vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

498 επισκέπτες, 10 χρήστες
lidbab, dkostas, blalck, pngtszs1976, Lazy Dog, webtool, camber, mfk, zamploutos, takoulas

Twitter

Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #990 στις: Ιουνίου 21, 2014, 15:35 »
Ακόμα κι αν δεν πας μέσω paypal αλλά ανοίξεις ticket στην ίδια την fasttech, έχουν μία ψιλοστάνταρ πολιτική. Δεν πολυενδιαφέρονται να διαπιστώσουν το πρόβλημα, σου λένε οκ, στο αλλάζω. Αν θες τα χρήματά σου πίσω δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο, αλλά μέχρι σήμερα από εκείνη τη μέρα που ανοίχτηκε το θέμα της, δεν έχω ακούσει κανέναν να λέει άνοιξα ticket και δε μου το αλλάξανε.

Αποσυνδεδεμένος MichalisF

  • ***
  • 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους!
    • https://www.flickr.com/photos/97769829@N08/
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #991 στις: Ιουνίου 21, 2014, 15:48 »
Εγώ είχα παραγγείλει ένα μηχανικό μοντέλο πριν ένα μήνα ,δυστυχώς όμως  εξαντλήθηκε ,αλλά έλαβα ένα ένα Email με τις απαραίτητες συγγνώμες και τα χρήματα μου επιστράφηκαν αμέσως ,δεν πιστεύω να χάσει κάποιος τα χρήματα του με την ένα λόγω εταιρία ,συγνώμη για το of topik ;)

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #992 στις: Ιουνίου 21, 2014, 20:58 »
Δημήτρη το να έχει μικρότερα αυλάκια ή φαρδύτερα ή τα βιδάκια να είναι χαλαρά δεν τον κάνουν μη λειτουργικό για να τον επιστρέψεις πίσω, + ότι υπάρχει πιθανότητα να καθυστερήσει η παραγγελία και με την άφιξη της να έχει χάσει κάποιος τις 45 μέρες που είναι η επιστροφή. Και άντε μετά να ξαναπεριμένεις άλλες 40 να σου έρθει άλλος και αν είναι και αυτός σαν τον προηγούμενο ? και πάει λέγοντας.
Πιο εύκολο είναι να τον πετάξεις παρά να κάνεις όλα αυτά  :)) :))

Μα ναι, μονο αν ειναι μη λειτουργικος το αναφερω.. αν τα αυλακια/βιδακια/κλπ-ακια ειναι φαρδυτερα/διαφορετικοτερα... και αυτο σου κανει διαρροες,πνίγει τον ατμο, κοκ τοτε απλα ζητας τα χρηματα απο το καταστημα (αναφεροντας και την paypal dispute  επιλογη σου). Οποτε ειχα καποιο θεμα απο FT, μειλ σε αυτους και απαντηση ειχα παντα την επομενη μερα. Απαντηση λογικη. Τον χρονο παει, τον εχασες..δεν μπορεις να τον παρεις πισω...τα χρηματα σου ομως φυσικα και μπορεις ..αν εχεις δικιο. δεν χρειαζεται να τα χασεις και αυτα.

οκ ::) κλεινω και εγω το οφ τοπικ


Αποσυνδεδεμένος TakisStam

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Κανεις δεν παιρνει αυτο που πρεπει να παρει.
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #993 στις: Ιουνίου 21, 2014, 22:34 »
Μιλησα χθες για καποια διαρροη.Του αλλαξα oringakia και ουτε σταγονα.Το θεμα ειναι οτι πηρα κατι μικρα απο αλλους clearomizer του συρταριου και τα τεντωσα και φοβαμαι μη κοπουν.
Ξερετε που θα βρω για το μεγεθος του kayfun oringakia?




Αποσυνδεδεμένος MichalisF

  • ***
  • 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους!
    • https://www.flickr.com/photos/97769829@N08/
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #994 στις: Ιουνίου 21, 2014, 22:53 »
Ελλάδα δυστυχώς δεν ξέρω ,αλλά αν σε βολεύει έχει εδώ :


http://www.svoemesto.de/kayfun-lite-plus/kayfun-lite-plus-ersatzkit.html

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 21, 2014, 23:14 από fotispap3 »

Αποσυνδεδεμένος TakisStam

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Κανεις δεν παιρνει αυτο που πρεπει να παρει.
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #996 στις: Ιουνίου 21, 2014, 23:19 »
Ευχαριστω ρε μαγκες.Εχει και βιδουλες.  :)

Αποσυνδεδεμένος fr33z3r

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #997 στις: Ιουνίου 22, 2014, 00:35 »
Καλησπέρα παιδιά,
να με καλοσορίσω και επίσημα στον κόσμο των επισκευάσιμων.

Αφού ξεπέρασαμε το θέμα της βίδας και μετά απο ενα πολύωρο καθάρισμα, στήσαμε την πρώτη μας αντίσταση έβερ (microcoil παρακαλώ)πάνω στον κλωνο kayfun. 8 σπείρες, σε 32αρι kanthal και οργανικό βαμβάκι σύμφωνα με τις οδηγίες
του κυρίου AndrewWVids :respect:

Αντίσταση η οποία μου βγήκε στα 2,1 Ω.(Η στίγμη που δοκιμάζεις την αντίσταση για πρώτη φορά και τη βλέπεις να κοκκινίζει απο το κέντρο προς τα πλάγια είναι συγκλονιστική για την ατμιστική ζωή κάποιου ατμιστή)
Γεμίσαμε και από πάνω απροβλημάτιστα κλείνοντας την οπή του αέρα για να μην επιβαρύνουμε τη βαλβίδα.
Τοποθετήσαμε  στο Hana mod κλώνο της ft(οφ τόπικ: το οποίο είναι ιδιαίτερα τίμιο για τα λεφτά του και σίγουρα με πιο καλή διαχείριση ρευμάτων σε σχέση με το Vamo5 που επίσης έχω) και...τα είδαμε ολα.

Ενώ είμαι σίγουρος πως εχω φτιάξει τη χειρότερη αντίσταση στην ιστορία του ηλεκτρονικού τσιγάρου η Γ-Ε-Υ-Σ-Η και δευτερευόντως το ντουμάνι που πήρα ήταν εξωπραγματικό σε σχέση με τους εργοστασιακούς που μέχρι σήμερα χρησιμοποιούσα.
Ιχνος σιδερίλας, καθαρή, πλούσια και μεστή γεύση στο βασικό μου υγρό αυτή την εποχή,μηδενικές διαροές στα μέχρι τώρα δύο γεμίσματα, μηδενικό σφύριγμα(μπορώ να πως πως είναι τόσο αθόρυβος που δεν αντιλαμβάνομαι καν οτι ατμοποιεί η αντίσταση.
Ρουφάει βεβαίως το υγρό με το μπουρί της σόμπας  και αποδεκατίζει την μπαταρία σε χρόνο dt, αλλά χαλάλι του.

Αν και δεν έχω καμιά εμπειρία απο άλλους επισκευάσιμους, ούτε μπορώ να τον κρίνω σε σχέση με τον αυθεντικό μπορώ να ομολογήσω πως σήμερα είχα την καλύτερη εμπειρία μου στα δυομισι χρόνια που ατμίζω.
Πιστεύω πως παρά τη στραβή βίδα μου έλαχε καλός κλώνος, και πως αν στο τόσο άτσαλο πρώτο στήσιμο μου αποδίδει τόσο εντυπωσιακά νομίζω πως ισχύει απόλυτα αυτό που τόσο καιρό διάβαζα,οτι ο kayfun έχει πολύ καλές ανοχές και συγχωρεί τους ατζαμήδες. Ελπίζω πως όσο θα διορθώνομαι τεχνικά στο στησιμό του θα με ανταμοίβει όλο και περισσότερο.

Εν κατακλείδι:Thumbs Up και με τα δύο χέρια :thumpup: (πόσο μάλλον και για το ελάχιστο κόστος του, ο ορισμός του best value for money)

Αποσυνδεδεμένος Paschal

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #998 στις: Ιουνίου 22, 2014, 00:39 »

Αποσυνδεδεμένος Projectoras

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #999 στις: Ιουνίου 23, 2014, 15:21 »
Παιδιά μια ερώτηση: έχω έναν kayfun 3.1 από hcigar και για να κάνει επαφή με το vamo πρέπει να ξεβιδώνω μέχρι τέρμα σχεδόν την βίδα στο 510 σπείρωμα.Όμως έτσι παρατηρώ διαρροή υγρού απ'το συγκεκριμένο σημείο αφού ουσιαστικά η βίδα δεν πιάνει σφιχτά πάνω στο κεντρικό άξονα.
Το έχει πάθει κανείς; Υπάρχει κάποια λύση;
Ευχαριστώ πολύ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 23, 2014, 15:33 από Projectoras »

Αποσυνδεδεμένος stesmax

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
  • ολοι περαστικοι ειμαστε
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1000 στις: Ιουνίου 23, 2014, 15:52 »
βγαλε προσεκτικα προς τα εξω τον θετικο του vamo.το πιθανοτερο ειναι οτι εχει μπει μεσα

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1001 στις: Ιουνίου 23, 2014, 16:00 »
Καλησπέρα παιδιά,
να με καλοσορίσω και επίσημα στον κόσμο των επισκευάσιμων.

Αφού ξεπέρασαμε το θέμα της βίδας και μετά απο ενα πολύωρο καθάρισμα, στήσαμε την πρώτη μας αντίσταση έβερ (microcoil παρακαλώ)πάνω στον κλωνο kayfun. 8 σπείρες, σε 32αρι kanthal και οργανικό βαμβάκι σύμφωνα με τις οδηγίες
του κυρίου AndrewWVids :respect:

Αντίσταση η οποία μου βγήκε στα 2,1 Ω.(Η στίγμη που δοκιμάζεις την αντίσταση για πρώτη φορά και τη βλέπεις να κοκκινίζει απο το κέντρο προς τα πλάγια είναι συγκλονιστική για την ατμιστική ζωή κάποιου ατμιστή)


Εμένα microcoil με 32άρι kanthal στις 9 σπείρες βγάζει αντίσταση 1.3-14Ω. Τα 2.1Ω μου φαίνονται πολλά, μήπως δεν πατάνε οι σπείρες του microcoil πλήρως, ή άνοιξαν λίγο όταν του πέρναγες το βαμβάκι?

Αποσυνδεδεμένος MichalisF

  • ***
  • 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους!
    • https://www.flickr.com/photos/97769829@N08/
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1002 στις: Ιουνίου 23, 2014, 16:09 »
Παιδιά μια ερώτηση: έχω έναν kayfun 3.1 από hcigar και για να κάνει επαφή με το vamo πρέπει να ξεβιδώνω μέχρι τέρμα σχεδόν την βίδα στο 510 σπείρωμα.Όμως έτσι παρατηρώ διαρροή υγρού απ'το συγκεκριμένο σημείο αφού ουσιαστικά η βίδα δεν πιάνει σφιχτά πάνω στο κεντρικό άξονα.
Το έχει πάθει κανείς; Υπάρχει κάποια λύση;
Ευχαριστώ πολύ

Κάτι άλλο που μπορείς να κανείς ειναι , από το κατσαβιδακι που σου ήρθε μαζι με τον Kayfun να βγάλεις τα δυο μικρά o-rings και να τα περάσεις πάνω στο θετικό πόλο του Kayfun 
Έτσι θα κάνει επαφή χωρίς πρόβλημα  ;)

Αποσυνδεδεμένος Projectoras

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1003 στις: Ιουνίου 23, 2014, 19:47 »
Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για τη βοήθειά σας.
Όσον αφορά τον πόλο του βάμο,ανεβαίνει εύκολα ή θα το στείλω "αδιάβαστο";
Επίσης φίλε Μιχάλη τα ο-ρινγκ από το κατσαβίδι εννοείς να τα τοποθετήσω μεταξύ του λευκού πλαστικού και του θετικού πόλου που πατάει πάνω σ'αυτό το πλαστικό;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 23, 2014, 20:13 από Projectoras »

Αποσυνδεδεμένος MichalisF

  • ***
  • 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους!
    • https://www.flickr.com/photos/97769829@N08/
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #1004 στις: Ιουνίου 23, 2014, 20:11 »
Ακριβώς έτσι φίλε μου  ;)


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171505 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275467 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15245 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13955 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9271 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42747 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 390 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34964 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557633 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181983 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 173 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9144 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364