vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

504 επισκέπτες, 6 χρήστες
Chris66, gfilip, Sergios, dkostas, Ηρακλης, camber

Twitter

Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1170 στις: Αυγούστου 27, 2014, 01:04 »
Στην ουσία είναι θέμα γούστου καθώς όσο πιο ψηλά βάζεις την αντίσταση τόσο περισσότερο χτύπημα έχεις. Προσωπικά όλα τα σετάπ μου δουλεύουν μια χαρά είτε χαμηλά είτε ψηλά. Αλλάζει λίγο η ποσότητα ατμού και η αγριότητα της τζούρας.

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kokalo

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1171 στις: Αυγούστου 27, 2014, 01:09 »
σχετικά με το σφύριγμα πάντως ίσως είναι λογικό να δυναμώνει με πιο ψηλά την αντίσταση γιατί περνάει περισσότερος αέρας. θεωρητικά και μόνο γιατί δεν το έχω δοκιμάσει.


σε προηγούμενες σελίδες έχει ανεβάσει συνατμιστής λύσεις για το σφύριγμα με σφουγγαράκι κουζίνας

Αποσυνδεδεμένος dimitrisd

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1172 στις: Αυγούστου 27, 2014, 01:39 »
Εγω εβγαλα τελειως τη βιδα

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1173 στις: Αυγούστου 27, 2014, 01:45 »
έχει αναφερθεί ότι η αντίσταση καλό είναι να είναι όσο πιο κοντά στην εισαγωγή του αέρα γίνεται αλλά βέβαια να μην ακουμπάει. Δοκιμάστε το κι έτσι.
Η τελευταίες τάσεις στο στήσιμο θέλουν την αντίσταση ψηλά :)
Εγώ σίγουρα πήρα καλύτερο αποτέλεσμα έτσι, παρά όταν την είχα χαμηλά. Νομίζω ότι και ο φίλος που πρωτοπαρουσιασε τον kf στο forum αυτό προτείνει πλεον.

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1174 στις: Αυγούστου 27, 2014, 22:53 »
ο κλώνος ehpro lite plus v1 & v2 τι λεει;
Βγάζει κάποιος απο τους δυο σκουριά;
Ποιον απο τους δυο να αγοράσω;
http://www.thebestshop.eu/shop/rebuildable-atomizers/433-ehpro-kayfun-lite-plus.html
ή
http://www.thebestshop.eu/shop/rebuildable-atomizers/454-ehpro-kayfun-lite-plus-v2.html

Αποσυνδεδεμένος davarisx

  • **
  • 293
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1175 στις: Αυγούστου 28, 2014, 13:28 »
Εγω εχω θεμα με το ορινγκ της καμιναδας.καθε 2 μερες φουσκωνει περναει αερας και εχω διαροη.
καποια λυση?

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1176 στις: Αυγούστου 28, 2014, 13:30 »
Εγώ για ναλ ύνω τέτοια θέματα άπαξ, έχω πάρει και 2-3 σετάκια ανταλλακτικά o-ring από τα γνήσια του svoemesto. Τέλος τα προβλήματα.

Αποσυνδεδεμένος Alfabravo

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1177 στις: Αυγούστου 28, 2014, 13:46 »
Εγω εχω θεμα με το ορινγκ της καμιναδας.καθε 2 μερες φουσκωνει περναει αερας και εχω διαροη.
καποια λυση?

Μήπως δεν το βάζεις σωστά; Αν το o-ring φουσκώνει όπως λές, τότε σφίγγει περισσότερο στο φουγάρο και στεγανοποιείται καλύτερα.   :hmmm:
 
Φαντάζομαι ότι θα έχεις σκεφθεί να το αλλάξεις.  :)
 
Κάτι που κάνω εγώ και δεν έχω κανένα πρόβλημα είναι ότι κατά το δέσιμο του ατμοποιητή, το βαρελάκι δεν το σφίγγω μέχρι τέρμα κάτω (αφήνω μια δυό στροφές) επίσης το ίδιο κάνω και όταν τοποθετώ το φουγάρο στο βαρελάκι (πάλι αφήνω 1-2 στροφές). Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα η μύτη του φουγάρου να μπαίνει καλά μέσα στο o-ring και να σφίγγει. Όταν μετά βιδώνω το επάνω καπάκι, από το σφίξιμο του o-ring γυρνάει και το φουγάρο και παίρνει τα μπόσκα που είχα αφήσει.
 
Αυτό το κάνω συνεχώς μετά από το πρώτο ή δεύτερο στήσιμο που δεν είχε καθίσει καλά το φουγάρο στο o-ring και είχα διαρροές. 'Εκτοτε όλα τέλεια. 
 
Δεν χάνεις τίποτε να το δοκιμάσεις.
 

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1178 στις: Αυγούστου 28, 2014, 14:13 »

Εγω εχω θεμα με το ορινγκ της καμιναδας.καθε 2 μερες φουσκωνει περναει αερας και εχω διαροη.καποια λυση?


Ίδιο θέμα είχα και εγώ στον αυθεντικό Russian 91% μέχρι που πήρα κάτι κόκκινα o-rings που βρήκα στο διαδίκτυο (από άλλους χρήστες καιφουνοειδών), τα οποία δεν μασάνε μία και δεν το έχω ξαναπάθει από τότε. Έχω και απόθεμα για όταν χάνονται... πήρα 100  :laugh1:


Αν σε φέρει ποτέ ο δρόμος από καλλιθέα, πες το να σου δώσω 5 να χεις.

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1179 στις: Αυγούστου 28, 2014, 14:30 »
Παρέλαβα χτες από ΦΤ αυτόν https://www.fasttech.com/p/1630300, τον πέρασα από τα μπάνια του με γάλα και νερό, έφτιαξα το πρώτο μου navy nest :thumpup: , και από χτες ατμίζω δίχως αύριο. Γεύση, ντουμάνι, και κανένα πρόβλημα, ευτυχώς :D
Αναπαντεχα η πιο φτηνη και καλη αγορα που εχω κανει μεχρι στιγμης
ευκολος για νεους ατμιστες με πολλες δυνατοτητες για στησιματα και ατμιστικα τσαλιμακια
ατμος που σκοτωνει μυγα στα 5 μετρα
αν τον στίσεις με βαμβακι μπορει και να μη χρησιμοποιησεις ξανα φιτιλι ...

απ αυτον τον ατμοποιητη καταλαβα οτι αν δε νιωθεις στη γλωσσα σου τη ροη του αερα
τοτε ο ατμο ξαναθελει στησιμο η τριμαρισμα   :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1180 στις: Αυγούστου 28, 2014, 15:40 »
Αυτό το τελευταίο με το φυτίλι, μπορώ να στο επιβεβαιώσω. Για πλάκα το προηγούμενο Σάββατο, είπα να θυμηθώ πως είναι να ατμίζεις με φυτίλι. Έστριψα λοιπόν ένα double strand navy nest με 2άρι σίλικα και 0.20 NiChrome. Τη Δευτέρα το πέταξα και επέστρεψα στο Kanthal και το βαμβάκι...

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1181 στις: Αυγούστου 28, 2014, 16:24 »
Λοιπόοον, αφού σήμερα έτασαν από fasttech τα φλατ καπάκια και πυρεξάκια κλπ ανταλλακτικάκια τους και οι εφεδρείες τους, ιδού η μετασκευή των τριών ρώσσων μου.

Ο δεξιά βέβαια μετασκευάστηκε με προϊόντα από Science of Vaping, αλλά οι άλλοι δύο, λόγω κόστους, από fasttech (3 καπάκια με τα drip tip τους, 3 πυρεξάκια με τα δαχτυλίδια τους, 3 ανταλλακτικά τζαμάκια σύνολο λίγο παραπάνω από τα μεταφορικά που μου κόστισαν τα αμερικάνικα, οπότε εύλογο το γιατί). Ο μεσαίος και ο αριστερά η μόνη διαφορά τους είναι το μήκος, άκα χωρητικότητα.

Ομολογώ την αμαρτία μου ρε παιδιά, δεν είναι άτμο, είναι καψούρα. Ελπίζω σε λίγο καιρό να κλείσω και από ατμοποιητές, αναμένω 2 ελληνικές προτάσεις να σκάσουν για DNA30, ίσως να καταφέρω να προμηθευτώ και τις 2 και να κλείσω από hardware.

Δείτε τώρα τα μωρά μου:

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1182 στις: Αυγούστου 28, 2014, 18:16 »
Εδω και ενα μηνα ατμιζω αποκλειστικα τον δικο μου Kayfun κλωνο απο FT (http://www.fasttech.com/products/0/10006473/1700500-kayfun-lite-plus-v2-style-rebuildable-atomizer-4) και εχω μεινει τοσο ευχαριστημενος που λεω να παω να παρω και τον αυθεντικο.
Ναυτιλοι κλπ εργοστασιακοι εχουν μπει στο συρταρι απο το πρωτο στησιμο.
Στημενος με microcoil και βαμβακι απεδωσε εξαιρετικα απο το πρωτο στησιμο.
Παρα πολυ καλο ντουμανι και γευση, ενω ποτε μα ποτε δεν ειχα καποια διαρροη ή οποιοδηποτε αλλο προβλημα.  :thumpup:


Οποτε θελω τα φωτα σε οσους τον εχουν δοκιμασει και εχουν και τον αυθεντικο.
Αξιζει η αγορα του, θα δω διαφορα προς το καλυτερο ή να δωσω το 1/3 των χρηματων και να παραγγειλω ξανα τον ιδιο?  :)


Θελω αλλον εναν για αλλαγη γευσης

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1183 στις: Αυγούστου 28, 2014, 18:24 »
Αφου εισαι ικανοποιημενος κ ολα ειναι καλα, γτ να δωσεις τα 3πλασια?
Χωρις να εχω δοκιμασει τον κλωνο που αναφερεις (συμφωνα με εκατονταδες σχολια προκειται για τον
καλυτερο ισως κλωνο του kfl+), μπορω να σου πω οτι σιγουρα δε θα παρεις την 3πλασια αποδοση απο τον αυθεντικο.


Ισως να δεις διαφορα, ισως οχι. Δε μπορω να ξερω.
Γνωριζω παντως ατομο, ο οποιος (εχοντας αλλον κλωνο φυσικα) δεν ειδε διαφορα ατμιστικη μεταξυ κλωνου & οριτζιναλ
κ πουλησε τον οριτζιναλ για να μη βγει χαμενος μελλοντικα.


Στη θεση σου θα επαιρνα εναν απο τα ιδια. Θα φροντιζα ομως (για πιο σιγουρα) να αγοραζα αυθεντικα ανταλλακτικα (βιδες, o-rings).


Just my 2 cents!!

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1184 στις: Αυγούστου 28, 2014, 18:42 »
Εγω θα σου συνιστουσα να παρεις εναν διαφορετικου τυπου ατμοποιητη εφ οσον τον χρειαζεσαι η θελεις ενα νεο παιχνιδι
Τον οριτζιναλ δε τον εχω δοκιμασει αλλα αν σου βγει καλη η μαϊμου δεν εχει και μεγαλη διαφορα οποτε τσαμπα τα 75 ευρα που θα δωσεις .
Εκτος κι αν θες την οριτζιναλιά για λογους στατους .
Ουτε τον ιδιο κλωνο μη παρεις
Πηρα εναν δευτερο σε χρυσο για να τους μπερδευω ο οποιος στις 2 ημερες που τον εχω δεν αποδιδει το ιδιο καλα σαν το πρωτο , ισως χρειαζεται στρωσιμο ισως καλυτερο στησιμο αλλα το ιδιο δυνατος σα το πρωτο μου δεν ειναι ..
Οποτε νομιζω καλυτερα παρε κατι διαφορετικο τουλαχιστον ναχεις εναλλαγες και διαφορετικοτητα στα σετ απς σου

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1456 171730 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:15
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275691 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15265 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13977 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9310 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42850 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35144 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557965 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9293 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364