vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

508 επισκέπτες, 3 χρήστες
dkostas, gfilip, Sergios

Twitter

Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1260 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2014, 21:26 »
Παιδια μην πετατε τα λεφτα σας τζαμπα, αν παρεις κλωνο και σου βγει καλος τοτε κρατα τον οπως εχει, αλλωστε με 50 ευρω βρισκεις συνεχεια original μεταχειρισμενους σε πολυ κατασταση, το θεμα των κλωνων ως φιλοσοφια αφορα αποκλειστικα μονο το να παρεις κατι φθηνα το οποιο να ειναι οσο το δυνατον πιο κοντα στον original.

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1261 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2014, 21:39 »
Original μεταχειρησμένους και να σου βγει copy το σκέφτηκες;

Και από που μπορεί κάποιος να ξεχωρίσει αν πρόκειται ο ατμο να είναι από την Hcigar ?
Απο το κουτί και απο την ιστοσελίδα αγοράς  ;)


Συγχώνευση συνεχόμενων πόστ
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 12, 2014, 21:44 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1262 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2014, 22:49 »
μολις αγορασα αυτον τον κλονο τυπου kayfon lite.
ειναι ο πρωτος μου επυσκευασιμος κ σαν πρωτη εντυπωση ενω ειναι πολυ καλη γιατι δεινει γευση κ ατμο ισαξια της αντιστασης που εφτιαξα (κ κατι ακομα) παρολα αυτα μου χαλαει την πρωτη μου εντυπωση το γεγονος πως οταν αναποδογυριζω τον ατμοποιητη σταζει υγρο απο το ντριπακι.
απο την μια θελω να πυστευω οτι κατι δεν εχω κανει σωστα αλλα απο την αλλη σκεφτομαι την τιμη που το πηρα (24 ευρω με μια εκπτωση) κ λεω μηπως ετσι θα ειναι μια ζωη.....??
http://www.atomizer.gr/show_1pro.asp?proid=1364&cat_name=%C5%F0%E9%F3%EA%E5%F5%DC%F3%E9%EC%EF%F2%20%F4%FD%F0%EF%F5%20kayfun%20Lite

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1263 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2014, 23:00 »
Original μεταχειρησμένους και να σου βγει copy το σκέφτηκες;



Εξαρτάται από ποιον τον αγοράζεις.
Ο δικός μου απο συνφορουμίτη ήρθε με την αρχική συσκευασία και την απόδειξη αγοράς. τουλάχιστον μεταξύ μας θέλω να πιστεύω ότι μια ασφάλεια στις συναλλαγές μας υπάρχει. Αυτό αποδεικνύει η εμπειρία μου εδώ μέσα.
Απλά τέλειος. Ούτε σκουριές, ούτε περίεργα βιδώματα, ούτε τζογος στις βίδες, ούτε διαρροές αν τον αναποδογυρίσω.
Και δυστυχώς έχει φάει ουκ ολίγες πτώσεις, ευτυχώς χωρίς προβλήματα.
Αν τώρα επιχειρήσω στο μέλλον να πάρω κλώνο για δεύτερο, το μόνο σίγουρο είναι ότι θα έχω ανασφάλεια για το αν βγει εξίσου καλός. Οχι να περιμένω οτι θα βγει και καλύτερος. Διότι το μόνο σίγουρο είναι ότι καλύτερα υλικά δε χρησιμοποιούν.
Οπως λέει όμως κι ο Γιάννης, με τα ανταλλακτικά που περισσεύουν από τον πρώτο (νάνο κοστουμάκια κλπ) φτιάχνεις χαλαρά έναν δεύτερο με οριτζιναλ ανταλλακτικά!

Αποσυνδεδεμένος kokalo

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1264 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2014, 23:01 »
Τα oringακια τσέκαρε. Ακόμα καλύτερα άλλαξε τα με τα original (και τις βίδες) http://www.fabvape.gr/index.php?route=product/product&path=171_175&product_id=667

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1265 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2014, 23:09 »
Μακαρι να ειναι αυτο,θα το κανω!

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1266 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2014, 11:30 »
Έχω το kayfun lite από τότε που βγήκε και τον ξέρω καλά και επίσης έχουν περάσει από τα χέρια μου 4-5 κλώνοι.

Κανένας κλώνος δεν έπαιζε όπως ο γνήσιος. Δε μιλάω για ποιότητα κατασκευή, μέταλλα, εμφάνιση κλπ
μιλάω καθαρά για θέμα απόδοσης σε γεύση,ντουμάνι και κτύπημα.

- Δηλαδή οι κλώνοι δεν έπαιζαν καλά;
Τουναντίον. Οι "ακριβοί" κλώνοι των 20-25€ που είχα/δοκίμασα έπαιζαν μια χαρά και χωρίς προβλήματα.
Μάλιστα όσοι νέοι με ρωτάνε τους προτρέπω να πάρουν τον κλώνο για να δοκιμάσουν και να μπουν στο παιγνίδι των επισκευάσιμων.

- Δηλαδή πόσο καλύτερα θα παίξει ο γνήσιος;
Δε μπορώ να δώσω ποσοστά. Σε όλες όμως τις δοκιμές που έκανα ο γνήσιος μου έδινε κάτι παραπάνω.

- Αξίζει αυτό το "κάτι παραπάνω" να το πληρώσω υπερτριπλάσια σε τιμή;
Αν σου έρθει καλός κλώνος χωρίς προβλήματα στο βίδωμα/ξεβίδωμα, χωρίς βίδες που σκουριάζουν, τότε όχι.
Αυτό το κάτι παραπάνω δεν αξίζει τα επιπλέον χρήματα.

- Τότε γιατί να πάρω τον γνήσιο;
Γιατί μπορεί να θέλεις να υποστηρίξεις τον κατασκευαστή και να του δώσεις ώθηση να φτιάξει κάτι ακόμα καλύτερο.
Γιατί είσαι διατεθειμένος να πληρώσεις (αδρά) αυτό το κάτι λίγο που θα πάρεις παραπάνω.
Γιατί δεν έχεις όρεξη να περιμένεις κανα μήνα να σου έρθει μαδώντας μια μαργαρίτα και να αναρωτιέσαι "θα παίζει, δε θα παίζει".
Γιατί όταν έχεις πρόβλημα θέλεις να πηγαίνεις στο κατάστημα και να μιλάς με κάποιον γνώστη και όχι με ένα Κινέζο σε μια γλώσσα που μοιάζει με αγγλικά.


Όσα έγραψα δεν αποτελούν τίποτα παραπάνω από κάποιες σκέψεις μου.
Μπορεί να κριθούν ως of topic και να σβηστούν αλλά τα έγραψα εδώ για τα διαβάσουν όσοι ψάχνουν για κλώνο kayfun
και να δουν έναν (ίσως) διαφορετικό τρόπο σκέψης από τον δικό τους.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 13, 2014, 11:36 από Geraki »

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1267 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2014, 19:18 »

Εξαρτάται από ποιον τον αγοράζεις.
Ο δικός μου απο συνφορουμίτη ήρθε με την αρχική συσκευασία και την απόδειξη αγοράς. τουλάχιστον μεταξύ μας θέλω να πιστεύω ότι μια ασφάλεια στις συναλλαγές μας υπάρχει. Αυτό αποδεικνύει η εμπειρία μου εδώ μέσα.
Απλά τέλειος. Ούτε σκουριές, ούτε περίεργα βιδώματα, ούτε τζογος στις βίδες, ούτε διαρροές αν τον αναποδογυρίσω.
Και δυστυχώς έχει φάει ουκ ολίγες πτώσεις, ευτυχώς χωρίς προβλήματα.
Αν τώρα επιχειρήσω στο μέλλον να πάρω κλώνο για δεύτερο, το μόνο σίγουρο είναι ότι θα έχω ανασφάλεια για το αν βγει εξίσου καλός. Οχι να περιμένω οτι θα βγει και καλύτερος. Διότι το μόνο σίγουρο είναι ότι καλύτερα υλικά δε χρησιμοποιούν.
Οπως λέει όμως κι ο Γιάννης, με τα ανταλλακτικά που περισσεύουν από τον πρώτο (νάνο κοστουμάκια κλπ) φτιάχνεις χαλαρά έναν δεύτερο με οριτζιναλ ανταλλακτικά!
Μα ποιος ο λογος να δωσεις 34 ευρω για γνησια βαση οταν το υπολοιπο ειναι μαιμου;
Παντως ουτε εγω εχω τα συπτωματα που αναφερεις..Μαλλον ειμαι τυχερος ή ξερω να αγοραζω μιας και το κανω σπανια...
Και μη συγκρινουμε κλωνους με υποπροιοντα fasttech που αγοραζει ελαττωματικα κομματια τα οποια προοριζονται για πεταμα απο τους κατασκευαστες...
Αλλο κλωνος αλλο no name. Και τα παπ#%$τια adidas εχουν κλωνο all star (τα γνωστα σταρακια) αλλα πιστευω πως εχουν και καλυτερη ποιοτητα..
Και ποσο ποιοτητα να εχει ο kayfun σε τετοια τιμη; Στη κινα με 30 ευρω σου βαζουν το καλυτερο ατσαλι και στο κανουν ατμοποιητη στη Γερμανια... δεν νομιζω με 30 ευρω ουτε χαρτομαντιλο να βγαζουν για να σκουπισουν τη μυτη τους. Αν και ειμαι σιγουρος πως και τα γνησια στη κινα τα φτιαχνει ο μπαγασας..
 :laugh1:


Οσο για το αν αξιζει η οχι οταν εδω μεσα το 80% των ποστ κανουν "review" για κλωνο no name ουτε ονομασια tobeco,hcigar,rainbow κλπ καταλαβαινεις πως πεσανε θυματα τις βρωμοfasttech  ;)

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1268 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2014, 06:01 »
Αν δεν ήταν η "βρωμόfasttech" πολλοί συμπεριλαμβανομενου και εμένα δεν θα είχαν καταφέρει να δοκιμάσουν πολλά πράγματα του η/τ. Οι περισσότεροι δεν έχουν την οικονομική ευχέρεια να δώσουν 75€ για να πάρουν τον γνήσιο, άλλοι όπως και εγώ θέλουν να δώσουν ένα μικρό ποσό σχετικά για να μπουν στο παιχνίδι των επισκευασιμων και να δουν αν θα συνεχίσουν εκεί.
Αγόρασα τον ακριβό κλώνο μαζί με το νάνο κιτ, είδα πως μου αρέσει να στήνω  mc,  βαμβάκια κλπ, έμεινα και ικανοποιημένος οπότε με την πρώτη ευκαιρία θα πάω και στον αυθεντικό.
Σίγουρα πάντως δεν κλαίω τα χρήματα που έδωσα.

Sent from LG G2


Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1269 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2014, 08:03 »
Εχουμε την μανια να αγοραζουμε το φθηνοτερο ιδιο αντικειμενο που εχει ενα καταστημα, δηλαδη λογικο δεν ειναι οτι αυτο για να πουλιεται λιγοτερο κατι στραβο θα εχει;


Η FT, FC και οποιο αλλο κινεζοκαταστημα οντως εχει παρτιδες για πεταμα που τις πουλαει τζαμπα, οπως εχει και παρτιδες (πιο φθηνες απο οτι τις εχει ο κασκευαστης στο καταστημα του, χωρις το λογοτυπο στο κουτακι συσκευασιας) που τις πουλαει ακριβοτερα, σε σχεση με τα original ολα ειναι φθηνα, ε ρε παιδια παρτε το ακριβοτερο μην περνετε το φθηνοτερο απο FT ειναι λογικο λογικοτατο οτι θα παρετε κατι που θα ειναι για πεταμα!

Αποσυνδεδεμένος hellsrose

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1270 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2014, 11:00 »
φιλε micron ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ εχω αγορασει απο FT μεχρι στιγμης μου δουλευει αψογα και μιας και ειμαστε στο νημα του καυφουν μολις χθες ηρθε σε φιλο μου κλωνος ο 6ος παρακαλω(6 ατομα εχουμε κλωνο μονο ενας εχει γνησιο)ο οποιος νιωθει βλακας γιατι βλεπει πως αποδιδουν οι κλωνοι...

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3874
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1271 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2014, 12:29 »
Αφού νοιώθει βλάκας να του στείλω 2 κλώνους να μου στείλει τον αυθεντικό?

Αποσυνδεδεμένος seth2769

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Cran e-liquis Russia SPB
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1272 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2014, 12:35 »
και εγω εντελει πηρα εναν απο Hcigar ....ολα καλα ,σπειρωματα ,αποδοση κτλ κτλ  :thumpup: :thumpup:

για εναν που αρχιζει το αθλημα ..της Hcigar μπορει να κανουν το κατι παραπανω απο αλλους κλωνους ..

αλλα πιστευω οτι το αξιζουν..το ιδιο μπορω να πω και για τα μοντακια της!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1273 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2014, 12:39 »
Αφού νοιώθει βλάκας να του στείλω 2 κλώνους να μου στείλει τον αυθεντικό?

Σε έφαγα στη στροφή camber
Εγω δίνω 6 κλώνους για ένα αυθεντικό. Καπου σε κάποιο ποστ τους εχω και σε φώτο

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1274 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2014, 13:00 »
Καλα νταξ τωρα τα παραλετε  :))
υπαρχουν και κλωνοι πουναι αξιοσεβαστοι και κοντραρουν τους γνησιους
καθως και ο orchid και ο ρωσσος που τα σπανε απ οτι λενε, ειδικα ο δευτερος που ξεβιδωνεις το κεντρικο πολο και δε ψαχνεις τα βιδακια  στο πατωμα  οπως ο γνησιος πλάς , ουτε για να τριμαρεις τον αερα ξεβιδωνεις ατμο :yahoo:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171736 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275699 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15265 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13977 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42854 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35148 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557975 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182226 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9300 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364