vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ

Αποσυνδεδεμένος Alfabravo

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1245 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2014, 10:34 »
Για να ακριβολογούμε, δεν ήταν σκουριασμένη, την σκούριασες μετά από προσπάθεια...  ;)
 
Μπορείς να βρείς εδώ, αλλά και σε μαγαζιά που πουλάνε βίδες. Αν δεν κάνω λάθος είναι Μ1,6 (3mm)

Αποσυνδεδεμένος kaozgoat

  • **
  • 252
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1246 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2014, 11:55 »
Ναι είπα να το αλλάξω μετά, αλλά το άφησα. :-p Ευχαριστώ για τις πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1247 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2014, 11:59 »

Αποσυνδεδεμένος paschalis

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΤΜΙΣΤΕ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1248 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2014, 12:16 »
Γιατί είναι κλώνος!


Για άλλο λόγο όμως ξεκίνησα να γράφω.Μετά από σοβαρή πτώση μου στράβωσε η καμπάνα του Καιφουν.Ξέρει κανείς αν υπάρχει σε ελληνικό κατάστημα το συγκεκριμένο ανταλλακτικό?

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1249 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2014, 13:16 »
αυτος γιατι ειναι τοσο φθηνος?
http://www.atomizer.gr/show_1pro.asp?proid=1364&cat_name=%C5%F0%E9%F3%EA%E5%F5%DC%F3%E9%EC%EF%F2%20%F4%FD%F0%EF%F5%20kayfun%20Lite

Προφανως θα ειναι ενας απο τους πολυ μετριους κλωνους γι΄αυτο και τον βρηκαν φτηνα αρα τον πουλανε και φτηνα.


@Paschalis: Kανε μια ερωτηση στα καταστηματα που ειναι επισημοι μεταπωλητες. Λογικα κατι θα βρεις.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1250 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2014, 13:26 »
Βλέποντας και άλλους κλώνους εκτός από τον δικό μου που μου έκατσε σαν το τζόκερ, καταλαβαίνω τελικά τι εννοείτε όταν λέτε " είναι να σου κάτσει."

Έπεσε στα χέρια μου μια παρτίδα 4 κλώνων KFL και πραγματικά υπέφερα. Σε κουτάκι, ήδη στημένος με αισχρό τρόπο (Κάτω από τη φυτιλοαντίσταση υπήρχε ένα δεύτερο φυτίλι το οποίο κάλυπτε την εισαγωγή αέρα και κατέβαινε κλείνοντας τελείως τα λούκια, βγαίνοντας έξω από την καμπάνα), με κατσαβιδάκι και άλλες δύο φυτιλοαντιστάσεις, όσο και αν προσπάθησα και με οποιοδήποτε γνωστό μου στήσιμο, δεν κατάφερα να μην έχει διαρροή από την τρύπα εισαγωγής αέρα η οποία ήταν μικροσκοπική. Ευτυχώς ο ιδιοκτήτης θα τους στείλει πίσω καθώς κανένας δεν απέδωσε. Έχω την εντύπωση ότι αυτό οφείλεται σε α) μικροσκοπική εισαγωγή αέρα - φαινόμενο "καλαμάκι" β) υπερβολικά πλατιά λούκια γ) η καμπάνα όταν είναι τέρμα βιδωμένη, φέρνει αρκετά ψηλά το deck και τη φυτιλοαντίσταση.

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1251 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2014, 13:28 »
Εδω μου στραβωσε η καμπανας της Πηνελοπης 2 απο πεσιμο στο ενα μετρο, του καυφουν δεν θα στραβωνε!
Οπως βλεπετε συμβαινει και στα καλυτερα τα σπιτια, ενα πιθανο στραβωμα δεν χαρακτηριζει στο απολυτο την ποιοτητα.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1252 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2014, 15:33 »
Με αυτά που διαβάζω ισχυροποιείται η γνώμη μου πως καλύτερα υπομονή, οικονομίες και αγορά αυθεντικού, παρά να μπλέξω με κλώνο.
Δεν λέω, τυχαίνει να σου έρθει και καλός κλώνος που θα τον χαρείς και θα τον διπλοχαρείς αφού κόστισε και φθηνα, αλλά συνήθως τυχαίνει το αντίθετο και χάνεις και την ευχαρίστηση και τα λεφτά σου...
Πάντως ο αυθεντικός kfl+ μου έχει πέσει 2 φορές κάτω μαζί με το vamo μου, στο vamo τζόγαρε το σπείρωμα που κουμπώνει ο ατμοποιητής, ο kayfunης δεν έπαθε τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος mpeos

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1254 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2014, 16:12 »
ο κεϊφάν λαϊτ πλας ειναι απ τους φθηνους ατμοποιητες και ειναι σχετικα ευκολο για τους πολλους να αγοραζουν τον οριτζιναλ
αν και προσωπικα δεν εντυπωσιαστηκα απο τη ποιοτητα εξυπηρετησης και γενικα απο το πακετο που μου εστειλε ο κατασκευαστης
(η μονη ευχαριστη εκπληξη ηταν το κατσαβιδακι που διαφερει αρκετα απ τα κλωνακια αδερφακια του)
Βεβαια ο κεϊφάν γενικα ειναι πολυ λειτουργικος ευκολος και ντουμανιάρης έβερι ντέϊ και ώλ ντέϊ λόνγκ ατμοποιητής

Αλλά και οι δυο κλωνοι κεϊφάν βε τρία στάϊλ που έχω δουλευουν παρα πολυ καλα και δεν εχω κανένα παράπονο
νομίζω η διαφορά τους εστιάζεται κυρίως στη τιμή και λιγότερο σε οτιδήποτε άλλο ...

Γενικα στο χρονικο σημειο που βρισκομαστε νομιζω οτι σε ποστοστό ισως και 70% και για διαφορους λογους ο κλωνος μπορει να βγει καλυτερος απο το οριτζιναλ προϊόν, βεβαια σε εναν κανονα υπαρχουν παντα και οι εξεραισεις ..

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1255 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2014, 16:20 »
Μου προξενεί μεγάλη αίσθηση αυτό που λές ότι μπορεί  7 στις 10 φορές ο κλώνος να είναι καλύτερος από το αυθεντικό, και ειλικρινά δεν το συμμερίζομαι.


Συμφωνώ πάντως οτι ο kfl είναι άνετα από τους πιό εύκολους ατμοποιητές για να πάρει καλό αποτέλεσμα ακόμα και ένας αρχάριος.




Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1256 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2014, 16:28 »
Γιαννη αυτη την αισθηση εχω και σε συζητησεις με κανα δυο μαγαζατορες συμφωνησαν και αυτοι με αυτη μου τη σκεψη

Λογικα ο κλωνοποιητης εχει μεγαλυτερη ευχερεια απο τον κατασκευαστη να εξελιξει ενα προϊον βεβαια οπως προειπα αυυτο δε συμβαινει παντα .

Επειδη βρισκομαστε στο νημα του κεϊφάν όμως, μπορουμε μια Κυριακη πρωϊ να μαζευτούμε 3-4-5 ατομα η οσοι θελουν να ερθουν, να παμε στο καλαμακι για καφε και να δοκιμασουμε τους κλωνους και τους οριτζιναλε με τα ιδια μοντακια τα ιδια στησιματα και τα ιδια ωμ για να δουμε το αποτελεσμα ..  ;D

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1257 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2014, 16:47 »
Σε αυτό που λές συμφωνώ οτι ο κλωνοποιητής μπορεί να το εξελίξει το μοντέλο του. Αλλά το θέμα είναι πρώτον να πετύχεις αυτό το εξελιγμένο μοντέλο και δεύτερον να είναι από καλά υλικά.
Με αυτά που βλέπω από τις Κινεζο-αγορές, ακόμα και το ίδιο μοντέλο μπορεί να είναι από κάκιστο έως τέλειο στη διάρκεια του χρόνου, αφού αλλάζει ο κατασκευαστής του συχνά πυκνά. Και έτσι να σου πω για παράδειγμα πάρε το τάδε μοντέλο και να σου έρθει πατάτα ενώ το δικό μου ένα μήνα πριν να ήταν σούπερ.

Όσο για το Κυριακάτικο καφεδάκι, είναι ευπρόσδεκτο αν και λόγω μικρών παιδιών αποφεύγω να κανονίζω γιατί εύκολα κάτι τυχαίνει και σου ανατρέπει τα σχέδια (είναι και 3 τα μικρά, οπότε αυξάνονται εκθετικά οι πιθανότητες). Καλό θα ήταν όμως να κάναμε μία τέτοια συνεύρεση στα νότια προάστια...

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1258 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2014, 19:43 »
o hcigar ειναι 1:1 ουτε σφυριγμα ουτε βρομιες,σκουριες, ουτε τιποτα. Η καλυτερη αγορα που εκανα ever.
Και επειδη ειναι ο 2ος hcigar ατμοποιητης πλεον μονο hcigar απο μενα σε ολα.

Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1259 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2014, 21:22 »
Και από που μπορεί κάποιος να ξεχωρίσει αν πρόκειται ο ατμο να είναι από την Hcigar ?
και πράγματι αν είναι θα κοστίζει παραπάνω από 25-30 € περίπου στα 1/3 του γνήσιου.

Όποιος πάντως θέλει, μπορεί να πάρει τη βάση του γνήσιου με με 34,95 €
και κάποια από τα παρακάτω για να έχει κομπλέ έναν ατμοποιητή με συνολικό κόστος κάτω από 50 €
και με κάμποσα έξτρα για παραλλαγές εμφάνισης και λειτουργίας.

Kayfun Nano Body Kit  με 3,77 €
Chimney Base με 1,29 €
Replacement Tank Sections με 2,67 €
Top Cap με 1,78 €
Mini Top Cap με 3,23 €

Όλα αυτά αν είναι να δώσει κάποιος 30 € για κλώνο Kayfun Lite Plus.
Προσωπική μου άποψη δεν αξίζει η διαφορά χρημάτων.  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1455 171652 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:47
από Ηρακλης
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275621 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15262 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13968 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9302 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42833 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35086 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557878 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182165 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 183 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9256 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364