vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

507 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, Lazy Dog, grag, Ηρακλης

Twitter

Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #210 στις: Δεκεμβρίου 18, 2013, 15:15 »
Οπότε εμείς που περιμένουμε να αποσταλεί τι κάνουνε;; Εμένα μεθαύριο θα τον πακετάρουν λογικά.

Sent from my Optimus G using Tapatalk Pro


Αποσυνδεδεμένος gvel

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • cogito ergo sum «Σκέφτομαι, άρα υπάρχω»
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #211 στις: Δεκεμβρίου 18, 2013, 15:18 »
απο την πρωτη φορα που τον επιασα στα χερια μου γεμιζω απο τη βαλβιδα αλλα καθε φορα που τον σεταρω την καθαριζω με το μπουκαλακι με νερο πολλες φορες βαζω την βελονα και αναποδα για να τσεκαρω αν θα βγαλει και αντιστροφα και επειδη μετα απο πλυσιμο εμεινε ασεταριστος ολη νυχτα λογικα κατι θα εβλεπα εστι δεν ειναι?

Αποσυνδεδεμένος boudas78

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #212 στις: Δεκεμβρίου 18, 2013, 15:19 »
http://www.fasttech.com/products/1411/10006473/1568400-kayfun-lite-styled-rebuildable-atomizer-kit-4-5ml εβαλαν και ακομα εναν ατμο με ice clear κομμάτια και πολυ καλη τιμη. Συμφερει αν θες να παρεις σετ για να κανεις τον ατμο ice clear και σου μενουν πολλα κομμάτια. Οπως βαση ss tank πολύ καλο θα ελεγα
Στάλθηκε από το ALCATEL ONE TOUCH 4010X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #213 στις: Δεκεμβρίου 18, 2013, 16:27 »
απο την πρωτη φορα που τον επιασα στα χερια μου γεμιζω απο τη βαλβιδα αλλα καθε φορα που τον σεταρω την καθαριζω με το μπουκαλακι με νερο πολλες φορες βαζω την βελονα και αναποδα για να τσεκαρω αν θα βγαλει και αντιστροφα και επειδη μετα απο πλυσιμο εμεινε ασεταριστος ολη νυχτα λογικα κατι θα εβλεπα εστι δεν ειναι?


Όχι απαραίτητα και μπορεί να πάρει καιρό για να δεις. Το θέμα είναι ότι το επιβεβαίωσαν ότι δεν είναι full SS οπότε δικαιούσαι σίγουρα κι εσύ τα SS κομμάτια. Αν βέβαια μιλάς για του Fasttech. Αν όχι να τον αφήσεις κανένα 24ωρο στο νερό για να το δεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 18, 2013, 16:52 από Jargon »

Αποσυνδεδεμένος gvel

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • cogito ergo sum «Σκέφτομαι, άρα υπάρχω»
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #214 στις: Δεκεμβρίου 18, 2013, 17:02 »
Αυτοι λενε οτι τα μονα σημεια που δεν ειναι ss ειναι αυτα τα τρια δηλαδη ο πολος το deck και η βιδα λογικα δεν πρεπει να εχει θεμα στη βαλβιδα γιατι εγινε πολυ μεγαλο θεμα στο foroum της fasttech και δεν αναφερθηκε καποιο αλλο κοματι βεβαια θα το δοκιμασω και αυτο για να ειμαι σιγουρος


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #215 στις: Δεκεμβρίου 18, 2013, 17:23 »
Το θέμα έχει γίνει αλλού για τη βαλβίδα στη έκδοση του Hcigar. Στο fasttech μπορεί απλά να μην το έχουν πάρει χαμπάρι και το ότι δεν αναφέρθηκε δεν σημαίνει ότι δεν υφίσταται ειδικά αν σκεφτείς ότι μιλάμε για μπίλια και ελατήριο. Έλεγξε το όπως λες για να είσαι σίγουρος και ενημέρωσε μας.

Είμαι ένα τσακ να παραγγείλω αυθεντικά ανταλλακτικά αλλά στο τέλος θα έχω χαλάσει 100+ ευρώ για 2 κλώνους μιας και του Hcigar φτάνει τα 60 ευρώ με μεταφορικά.

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #216 στις: Δεκεμβρίου 18, 2013, 18:48 »
off topic... αλλα με τοσα λεφτα μπορουσες να αγορασεις μια πηνελοπη V2 και να ησουν θεος ;D


Τεσπα και εγω παρήγγειλα εναν light κλωνο απο vaporbreak την αλλη βδομαδα λογικα θα ειναι εδω, οποτε θα δω και εγω τι ψαρια θα πιασω :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #217 στις: Δεκεμβρίου 18, 2013, 19:27 »
Τι ψάρια θα πιάσεις? Μόνο αν κάνεις τεστ θα ξέρεις γιατί άλλοι λένε ότι της VB είναι TOBECO (το κουτί είναι) άλλοι EHPRO...........κολοκύθια. Μόνο αν δοκιμάσεις θα ξέρεις γιατί για Κινέζους μιλάμε.. :))


off-topic: Δεν θέλω πινελόπη........περιμένω ΙΘΑΚΗ και Foger V2 να καταφθάσoυν σύντομα (κλώνατέξ :)) ) κι ότι μου αρέσει θα πάρω τον αυθεντικό εκτός κι αν με κερδίσουν οι Kayfun. Θα δείξει πάντως προς το παρόν οι 5 Genesis που έχω δεν πάνε πουθενά.

To θέμα είναι ότι οι Kayfun "χαλάνε κόσμο" και έχω πάρει, χονδρά σύρματα, ekowool, βαμβάκια, μηχανικά, μπαταρίες δυνατές και τους περιμένω!




ΩΧ ΩΧ ΩΧ!

Πάω για φλόμπα Νο1 κι εγώ με τον KFL από fasttech! Πρώτο preview από κάποιον που παρέλαβε:

http://www.fasttech.com/forums/1552300/t/1120698/first-impressions-of-fasttech-s-kf-lite-first

Πάει για επιστρφή αν είναι έτσι εκτός κι αν το δικό μου batch είναι καλύτερο....και μένει να δω τι θα παιχτεί με του Hcigar που επίσης περιμένω.

Έλα τώρα που κληρώνει............βάλτε παρεγγελίες! Πρωτοχρονιάτικο λαχείοοοοοο! :))

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 18, 2013, 19:47 από Jargon »

Αποσυνδεδεμένος gmax

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #218 στις: Δεκεμβρίου 18, 2013, 20:05 »
"To θέμα είναι ότι οι Kayfun "χαλάνε κόσμο" και έχω πάρει, χονδρά σύρματα, ekowool, βαμβάκια, μηχανικά, μπαταρίες δυνατές και τους περιμένω!"

 Όπου ακούς πολλα κεράσια κράτα μικρό καλάθι.

 Και russian έχω και kayfun πήρα μήπως είναι καλύτερος από τον russian -γιατί κ΄ εγώ έτσι άκουγα - αλλά δεν...
 Ποιότητα καπνού κάτω του μετρίου. Βγάζουν μία τραχυά σχεδόν μεταλλική αίσθηση στον καπνό. Βελτιώθηκε λίγο με χρήση βαμβακιού αλλά και πάλι δεν... Το μόνο ότι το στήσιμό τους είναι εύκολο.  Και υπ΄ όψιν ότι έχω πειραματιστεί πολύ. Ειδικά στο russian που τον έχω καιρό άπειρες προσπάθειες. Προσωπική μου γνώμη.

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #219 στις: Δεκεμβρίου 18, 2013, 20:24 »
Καποτε ενας "σοφος" φιλος με προειδοποιησε λεγοντας : αν πας για κινεζο να προσεξεις να αγοράσεις 1:1, αλλιως χανεις τον χρονο σου με σκουπίδια. :hmmm:




Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #220 στις: Δεκεμβρίου 18, 2013, 21:00 »
Μα γι'αυτό δεν πήγα στον αυθεντικό κατ'ευθείαν και είπα να δοκιμάσω πρώτα αλλά και τέτοια ταλαιπωρία με τους κλώνους και να μην ξέρω τι θα παραλάβω μ'έχει κουράσει προκαταβολικά. Μπορεί να είναι και γούστα αυτά βέβαια. Πάντως ο Russian είναι εντάξει και είναι αυτό που λέει οπότε για "Lite" είναι και ο καλύτερος out of the box. Τώρα τι θα τύχει με τους TOBECO, EHPRO, HCIGAR είναι και θέμα παρτίδας διότι "ακούν" και διορθώνουν αλλά το beta testing το κάνουμε εμείς.

Αποσυνδεδεμένος ddvap

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #221 στις: Δεκεμβρίου 18, 2013, 21:11 »
Ευτυχώς, δηλαδή που ενώ αρχικώς είχα κάνει παραγγελία τον 3.1 αλλά λόγω της καθυστέρησης άλλαξα και πήρα τον lite. Αν και ο βασικός λόγος ήταν το ύψος του 3.1.


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #222 στις: Δεκεμβρίου 18, 2013, 21:33 »
Προσωπικα, της tobecco που έχω εγώ, είναι μια χαρά..Ολος ss, ούτε σκουριές ούτε τίποτα. Το μόνο θέμα (που δεν με απασχολει κιόλας) είναι το σφυριγματακι. Οποτε αν ξέρετε ποιας εταιρίας είναι αυτος με τις σκουριές κτλ, καλό θα είναι να  την αναφέρετε, γιατί δεν κυκλοφορεί μονο ένας κλώνος.

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #223 στις: Δεκεμβρίου 18, 2013, 21:38 »
Ε όχι και τόσο ευτυχώς, διάβασε το preview που έχω βάλει παραπάνω και θα δει πως η διάβρωση δεν είναι το προβλημά μας (εκτός της βίδας του airflow). Τα κακά σπειρώματα είναι στον Lite. Γι'αυτό λέω λαχείο το τι θα σου τύχει με τους Κινέζους. Αυτό βέβαια είναι η πρώτη παρτίδα! Ας ελπίσουμε ότι τα δικά μας δεν θα έχουν τέτοια θέματα.

Προσωπικα, της tobecco που έχω εγώ, είναι μια χαρά..Ολος ss, ούτε σκουριές ούτε τίποτα. Το μόνο θέμα (που δεν με απασχολει κιόλας) είναι το σφυριγματακι. Οποτε αν ξέρετε ποιας εταιρίας είναι αυτος με τις σκουριές κτλ, καλό θα είναι να  την αναφέρετε, γιατί δεν κυκλοφορεί μονο ένας κλώνος.


Της TOBECO είναι, διάβασε παραπάνω! Για να τις δεις ας τον στο νερό μια μέρα και θα καταλάβεις. Αυτό συμβαίνει διότι οι Κινέζοι από χημεία ΔΕΝ! Το έχει το θέμα και ο δικός σου απλά δεν το έχεις δει ακόμη διότι τα e-liquids είναι πολύ πολύ αργοί ηλεκτρολύτες σε σχέση με το νερό. Διάβασε παραπάνω αναλυτικά και θα καταλάβεις.

Για όσου ενδιαφέρονται θα πρότεινα να μην προχωρήσετε σε αγορά μέχρι να λυθεί το θέμα. Αυτή βέβαια είναι η άποψη μου και ο καθένας κάνει ότι καταλαβαίνει. Πάντως αυτά που κυκλοφορούν 100% SS όλα τα parts ΔΕΝ είναι.

Συγχώνευση μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 18, 2013, 21:47 από Πολυκράτης »

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #224 στις: Δεκεμβρίου 18, 2013, 21:49 »
Το διάβασα φίλε μου, και είναι οι εντυπώσεις ΕΝΟΣ ατμιστη. Δεν νομίζω ότι δικαιολογεί το γεγονός ότι ΕΝΑ κομμάτι είχε θέμα, ότι όλα έχουν θέμα. Όπως και να ' χει, οταν με το καλό παραλαβεις τον δικό σου, τα βλέπεις απί κοντά, και μας λες :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171529 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275496 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15248 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13960 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9279 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42762 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 393 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34995 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557679 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182014 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9169 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364