vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

190 επισκέπτες, 5 χρήστες
stamatisgr, Tem, dkostas, Doubt, xloupas

Twitter

Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #4620 στις: Οκτωβρίου 09, 2016, 15:53 »
Φίλε, όλα είναι πιθανά, και όλα είναι απίθανα...

Πάντως, αυτό που ισχύει σε γενικές γραμμές για τους ατμοποιητές είναι: Αν το στήσιμό σου είναι ok και έχεις διαρροές, έχεις και πρόβλημα στεγανότητας. Ψάξ' τον λίγο.

Αποσυνδεδεμένος Christos_swc

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #4621 στις: Οκτωβρίου 10, 2016, 10:26 »
Δε νομιζω οτι παιζει διαρροη απο το top cap ακομα και τερμα γεματο εκτος αν δε στεγανοποιει.

Αποσυνδεδεμένος Zvoudas

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #4622 στις: Νοεμβρίου 02, 2016, 15:02 »
αγαπητοι φιλοι/φιλες,
επανερχομαι στο θεμα ''στησιμο κλωνων kfl+''. ως αρχαριος στους επισκευασιμους αντιμετωπισα προβληματα στα στησιματα, ικανα να με αποτρεψουν προς το παρον να ασχοληθω με αυτους. τις τελευταιες μερες ξαναεπιασα τον κλωνο που ειχα κανει παραγγελια . τα αποτελεσματα ηταν απιθανα. και εξηγουμαι δινοντας οδηγιες και σε ολους τους νεοεισερχομενους. ειχα θεματα με δυνατο χτυπημα, πολυ καψιμο, διαρροες, ακαταλληλα watts και παει λεγοντας. ΟΜΩΣ μετα απο πειραματισμους κατεληξα στα εξης:

5 σπειρες σε 3αρι αξονακι και συρμα kanthal a1 0,25 mm. αποτελεσμα:1,5 ohm περιπου.σπειρες ανοικτες.

βαμβακι cotton bacon v2. αρκετο. να γεμισει καλα η φωλια. αν χρειαστει προσθετουμε επιπλεον κομματακια στη φωλια. να μην την μπουκωσουμε τελειως ομως και αφηνοντας τα λουκια ανοικτα φυσικα.

ευθυγραμμιση της βιδας του πολου ετσι, ωστε η τρυπα της βιδας να πεφτει πανω στην τρυπα του αερα απο μεσα. πολυ σημαντικο αυτο το κομματι ωστε να αποφευγουμε σφηριγματα και λοιπες δυσλειτουργιες.

υγρο; 70vg. watts; 7-8. αποτελεσμα; καλυτερα δεν γινεται. εδω και 5 μερες εφυγε το σφηριγμα, το καψιμο, το ανυποφορο χτυπημα στον λαιμο και τα γουργουρητα μεσα στη καμπανα.

ολα αυτα τα γραφω προς βοηθεια νεων που θελουν να μπουν στον κοσμο των kayfun lite +.
ευχαριστω ολους για τη βοηθεια  :thumpup:
Christos_swc
pngtszs1976
yian
ambient
krasopateras και φυσικα οποιον/α ξεχναω.

Αποσυνδεδεμένος filip

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #4623 στις: Νοεμβρίου 02, 2016, 17:51 »
οι λοιπες δυσλειτουργιες ποιες ειναι? στο δικο μου skx kfl+ οπου και να 'ναι η βιδα του πολου δεν εχω σφυριγμα. μονο μερικα ψιλοσκασιματακια που ελπιζω να τα σταματισω. δεν ξερω, ισως να φταιει και το υγρο.

Αποσυνδεδεμένος Dr.Feelgood

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • Μικρός Τυμπανιστής
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #4624 στις: Νοεμβρίου 02, 2016, 17:58 »
Περιεργα πραγματα.

Ριχνω στον κλωνοkl+ Supreme. Δύο μέρες τώρα γευση κατι απροσδιοριστο απο λαστιχιλα μπισκοτιλα. Η καρύδα αγνοείται! Το στησιμο μου ειναι το κλασσικο που κανω 0.32 κανθαλακι 5-6 σπειρες κοντα κοντα βαμβακι γιαπωνεζικο αφρατο αφρατο.

Στα καπνικα της LIQUA που εκανα μεχρι τωρα traditional,turskish,ry4 τα παει σφαιρα..Με το supreme που εχω ριξει 2 μερες τωρα και ενα αλλο γλυκο της Nobacco premium σειρα δε παιρνω καθολου καλη γευση με ολοιδιο στησιμο. Τι να φταιει αραγε, μηπως ξερει κανενας χριστιανος; Θα δοκιμασω με το Ni200 το 0.20 μια χαμηλοτερη αντισταση μπας και στρωσει...τι να πω.

Να σημειωσω οτι τραβωντας τζουρα απ' την καμπανα κατευθειαν η γευση ειναι αριστη. Υποπτευομαι οτι καπου χανει στο ενδιαμεσο..μπορει και στο ss ντριπτιπακι

Αποσυνδεδεμένος Zvoudas

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #4625 στις: Νοεμβρίου 02, 2016, 22:54 »
οι λοιπες δυσλειτουργιες ποιες ειναι?
Δεν μπορουσα να ρυθμισω σωστα την ροη αερα απο τη μικρη βιδουλα απο κατω.μια μπουκωνε, μια παραηταν αερατη η τζουρα χωρις να πειραζω τη βιδα.

Αποσυνδεδεμένος BonecrusheR

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
  • Less..is More.
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #4626 στις: Νοεμβρίου 03, 2016, 02:06 »
Μπορει καποιος να μου εξηγησει γαιτι λεγεται russian 91%..?αυτο το επι τις εκατο τι ρολο παιζει?

Αποσυνδεδεμένος nipapa

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #4627 στις: Νοεμβρίου 12, 2016, 13:02 »
Καλημέρα παιδιά.
Σκέφτομαι να μπω σιγά-σιγά στον κόσμο των επισκευάσιμων και λέω να κάνω την αρχή με αυτόν τον ατμοποιητή
Kayfun Mini V3 Plus Style RTA , κυρίως λόγω της χωρητικότητας, που είναι μεταξύ του KL+ και του Mini V3.

Τον έχει δοκιμάσει κανείς για να μου πει εντυπώσεις, ή να πάω για τις κλασικές λύσεις (KL+ ή Mini)?
Να σημειώσω ότι είμαι περίπου 7 μήνες ατμιστής MTL με βασικούς ατμο, Nautilus (1.8Ω) & Cubis Pro (1.5Ω LVC).

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #4628 στις: Νοεμβρίου 12, 2016, 17:26 »
Είμαι ενάντια σε κάθε custom κλώνο γιατί πολύ απλά
δεν ξες τι ξημερώνει από ανταλλακτικά. Ο Mini Plus
πέρα από ό,τι είναι Sold Out στην 3FV, με μια πρόχειρη
αναζήτηση, ανταλλακτικά τζαμάκια πάπαλα (δεν μπήκα
FT, αλλά και να 'χει δεν είναι σίγουρο πως θα ταιριάζουν
σωστά). Γενικά κλώνοι πάντα 1:1 ή έστω όσο πιο κοντά
γίνεται για να 'χεις ως εναλλακτική ανταλλακτικά από τον
αυθεντικό (εκτός αν ο κλώνος είναι καλύτερα υλοποιημένος
από τον original, οπότε δεν είναι 1:1... πράμα υπερ-σπάνιο).

Θες χαριτωμένο με λίγα ml, πας σε Mini V3. Θες πολλά ml,
ρουκετοβόλο, με παραπάνω αέρα και ευκολότερο deck; Πας
στον V5. Ούτε V3 Mini Plus, ούτε V5 Mini και λοιπές "αηδίες".
Πάντως τα ml, εδώ και πολύ καιρό είναι το τελευταίο πράμα
που κοιτάζω πλέον. Δεν με νοιάζει αν παίρνει 2 ή 6 αρκεί να
ατμίζει ΚΑΛΑ (κάποτε τα κοιτούσα και 'γω, παν αυτές οι εποχές).

Τέλος περίμενε να γραφούν εντυπώσεις από τους φρέσκους
κλώνους Momentus Unfollow 2 και Doggystyle 2k16. Ο 1ος
δεν φαντάζει δύσχηστος σαν τον Phenomenon και ο 2ος παίζει
να τους "πατήσει" όλους, ειδικά στο θέμα "ευκολία διαχείρισης".

EDIT: Το Τελευταίο το έγραψα απλά ως αναφορά, μην γυρίσουμε
τη συζήτηση αλλού, στο topic των Kayfun είμαστε. Άμα βιάζεσαι
γενικά, χτύπα κάποιον κλώνο V3/V5, από SXK κατά προτίμηση.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 12, 2016, 17:35 από FML »

Αποσυνδεδεμένος Zvoudas

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #4629 στις: Νοεμβρίου 12, 2016, 19:25 »
Καλημέρα παιδιά.
Σκέφτομαι να μπω σιγά-σιγά στον κόσμο των επισκευάσιμων και λέω να κάνω την αρχή με αυτόν τον ατμοποιητή
Kayfun Mini V3 Plus Style RTA , κυρίως λόγω της χωρητικότητας, που είναι μεταξύ του KL+ και του Mini V3.

Τον έχει δοκιμάσει κανείς για να μου πει εντυπώσεις, ή να πάω για τις κλασικές λύσεις (KL+ ή Mini)?
Να σημειώσω ότι είμαι περίπου 7 μήνες ατμιστής MTL με βασικούς ατμο, Nautilus (1.8Ω) & Cubis Pro (1.5Ω LVC).
συμφωνω με τον προλαλησαντα ως προς τα ανταλλακτικα του Kayfun Mini V3 Plus Style RTA . προσφατα παρηγγειλα και πηρα αυτον https://www.fasttech.com/products/4278000. εχω βαλει μαλιστα και το driptip του ναυτιλου και πλεον δεν βλεπω διαφορα σε σχεση με τον ναυτιλο. βεβαια ειχα αγορασει και αυτον και μετα απο αρκετες προσπαθειες τον εφερα στα μετρα μου. η ποιοτητα ομως τοσο του ατμισματος οσο και των υλικων δεν συγκρινονται με αυτον που σου προτεινω. το μονο του μειονεκτημα ειναι η μικρη χωρητικοτητα. αλλα τι να κανεις; δεν μπορεις να τα εχεις ολα. ο πλουσιος -τυπου ναυτιλου- ατμος του θα σε αποζημειωσει.το χτυπημα οπως πρεπει για τα δικα μου γουστα. βρηκα βεβαια και το στησιμο που μου ταιριαζει. αυτα.

Αποσυνδεδεμένος nipapa

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #4630 στις: Νοεμβρίου 13, 2016, 18:56 »
Σας ευχαριστώ για τις απαντησεις σας παιδιά. Άρα αποκλείουμε τα υβρίδια και πάμε για 1:1. Επειδή βλέπω να κυκλοφορούν διάφοροι (tobeco, sxk κλπ) να προτιμησω κάποιον ιδιαίτερα, ή δεν έχει σημασία?

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #4631 στις: Νοεμβρίου 13, 2016, 22:07 »
Όπως έγραψα παραπάνω, go for SXK.
(καλύτερα από 3FV για να έχεις και τα
λογότυπα για να υπολογίζεις το γύρισμα
της καμπάνας πιο εύκολα. Από FT είναι
kinder έκπληξη άμα 'ρθει με λογότυπα.
Ειδικά ο V5).

Αποσυνδεδεμένος eckotek

  • ***
  • 522
  • Φύλο: Άντρας
  • MAKE LOVE NOT WAR
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #4632 στις: Νοεμβρίου 13, 2016, 22:22 »
Συμφωνώ και εγώ με το 3Fv ότι κλώνο έχω πάρει είναι με όλα τα λογότυπα και serial no. όπως και τα original ενώ από φαστ συνήθως δεν γράφουν τίποτα.

Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #4633 στις: Νοεμβρίου 13, 2016, 23:06 »
συμφωνω με τον προλαλησαντα ως προς τα ανταλλακτικα του Kayfun Mini V3 Plus Style RTA . προσφατα παρηγγειλα και πηρα αυτον https://www.fasttech.com/products/4278000. εχω βαλει μαλιστα και το driptip του ναυτιλου και πλεον δεν βλεπω διαφορα σε σχεση με τον ναυτιλο. βεβαια ειχα αγορασει και αυτον και μετα απο αρκετες προσπαθειες τον εφερα στα μετρα μου. η ποιοτητα ομως τοσο του ατμισματος οσο και των υλικων δεν συγκρινονται με αυτον που σου προτεινω. το μονο του μειονεκτημα ειναι η μικρη χωρητικοτητα. αλλα τι να κανεις; δεν μπορεις να τα εχεις ολα. ο πλουσιος -τυπου ναυτιλου- ατμος του θα σε αποζημειωσει.το χτυπημα οπως πρεπει για τα δικα μου γουστα. βρηκα βεβαια και το στησιμο που μου ταιριαζει. αυτα.
Ζvouda, έχω δυο απο τον 4278000, με δύο ανοξείδωτα "τζαμάκια" με χωρητικότητα 4ml και αν δεν έχεις θέμα να "βλέπεις" τη στάθμη, είναι εξαιρετική λύση για τη χωρητικότητα.

Αποσυνδεδεμένος Zvoudas

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun 3.1, Lite, Russian 91% κλπ
« Απάντηση #4634 στις: Νοεμβρίου 15, 2016, 14:51 »
συμφωνω πως η χωρητικοτητα θα με βολευε, αλλα δεν θα μπορω να δω το υγρο. βεβαια λυνεται με tc αλλα πως να το κανουμε, θελω να βλεπω! να σου πω την αληθεια δεν ξερω πως θα μου κατσει και το ss συρμα προκειμενου να εχω και το temperature control. εννοω απο γευση. προς το παρον ειμαι απολυτα ικανοποιημενος με το στησιμο που κανω με το kanthal...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171422 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275322 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15227 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13944 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9247 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42691 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 385 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34875 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557493 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181893 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 166 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9074 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364