vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

504 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, camber, zamploutos, Sergios

Twitter

Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #945 στις: Ιουνίου 18, 2014, 17:32 »
Δεν ξερω αν ειμαι τυχερος  :idiot1: ..... παρελαβα τον
Custom Kayfun Top Cap Rebuildable Atomizer

Μετα απο 10 μερες παιρνει 10+ .... εχω δοκιμασει κατα καιρους διαφορους κλωνους καυφουνια ....
Με ενα απλο πλυσιματακι με σαπουνονερο ... ουτε μυρωδιες ουτε τιποτα ...
θεωρω οτι εχει εξαιρετικο φινιρισμα για κλωνο ....
Τα βιδακια δεν εχουν παραμικρο ιχνος σκουριας ειναι κατα πασα πιθανοτητα ss ...
Διαρροες μηδεν ....
Τον προτεινω ανεπιφυλακτα (με ανταπτορακι γινεται υβριδικο με νεμεσις....εξαιρετικο συνολο)

Μορφοποίηση κειμένου
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 18, 2014, 20:24 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος Vasilis R.

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
  • Joyetech evic vtc/phenomenon lite by gus/iatty
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #946 στις: Ιουνίου 18, 2014, 18:08 »
Καλοατμιστω πολυ ωραιο μοιαζει εμφανισιακα τουλαχιστον!!Ναι πρεπει να εισαι λιγο τυχερος  :D γτ οι κλωνοι ειναι και λιγο που θα πεσεις!!! Αλλα αφου ειναι κομπλε βαρατο.....  ;)

Αποσυνδεδεμένος TakisStam

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Κανεις δεν παιρνει αυτο που πρεπει να παρει.
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #947 στις: Ιουνίου 18, 2014, 22:03 »
Δεν ξερω αν ειμαι τυχερος  :idiot1: ..... παρελαβα τον
Custom Kayfun Top Cap Rebuildable Atomizer


Μορφοποίηση κειμένου


Απο θεμα βρωμιας πως ηταν οταν τον παρελαβες?
Σε σπειρωματα κλπ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 18, 2014, 22:11 από TakisStam »

Αποσυνδεδεμένος jimsiv

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #948 στις: Ιουνίου 18, 2014, 22:11 »
Εγώ πήρα από ft αυτόν που έχει και το nano kit στο πακέτο και τον έπλυνα προληπτικά παρόλο που δεν μύριζε σιδερίλα. Είναι άψογος μέχρι στιγμής!  Αλλά σίγουρα το παίζεις και λίγο κορόνα-γράμματα!

Sent from my GT-i9300


Αποσυνδεδεμένος Tinder

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #949 στις: Ιουνίου 19, 2014, 00:01 »
Αν μιλάς γι'αυτόν https://www.fasttech.com/products/1700500 , τον παρέλαβα κι εγώ εδώ και μία εβδομάδα. Από ότι άκουγα για τους κλώνους αν και ήρθε καθαρός, ψιλοφοβήθηκα και έπεσε καλό καθάρισμα με σαπουνόνερα-ξίδια-γάλατα  :)) . Οντως είναι πολύ καλός κλώνος με καλά σπειρώματα.
Του έκανα στησιματάκι με 0.2 κανθαλ σε μονό 3άρι φυτίλι 6-7 σπείρες (2,2 Ω την έδειξε ο μετρητής, πρώτη αντίσταση που φτιάχνω :) ) όπως το δείχνει ο gewre στην παρουσίαση που έκανε και μου φαίνεται ότι ανακάλυψα την Αμερική  :hapy_crazy:

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #950 στις: Ιουνίου 19, 2014, 00:29 »
απο θεμα βρωμιας ηταν ηταν λες και τον ειχαν κανει αποστειρωση....τον εκανα ενα σπαουνο πλυσιματακι και τον δοκιμασα....βουαλα...γευση που καλη....ουτε μυρωδιες ουτε τιποτα...για τον φοβο των ιουδαιων τον εβρασα σε ξιδακι μετα απο μια ημερα...ουετ μαυριλες ουτε τιποτα


αψογος...τα σπειρωματα ειναι βουτηρακι λιωμενο...

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #951 στις: Ιουνίου 19, 2014, 01:25 »
Χωράει όμως 4.5μλ? Αυτό το νανο κιτ περιμένω και όπως διαβαζα χωράει περίπου 2μλ.

Sent from my G pad using Tapatalk Pro


Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #952 στις: Ιουνίου 19, 2014, 03:55 »
Ερωτηση για kayfun lite :

Για το σφυριγμα οταν εισπνεεις υπαρχει συγκεκριμενη αιτια ;
Αλλες φορες ειναι λιγοτερο και αλλες σφυριχτρα κανονικη - τις τελευταιες ωρες το προσεξα εντονα και με αποσπα τοσο πολυ απο την ευχαριστηση του ατμισματος.

Αποσυνδεδεμένος jimsiv

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #953 στις: Ιουνίου 19, 2014, 06:51 »
Χωράει όμως 4.5μλ? Αυτό το νανο κιτ περιμένω και όπως διαβαζα χωράει περίπου 2μλ.

Sent from my G pad using Tapatalk Pro
Με το κανονικό κιτ χωράει 4.5ml.Το nano kit γύρω στα 2ml
Ερωτηση για kayfun lite :

Για το σφυριγμα οταν εισπνεεις υπαρχει συγκεκριμενη αιτια ;
Αλλες φορες ειναι λιγοτερο και αλλες σφυριχτρα κανονικη - τις τελευταιες ωρες το προσεξα εντονα και με αποσπα τοσο πολυ απο την ευχαριστηση του ατμισματος.
Αν και δεν μου σφυρίζει σαν τραίνο με φυτίλι όταν έκανα αντίσταση σε navy nest παρατήρησα ότι έκανε παραπάνω θόρυβο. Τώρα τον έχω στημένο με microcoil και βαμβάκι και δεν ακούγεται τίποτα. Επίσης η βίδα του αέρα την έχω περίπου στο μισό άνοιγμα.

Sent from my GT-i9300


Αποσυνδεδεμένος Paschal

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #954 στις: Ιουνίου 19, 2014, 08:41 »
Και σε μένα δε σφυριζει ο συγκεκριμένος.Καθάρισα την τρύπα εισαγωγής αέρα με ενα τρυπανάκι και είναι μια χαρά.Αψογος για τα λεφτάτου.

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #955 στις: Ιουνίου 19, 2014, 08:55 »
Ευχαριστω Paschal & jimsiv για την αμεση ανταποκριση - το στησιμο με βαμβακι το εχω και φαινεται να μην εχει σχεση τουλαχιστον στην δικη μου περιπτωση.
Για την βιδα αερα ειναι το πρωτο που κοιταξα - τι πανω τι κατω σε ολες τις θεσεις το ιδιο εντονο σφυριχτο.
Για την τρυπα εισαγωγης αερα δεν το ειχα εξετασει - μολις δοκιμασα με μια καρφιτσα και λιγο μειωθηκε - αν και τον ειχα πλυνει καλα ισως θελει με καποιον τροπο <<ειδικο καθαρισμα>> - βεβαια δεν ειδα στην καρφιτσα καταλοιπα αλλα ισως κατι τελικα υπαρχει.

Αποσυνδεδεμένος Alfabravo

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #956 στις: Ιουνίου 19, 2014, 09:34 »

Στο πρώτο στήσιμο που του έκανα μου σφύριζε αρκετά, αλλά το αποδίδω μάλλον σε υπερτροφοδοσία, καθώς είχε περάσει λίγο υγρό στον αυλό εισαγωγής αέρα.
 
Στο επόμενο στήσιμο ήμουν πιο προσεκτικός και μετά το πλύσιμο & καθάρισμα φύσηξα με πεπιεσμένο αέρα από την τρύπα που είναι ανάμεσα στις βίδες των πόλων.
Βγήκε λίγο υγρό από την τρύπα εισαγωγής αέρα και καθάρισε όλος ο αυλός. Το αποτέλεσμα ήταν μείωση του σφυρίγματος, αλλά όχι εξάλειψή του.
 

Το drip-tip δεν κουμπώνει καλά. Βέβαια όχι σε σημείο να πέφτει όταν το γυρνάς ανάποδα, αλλά συνήθως δεν το βρίσκω κουμπωμένο όταν το βγάζω από την θήκη που το έχω. Θα κοιτάξω να βρώ λίγο μεγαλύτερα o-rings για να σφίξει.

Οφείλω να διορθώσω αυτό που έγραψα την προηγούμενη εβδομάδα, διευκρινίζοντας ότι το πρόβλημα με το χαλαρό κούμπωμα του drip-tip εντοπίζεται μόνο στο nano-kit.
Στο κανονικό κιτ το drip-tip κουμπώνει θαυμάσια και δεν έχει κανένα πρόβλημα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 19, 2014, 09:45 από Alfabravo »

Αποσυνδεδεμένος fr33z3r

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #957 στις: Ιουνίου 20, 2014, 15:58 »
Καλησπέρα παιδιά,
να ενημερώσω σχετικά με το θέμα της κολλημένης βίδας στον πόλο του  SvoeMesto Kayfun v3.1 ES Styled ( https://www.fasttech.com/p/1494700 ) απο ft.
Τελικά με αρκετό κόπο κατάφερα να βγάλω τη βιδούλα του μεγάλου πόλου η οποία ήταν στραβωμένη όπως μπορείτε να δείτε και στις φωτο που παραθέτω.
Η "εγχείρηση" έγινε με πενσούλα και κόφτη για να πιάσει τη βιδούλα γερά.





Ευτυχώς δεν πειράχτηκαν τα σπειρώματα μιας και η βίδα του μικρού πόλου βιδώνει άνετα στο μεγάλο που είχε την προβληματική.

Βέβαια τώρα πάμε για αντικατάσταση της βίδας. Σε κανα δυό βιδάδικα μου είπαν πως δεν έχουν τόσο μικρές βίδες (1,5αρα) και πως δύσκολα θα βρω.

Εχετε υπόψιν από που μπορούμε να προμηθευτούμε τέτοιες ατσάλινες βιδούλες που να βιδώνουν πάνω στο συγκεκριμένο κλώνο Kayfun; Ακόμα και τις original της SvoeMesto δεν με πειράζει αρκεί να βρω ποιές είναι ακριβώς, θυμάμαι κάποιος φίλος είχε αναφερθει πως είχε παραγγείλει τις original άλλά δεν έκαναν για τον κλώνο που είχε(αλλά δεν μπορώ να βρω το ποστ).
Εαν έχετε κάποιο λινκ να μου προτείνε με αυτές που κάνουν για το συγκεκριμένο κλώνο θα ήταν much appreciated

Τουλάχιστον θα μπορέσω να καθαρίσω τον Kayfun απόψε, να δούμε πότε θα ατμίσω με αυτόν κιόλας ;D

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #958 στις: Ιουνίου 20, 2014, 16:17 »
Δεν ξέρω σε ποια περιοχή κινήθηκες για να βρεις βίδες, αλλά θα σου πρότεινα να κοιτάξεις προς κέντρο στην Σπύρου Πάτση που έχει πολλά τέτοια μαγαζιά και γενικά έχουν ποικιλία σε τέτοιες μικροβιδούλες. Άμα σε βγάζει ο δρόμος προς τα κει πέρνα μια βόλτα να τσεκάρεις ή ψάξε στο ιντερνετ μήπως βρεις κανένα τηλ για να μιλήσεις με μερικά μαγαζιά πρώτα και να τους ρωτήσεις αν έχουν μιας και ξέρεις το μέγεθος της βίδας που θέλεις.

Αποσυνδεδεμένος stesmax

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
  • ολοι περαστικοι ειμαστε
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #959 στις: Ιουνίου 20, 2014, 16:32 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171565 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275545 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15255 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9286 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42792 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35035 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557765 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182082 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 177 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9201 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364