vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

363 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, treloneritis, enyalios21, John K, Milarepa

Twitter

ΑΤΜΙΣΜΑ: must ή hobby για λίγους;

Αποσυνδεδεμένος Fugazi

  • **
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
  • Τζιτζίς
Απ: ΑΤΜΙΣΜΑ: must ή hobby για λίγους;
« Απάντηση #60 στις: Ιουλίου 30, 2013, 01:17 »
μαστ για τους αμετανοητους καπνιστες για θεμα υγειας,χομπυ για λιγους για αυτους που περνανε στο επομενο επιπεδο με ακριβους ατμο\υβριδια και μοντς για δυνατα ρευματα!
γι'αυτο ψηφησα... ελα ντε  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος dimitris2000

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μου τους κύκλους τάραττε.
Απ: ΑΤΜΙΣΜΑ: must ή hobby για λίγους;
« Απάντηση #61 στις: Ιουλίου 30, 2013, 08:49 »
Ούτε must ούτε hobby . Ανάγκη για έναν πιο υγιεινό τροπο καπνίσματος. :thumpup:

Απ: ΑΤΜΙΣΜΑ: must ή hobby για λίγους;
« Απάντηση #62 στις: Αυγούστου 02, 2013, 22:08 »
Η αναζήτηση όλο και πιο ένα να υπάρχει αμεσότερη απόλαυση, αφού πλέον μπορεί ο καθένας να φέρνει στα μέτρα του τον ατμιστικό του παράδεισο, είναι που δημιουργεί την ανάγκη του χόμπυ.

Φυσικά μπορεί ο οποιοσδήποτε να το κάνει χόμπυ μιας και οι συνθήκες ως τώρα το επιτρέπουν, από το να κατασκευάσει κάποιος σύμφωνα με τα γούστα του και τα μπορώ του ένα η.τ. μέχρι να αποτανθεί σε ειδικούς, κατασκευαστές ή πιο εξειδικευμένους.

Αν σκεφτεί κανείς πως για μερικούς ακόμα και το κάπνισμα ήταν πέρα από την ψευτοδήθεν απόλαυση χόμπυ με τα αξεσουάρ του,
το άτμισμα σαφώς είναι απόλαυση.

Και για του λόγου το αληθές φωτο από το προσωπικό μουσείο  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: ΑΤΜΙΣΜΑ: must ή hobby για λίγους;
« Απάντηση #63 στις: Αυγούστου 03, 2013, 00:41 »
Για λίγους
Για ελάχιστους τολμώ να γράψω, λόγο μη φιλικότητας προς τον χρήστη.
Κάτι σαν τα αυτοκίνητα στις αρχές του προηγούμενου αιώνα.
Στις περισσότερες των περιπτώσεων, για να συνεχίσεις μετά την πρώτη γνωριμία, απαιτείται ενημέρωση, υπομονή, επιμονή και κάποια μοντελιστική επιδεξιότητα.

must
Για τους προηγούμενους λόγους και ολίγους επιπλέον.
Καταρχήν και για να ξεμπερδεύουμε γρήγορα με τους μη ατμιστές:
ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΓΟΥΣΤΑΡΩ. Πάρτο, στήστο, γέμιστο, ρύθμισε μόντα και άτμισε αν είσαι πιο μάγκας. Και σε κάνα δυο μήνες που θα σε ζώσουν οι παρενέργειες της διακοπής του καπνίσματος, έλα να συνεχίσουμε.
Αν δεν το εντάξεις στα χόμπι σου, μαύρος καπνός που σ' έφαγε.
Δεν θα μπορούσα ποτέ να φανταστώ ότι κάτι που περιλαμβάνει τη λέξη τσιγάρο θα είχε γεύση καρπούζι, ψητό σολομό, μπισκότο.
Γιατί ανακαλύπτω μυρωδιές που είχα ξεχάσει.
Γιατί δεν λαχανιάζω.
Γιατί μπορώ να συγκεντρωθώ στη δουλειά μου, χωρίς συνεχείς διακοπές για κάπνισμα.
Γιατί οι γυναίκες προτιμούν τους άντρες που δεν βρωμάνε. (έτσι μου έχουν πει κάποιοι γνωστοί, εγώ που να ξέρω).
Γιατί μου αρέσουν οι αληθινές γόπες μέσα στη θάλασσα ή στο πιάτο.
Γιατί μου κοστίζει λιγότερο.
Γιατί ...

Έλα ντε ...
Γιατί δεν είναι ποτέ λάθος απάντηση, ακόμη κι αν δεν έχεις καταλάβει την ερώτηση.
Γιατί οι ερωτήσεις επιδέχονται πολλές απαντήσεις, αναλόγως την οπτική γωνία που τις θωρείς.

Για όλους
Γιατί μου άρεσε και ήθελα να το διανθίσω.


Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΑΤΜΙΣΜΑ: must ή hobby για λίγους;
« Απάντηση #64 στις: Αυγούστου 03, 2013, 00:58 »
Αν κατάλαβα καλά, τα βασικά θετικά του "για λίγους" είναι βασικά αρνητικά του "must" και τούμπαλιν.
Η φιλικότητα προς τον χρήστη αυξάνεται με ρυθμό γεωμετρικής προόδου.
Μακάρι να απλοποιηθεί και να τείνει προς το must.
Πιάνω τον εαυτό μου να προτιμά τον τάδε ατμοποιητή από τον άλλο, μόνο και μόνο γιατί γεμίζει πιο εύκολα, έστω κι αν ο άλλος τονίζει περισσότερο το άρωμα...
Πόσο μάλλον ένας νέος ατμιστής.

Όσο για το τι θέλουν να μυρίζουν οι γυναίκες  :dontknow:
μάλλον η μόδα παρασύρει πολλές. Πάντως, σαν άντρες ατμιστές, μέσα είμαστε, σε όλα τα γούστα, καθώς καμιά δεν γουστάρει "τασακίλα".

Αποσυνδεδεμένος nikospap

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΙΣΜΑ: must ή hobby για λίγους;
« Απάντηση #65 στις: Αυγούστου 03, 2013, 02:43 »
Δηλαδη ξεφυγαμε απο την εξαρτηση του  κ.τ και γιναμε εξαρτωμενοι του η.τ.
Με την νικοτινη τι γινεται?Αυτη κανει σπασμο των αγγειων...

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: ΑΤΜΙΣΜΑ: must ή hobby για λίγους;
« Απάντηση #66 στις: Αυγούστου 03, 2013, 04:17 »
Διάβασε την παρακάτω έρευνα:

"Η συνεχόμενη πρόσληψη καθαρής νικοτίνης μέσω της εισπνοής δεν έχει επιπτώσεις στην υγεία πέραν της μείωσης του σωματικού βάρους"

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,416.msg629899.html#msg629899

Αποσυνδεδεμένος nikospap

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΙΣΜΑ: must ή hobby για λίγους;
« Απάντηση #67 στις: Αυγούστου 03, 2013, 04:37 »
Πολυ ενθαρυντικη για μας τους ατμιστες αυτη η ερευνα.Τωρα που με ενημερωσες, θα απολαμβανω ακομα περισσοτερο τις τζουρες μου!

Αποσυνδεδεμένος Apostolos69

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΙΣΜΑ: must ή hobby για λίγους;
« Απάντηση #68 στις: Αυγούστου 03, 2013, 09:53 »
must ψηφιζω γιατι 2,5 χρονια ατμιζωντας ανακτησα χαμενες αισθησεις και αντοχες !

Αποσυνδεδεμένος HliasKorin

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΙΣΜΑ: must ή hobby για λίγους;
« Απάντηση #69 στις: Αυγούστου 03, 2013, 12:46 »
Eγω καπνίζω κ καπνο παράλληλα , δεν ειμαι δηλ απο αυτους που το κανουν απο "καταναγκασμο" για την υγεια τους, θα λεγα ειναι απολαυση κ οχι αναγκη μιας κ την νικοτίνη την παίρνω κ απο το τσιγαρο , οταν λεμε καπνιζω, χωρις να πιεστω, δεν ξεπερναω τα 4-5 τσιγαρα την ημερα, δεν θελω αλλα μπουχτίζω!!!!  :thumpup: 

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: ΑΤΜΙΣΜΑ: must ή hobby για λίγους;
« Απάντηση #70 στις: Οκτωβρίου 14, 2017, 12:18 »
Για λίγους
Για ελάχιστους τολμώ να γράψω, λόγο μη φιλικότητας προς τον χρήστη.
Κάτι σαν τα αυτοκίνητα στις αρχές του προηγούμενου αιώνα.
Στις περισσότερες των περιπτώσεων, για να συνεχίσεις μετά την πρώτη γνωριμία, απαιτείται ενημέρωση, υπομονή, επιμονή και κάποια μοντελιστική επιδεξιότητα.

must
Για τους προηγούμενους λόγους και ολίγους επιπλέον.
Καταρχήν και για να ξεμπερδεύουμε γρήγορα με τους μη ατμιστές:
ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΓΟΥΣΤΑΡΩ. Πάρτο, στήστο, γέμιστο, ρύθμισε μόντα και άτμισε αν είσαι πιο μάγκας. Και σε κάνα δυο μήνες που θα σε ζώσουν οι παρενέργειες της διακοπής του καπνίσματος, έλα να συνεχίσουμε.
Αν δεν το εντάξεις στα χόμπι σου, μαύρος καπνός που σ' έφαγε.
Δεν θα μπορούσα ποτέ να φανταστώ ότι κάτι που περιλαμβάνει τη λέξη τσιγάρο θα είχε γεύση καρπούζι, ψητό σολομό, μπισκότο.
Γιατί ανακαλύπτω μυρωδιές που είχα ξεχάσει.
Γιατί δεν λαχανιάζω.
Γιατί μπορώ να συγκεντρωθώ στη δουλειά μου, χωρίς συνεχείς διακοπές για κάπνισμα.
Γιατί οι γυναίκες προτιμούν τους άντρες που δεν βρωμάνε. (έτσι μου έχουν πει κάποιοι γνωστοί, εγώ που να ξέρω).
Γιατί μου αρέσουν οι αληθινές γόπες μέσα στη θάλασσα ή στο πιάτο.
Γιατί μου κοστίζει λιγότερο.
Γιατί ...

Έλα ντε ...
Γιατί δεν είναι ποτέ λάθος απάντηση, ακόμη κι αν δεν έχεις καταλάβει την ερώτηση.
Γιατί οι ερωτήσεις επιδέχονται πολλές απαντήσεις, αναλόγως την οπτική γωνία που τις θωρείς.

Για όλους
Γιατί μου άρεσε και ήθελα να το διανθίσω.
Αυτά ίσχυαν τότε, αυτά ισχύουν τώρα και αυτά θα ισχύουν για πάντα αν δεν μπει κάποιος "σοβαρός παίκτης" στην αγορά.

Και όταν λέω για "σοβαρό παίκτη" δεν εννοώ την τζόιτεκ φυσικά... 8)

Π.Σ
Το θέμα το ξεθάβω για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νεώτεροι... :palios:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 279028 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:56
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207178 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64316 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173399 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311082 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13142 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124019 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1201 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15648 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias