vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

543 επισκέπτες, 2 χρήστες
camber, Jorge

Twitter

Υγρά eCig.gr

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #45 στις: Ιουνίου 08, 2013, 22:58 »
πόσο είναι η δοσολογία που που προτείνει ο κατασκευαστής?
μήπως θέλει κανα δυο ημέρες ωρίμανση?
για περίμενε λίγο

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #46 στις: Ιουνίου 08, 2013, 23:15 »
Αν θυμάμαι καλά η πρόταση του κατασκευαστή είναι μικρή αναλογία, 3% ή κάτι τέτοιο.


Οι σταγόνες στο επιστόμια δεν έχουν να κάνουν τόσο με το υγρό


Αν το RY4, ή η όποια γεύση, που έκανες, δεν ήταν της ίδιας εταιρίας δε θα το πετύχεις σίγουρα, αν ήταν της ίδιας εταιρίας πάλι δε θα το πετύχεις αλλά τουλάχιστον όχι τόσο σίγουρα. Τώρα τα DIY τους είναι αρκετά συμπυκνωμένα, το 30 σταγόνες μπορεί να είναι και πολύ.


Τέλος, θα συμφωνήσω με τον WILDE, μία μέρα για δέσιμο είναι λίγο, δώσε 4-5 σε ντουλάπι και ξαναδοκίμασε..

Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #47 στις: Ιουνίου 09, 2013, 23:36 »
eCig White Label    Τα υγρά αναπλήρωσης eCig περιέχουν τα παρακάτω:
  • 58% PG
  • 36% VG
  • 5% Αποσταγμένο Νερό
  • 1% Άρωμα
  • Πολύ Μεράκι
Αυτα λεει στο σιτε της ecig , αλλα η βαση που πουλανε και που πηρα , δεν λενε ποσο ποσοστο  PG και VG εχουν απλα με ποσο νικοτινη την θελεις την βαση .εγω πηρα με 12mg  νικοτινη
http://www.ecig.gr/υγρά-αναπλήρωσης/ατμιστική-βάση/view-all-products.html
θα περιμενω οπως μου ειπατε μερικες μερες να περασουν μηπως και φτιαξει καπως η γευση ,,αλλα μαλλον δεν εβαλα το .....μερακι..... που λεει παραπανω η eCig
προτεινετε μου καποια αλλη βαση καλυτερη

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #48 στις: Ιουνίου 10, 2013, 00:34 »
Οι βάσεις τους αν λένε PG/VG αν θυμάμαι καλά είναι 50/50, τουλάχιστον απ'ό,τι μου είχε πει ο μαγαζάτορας. Υπάρχει ένας άλλος πάλι ecig που τον έκοψα που τα φτιάχνει στο μαγαζί και τα πουλάει σαν έτοιμα, τουλάχιστον είχαμε συζητήσει και μου είπε ναι μεν η εταιρία λέει 1% αλλά για να βγει το αποτέλεσμα βάζω 3%. Ξαναλέω, απ'όσο θυμάμαι, το μεράκι δεν το είδα πουθενά να το ζητάει, μάλλον για αυτό δε μου είχε πετύχει κι εμένα...

Αποσυνδεδεμένος georgenik

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #49 στις: Ιουνίου 11, 2013, 08:46 »
Καλησπέρα, υπάρχει ρεαλιστική γεύση πούρου?
Αν δεν βρήκες κάτι μέχρι στιγμής,el-Toro puros.

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #50 στις: Ιουνίου 11, 2013, 08:50 »
.... που τον έκοψα που τα φτιάχνει στο μαγαζί και τα πουλάει σαν έτοιμα,...
Δυστυχώς πολλοι "καταστηματάρχες " φτιάχνουν μόνοι τους τα υγρά για περισσότερο κέρδος
και υπάρχουν αρκετοί  που τα αγοράζουν λόγω μειωμένης τιμής

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #51 στις: Ιουνίου 11, 2013, 11:29 »
Δεν το ξέρουν σίγουρα οι πελάτες πως τα φτιάχνει αυτός, αλλά σίγουρα δεν τα πουλάει σε μειωμένη τιμή!!!

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #52 στις: Ιουλίου 15, 2013, 17:32 »
Επανέρχομαι έχοντας δοκιμάσει τρία αρώματα από εδώ DIY. Αυτή τη φορά τα πράγματα πήγαν πολύ καλύτερα. Μικρή δοσολογία και πέτυχε για τα καλά..
Αγορά από site, παρόλο που έχω 2 καταστήματα στη γειτονιά μου, καθώς η διαφορά τιμής είναι αρκετή κι έχουμε κρίση.
{edit: Τα 20 ml συμπυκνωμένου χωρίς την 20% έκπτωση του φόρουμ 7,76 €)



Forest fruits: Κόκκινα φρούτα είναι ουσιαστικά, μούρα πιο πολύ αλλά γενικά το ιδιαίτερο του κόκκινου. Έντονο άρωμα από μπουκάλι το οποίο (σημαντικό τελικά) βγαίνει το ίδιο και όταν το ατμίζεις. Αρκετά συμπυκνωμένο, έβαλα 3 σταγόνες στα 2 ml παρόλο που το ανοιχτό χρώμα του δεν σε προδιαθέτει. Επιτρέπει κατ'εμένα μέχρι και 4 στα 2 ml, 5; Μετά γίνεται δυσάτμιστο (ίσως σε εμένα τουλάχιστον λόγω γλυκάδας). Σχεδόν χωρίς ωρίμανση, με δυο μέρες ήταν μια χαρά. Αρκετά γλυκό όπως περιμένεις από κόκκινα φρούτα, το έχω μόνο για αλλαγή γεύσης, ή όταν πίνω κάτι πιο όξινο από καφέ (κόκα κόλα, χυμούς...)


Baileys: Shelf explaining. Ανοιχτόχρωμο επίσης. Όχι τόσο συμπυκνωμένο; Ή ίσως πάλι όχι τόσο έντονο όσο το ήθελα, δεν ξέρω.. Σε αυτό πάντως χρειάστηκε μεγαλύτερη αναλογία. Τρεις σταγόνες ανά ml περίπου. Η γεύση του αρκετά πειστική, σε dripping την καταλάβαινα καλύτερα. Ελαφρά γλυκό, ευχάριστο για βασικό υγρό με λίγα λόγια. Νιώθεις ελαφρά το λικέρ, στη σωστή αναλογία με το cream του πράγματος. Επίσης θέλει τις μερούλες του για ωρίμανση. 4-5 τουλάχιστον, κι έχω ξεκινήσει και τη μέθοδο ρούτερ που είχα δει από συνατμιστή εδώ μέσα, που αποδίδει.


Butterscotch: Το κράτησα για τέλος. Μετάφραση το google θα σου πει καραμελέ, κοντά αλλά όχι ακριβώς. Καραμέλες βουτήρου ίσως αλλά και πάλι όχι ακριβώς. Βγάζει πολύ απαλά μια καραμέλα, αλλά όσο ανεβάζεις watt σου βγάζει ξηρό καρπό καβουρδισμένο και χάνει λίγη γλυκάδα. Γλυκάδα παρ'όλα αυτά και σε χαμηλά watt έχει λίγη, καλό γιατί το κάνεις όλη μέρα (εγώ το κάνω δηλαδή, όχι εσύ) από την άλλη αν ήταν και λίγο πιο γλυκό, ή ίσως πιο καραμελάτο δε νομίζω να με χάλαγε. Αναλογία δοκίμασα και δύο και τρεις σταγόνες ανά ml, αλλά τώρα που έφτιαξα για να έχω έβαλα 5-6 ml στα 100. (μπορεί να κλέψω και λίγο αν το βαρεθώ να δω πόσο θα κολλήσει με RY4..)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 15, 2013, 18:09 από exispathi »

Αποσυνδεδεμένος fotisdrak

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #53 στις: Αυγούστου 04, 2013, 13:24 »
απο τα ετοιμα τους για μενα το vanilla rum after ειναι παρα πολυ καλο!!!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #54 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2013, 22:40 »
Έστειλα προηγουμένως (10 το βράδυ) ένα μήνυμα να ρωτήσω αν το σετάκι "κώνος-δαχτυλίδι-5 κεφαλές" που το είχαν μόνο σε μαύρο, βγαίνει και σε άλλα χρώματα και περίμενα απάντηση από αύριο και βλέπουμε...
http://www.ecig.gr/ανταλλακτικά-αξεσουάρ/ατμοποιητές/264-ego-c-atomizer-set.html

Λοιπόν, μου απάντησαν σε 5 λεπτά :o :o  και μάλιστα επειδή τους επισήμανα το λάθος στο σάϊτ (ή καλύτερα την παράλειψή τους, γιατί το έχουν και σε άλλα 7 χρώματα) μου απάντησαν ότι με την παραγγελία μου θα έχω δώρο ένα οποιοδήποτε υγρό της επιλογής μου!
Μπορεί να μην είναι κάτι τρομερό, αλλά αυτό για μένα σημαίνει επαγγελματισμός :thumpup:  με την ευκαιρία έκανα και τη παραγγελία των υγρών μου (ούτως ή άλλως τελείωναν).
Ευχαριστώ και πάλι και συγχαρητήρια για τον τρόπο δουλειά σας :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος minka

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #55 στις: Οκτωβρίου 21, 2013, 10:26 »
Βανιλια, καραμελα, σοκολατα σε συμπυκνωμενο με 6Mg δικη τους βαση που δοκιμαζω εδω κ 2 εβδομαδες  βαζω στα 10ml δυο σταγονες παραπανω απο οτι μου ειπε το παιδι που με εξυπηρετησε ( αψογα) στο φυσικο τους καταστημα στην Παλληνη για τα δικα μου δεδομενα σε ενταση γευσης.

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #56 στις: Οκτωβρίου 21, 2013, 14:42 »
το Hellas straight το άλλαξαν?
βγάινει σε άρωμα Diy?

Αποσυνδεδεμένος atsirtsis

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #57 στις: Οκτωβρίου 25, 2013, 18:35 »
Πέρασα κι εγώ από το κατάστημα Παλλήνης, άψογη εξυπηρέτηση, όλα τα υγρά διαθέσιμα για δοκιμή. Πήρα ένα συμπυκνωμένο άρωμα καπουτσίνο και ένα vanilla burbon μαζί με 6άρα VG, μου πρότεινε 6-7 σταγόνες στα 10ml. Επανέρχομαι σε 2-3 ημέρες (προτεινόμενη ωρίμανση από το κατάστημα) όταν τα δοκιμάσω.

Αποσυνδεδεμένος atsirtsis

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #58 στις: Νοεμβρίου 04, 2013, 10:43 »
Επανέρχομαι μετά τη δοκιμή των υγρών, και τα δύο έχουν ακριβώς τη γεύση που υπόσχονται πλην όμως για να την καταλάβω χρειάστηκαν 12 σταγόνες στα 10μλ, με τις προτεινόμενες 6-7 ήταν σχεδόν άγευστα.
Καλή επιλογή, δεν γλυκίζουν ούτε κουράζουν, συνίστανται για όσους προτειμούν τις μη έντονες γεύσεις.

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #59 στις: Νοεμβρίου 07, 2013, 14:55 »
Δεν είχα επισκεφθεί ξανά το κατάστημα της Ecig στη Θεσσαλονίκη. Πέρασα για έναν ατμοποιητή Joyetech eMode κι εκεί πιάσαμε την κουβέντα. Η κουβέντα συνεχίστηκε με δοκιμές υγρών, μετά με καφέ και ξανά δοκιμές υγρών. Να μη τα πολυλογώ τους κατσικώθηκα μέχρι το κλείσιμο. Όσοι περνάτε από Σχολή Τυφλών στη Θεσσαλονίκη, κάντε μια στάση να δοκιμάσετε. Αξίζει.

Τα καπνικά της Ecig ήταν μια ευχάριστη έκπληξη. Κάποια φέρνουν σε El Toro αλλά τα περισσότερα είναι μοναδικά και δεν τα έχω συναντήσει σε άλλους κατασκευαστές. Έτσι είπα να κάνω μια mini παρουσίαση.
Τα Black και Red Label κυκλοφορούν μόνο σε έτοιμα υγρά. Τα White Label κυκλοφορούν σε έτοιμα αλλά και αρώματα για DIY. Όλα είναι αρκετά φιλικά με τις αντιστάσεις και δεν αφήνουν πολλά κατάλοιπα. Δοκιμάστηκαν στους THE Dripper και Russian 91%.


BLACK LABEL

Cigarillo No 9 12mg
Ωραίο! Πολύ ωραίο! Βαρύ καπνικό. Είναι ξηρό, χωρίς ιδιαίτερη γλυκάδα. Δίνει μια ελαφριά αρωματισμένη στυφάδα σαν πραγματικό πουράκι διανθισμένη με brandy. Αφήνει όμως μυρωδιά τσιγάρου στο χώρο. Προσωπικά δεν με κούρασε, θα μπορούσα να το ατμίζω όλη μέρα. Σίγουρα πάντως είναι ιδανική συνοδεία για ποτό. Όσοι αγαπάτε τα el toro πρέπει να το δοκιμάσετε.

Puro Dark No 10 12mg
Όπως και στο Havana Dry που αναφέρω παρακάτω το συγκεκριμένο υγρό δεν μου θύμισε πούρο. Υπάρχει μια καπνική γεύση κατά την εισπνοή αλλά στην εκπνοή αφήνει κάποιο άρωμα που σε μένα τουλάχιστον δεν κάθεται καλά. Κάτι από κολώνια, πούδρα, ταλκ. Όχι για μένα αυτό το υγρό.


RED LABEL No 28

Hellas Str8 v.2 6mg
Πολύ ωραίο καπνικό. Ξηρό, ελαφρά αρωματικό, αφήνει κάτι από λικέρ-ρούμι στην εκπνοή. Είναι διακριτικό, δεν θα κουράσει σε ολοήμερο άτμισμα. Δεν μπορούσα να αφήσω το η.τ. κάτω.

Sweet Tobacco 6mg
Το όνομα ξεγελάει. Δεν είναι γλυκό. Έχει μια απαλά αρωματισμένη τσιγαρίσια γεύση. Σύμφωνα με την περιγραφή της εταιρίας θυμίζει στριφτό. Πιθανόν. Εμένα μου θύμισε το "Πρώτο Γλυκόπιοτο" που έκανα πιτσιρικάς. Ήταν ένα άφιλτρο τσιγάρο με ήπια ελαφρά γλυκιά γεύση. Ότι πρέπει για πρωινό καφέ.

Red Sancho 6mg
Εξαιρετικός καπνός πούρου. Αισθάνεσαι το γαργάλημα στον ουρανίσκο και στη μύτη που αφήνει ένα πραγματικό πούρο. Ιδανικό για στιγμές χαλάρωσης ή με συνοδεία ποτού. Ότι πιο κοντινό έχω δοκιμάσει σε πούρο μαζί με το el toro puros naturalles. Εκείνο όμως είναι μόνο στα 24mg και πολύ βαρύ για μένα.

Dark Smoke 12mg
Άλλο ένα πολύ καλό καπνικό. Το αντιλαμβάνομαι σαν κάτι ανάμεσα σε Hellas Str8 και Sweet Tobacco. Δεν κουράζει όλη μέρα. Το άρωμά του πάντως δεν φεύγει εύκολα από την αντίσταση.

Havana Dry
12mg
Πανδαισία αρωμάτων!
Η περιγραφή της εταιρίας λέει: "Ξηρός καπνός Αβάνας, απόσταγμα 3 διαφορετικών ποικιλιών καπνού, διακριτικό άρωμα στεγνού πούρου με πλούσιο ατμό και νότες Vegafina".
Για να πω την αλήθεια δεν ήξερα τι είναι το Vegafina και το γκούγκλισα. Είναι τύπος πούρου με ιδιαίτερο άρωμα. Δεν ξέρω αν η γεύση του υγρού είναι σαν του πούρου, αλλά μπορώ να πω ότι είναι μοναδική. Δεν μου θύμισε πούρο σε καμία περίπτωση. Το υπόβαθρο είναι σίγουρα καπνικό. Αυτό όμως επισκιάζεται από ένα απίστευτο άρωμα. Νομίζεις ότι είναι φρούτα του δάσους αλλά αλλάζεις γνώμη. Νομίζεις ότι είναι λουλούδια αλλά δεν μπορείς να ξεχωρίσεις κάποιο. Είναι κάτι που δεν μπορώ να περιγράψω. Αφήνει μια πολύ ευχάριστη δροσερή επίγευση στο στόμα χωρίς να είναι γλυκό. Πιστεύω ότι απευθύνεται σε όλους. Είτε αρέσουν τα καπνικά, είτε όχι.


WHITE LABEL

RY 6mg
Κλασικός αρωματικός καπνός virginia με επίγευση βανίλιας. Το καπνικό κομμάτι είναι ωραίο αλλά κάπως γλυκό για τα γούστα μου. Φέρνει σε καπνό πίπας.

RY4
6mg
Σ' αυτή την παραλλαγή του RY το καπνικό κομμάτι είναι πολύ διακριτικό, σχεδόν αδιόρατο όπως και πολλών άλλων κατασκευαστών. Το βρίσκω πιο ισορροπημένο από το RY. Δεν υπάρχει εδώ η έντονη αντίθεση μεταξύ καπνικού και γλυκού. Θα ήθελα να αφήνει λιγότερο γλυκιά αίσθηση στο στόμα αλλά οι γεύσεις είναι δεμένες μεταξύ τους και δίνουν ένα σύνολο που δεν κουράζει όλη τη μέρα.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34537 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556947 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8821 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538193 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60446 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238701 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1509 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16703 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139213 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz