vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

502 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, petr@n, sentinelba, camber

Twitter

Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ

Αποσυνδεδεμένος kinhtomania

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν οι γυναίκες ήταν καλες, θα ειχε και ο Θεος μια!
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1350 στις: Οκτωβρίου 03, 2014, 00:56 »
ρε παιδια... πηρα ενα κλωνακι...
αν ξαπλωσω το μοντακι μου στο τραπεζι.... (γενικα αν δεν το εχω ορθιο) απο την τρυπουλα που παιρνει τον αερα αλλα και απο τον πολο μαλλον χανω υγρα


τι μπορω να κανω? δηλαδη σε τσαντακι δεν θα τον βαλω ποτε πλαγιαστο?
ποια ειναι η αιτια?

Αποσυνδεδεμένος CHARMANIS13S

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1351 στις: Οκτωβρίου 03, 2014, 01:03 »
καλησπερα σημερα μου ηρθε αυτος ο κλωνος  Kayfun Lite Plus V2 Style Rebuildable Atomizer (4.5ml) απο φαστ τεκ  και αφου τον συναρμολογησα και εφτιαξα την αντισταση  εβαλα υγρο απο κατω ανοιγοντας το βιδακι και ολο το υγρο ετρεξε απο το επιστομιο .. τι λαθος κανω δεν εχω ιδεα ... μπορει κανεις να βοηθησει  καποιος ....συγκεκριμενα ειναι αυτος ???????? [/size]https://www.fasttech.com/products/3028/10006473/1700500

Αποσυνδεδεμένος Alfabravo

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1352 στις: Οκτωβρίου 03, 2014, 01:30 »
Ελέγξτε το μικρό o ring που βρίσκεται στο εσωτερικό του επάνω κομματιού, στο σημείο που ακουμπάει η κορυφή της καμινάδας.

Αυτό ισχύει και για τους δύο...


Sent through Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1353 στις: Οκτωβρίου 03, 2014, 02:13 »
ή εβαλες τη μικρη καμιναδα με το μεγαλο τανκ ;  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1354 στις: Οκτωβρίου 03, 2014, 10:58 »
Παιδες καλημερα...  Oi σοφοτεροι ασ βοηθησουν...
Παρελαβα απο Φαστ τον Καυφουν... Τον εστησα με μικρο῏κοιλ & βαμβακι γευση χαλια :'(
Τι εγινε ρε παιδι μου λεω? ΕΙχα βουλωσει τις διοδους εισαγωγης υγρου ηταν και ψιλο῏χαλια το υγρο (δικης μου κατασκευης :eyesplash: ) οποτε τον εστησα ξανα με αγαπημενο ετοιμο υγρο ωστε να εχω μετρο συγκρισης...
Αποτελεσμα ΑΨΟΓΟ ;D
Μετα παρατηρω οτι κανει ενα απιστευτα εκνευριστικο σφυριγμα... Λεω οκ κατσε να σφιξω την βιδα εισαγωγης αερα μιας & μου αρεσει & η σφικτη τζουρα... Αμ δε  :(  Μολις σφιξω τον αερα εχω διαροη απο την τρυπα του αερα...
Υπαρχει λοιπον καμια λυση για το σφυριγμα & για να εχω πιο σφιχτη τζουρα  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1355 στις: Οκτωβρίου 03, 2014, 11:04 »
Υπερτροφοδοσία έκανες με την πιο σφιχτη τζουρα. Ίσως αν σήκωνες λίγο την αντίσταση να μην έχανε υγρό. Προσπαθησε να καθαρίσεις την τρύπα του αέρα με κανένα συνδετήρα ή κάτι τέτοιο. Αν δεν πιασει...  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1356 στις: Οκτωβρίου 03, 2014, 11:56 »
Atrum ευχαριστω... Δοκιμαζω & ενημερωνω :D

Αποσυνδεδεμένος rocket-1

  • **
  • 289
  • Φύλο: Άντρας
  • Bitcoin expert
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1357 στις: Οκτωβρίου 03, 2014, 12:00 »
ποιος κλωνος ειναι απο FT?

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1358 στις: Οκτωβρίου 03, 2014, 12:35 »

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1359 στις: Οκτωβρίου 03, 2014, 14:41 »
Μικρές διαρροές από την τρύπα αέρα μπορεί να οφείλονται στο στήσιμο. Η κυριότερη αιτία όμως συνεχών διαρροών είναι τα o-rings ιδιαίτερα αυτό στο κέντρο από το επάνω καπάκι (που λες ότι δεν είχε). Πιθανόν αυτό που έβαλες δεν είναι στις σωστές διαστάσεις και δεν σφραγίζει σωστά το tank.

Εδώ σετ βίδες/O-ring http://www.fabvape.gr/index.php?route=product/product&manufacturer_id=37&product_id=667 που ίσως κάνει το μικρό o-ring στο δικό σου καπάκι και οι βίδες για τους πόλους όχι όμως για την αναπλήρωση υγρού. Για βίδα αναπλήρωσης ψάξε σε κάποιο βιδάδικο.


Σε ευχαριστώ πολύ φίλε camber, φαίνεται να είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα!  :)

Καταρχήν σε ένα βιδάδικο βρήκα ανοξείδωτες βίδες για την αναπλήρωση υγρού, λίγο μεγαλύτερες από την μαμίσια, έβαλα ήδη μία με το μικρούλι oring που είχε η μαμίσια, ταμάμ, μηδέν διαρροές υγρού από εκεί. Τώρα πρέπει μόνο να αγοράσω το σετάκι από το fabvape για να αντικαταστήσω και τις δύο βίδες στους πόλους.

Για τη διαρροή υγρού από τη τρύπα του αέρα: Άλλαξα και τα δύο μεγάλα orings στη βάση και στο πάνω μέρος χρησιμοποιώντας δύο από τα τέσσερα που υπήρχαν στη συσκευασία, και βουαλά! Επιτέλους, σφράγισε το τανκ!  ;) Δηλαδή, κλείνοντας πλέον τη τρύπα του αέρα με το δάχτυλο, δεν μπορώ πλέον ούτε να φυσήξω ούτε να ρουφήξω από το επιστόμιο.

Συνέχιζα όμως να έχω διαρροή υγρού από την τρύπα του αέρα, ειδικά όταν μετέφερα τον Καϊφούν. Και φαίνεται ότι ήταν θέμα λάθος στησίματος. Δεν είχα καταλάβει ότι πρέπει να σφράγίζουμε τις δύο διόδους του υγρού με το φυτίλι ή το βαμβάκι, να ευχαριστήσω θερμά τον φίλο από το Atmistique που μου το εξήγησε.  :thumpup:

Τσίμπησα από το Atmistique και ένα υπέροχο επιστόμιο που του κάθεται μούρλια! Κι έκλεισα επιτέλους μια ολόκληρη μέρα χωρίς καθόλους διαρροές υγρού!  ;)




Έχω πάθει πλάκα κυριολεκτικά, κι άρχισα να καταλαβαίνω γιατί πίνετε νερό, όλοι οι έμπειροι ατμιστές στο όνομα των επισκευάσιμων! Έχω τώρα δύο σετ με το ίδιο υγρό, το Umami Frosty Peach στα 9 mg νικοτίνη, το ένα με τον Καϊφούν στο Seven 22 και το άλλο με τον Aspire BDC mini στο Vamo V5. Και τα δύο mods ρυθμισμένα στα 9W και στα 1,8Ω οι δύο αντιστάσεις. Τραβάω τζούρα από το Seven 22 και τα βλέπω όλα, απίστευτη γεύση και χτύπημα, τραβάω μετά από το Vamo, και απλά δεν υπάρχει απολύτως τίποτα, γεύση μηδέν, χτύπημα μηδέν!  :))

Αποσυνδεδεμένος Alfabravo

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1360 στις: Οκτωβρίου 03, 2014, 15:05 »
...Δεν είχα καταλάβει ότι πρέπει να σφράγίζουμε τις δύο διόδους του υγρού με το φυτίλι ή το βαμβάκι, να ευχαριστήσω θερμά τον φίλο από το Atmistique που μου το εξήγησε....

Δεν κατάλαβα τι ακριβώς σου εξήγησε; Ότι πρέπει να μπλοκάρεις με το βαμβάκι τα δύο λούκια που ανεβάζουν υγρό;
Και πως θα τροφοδοτείται το βαμβάκι αν τα κλείσεις; Δεν θα έχεις υποτροφοδοσία;  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1361 στις: Οκτωβρίου 03, 2014, 15:08 »
Μάλλον εννοεί το αντίθετο από αυτό που έγραψε, αφού τα κανάλια που τροφοδοτούν με υγρό, στον kayfun δεν τα κλείνουμε με βαμβάκι ή φυτίλι...

Αποσυνδεδεμένος Alfabravo

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1362 στις: Οκτωβρίου 03, 2014, 15:13 »
Πολύ φοβάμαι Γιάννη ότι εννοεί αυτό που έγραψε. Γι΄αυτό σταμάτησε η διαρροή. Το θέμα είναι πως τροφοδοτείται αν κλείσει τα λούκια;
 

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1363 στις: Οκτωβρίου 03, 2014, 15:24 »
Παιδια λυστε μου μια ακομα απορια...
Τα 2 top cups που περιλαμβανονται στην συσκευασια παιζουν καποιο αλλο ρολο εκτος αισθητικο?

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1364 στις: Οκτωβρίου 03, 2014, 15:34 »
Πολύ φοβάμαι Γιάννη ότι εννοεί αυτό που έγραψε. Γι΄αυτό σταμάτησε η διαρροή. Το θέμα είναι πως τροφοδοτείται αν κλείσει τα λούκια;
Αν έχει κλείσει τα λούκια με βαμβάκι θα έχει σίγουρα θέμα με τροφοδοσία, το λιγότερο θα παίρνει καμένο...
Πάντως στην πρότασή του αν προσθέσεις ένα "δεν" γίνεται πιο λογική, δηλαδή :
Δεν είχα καταλάβει ότι ΔΕΝ πρέπει να σφράγίζουμε τις δύο διόδους του υγρού με το φυτίλι ή το βαμβάκι, να ευχαριστήσω θερμά τον φίλο από το Atmistique που μου το εξήγησε....

Βέβαια  η δική σου άποψη, οτι δηλαδή το εννοεί όπως το γράφει, εξηγεί το σταμάτημα της διαρροής, τι να πω....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1454 171624 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:15
από Olga68
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275589 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13967 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9298 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42822 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35072 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557836 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182135 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9240 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364