vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Κλώνοι GG Ithaka

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Κλώνοι GG Ithaka
« Απάντηση #45 στις: Δεκεμβρίου 04, 2013, 20:11 »
Αν ρωτήσεις τον Γερμανό θα σου πει όχι.

Αν ρωτήσεις τον Κινέζο θα σου πει ναι (ή δεν ξέρω).

Με τους κινέζους και τα τόσα εργοστάσια παραγωγής κλώνων ποτέ δε μπορείς να είσαι σίγουρος.

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι GG Ithaka
« Απάντηση #46 στις: Δεκεμβρίου 06, 2013, 13:10 »
Ας το βάλω εδώ, μιας και δεν βγήκε απο τον κατασκευαστή του γνήσιου (οχι οτι δεν κάνει και για εκεινον ;) )


Ice Set For Ithaka



Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Κλώνοι GG Ithaka
« Απάντηση #47 στις: Δεκεμβρίου 06, 2013, 13:25 »
 :hmmm: Μ' αρέσει... με την μεταλική καμπάνα όμως διότι με 0.8 αντίσταση την βλέπω την πλαστική να γίνεται ένα σώμα με το rebuildable :))

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι GG Ithaka
« Απάντηση #48 στις: Δεκεμβρίου 06, 2013, 13:32 »
Πάντως η Ιθάκη πρέπει να είναι από τους ατμοποιητές με τους περισσότερους κλώνους!
Θα ήθελα κι εγώ την δοκιμάσω με κάποιον κλώνο στην αρχή γιατί δεν με παίρνει και οικονομικά να πάρω την γνήσια Ιθάκη αλλά ούτε και ξέρω αν θα με βολέψει.
Έχω μπερδευτεί όμως με τόσους κλώνους που κυκλοφορούν. Magoo, Abos, Argos, fasttech και αρκετοί άλλοι.
Μπορεί κάποιος να μου πει ποιον να επιλέξω; Κριτήριο επιλογής φυσικά είναι το να έχει καλή απόδοση. Ξέρω ότι δεν θα είναι σαν τον αυθεντικό ατμοποιητή κατά πάσα πιθανότητα αλλά η τιμή του γνήσιου είναι απαγορευτική για την τσέπη μου τώρα.

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Κλώνοι GG Ithaka
« Απάντηση #49 στις: Δεκεμβρίου 06, 2013, 13:42 »
Ο Magoo θεωρείται από τα καλύτερα αντίγραφα της Ιθάκης. O Argos είναι ο Magoo αλλά τον φέρνει η eCig με δικό της λογότυπο.


Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι GG Ithaka
« Απάντηση #50 στις: Δεκεμβρίου 06, 2013, 14:41 »
O Magoo στο πάνω μέρος του έχει ενιαίο καπάκι ενώ ο αυθεντικός (και ο Hercules & Fasttech) έχουν δυο τμήματα.

Επηρεάζει κάπου αυτό? Το άλλο θέμα με του fasttech είναι ότι τα ο-rings φαίνονται και δεν κλείνουν τέλεια τα κομμάτια μεταξύ τους.

Μου φαίνεται θα πάρω το Hercules αλλά το finish του original δεν βλέπω να το έχει κανείς τους.   

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι GG Ithaka
« Απάντηση #51 στις: Ιανουαρίου 07, 2014, 20:41 »
Σήμερα παρέλαβα μετά από πολύ καιρό που περίμενα τον κλώνο της Ιθάκης από fasttech. Εμφανισιακά πολύ καλός, ωραία συσκευασία και πολύ πιο καθαρά μέταλλα από άλλους κλώνους που είχα δοκιμάσει. Το έπλυνα το έβρασα 2 φορές, το έτριψα το σκούπισα, μελέτησα το νήμα της Ιθάκης, τον έστησα, έβαλα ένα από τα αγαπημένα υγρά (brazileiro) και ήρθε η μεγάλη στιγμή να δοκιμάσω............και φτου   !!!Η χειρότερη ατμιστική εμπειρία ever. Εξαερισμός μηχανουργείου που εξυπηρετεί και τις τουαλέτες της γειτονικής πόλης. Απίστευτη βρώμα !!!

Ένδειξη για το τι θα ακολουθούσε βέβαια ήταν το ότι όταν το έβρασα σε ξύδι αρχικά έβγαλε μια βρώμα σαν κλούβιο αυγό (ένδειξη ότι υπάρχει θείο από την επεξεργασία του μετάλλου??). Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω, εξωτερικά φαίνονται όλα οκ. Του έχει τύχει κανενός κάτι ανάλογο???


Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι GG Ithaka
« Απάντηση #53 στις: Ιανουαρίου 07, 2014, 20:59 »
ξεπλυνε τον με νεροσαπουνο κ μετα αστον ολη νυχτα σε ενα ποτηρι με ξυδι.

εχω παθει κ εγω τετοια "ζημια" κ μιλαμε οτι ειναι σκετη φρικη!

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι GG Ithaka
« Απάντηση #54 στις: Ιανουαρίου 07, 2014, 21:25 »
Επειδή κι εγώ θα παραλάβω την Ιθάκη από fasttech αυτές τις μέρες και σίγουρα θα θέλει πλύσιμο, όταν την αφήνετε μέσα στο σαπουνόνερο ή ξύδι ή οινόπνευμα, έχετε μαζί και τα orings και το κεραμεικό ή πρέπει να τα αφαιρούμε αυτά τα κομμάτια και να αφήνουμε μόνο τα μεταλικά μέρη;

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι GG Ithaka
« Απάντηση #55 στις: Ιανουαρίου 07, 2014, 21:27 »
τα μεταλλικα κομματια μωρε.

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι GG Ithaka
« Απάντηση #56 στις: Ιανουαρίου 07, 2014, 22:13 »
3 ώρες σε Ferry για τα πιάτα τον άφησα (του Fasttech χωρίς το λογότυπο) πολύ σαπούνι όμως και χωρίς τα ο-ρινγσ (ξεχωριστά πλύσιμο) και τρίψιμο με μίνι βουρτσάκι παντού και δεν μυρίζει καθόλου. Τα ο-ρινγκ θέλουν κι αυτά πλύσιμο γιατί μπορεί να έχουν πιει λάδι κι αυτά. Πάντως το έλυσα τελείως κι έτριψα κάθε τεμάχιο ξεχωριστά.

Αποσυνδεδεμένος djvolis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
    • vdental
Απ: Κλώνοι GG Ithaka
« Απάντηση #57 στις: Ιανουαρίου 07, 2014, 22:52 »
Μετα απο απειρα καψουλια σε ιθακη κλωνο κ kayfun κλωνο, τεινω να πιστευω πως αυτη η γευση ερχεται απο το συρμα και μονον! Ειτε απο πολυ αραιο τυλιγμα ειτε απο οχι καλο καψιμο πριν το τυλιγμα(τις περισσοτερες φορες μαλιστα απο το δευτερο )


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι GG Ithaka
« Απάντηση #58 στις: Ιανουαρίου 07, 2014, 23:26 »
Στην δική μου περίπτωση δεν έφταιγαν τα σύρματα αφού πάντα πετάω την "μαμίσια" αντίσταση και φτιάχνω δική μου. Έφταιγαν τα διάφορα υπολείμματα της επεξεργασίας που τελικά έφυγαν με πάρα πολύ τρίψιμο, ένα κομμάτι μάλιστα σε κάποιο σημείο με γυαλόχαρτο! Το πιο απίστευτο που μου συνέβη αφού διορθώθηκε η μαυρίλα και η γεύση ήταν οκ, κόλλησε η βάση του κλώνου στην κεφαλή του νέμεσις και δεν ξεβιδώνει με τίποτα !!! Σήμερα μάλλον δεν είναι η μέρα μου :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος sakis7

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • 'Οτι πετά δεν κάνει μέλι!
Απ: Κλώνοι GG Ithaka
« Απάντηση #59 στις: Ιανουαρίου 08, 2014, 18:50 »
Μετα απο απειρα καψουλια σε ιθακη κλωνο κ kayfun κλωνο, τεινω να πιστευω πως αυτη η γευση ερχεται απο το συρμα και μονον! Ειτε απο πολυ αραιο τυλιγμα ειτε απο οχι καλο καψιμο πριν το τυλιγμα(τις περισσοτερες φορες μαλιστα απο το δευτερο )


Sent from my iPhone using Tapatalk
Τα φυτιλια τα καις?Καψε και το κεραμικο αυτο ισως σου λυσει ολα τα προβληματα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180443 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8288 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33910 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535611 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59730 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237276 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 565 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15084 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085236 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35349 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10177 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12