vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ

Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #975 στις: Ιουνίου 21, 2014, 01:59 »
Τέλος καλό όλα καλά λοιπόν.  :thumpup:
Την επόμενη φορά TakisStam να έρθεις με τον κηδεμόνα σου  :tongue_smilie:

Χαίρομαι ιδιαίτερα όταν πιάνουν γενικά τόπο συμβουλές μελών σε πιο άπειρα μέλη
τα οποία με τη σειρά τους βοηθούν άλλα κλπ.

Να μας επαναφέρω στη τάξη συμπεριλαμβανομένου και εμού του ιδίου

Αποσυνδεδεμένος TakisStam

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Κανεις δεν παιρνει αυτο που πρεπει να παρει.
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #976 στις: Ιουνίου 21, 2014, 04:42 »
Πρωτο προβλημα;Με το kayfunoαντιγραφο
Οταν ξεκιναω τη τζουρα και αφου γουργουρισει μετα το πατημα του κουμπιου πεταει σταγονιτσες απο τη πλαινη τρυπουλα.Οχι παντα και οχι πολλες 1-2 αλλα πεταει αρκετες φορες.
Τι ειναι παλι αυτο?
Συνηθως το κανει αν το εχω και καθεται λιγη ωρα και τραβηξω μετα τζουρα.
Μετα απο απανωτες σαν να στρωνει και δε πεταει υγρο.

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #977 στις: Ιουνίου 21, 2014, 04:49 »
Ποιά τρύπα;
Αν εννοείς του αέρα, τότε απλά έχει μείνει υγρό εκεί η έχεις υπερτροφοδοσια από κακό στήσιμο ή πολύ σφιχτή τζούρα.
Επίσης μπορεί να μην βεντουζαρει καλά κάποιο οριγκακι (της καμιναδας συνήθως) λόγο στραβοβιδωματος η κατασκευαστικο λάθος.

Sent from my G pad using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #978 στις: Ιουνίου 21, 2014, 07:42 »
Πρωτο προβλημα;Με το kayfunoαντιγραφο
Οταν ξεκιναω τη τζουρα και αφου γουργουρισει μετα το πατημα του κουμπιου πεταει σταγονιτσες απο τη πλαινη τρυπουλα.Οχι παντα και οχι πολλες 1-2 αλλα πεταει αρκετες φορες.
Τι ειναι παλι αυτο?
Συνηθως το κανει αν το εχω και καθεται λιγη ωρα και τραβηξω μετα τζουρα.
Μετα απο απανωτες σαν να στρωνει και δε πεταει υγρο.


Υπερτροφοδοσία
Φτιάξε τα φιτίλια/βαμβάκια σου!

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #979 στις: Ιουνίου 21, 2014, 11:12 »
Εδώ και 3 μέρες έχω στα χέρια μου αυτόν τον kayfun.
Με δεδομένο ότι χρησιμοποιώ τον γνήσιο kayfun lite από τον περασμένο Ιούλιο θα προσπαθήσω να πω κάποια πράγματα και σε κάποια σημεία να κάνω συγκρίσεις.

Σπειρώματα:
Τα σπειρώματα του κλώνου είναι καλά. Όλα βιδώνουν μεταξύ τους χωρίς προβλήματα.
Δεν είναι "βούτυρο" όπως του γνήσιου που έχω αλλά είναι παραπάνω από απλώς αποδεκτά.

Μυρωδιά:
Ο άτμο ήρθε καθαρός χωρίς εμφανή σημάδια βρωμιάς ή μηχανόλαδου.
Ένα πλύσιμο του έκανα σε μπανάκι υπερήχων και δεν είχα κανένα πρόβλημα με μυρωδιές.

Μέταλλα:
Δεν είμαι ειδικός να συγκρίνω τα μέταλλα μεταξύ τους και το μόνο που θα πω είναι ότι τίποτα από όσα είχε μέσα το κουτί δεν μαγνητίστηκε.

Διαρροές-ήχοι:
Δεν έχω ίχνος διαρροών τις 3 μέρες που τον χρησιμοποιώ και απολύτως κανένα σφύριγμα.
Προφανώς θα έτυχα σε καλό κομμάτι.

Γεύση:
Η γεύση του είναι καλή.
Πιο υποτονική από του γνήσιου αλλά σου δίνει να καταλάβεις τι υγρό ατμίζεις.
Οι κυνηγοί της γεύσης μάλλον πρέπει να στραφούν σε κάποιο καλό dripping άτμο παρά σε kayfun (γνήσιο ή κλώνο)

Κτύπημα-ατμός:
Σε κτύπημα και ποσότητα ατμού είναι παρόμοιος με το γνήσιο
αν και εδώ πιο σημαντικό ρόλο παίζει το στήσιμο της φ/α παρά ο άτμο.

Τζούρα:
Έχω αφαιρέσει εντελώς το βιδάκι ρύθμισης αέρα αλλά η τζούρα του είναι ένα κλικ πιο σφικτή από του γνήσιου.

Τι δεν μου άρεσε:
Τα βιδάκια είναι πιο μικρά από του γνήσιου και δυσκολεύουν το πιάσιμο των χοντρών συρμάτων που χρησιμοποιούμε για mc.


Συμπεράσματα:
Με κάτι λιγότερο από 25€ μπορείς να πάρεις έναν άτμο που είναι πάρα πολύ καλός και ταυτόχρονα έχεις
ένα πλήρες σύνολο αφού μαζί έρχεται και το nano kit.

Αξίζει;
Αν είσαι διατιθημένος να κάνεις κάποιες μικρές παραχωρήσεις τότε ναι αξίζει και με το παραπάνω.
Το μόνο που πρέπει να φοβάται κανείς είναι ότι με την κινέζικη τυποποίηση μπορεί να σου έρθει άτμο
που θα διαφέρει πολύ, στη συμπεριφορά του, από αυτό που ήρθε σε μένα.

Αποσυνδεδεμένος jimsiv

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #980 στις: Ιουνίου 21, 2014, 11:53 »
Και εγώ τον ίδιο που πήρα έχω ακριβώς τις ίδιες εντυπώσεις. Τα βιδάκια είναι ένα κλικ μικρότερα από του γνήσιου αλλά με 0.28 που έστησα mc σήμερα δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Sent from my GT-i9300


Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #981 στις: Ιουνίου 21, 2014, 11:59 »
Αξίζει;
Αν είσαι διατεθειμένος να κάνεις κάποιες μικρές παραχωρήσεις τότε ναι αξίζει και με το παραπάνω.
Το μόνο που πρέπει να φοβάται κανείς είναι ότι με την κινέζικη τυποποίηση μπορεί να σου έρθει άτμο
που θα διαφέρει πολύ, στη συμπεριφορά του, από αυτό που ήρθε σε μένα.

Αν υπήρχε έστω και λίγο ποιοτικός έλεγχος σε κάθε παρτίδα και μπορούσε να στο εγγυηθεί ο πωλητής
ότι πρόκειται για ίδιο κωδικό παρτίδας, δεν θα υπήρχαν τόσα αρνητικά σε κλώνους.
Το κακό είναι πως μερικοί δεν είναι ίδιοι με άλλους και αυτό επειδή ακόμα και τα ελαττωματικά κομμάτια
για αυτούς είναι έστω λίγα ευρο είσπραξης.

Αποσυνδεδεμένος ikaros1

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #982 στις: Ιουνίου 21, 2014, 14:28 »
@geraki. τα αυλακια του υγρου στο κλωνο που αναφερεις πιο πανω ειναι ιδια με του γνησιου,πως τα ειδες?

Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #983 στις: Ιουνίου 21, 2014, 14:48 »
https://www.fasttech.com/p/1700500

Παρηγγειλα αυτον πριν μερες.. Εχει και νανο κιτ μαζι;

Χαζη ερωτηση αλλα ειμαι ασχετος κι ελεγα να παραγγειλω και nano kit


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #984 στις: Ιουνίου 21, 2014, 14:51 »
Το κακό είναι πως μερικοί δεν είναι ίδιοι με άλλους και αυτό επειδή ακόμα και τα ελαττωματικά κομμάτια
για αυτούς είναι έστω λίγα ευρο είσπραξης.

Mε paypal δεν γινονται οι αγορες? οταν προκειται για ελαττωματικο κομματι (που το ελαττωμα μπορει φυσικα να αναγνωριστει) μπορεις να ζητησεις τα χρηματα σου πισω. Εγω σε οτιδηποτε αγοραζω απο Κινα και θεωρω οτι εχει το παραμικρο ελαττωμα που μπορω να εντοπισω και να δειξω, ζητω τα χρηματα πισω. Το εχω κανει ακομη και για πραγματακια κοστους 1 ευρω. Το τρικ ειναι να μπορεις να το αναγνωρισεις, βεβαια...και να μπορεις να το δειξεις σε φωτο ή βιντεο.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #985 στις: Ιουνίου 21, 2014, 14:58 »
https://www.fasttech.com/p/1700500

Παρηγγειλα αυτον πριν μερες.. Εχει και νανο κιτ μαζι;

Ναι, εχει.
Το γραφει και στην περιγραφη, αν διαβασεις:

PACKAGE CONTENTS: 1*Kayfun Lite Plus V2 Style RBA, 1*Replacement Nano Chamber (SS + PC Tank),
                                  1*3-in-1 (Philips + Slotted + Hex) Screwdriver, 2*Pre-wired Wicks, 1*Short Chimney

Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #986 στις: Ιουνίου 21, 2014, 14:59 »
Στη φωτο που τον εχει διαλυμενο και παραταγμενο ποια κομματια ειναι;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #987 στις: Ιουνίου 21, 2014, 15:02 »

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #988 στις: Ιουνίου 21, 2014, 15:03 »
Κανένα. Το νανο κιτ είναι στην τελευταία φωτογραφία πριν το κουτί.

Υγ. Εκμηδενίστηκα απο τον νεμεσις σε ταχύτητα :p

Sent from my G pad using Tapatalk Pro

Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #989 στις: Ιουνίου 21, 2014, 15:05 »
Mε paypal δεν γινονται οι αγορες? οταν προκειται για ελαττωματικο κομματι (που το ελαττωμα μπορει φυσικα να αναγνωριστει) μπορεις να ζητησεις τα χρηματα σου πισω. Εγω σε οτιδηποτε αγοραζω απο Κινα και θεωρω οτι εχει το παραμικρο ελαττωμα που μπορω να εντοπισω και να δειξω, ζητω τα χρηματα πισω. Το εχω κανει ακομη και για πραγματακια κοστους 1 ευρω. Το τρικ ειναι να μπορεις να το αναγνωρισεις, βεβαια...και να μπορεις να το δειξεις σε φωτο ή βιντεο.

Δημήτρη το να έχει μικρότερα αυλάκια ή φαρδύτερα ή τα βιδάκια να είναι χαλαρά δεν τον κάνουν μη λειτουργικό για να τον επιστρέψεις πίσω, + ότι υπάρχει πιθανότητα να καθυστερήσει η παραγγελία και με την άφιξη της να έχει χάσει κάποιος τις 45 μέρες που είναι η επιστροφή. Και άντε μετά να ξαναπεριμένεις άλλες 40 να σου έρθει άλλος και αν είναι και αυτός σαν τον προηγούμενο ? και πάει λέγοντας.
Πιο εύκολο είναι να τον πετάξεις παρά να κάνεις όλα αυτά  :)) :)) 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171456 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275386 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15238 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42716 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34907 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557544 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181927 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9095 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364