έπαιρνε. Το κανελομπισκότο πάλι παίρνει ένα βαθύ καστανο-κόκκινο, σαν της σκουριάς του σιδήρου καλή ώρα. Οπότε υπόψιν  :)  Το κάθε υγρό και τα δικά του.


Όπως λέει και ο Lux, και στα βιδάκια και πάντού όπου τύχει να μην καθαρίσω καλά (ειδικά αφού ατμίζω 100ml του ίδιου υγρού τη φορά...).

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1454 στις: Οκτωβρίου 10, 2014, 13:47 »

Και εγώ έτσι πιστεύω Άρη.
Τα υγρά μου είναι βάση unami με άρωμα ry69 και ελάχιστο kapnos. Το ωραίο είναι δεν είναι χρωματισμένο κάθε φορά που ανοίγω για να κάνω αλλαγές.
Ίσως παίζει ρόλο η σωστή ή μη, ατμοποίηση
Εγω στον kfl+ ατμιζω σχεδόν αποκλειστικά diy ry69 atmos σε βάση vg 100% και παλιότερα 70PG/30VG. Δεν έχω παρατηρήσει ποτέ αυτό το χρωματισμό σε κάποια επιφάνεια. Θα συμφωνήσω όμως ότι αυτό που σου κάνει είναι από το υγρό και όχι από το ατσάλι, αλλιώς δεν θα έφευγε με χαρτοπετσέτα...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171439 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275354 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15230 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13947 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9259 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42701 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34882 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557516 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181901 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9085 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364