vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #420 στις: Ιανουαρίου 27, 2014, 15:24 »
Το έχω ξαναγράψει, ίσως να πέρασε στο ντούκου.
Δοκιμάστε η αντίσταση να καλύπτεται και απο πάνω με μια μικροποσότητα βαμβακιού. Γυρίστε δηλαδή τις άκρες του περαστού βαμβακιού με κάποιο τρόπο προς τα πάνω αλλά να μένει τριγύρω της αντίστασης και λίγος ελεύθερος χώρος.

Αποσυνδεδεμένος parginos

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
  • ;)
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #421 στις: Ιανουαρίου 27, 2014, 19:57 »
Γνωριζει κανενας αν γι αυτον
http://www.fasttech.com/products/1494700


Κανουν τα αυθεντικα βιδακια?
http://www.intaste.de/Rebuildable-Atomizer/SvoeMesto/Replacement-Parts-for-Kayfun-V3-1::1571.html


Ευχαριστω και σορρυ αν εχει ηδη απαντηθει.

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #422 στις: Ιανουαρίου 27, 2014, 21:45 »
Τα αυθεντικα βιδακια απο τον lite plus κανουν, οποτε λογικα θα κανουν και τα αυθεντικα του 3.1

Αποσυνδεδεμένος Paschal

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #423 στις: Ιανουαρίου 27, 2014, 22:44 »
Ποιόν κλώνο θα μου προτείνατε για αγορα απο Fasttech?

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #424 στις: Ιανουαρίου 28, 2014, 09:41 »
Προσωπικά τον KFL (Russina 91% κλώνο του κλώνου) διότι τον έχω και μου βγήκε καλός. Απλά να γνωρίζεις ότι δεν σημαίνει τίποτα αυτό και ότι θα παραλάβεις μπορεί να έχει θέματα κι έχει συμβεί. Για παράδειγμα κάποιο παρέλαβαν σαν τον δικό μου και δεν βίδωνε σωστά η καμινάδα, άλλοι είχαν διαφορετική καμπάνα και πύργο drip tip χωρίς τα κοψίματα στις άκρες και μερικοί άλλοι είχαν προβληματικά κανάλια τροφοδοσίας διότι ο κινέζος έκλεισε το μηχάνημα πριν προλάβει να τα κόψει μέχρι τέλους...χαχαχα. Σε κάποιον άλλο ήταν στραβός ο πόλος και διάφορα άλλα. Αυτό δείχνει ότι δεν ξέρεις τι θα σου κάτσει.

Επίσης τώρα είναι κλειστά και ότι παραγγείλεις θα αργήσει. Με το που θα ανοίξει 5 Φεβρουαρίου θα τρέχουν και δεν θα φτάνουν και προσωπικά θα το απέφευγα μέχρι να φύγει "η μπόρα" των συσωρευμένων παραγγελιών γιατί είναι που είναι ο ποιοτικός έλεγχος της πλάκας (μάλλον ανύπαρκτος) φαντάσου να βιάζονται...........

Γενικά το fasttech (έχω κάνει 24 παραγγελίες) έχει πολύ καλή εξυπηρέτηση πελατών μεν και αν έχεις θέμα θα σου το αλλάξουν, αλλά για εμένα έχει καταντήσει πλέον "Βαράτε με κι ας κλάιω". Δηλαδή να αγοράζεις κάτι αρχές Δεκέμβρη και να φθάνει το τέλος Ιανουρίου και ακόμη να μην δουλεύει είναι πολύ κουραστικό και βαρετό και έχει μέλλον ακόμη (με μια Ιθάκη που είχε ένα περίδρομο καλά reviews έχω θέμα). Κάποια άλλη φορά είχα παραλάβει έναν φακό Nitecore για καλοκαίρι ο οποίος όταν ήρθε ήταν νεκρός και έπρεπε να τον στείλω πίσω. Ναι πλήρωσαν μέχρι και τα μεταφορικά και φυσικά μου τον άλλξαν (100% εντάξει σαν εταιρεία) αλλά πήρε 2 μήνες η διαδικασία και μέχρι να έρθει είχε περάσει το καλοκαίρι.


Είχα παραγγελία για 14 ημέρες τον Kayfun 3.1 ES από εκεί και τελικά την ακύρωσα διότι καθυστερούσε όλη την παραγγελία μου. Μπορεί να τον ξαναβάλω παραγγελία μετά τις γιορτές τους αλλά για να είμαι ελικρινής μόνο και μόνο επειδή είναι τσάμπα διότι κατά τ'άλλα ειδικά η βαλβίδα πλήρωσης με ανησυχεί για το πόσο την έχουν προσέξει και από τι υλικό είναι το ελλατήριο/έλλασμα της.   


Τα πράγματα είναι απλά, το Fasttech έχει το καλύτερο customer service απ'όλα τα κινεζοsites (έχω ψωνίσει από πάρα πολλά φακούς - μπαταρίες, κτλ) αλλά όταν αγοράζεις μη επώνυμο προϊόν από την Κίνα είναι ΛΟΤΤΟ και ο μόνος λόγος που πουλάνε είναι οι τιμές χώμα και αυτή είναι οι λογική τους.


ΟΛΟΙ οι Kayfun από το Fasttech αν διαβάσεις τα σχόλια έχουν τυχαία προβλήματα λες και τους παράγουν στην τουαλέτα. Ότι κάτσει στην κυριολεξία και να ξέρεις ότι αλλάζουν προμηθευτές πολλές φορές λόγω μεγάλης ζήτησης χωρίς ούτε να ξέρουν αν είναι εντάξει τα προϊόντα τους. Επίσης μου νομίζω ότι χειροτερεύουν όσο πάει ο καιρός οι παρτίδες τους. (Π.χ. σκουριασμένα καπάκια σε τελευταίες παραλαβές Ιθάκης)


Προσωπικά δεν θα σου πρότεινα κανένα κλώνο από fasttech ή μάλλον συπλήρωσε τους αριθμούς κι αν σου κάτσει σου έκατσε. Για να είμαι όμως ειλικρινής και τα άλλα sites της Κίνας τα ίδια χάλια πουλάνε και με πολύ χειρότερο customer service και χωρίς να έχουν σχόλια όπως το fasttech ή πολύ λιγότερα και άκρως ύποπτα. Η λογική του "να πουλάμε το φθηνότερο" πάσει θυσία πολύ απλά φέρνει τα παραπάνω αποτελέσματα. 


Αν παρ'όλα αυτά επιμένεις και μιας και το ρίσκο είναι όντως πολύ μικρό πάρε αυτόν με απολύτως δική σου ευθύνη για το τι θα βγει:

http://www.fasttech.com/products/1411/10006473/1552300

Είναι αυτός που έχω και μου βγήκε άψογος. Ο 3.1 είναι πιο επίφοβος για 'μενα αλλά αυτή είναι όπως πάντα η άποψη μου. 


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #425 στις: Ιανουαρίου 28, 2014, 10:01 »
Χτες βράδυ, αυτός μου έβγαλε το πρώτο του πρόβλημα, το οποίο δεν ήταν και καμία συμφορά μεγάλη: τα σπειρώματα από το πλαστικό middle section απεβίωσαν και έφυγαν σαν κλωστές. Ευτυχώς έγινε αργά το βράδυ, και μέχρι να επιστρέψω σπίτι, τον χρησιμοποιούσα για.... dripping!

Ευτυχώς οι Κινέζοι με την παραγγελία μου είχαν στείλει και ss μεσαίο κομμάτι και τώρα είμαι μια χαρά. Πρέπει να επισκεφτώ τον kir fani μου φαίνεται...

Αποσυνδεδεμένος Fiestaris

  • **
  • 452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #426 στις: Ιανουαρίου 28, 2014, 13:23 »
Πριν μια εβδομάδα, αγόρασα για ένα φίλο εκτός φόρουμ έναν Kayfun lite plus και μέχρι να του τον δώσω τον είδα λίγο από κοντά. Το βάρος του (και ειδικά όσο το είδα σε συνδυασμό με ένα βαρύ μοντ) μου φάνηκε αρκετά μεγάλο. Ρωτώ όσους έχουν ήδη κάποιον κλώνο, είναι τόσο βαρύς και ο κλώνος?

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #427 στις: Ιανουαρίου 28, 2014, 13:41 »
Οι κλωνοι Αρη, εχουν απο 85 εως 95 γραμμαρια βαρος.
Ποσο ζυγιζει ουτος που κρατας?
Απο μια αναζητηση στο net ειδα οτι ειναι 71gr.  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #428 στις: Ιανουαρίου 28, 2014, 13:44 »
Είναι Άρη. Ο κλώνος μου είναι εφάμιλλος του αυθεντικού, χωρίς να υποννοώ ότι οι παλάμες μου είναι ζυγαριά ακριβείας!


Αποσυνδεδεμένος Fiestaris

  • **
  • 452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #429 στις: Ιανουαρίου 28, 2014, 13:46 »
Χμ... τον έδωσα ήδη στον φίλο. Δεν τον ζύγισα και δεν έχω καλή αίσθηση να πιθανολογήσω.Πάντως, ο protank για παράδειγμα είναι 50g από ό,τι βλέπω στις προδιαγραφές του. Ε ο kayfan δεν είχε καμμία σχέση από θέμα βάρος με protank, ούτε π.χ. ως 2 φορές ο προτανκ. Αισθανόμουν πολύ βάρος και σκέφτηκα με τη μία ότι για όλη την ώρα θα ήταν κουραστικό και όχι άνετο.

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #430 στις: Ιανουαρίου 28, 2014, 15:23 »
O lite της FT είναι 87γρ

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #431 στις: Ιανουαρίου 28, 2014, 23:01 »
Aris-ProVape το αντίθετο συμβαίνει με το για όλη την ώρα. Όσο το κρατάς το συνηθίζεις. Δεν έχω τον γνήσιο, αλλά δε μου φάνηκε πιο βαρύς από τον Nautilus για παράδειγμα. Για ego ας πούμε πως δεν είναι πάντως.

αν σου δίναν μοντάκι όταν κράταγες τσιγάρο και σου λέγαν κάπνισε, δε θα σου έπεφτε το χέρι..;  ;)

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #432 στις: Ιανουαρίου 29, 2014, 00:25 »
Σε μια ego c 650 παντως που εβαλα τον 3.1 es για πλακα, "ουτε γκουκ ουτε μουκ" ..
Ουτε συμπλεκταριστος δεν επαιρνε μπροστα  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #433 στις: Ιανουαρίου 29, 2014, 16:21 »
Την Παρασκευή μάλλον θα έχω έναν Kayfun 3.1 ES HCIGAR που θεωρείται ο καλύτερος κλώνος του Kayfun. Τον ελέγχω και σας γράφω εντυπώσεις με φωτογραφίες.


Και μια νέα κυκλοφορία έτσι για "διακριτικές" εξόδους:

www.youtube.com/embed/cNNnOpPrMAY


Μαζί με το e-huge είναι σίγουρη η προσαγωγή στο τμήμα....θα το ήθελα για πλάκα όμως και απ'ότι βλέπω είναι ώρα να στοκάρω σιγά σιγά 26650.

Αποσυνδεδεμένος djvolis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
    • vdental
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #434 στις: Ιανουαρίου 29, 2014, 16:42 »
Γνωριζει κανενας αν γι αυτον
http://www.fasttech.com/products/1494700


Κανουν τα αυθεντικα βιδακια?
http://www.intaste.de/Rebuildable-Atomizer/SvoeMesto/Replacement-Parts-for-Kayfun-V3-1::1571.html


Ευχαριστω και σορρυ αν εχει ηδη απαντηθει.
οχι δεν κανουν πηρα κ ειναι ελαφρως μεγαλυτερο το σπειρωμα στον κλωνο με αποτελεσμα να κλωτσησει

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1455 171647 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:47
από Ηρακλης
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275614 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13967 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9301 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42831 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35085 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557868 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182158 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9250 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364