vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

515 επισκέπτες, 8 χρήστες
GeorgeGTS, dkostas, Sergios, Buliwyf, Giannis.B, grag, maprix, Tem

Twitter

Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #450 στις: Ιανουαρίου 30, 2014, 03:11 »
Κι εγω για τον πριν τον plus μιλαω. Εβγαλα (και βγαζω) τα ματια μου στο διαβασμα απο τοτε που κυκλοφορησε. Αυτο που αποκομισα ηταν, για το βιδακι, καποιοι λιγοι χρηστες που λεγανε οτι "ιδρωνε", και μετα απο μερικες μερες επανερχοντουσαν για να πουν οτι μετα απο μερικα βιδωματα ξεβιδωματα η βιδα "εκατσε" και δεν εχουν πλεον θεμα (το ιδιο συνεβη και με τον δικο μου). Σιγουρα για να βγαλει την πλαστικη βιδα υπηρξε παραπονο, που το "αφουγκραστηκε" κι εδωσε λυση. Ως αλυτο προβλημα δεν το συναντησα συχνα παντως.
Δεν παω να βγαλω τον οριτζιναλ αναμαρτητο, αλλά κατα γενικη ομολογια των (πάρα, μα πάρα πολλών ικανοποιημενων) χρηστων, ειναι ενας (αν οχι ο ενας) απο τους πιο ευκολους, απροβληματιστους και αποδοτικους ατμοποιητες που υπαρχουν (γιαυτο και τον μαιμουδιζει ο καθε πικραμενος κινεζος), και μου κανουν "καπως" τα σχολια στα προηγουμενα ποστ - βλεποντας και σε τι μαστοριές μπαινετε για να δουλεψουν.
Φυγαμε οφφ τοπιτς, αν συνεχιστει η κουβεντα θα την μεταφερω στο νημα του οριτζιναλ.

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #451 στις: Ιανουαρίου 30, 2014, 11:07 »
Πολυκράτη φυσικά και μιλάω για "μικροπροβλήματα" και είναι έτσι όπως τον περιγράφεις σαν συνόλο. Επίσης όπως κι εσύ έχω διαβάσει ότι υπάρχει εκεί έξω δεν με κουράζει το διάβασμα όλη μου τη ζωή διαβάζω και γράφω χιλιάδες επί χιλιάδων σελίδες. Οι κλώνοι και ειδικά οι φθηνοί έχουν τα προβλήματα τους άλλοι εύκολα επιλύσιμα κι άλλοι καθόλου. Πολλοί είναι όμως στο 1/10 και λιγότερο της τιμής οπότε ακόμα και "μαστοριά" αν θέλουν που δεν θέλουν όλοι τι συζητάμε. Αλλά υπάρχουν και κλώνοι που στα reviews αναφέρουν ότι δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα από τον original και δεν κοστίζουν το 1/10 αλλά το 1/3 - 1/2 της τιμής.

Ο δικός μου ο KFL από fasttech κόστισε κάτω από 20 ευρώ, δουλεύει άψογα εδώ και 100ml αμτίσματος και ακόμα δεν έχω αλλάξει τίποτα. Φοβόμουν για τις βίδες και τα o-rings αλλά τελικά δεν έχουν κανένα θέμα και μόλις τα έβγαλα από 15ωρο μπάνιο σε νερό από εχθές. Έχω και τις original βίδες και δεν τις έχω βάλει στους πόλους. Η βίδα από κάτω που όπως και στον original ίδρωνε σταμάτησε επίσης αλλά αυτό δεν ήταν θέμα ειδικά για τα 20 ευρώ που κάνει. Επίσης δεν σφυρίζει κάτι το οποίο το είχαν ακόμα και μερικοί αυθεντικοί αν και με σωστό orientation του πόλου στους περισσότερους έφευγε.

Το πρόβλημα όμως είναι αλλού. Αν παραγγείλω άλλον ένα τέτοιο δεν σημαίνει σε καμία περίπτωση ότι αυτό που θα παραλάβω θα είναι το ίδιο, με το ίδιο finish (μου έκατσε ωραίο brushed) και χωρίς κανένα θέμα στα σπειρώματα. Διαβάζω τις διάφορες παραλαβές άλλων από fasttech και δυστυχώς έχω δει 3 διφορετικούς ατμοποιητές μέχρι τώρα και προβλήματα όπου μπορεις να φανταστείς. Προφανώς, λόγω τεράστιας ζήτησης σε βαθμό που ούτε η Κίνα δεν μπορεί να καλύψει το fasttech αλλάζει ή χρησιμοποιεί πάνω από έναν προμηθευτές για κάθε κωδικό (και το έχουν παραδεχθεί ενίοτε) οπότε και έχουμε αυτά τα αποτελέσματα. Η τακτική είναι καλό customer service (αλλαγές δηλαδή) και φθηνές τιμές. Το κακό είναι ότι μπορεί να μπλέξεις για μήνες στην κυριολεξία για έναν ατμοποιητή όπως στην περίπτωση μου με κλώνο της Ιθάκης από εκεί. Αυτή είναι το κόστος των τόσο χαμηλών τιμών.
Προσωπικά έχω 10 επισκευάσιμους και δεν με ενδιαφέρει αν κάτι αργήσει ή όχι και ακόμα χρησιμοποιώ καθημερινά και τους Genesis μου με νέα setup που τους δίνουν νέα πνοή.

Με τους κλώνους έχω τη δυνατότητα να πειραματιστώ πάνω σε νέους σχεδιασμούς. Αν καταλήξω σε κάποιον και δεν έχω καταλήξει ώστε να πετάξω όλους τους υπόλοιπος, θα πάω σε αυθεντικό. Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να πάρω 4-6 τεμάχια γιατί τόσα θέλω για τα καθημερινά μου υγρά. Αν ήταν για 1 τεμάχιο δεν θα έμπαινα καν στον κόπο να ψάχνω, το θέμα όμως είναι ότι βγαίνουν συνέχεια καινούριοι και με βελτιώσεις πάνω στα αρχικά σχέδια σημαντικές. Για παράδειγμα:

AQUA (Dual Coil - Liquid Control)
ROSE (2-4 Coils, κεραμικό)
SQUAPE
ITHAKA Update (με πλεονεκτήματα έναντι του Kayfun)
Tayfun, Fogger
Διάφοροι Genesis (KRAKEN, TNS)

Και ο καθένας με διαφορετική συμπεριφορά. Εκτός λοιπόν από διασκεδαστικό, το παιχνίδι με τους κλώνους σε βοηθάει να δεις και τι σου αρέσει περισσότερο και μέχρι στιγμής δεν έχω καταλήξει στο ποιος αξίζει για αγορά 2,3,4,5,6 τεμαχίων ενώ ακόμα χρησιμοποιώ τους 3Χ Steam Machine Gini, The DID & Gemini καθημερινά (απλά με νέα στησίματα). Δεν μπορώ να πω ακόμη ότι οι Genesis ξόφλησαν και πίστεψε με δεν είναι θέμα στησίματος των καυφουνοειδών. Ότι στησιμο θες σου κάνω με απόλυτη ακρίβεια και μου είναι και πανεύκολο. Έχω κάνει πολύ πιο δύσκολα πράγματα σε άλλα χόμπι από το να στήνω αντιστάσεις.

 


Αποσυνδεδεμένος palmas

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #452 στις: Ιανουαρίου 30, 2014, 23:12 »
Μου ηρθε σημερα απο vaporbreak ενας kayfun lite(russian) frosted εκδοση...μετα αποσα διαβασα ειπα πριν κανω οτι κανω να τον βαλω σενα ποτηρι νερο για ωρα....αποτελεσμα???ολες οι βιδες σκουρια! :angry_orange: :hmmm: :hmmm: :wall: :wall: :wall:
ανοιξα αμεσως dispute στο paypal για παραπληρωφορηση οτι ειναι ολος SS...για να δουμε τι θα βγει και απο εκει...
το θεμα τωρα ειναι που μπορω να βρω βιδες γιαυτον SS?ωστε να μπορεσει να δουλεψει?
ειναι ενας sto ebay αλλα εχει 25$ μεταφορικα... :laugh1: :wall:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #453 στις: Ιανουαρίου 31, 2014, 00:17 »
Λένε πως εδώ http://www.damigosgroup.gr/ βρίσκεις βιδάκια. Δεν έχω προσωπική πείρα όμως....


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #454 στις: Ιανουαρίου 31, 2014, 08:27 »
Μου ηρθε σημερα απο vaporbreak ενας kayfun lite(russian) frosted εκδοση...μετα αποσα διαβασα ειπα πριν κανω οτι κανω να τον βαλω σενα ποτηρι νερο για ωρα....αποτελεσμα???ολες οι βιδες σκουρια! :angry_orange: :hmmm: :hmmm: :wall: :wall: :wall:
ανοιξα αμεσως dispute στο paypal για παραπληρωφορηση οτι ειναι ολος SS...για να δουμε τι θα βγει και απο εκει...
το θεμα τωρα ειναι που μπορω να βρω βιδες γιαυτον SS?ωστε να μπορεσει να δουλεψει?
ειναι ενας sto ebay αλλα εχει 25$ μεταφορικα... :laugh1: :wall:
Έβαλες όλο τον kayfun στο νερό ή μόνο τις βίδες.
Αν τον έβαλες όλο η σκουριά δεν μεταφέρθηκε στον υπόλοιπο και ας είναι SS;

Αποσυνδεδεμένος palmas

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #455 στις: Ιανουαρίου 31, 2014, 08:30 »
Ολο τον εβαλα αλλα λυμενω σε κομματια για να δω ποια δεν ειναι ss...ερσι δεν λερωθηκαν τα αλλα κομματια.....@ stepeha σευχαριστω φιλε μου αλλα καποιο ατμιστικο μαγαζι να πουλαει ολο το set???


Sent from my......

Αποσυνδεδεμένος ouzou

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτέ ξανά πίσσα....
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #456 στις: Φεβρουαρίου 02, 2014, 01:45 »
Από Fabvape έχει πάρει κανείς???


http://www.fabvape.gr/index.php?route=product/product&product_id=572

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #457 στις: Φεβρουαρίου 02, 2014, 10:08 »
Τελικα αυτην την εποχη υπαρχει καποιος κλωνος (lite η' Russian) που να ειναι ολα του τα κομματια απο s.s;; Και τελικα απο που ειναι ο καλυτερος που μπορει να αγοραστει;;;

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #458 στις: Φεβρουαρίου 02, 2014, 10:44 »
... Δοκίμασα και με τη μεταλική βελόνα, μέχρι τώρα είχα προσπαθήσει μόνο με πλαστική λεπτή για να μη χαλάσω τη βαλβίδα....Η μεταλική βελόνα έσπασε εκεί μέσα σαν αγγούρι!! Προσπάθησα 5-10 λεπτά να βγάλω το κομμάτι, μέχρι τώρα δεν τα κατάφερα...... Θα ξαναδοκιμάσω όταν αποφασίσω να αλλάξω το μπαμπάκι. ...

Τελικώς τα κατάφερα και τον γεμίζω με μεταλική μύτη, το κομματάκι της βελόνας μπορεί να έχει μείνει και μέσα ή να έπεσε και να μην το πήρα χαμπάρι, αλλά πάντως δεν τρέχει.

Αποσυνδεδεμένος panosath

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #459 στις: Φεβρουαρίου 02, 2014, 12:42 »
πριν λιγο καιρο ανεφερα στο παρων νημα οτι αντιμετωπιζα προβλημα με τον κλωνο της hcigar που δεν μπορουσα να πετυχω σταθερη αντισταση. Με την συμβολη καποιων συμφορουμιτων εκανα τα παντα για να επιτυχω σωστο αποτελεσμα... δυστηχως ομως τιποτα!
Τελικα αποδειχτηκε οτι ο πολος ακουμπαγε στην τρυπα εισοδου και γιαυτο μου εβγαζε τρελλα νουμερα!
Την μια λυση την βρηκα online και ηταν να τυλιξω την κεφαλη με μονωτικη ταινια, πραγμα που ουτε αισθητικα μου αρεσε αλλα ηταν και προσωρινο μιας και η μονωτικη ταινια σιγα σιγα θα "φαγωνοταν"
Η αλλη λυση και η πιο "κυριλε" ηταν να τροχισω την κεφαλη με ενα dremmelaki η τυπου dremmel.
Η δευτερη λυση και πολυ πιο ευκολη αλλα και αισθητικα πολυ καλυτερη.
Πλεον η κεφαλη του πολου εχει την απαραιτητη αποσταση και κανενα προβλημα στο βγαλε - βαλε, σφιξε - ξεσφιξε
Το αναφερω εδω μιας και απο το ψαξιμο που εκανα ειναι ενα θεμα που εχει προβληματιση πολλους κατοχους του kayfun 3.1 της hcigar και δεν θα ηθελα να ξενερωσουν με εναν εναν τοσο καλο κλωνο απο ενα τοσο απλο προβλημα.

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #460 στις: Φεβρουαρίου 02, 2014, 13:54 »
Καθώς και μένα μετά από κάποια παράλογα dry burn "αδυνάτισε" το μονωτικό του θετικού πόλου, άρχιζε να μετράει από 2,4 Ω έως 5,6 Ω τον άνοιξα από κάτω. Η βίδα ρύθμισης του θετικού πόλου, ενώνεται με τη βίδα (το λέω βίδα γιατί έχει θέση για flat κατσαβίδι μεγάλο) που συγκρατεί το νησί του θετικού πόλου στο στήσιμο. Αυτός χαλάρωσε και δεν έκανε  τη σωστή επαφή. Θέλει σφιξιματάκι για να πιάνει σωστά τον θετικό πόλο/νησί του στησίματος και να μη γυρίζει, αλλά όχι και υπερβολές γιατί πιέζεται το μονωτικό του που πιάνει στη βάση, που δεν είναι από τα πιο ανθεκτικά..

Αποσυνδεδεμένος panosath

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #461 στις: Φεβρουαρίου 02, 2014, 14:00 »
στην προσπαθεια μου να βρω το προβλημα με τις ακανονιστες αντιστασεις εβγαλα και εγω την κεντρικη βιδα - εσωτερικο πολο και την ξαναεσφιξα "αρκετα" και παραλιγο να μου "ισοπεδωση" το μονωτικο...
δυστηχως η αγορα orings και μονωτικων ειναι μονοδρομος και απο ενα ψαξιμο ειδα οτι μονο τα original υπαρχουν!!!

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #462 στις: Φεβρουαρίου 03, 2014, 23:53 »
Παρέλαβα πριν 5 ημέρες τον κλώνο του Hcigar (Kayfun 3.1 ES) και σας παραθέτω μερικές φωτογραφίες καθώς και τις εντυπώσεις μου ύστερα από αρκετό καιρό που ψάχτηκα με τους κλώνους του συγκεκριμένου ατμοποιητή. Να σημειώσω ότι έχω και τον κλώνο του fasttech Κayful Lite (τώρα τον λένε Russian 91%).

Ας ξεκινήσω με το πως τον παρέλαβα γιατί στο τέλος θα γράψω κι από που.



]
Έρχεται σε δική του θήκη που κλείνει και σε σχέση με τον original η πρώτη εντύπωση είναι καλύτερη σε σχέση με το άσπρο χάρτινο κουτάκι. Α, εδώ ο Κινέζος είναι κύριος!



Μέχρι και η αντίσταση που περιέχεται στην συσκευασία μου έκανε εντύπωση διότι ήταν τυλιγμένη άψογα.




Εδώ μαζί με τα δώρα από το κατάστημα.



Όπως κάθε ατμοποιητή που αγοράζω έτσι και αυτόν τον έκανα βίδες και τον μούλιασα στο νερό με σαπούνι για 5-10 ώρες. Μετά ακολούθησε βούρτσισμα με μινι βουρτσάκια παντού.




Εδώ καθαρισμένος κι έτοιμος για μοντάρισμα. Να σημειώσω ότι άλλαξα όλα τα o-rings και τις βίδες και έβαλα του original γιατί είχα αγοράσει 2 κιτ και τα είχα. Οι βίδες του original είναι επίσης με πιο φαρδυά κεφαλή και με βοελεύουν καλύτερα με τα χονδρά σύρματα. Ταίριαξαν άψογα μιας και είναι 1:1 κλώνος.




Ο κλώνος είναι πραγματικά πάρα πολύ ποιοτικός και τον αγόρασα ύστερα από πολύ πρόσφατο review αγγλικού site το οποίο δήλωνε ότι δεν έχει να ζηλέψει απολύτως τίποτα από τον αυθεντικό. (Θα επανατοποθετηθώ).

Το finish του είναι άψογο, τα πάντα βιδώνουν όπως πρέπει και τα σπειρώματα είναι επίσης πολύ καλά χωρίς γρέζια και την παραμικρή αντίσταση ενώ κλείνουν 100% χωρις κενά. Κανένα πρόβλημα και με τη βίδα του πόλου όπως αναφέρει ο φίλος ο panosath. Από αυτά που έχω διαβάσει καθώς και από έμμεση επικοινωνία με τον Hcigar, σε σχέση με τις πρώτες παρτίδες έχει κάνει βελτιώσεις όπως άλλες βίδες (SS) + βαλβίδα και ίσως και στον πόλο αν κρίνω από το δικό μου και του review στο planet of the vapes που ήταν επίσης άψογος.   

Εδώ μερικές φωτογραφίες κοντινές:






Αυτό που ήθελα να δω όμως στην πράξη είναι πόσο καλά λειτουργεί η υποπίεση με τα κανάλια του υγρού. Τον έστησα λοιπόν πολύ απλά προς κακά (λίγο φυτίλι) εσκεμμένα ώστε να ελέγξω και τη λειτουργεία των καναλιώνα αλλά και του airflow σε σχέση με αυτά (όσο σφίγγει τόσο περισσότερο υγρό πάει στο θάλαμο ατμοποίησης.

Το αποτέλεσμα είναι πραγματικά όπως το περιμένα δεδομένου της καλής δουλειάς που έχει γίνει στο μηχανουργείο που τον έβγαλαν. Το υγρό ταξιδεύει ανεμπόδιστο ενώ η υποπίεση εμποδίζει τις διαρροές και δεν είχα καμία! Τον έχω στήσει με twisted kantha 0.20 στα 1.1 ohm και τον δουλεύω με προβάρι στα 3.6 volt αλλά πάει και στα 3.8 άνετα απλά πρέπει να κλείνεις λίγο τον αέρα για τραβάει περισσότερο υγρό.

Να σημειώσω εδώ και κάποια μικρά αρνητικά:

Α) Οι βίδες των πόλων είναι πιο στενές σε σχέση με τις original που έβαλα αλλά δεν παρουσίασαν κανένα θέμα κατά το μούλιασμα. Απλά προτιμώ τις original.

B) Τα o-rings τα άλλαξα επίσης με τα αυθεντικά όχι γιατί υπήρχε κάποιο θέμα εφαρμογής αλλά αφενός γιατί έχω αρκετά από τα αυθεντικά και αφετέρου διότι μύριζαν λίγο λαστιχίλα. Τα έχω στο "καθαρτήριο" για παιρεταίρω καθάρισμα.

Γ) Το λογότυπο είναι αχνό ενώ σε άλλες παρτίδες ακόμη πιο έντονο. Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει και καθόλου να μην το είχε.

Δ) Η βαλβίδα θέλει στρώσιμο και όπως και στον original δουλεύει με συγκεκριμένες μύτες μόνο και δεν βρίσκω καθόλου βολικές αυτές από τα μπουκαλάκια αρωμάτων. Για την ώρα έφτιαξα ένα mini tube από κάποιο επιστόμιο το οποίο σφηνώνει ακριβώς στην πρόσοψη της βαλβίδας και σε αυτό εφαρμόζω τα μπουκαλάκια με μεταλική μύτη που έχω ώστε να μην ακουμπούν τη βαλβδίδα και της κάνουν ζημιά. Με την πίεση ανοίγει η βαλβίδα και γεμίζει. Θέλει όμως λίγο δούλεμα και μετά είναι άψογη. Αυτό δεν έχει να κάνει μόνο με τον κλώνο βέβαια και πολλοί χρήστες του αυθεντικού έχουν παιδευτεί με το γέμισμα. Απλά θέλει τη σωστή μύτη και καλό θα ήταν και ο αυθεντικός και οι κλώνοι να την παρέχουν. Το κατάστημα που τον αγόρασα δίνει μια μύτη που είναι ικανοποιητική αλλά προσωπικά βρίσκω την πατέντα μου ακόμη πιο βολική. Η ιδανική μύτη πωλείται στο Cloud9. 

Σε σχέση με τον κλώνο του fasttech τον KFL (Russian 91%) είναι σαφώ ποιτικότερος και αν και δεν έχω δει τον original (μπορεί πάρω έναν Lite Plus)
ειλικρινά δεν βλέπω να έχει να ζηλέψει κάτι από αυτόν o συγκεκριμένος κλώνος.

Για εμένα οι επιλογές είναι οι εξής αν θέλετε την άποψη μου περί κλώνων Kayfun. Είτε φθηνοί από Fasttech και ότι σου κάτσει (βίδες, σκουριές κτλ,) και προσωπικά τον 3.1 από εκεί δεν θα τον αγόραζα, ή ο Original στα 76/129 ευρώ + μεταφορικά ή του Hcigar στα 53 ευρώ που μου κόστισε από vaporhouse.gr (Εδώ ειναι). Από Αμερική μπορεί να τον βρείτε λίγο φθηνότερα 5-6 ευρώ αλλά δεν αξίζει ούτε να περιμένεις, ούτε να σου έρθει κάτι που να χρειαστείς βοήθεια ή να πρέπει να το στείλεις πίσω. Τα παιδιά στο Vaporhouse είναι πάρα πολύ εξυπηρετικοί. Σίγουρα δεν είναι ιδιαίτερα φθηνός για κλώνος αλλά σε σχέση με τον αυθεντικό είναι στο 1/3 της τιμής και ο καλύτερος κλώνος που κυκλοφορεί.

Επίσης πήρα και τον Aqua (Hcigar) και θα γράψω στο ανάλογο νήμα.


*EDIT*
 
Επειδή με ρωτούν, αν θέλει κάποιος τα αυθεντικά o-rings και βίδες αυτά πωλούνται απ'ολους τους dealers του Svoemesto (και το δικό τους site) όπως intaste.de και cloud9. 



« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 04, 2014, 15:37 από Jargon »

Αποσυνδεδεμένος ouzou

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτέ ξανά πίσσα....
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #463 στις: Φεβρουαρίου 04, 2014, 15:34 »
Η κατανάλωση είναι λίγο υψηλή ή έτσι μου φαίνεται??

Αποσυνδεδεμένος Angel81

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #464 στις: Φεβρουαρίου 04, 2014, 20:41 »
Χθες αγόρασα και εγώ έναν Hcigar κλώνο του Kayfun 3.1 απο Vapor House ακρίβως ίδιον με του Jargon! Παρουσίαση δεν κάνω γιατί ο Jargon ήταν υπεραναλυτικός  :thumpup:  και όντως ο κλώνος είναι πόλυ καλός!
Μιας και είναι ο πρώτος μου εργοστασιακός θα χρειαστώ την βοηθειά σας (ήδη δυσκολεύομαι να γεμίζω από την πλαινή τρυπούλα  :idiot1: αλλά που θα πάει) και θα ήθελα να δώ και προτεινόμενα στησίματα απο τους παλιότερους!
Εγώ τον ατμίζω τώρα με αντίσταση στα 2.3 φτιαγμενη από τον Νίκο, που έχει το μαγαζι και τον ευχαριστώ πάρα πολύ που ο ανθρώπος αφιέρωσε τόσηηη ώρα για να μου τον δείξει πώς είναι.. και είναι πραγματικά απίστευτος σε γεύση και σε χτύπημα!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171445 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275365 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15230 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13948 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9259 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42702 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34892 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557528 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181915 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9090 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364