vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

262 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, Buliwyf, Blackwolf, camber, babis1993

Twitter

Dripping Rebuildable Atomizer (Trident clone?)

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Dripping Rebuildable Atomizer (Trident clone?)
« Απάντηση #90 στις: Μαρτίου 30, 2014, 19:03 »
Οι τρύπες είναι πράγματι όλες ίδιες.. Τώρα που το σκέφτομαι δεν έχω γράψει ακόμα ένα ποστ παρουσίαση/άποψη, αλλά περίμενα να έρθει η αλλαγή πρώτα. Μπορείς πάντως να κάνεις τη ρύθμιση ροής αέρα καλύπτοντας μέρος της μίας τρύπας όπως γίνεται σε άλλους.

Αποσυνδεδεμένος Christos_Tz

  • **
  • 467
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari Mini Titanium White+Russian 91%
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=573023804&ref=tn_tnmn
Απ: Dripping Rebuildable Atomizer (Trident clone?)
« Απάντηση #91 στις: Μαρτίου 31, 2014, 00:07 »
Χρήστο, καλοάτμιστος.
Λες ότι δεν παιρνει άλλο drip tip. Αυτό που έχει πάνω είναι το μαμίσιο του;

Το μαμησιο φοραω ναι..ειτανε πολυ λασκα και αυτο και το πλακωσα στην πατεντα με κλωστη γυρω..γυρω στο ο-ρινγκ και σφηνωσε οπωσ ειθελα χωρισ να παιζει..σαS το λεω στανταρ δεν χωραει κανενα αλλο ντριπ τιπ,,ολα ειναι φαρδια δεν χωρανε καν να μπουνε μεσα....οσο για τον πολο εχω ανταλλακτικο καβατζα,,,τι ετσι στα αγγουρια γυμνοs ο παλιοs???,,,,Δεν λεει.... :laugh1:Αλλο περιεργο...δεν εχει μαιμουδοserial απο κατω η βαση,,,,,,ειναι σκετη,,,,,παντωs περιεργοs κλωνοs(ευθυγραμισμενεs τρυπεs για Dual????...πωs το παθανε....????,,παντωs στημενοs με 2 microcoιlια και οργανικο παιζει Made in Malaisia......μια χαρα..........το Grand Vapor" απανω, και εμενα το γραφει.,,αλλα αφου πετυχα ευθυγραμισμενεs τρυπεs(αυτο με ενοιαζε πιο πολυ απο ολα...ολα καλα!!Clouds of Vapor.... :thumpup:Παραθετω φωτοs οπου φαινετε οτι δεν εχει μαιμουδοserial η βαση(στο Fasttech τουs ειχα pm(κανονιστε την πορεια σαs θελω ευθυγραμισμενεs τρυπεs.,.αλλιωs refund...τι να πω..... :hmmm: :hmmm: :dontknow: :dontknow: :bye:

« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 31, 2014, 00:21 από Christos_Tz »

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Dripping Rebuildable Atomizer (Trident clone?)
« Απάντηση #92 στις: Μαρτίου 31, 2014, 12:21 »
Α οκ, γιατί εγώ έχω αυτόν από fabvape και όντως τα περισσότερα drip tip είναι φαρδιά και δεν μπαίνουν, αλλά κάποια αν τα ζορίσω πολύ μπαίνουν. Περιμένω να μου έρθει και αυτό από τη σλόουτεκ με τις δύο τρύπες στην καμπάνα για να στήσω κάνα dual. Με μία και παράγει ομίχλη, δεν μπορώ να διανοηθώ τι θα βγάζει με διπλή αντίσαση.

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Dripping Rebuildable Atomizer (Trident clone?)
« Απάντηση #93 στις: Μαρτίου 31, 2014, 12:41 »
Την ίδια..  ;D
Η ομίχλη έχει να κάνει περισσότερο με την την αντιστοιχία Watt αντίστασης και εισαγωγής αέρα, παρά το αν αυτή η αντίσταση θα είνια μονή η διπλή. Απλά σε διπλή αντέχει το στόμα σου πιο ψηλά watt καθώς θα είναι πιο δροσερά.

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Dripping Rebuildable Atomizer (Trident clone?)
« Απάντηση #94 στις: Μαρτίου 31, 2014, 13:17 »
Απογοητεύτηκα τώρα. Θα ακυρώσω την παραγγελία.  :))

Αλλά πιο δροσερό ατμό με δυο αντιστάσεις; Θα μου πεις, τραβάει λιγότερα αμπερ η κάθε μια. Τέσπα, αυτή τη στιγμή τον ατμίζω με tin man coil ο,8 Ωμ στην καραβέλα κι ευτυχώς που έχει πέσει λίγο η μπαταρία, γιατί πριν καμιά ώρα που ήταν φρεσκοφορτισμένη, με κάθε τζούρα πνιγόμουν.  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Christos_Tz

  • **
  • 467
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari Mini Titanium White+Russian 91%
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=573023804&ref=tn_tnmn
Απ: Dripping Rebuildable Atomizer (Trident clone?)
« Απάντηση #95 στις: Μαρτίου 31, 2014, 13:27 »
Παιδια με 2 μικροκοιλ και ανoιχτεs και τιs 2 τρυπεs γινετε χαμοs απο ντουμανια(11 USD υποθεση,,σιγα τα λαχανα,,,δεν ειναι τυχαιο που εχει φανατικο dripping κοινο....αρκει οι τρυπεs εισαγωγηs/εξαγωγηs αερα να ειναι σωστεs....αλλιωs παs μηχανουργειο και φτιαχνειs δικεs σου για να παιζει οπωs πρεπει.... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping Rebuildable Atomizer (Trident clone?)
« Απάντηση #96 στις: Μαρτίου 31, 2014, 14:18 »
Υπάρχουν πολλοί κλώνοι παιδιά, δεν είναι όλοι ίδιοι. Σ'αυτό το νήμα έχουμε δει 4 μέχρι στιγμής. Ο ένας είναι 100% ss. :bye:
Μονο που οι αλλοι κλωνοι ειναι αντικλωνοι. Δεν υπαρχει ss 1:1 κλωνος trident v1. Ο v2 ειναι ολο ss. :bye:

Αποσυνδεδεμένος ilias.2008

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Εργαστήρι Αγιογραφίας - Ζωγραφικής
Απ: Dripping Rebuildable Atomizer (Trident clone?)
« Απάντηση #97 στις: Μαρτίου 31, 2014, 14:20 »
βγήκε κλώνος v2;;; :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping Rebuildable Atomizer (Trident clone?)
« Απάντηση #98 στις: Μαρτίου 31, 2014, 14:20 »
εδω και μηνες

Αποσυνδεδεμένος ilias.2008

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Εργαστήρι Αγιογραφίας - Ζωγραφικής
Απ: Dripping Rebuildable Atomizer (Trident clone?)
« Απάντηση #99 στις: Μαρτίου 31, 2014, 14:49 »
Εδω και μηνες βγηκε ο original  :dontknow:


Ξερεις κάποιο μαγαζί (απο τα γνωστα πάντα) που να πουλαει τον κλώνο v2 ;;

Edit:
Ψαχνοντας είδα οτι εχει κυκλοφορίσει εδω και κανα μηνα περιπου,
αλλα παντού ειναι out of stock,
εκτος του οτι τα περισσοτερα μαγαζια ειναι αμερικάνικα (με ό,τι συνεπάγεται αυτό...)

Να επιστρέψουμε στο θέμα μας όμως....
Σόρι για τα off topic....
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 31, 2014, 14:59 από ilias.2008 »

Αποσυνδεδεμένος Panosbek

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
  • Μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι
Απ: Dripping Rebuildable Atomizer (Trident clone?)
« Απάντηση #100 στις: Μαρτίου 31, 2014, 15:03 »
Μονο που οι αλλοι κλωνοι ειναι αντικλωνοι. Δεν υπαρχει ss 1:1 κλωνος trident v1. Ο v2 ειναι ολο ss. :bye:




Δε ξέρω τελικά αν ο δικός μου είναι 1:1 αλλά σίγουρα είναι SS. Αμα καταλάβεις από τη φωτό ποιος είναι πες να μάθω κι εγώ, να ξέρω ποιον έχω :laugh1:
Αυτόν έχω [size=78%]http://www.antismoke.gr/product.php?id_product=937[/size]

Αποσυνδεδεμένος ilias.2008

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Εργαστήρι Αγιογραφίας - Ζωγραφικής
Απ: Dripping Rebuildable Atomizer (Trident clone?)
« Απάντηση #101 στις: Μαρτίου 31, 2014, 15:06 »
εχεις τον ιδιο με μενα που εκανα την παρουσιαση στην αρχη
απ' ό,τι καταλαβαινω απο τις φωτο.
οι βιδες δέν πρεπει να ειναι ειναι ss :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Panosbek

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
  • Μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι
Απ: Dripping Rebuildable Atomizer (Trident clone?)
« Απάντηση #102 στις: Μαρτίου 31, 2014, 15:08 »
Είναι ss λέμε :wall: :wall: :wall:


Τώρα που ξαναείδα τις φωτό της πρώτης σελίδας κατάλαβα ότι δεν είναι ίδιοι.
Ο δικός μου έχει 3 τρύπες διαφορετικό μέγεθος η κάθε μία..και οι βίδες (η βάση τους) είναι πιο ψηλές..
Τελικά δε νομίζω να υπάρχουν δύο ίδιοι :laugh1: :laugh1: :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 31, 2014, 15:15 από Panosbek »

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping Rebuildable Atomizer (Trident clone?)
« Απάντηση #103 στις: Μαρτίου 31, 2014, 16:42 »
ψάξε για trident γνήσιο στο www δες φωτο και σύγκρινε.
Ηλια στο alibaba εχει σίγουρα. Ο origina βγήκε πριν κανένα 6-7μηνο. Ο clone βγήκε σίγουρα πριν 3++ μηνες

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Dripping Rebuildable Atomizer (Trident clone?)
« Απάντηση #104 στις: Απριλίου 17, 2014, 20:24 »
Παρέλαβα σήμερα αυτόν από τη σλόουτεκ. Τον πήρα με σκοπό να κάνω βάλω την πάνω βάση του σε αυτόν που είχα πάρει από τη fabvape, για να μπορώ να κάνω dual coil.
Το λεπόν:

Το drip tip του είναι πιο στενό από αυτό της fab, τόσο στο οring όσο και στη δίοδο. Οι τρύπες είναι μια χαρά, ευθυγραμισμένες και η πάνω βάση έχει πολλές επιλογές για μία αντίσταση, αλλά μόνο μία επιλογή για dual. Οι δυο τρύπες για το dual έχουν διαφορετικό μέγεθος  :wall: :wall: .
Το σώμα του άτμο (χρυσαφί) έχει διαφορετική εσωτερική διάμετρο στο κάτω μέρος, απ' ότι στο πάνω. Με αποτέλεσμα να μπαίνει μόνο από τη μία μεριά. Το συγκεκριμένο κομμάτι μπαίνει σε αυτόν της fabvape μόνο από τη μία.

Χωράει πιο λίγο υγρό από τον άλλον με αποτέλεσμα την πρώτη φορά που έσταξα να τον πλημμυρίσω και να ρουφάω υγρό.  :idiot1:

Επίσης, οι πόλοι έχουν αυλάκι για τα σύρματα κάτι που με βολεύει πολύ περισσότερο από το να τα πιάνω με τη βίδα όπως σε αυτόν της fabvape.

Τον έστησα αμέσως με dual:


0.32 kanthal, 10 σπείρες το καθένα σε συνδετήρα 1,2mm. Τo svd διάβασε την αντίσταση 0,5Ωμ. Φυσικά δεν έπαιζε και τον έβαλα πάνω στο μηχανικό. Με φρέσκια μπαταρία... Με πέθανε. 12άρι cuban cigar και δεν άντεχα να πάρω τζούρα. Ο ατμός στα ίδια επίπεδα με τον άλλον. Γεύση τα ίδια.

Α, επίσης τα oring του είναι πολύ σφιχτά. Η πάνω βάση βγαίνει μόνο με κατσαβίδι. Έχουμε καμιά λύση; Ή παίζει να μαλακώσουν με τη χρήση;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 292 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34544 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556971 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181593 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 114 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8821 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538243 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60459 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238718 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1526 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16710 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139250 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz