vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

539 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, Sergios, camber, giorgos1999, manoslykos

Twitter

Κλώνοι GG Ithaka

Απ: Κλώνοι GG Ithaka
« Απάντηση #15 στις: Ιουνίου 13, 2013, 02:41 »
Κάποια μηνύματα που δεν αφορούσαν τον ατμοποιητή μεταφέρθηκαν εδώ
Παρακαλούμε όπως παραμείνουμε στο θέμα μας

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Κλώνοι GG Ithaka
« Απάντηση #16 στις: Νοεμβρίου 12, 2013, 09:21 »
Έχει κυκλοφορήσει ο παρακάτω κλώνος της Ιθάκης:





Είναι από ανοξείδωτο ατσάλι, και έχει όλες τις λειτουργίες της γνήσιας Ιθάκης, είναι πολύ καλή αντιγραφή. Βέβαια αυτό μπορεί να το πει καλύτερα ένας που έχει και τους 2 ατμοποιητές, και τον γνήσιο και αυτόν. Είναι πολύ καλός στην άτμιση, αν και θέλει "δύναμη" όταν δουλεύει με 2 αντιστάσεις. Επειδή απ'ότι ξέρω το έχει κάμποσος κόσμος, γι'αυτό το λόγο άνοιξα αυτό το νήμα, για να είναι ξεχωριστό με της γνήσιας Ιθάκης.
   Ρυθμίσεις : μπορείς να κάνεις τη τζούρα να είναι πιο καυτή ή το αντίθετο, να έχεις όσο τροφοδοσία υγρού θέλεις ανάλογα με το υγρό που χρησιμοποιείς, να έχει πολύ αέρα ή λίγο αέρα ή και καθόλου αέρα.
Ο θετικός πόλος κάτω επίσης μπορεί να βγει πιο έξω ή να ανέβει και να μπει πιο μέσα (απλά, βιδώνοντάς τον) οπότε ρυθμίζεται και ο πόλος, και δεν χρειάζεται οπότε να μπορεί να ρυθμιστεί ο πόλος του μοντ.
Πως γίνονται όλα αυτά αλλά και άλλα διάφορα, θα τα συζητήσουμε εδώ μέσα. Όταν ο ένας βοηθάει τον άλλο, πάντα υπάρχει καλύτερο αποτέλεσμα με αυτή την ανταλλαγή των πληροφοριών.
Υ.Γ.  Αυτός ο κλώνος είναι αγορασμένος από το fasttech, σε περίπτωση που κυκλοφορούν πολλοί κλώνοι.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 12, 2013, 09:40 από ksakis »

Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
Απ: Κλώνοι GG Ithaka
« Απάντηση #17 στις: Νοεμβρίου 12, 2013, 09:29 »
μου εδωσε για σεταρισμα ο φιλος παναγιωτης μια ιδια ιθακη αλλα δεν μπορεσα να την καταφερω !
μια μου κανει υπερτροφοδοσια μια το αντιθετο ! καμια βοηθεια ? τι φυτιλια να βαλω ?

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι GG Ithaka
« Απάντηση #18 στις: Νοεμβρίου 12, 2013, 09:30 »
Δεν μου εμφανίζει την φωτογραφία που έχεις βάλει. Αν θες βάλε κανένα λινκ γιατί θέλω να πάρω κι εγώ έναν καλό κλώνο της Ιθάκης δώρο για έναν φίλο. (δεν έχω λεφτά να του πάρω αυθεντικό). Κοιτούσα και αυτόν που έχει η fasttech αλλά δεν ξέρω αν είναι καλός. Δεν ξέρω επίσης αν είναι ο ίδιος με αυτόν που παραθέτεις.


Αποσυνδεδεμένος Leon72

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι GG Ithaka
« Απάντηση #20 στις: Νοεμβρίου 12, 2013, 10:03 »
Μοιάζει να είναι οι φώτο που έχει η fasttech παντως...

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Κλώνοι GG Ithaka
« Απάντηση #21 στις: Νοεμβρίου 12, 2013, 11:03 »
Mα αφού το λέει ο άνθρωπος στο υστερόγραφο!

Υ.Γ.  Αυτός ο κλώνος είναι αγορασμένος από το fasttech, σε περίπτωση που κυκλοφορούν πολλοί κλώνοι.

Δεν μοιάζει, είναι....

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Κλώνοι GG Ithaka
« Απάντηση #22 στις: Νοεμβρίου 12, 2013, 12:15 »
Ο συγκεκκριμένος κλώνος της Ιθάκης βγήκε αρχικά ως magoo από steamo.de
http://www.steamo.de/magoo/

Στη συνέχεια βγήκε στα μαγαζιά σαν ABOS (χωρίς να ξέρω αν είναι ακριβώς ίδιος με τον magoo ή κλώνος του από άλλο εργοστάσιο)
π.χ.
http://www.ecig.eu/parts-and-accessories/cartomizers/abos-s.s.-atomizer.html
http://www.free-smoke.gr/%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CE%AC%CF%83%CE%B9%CE%BC%CE%BF%CE%B9/213-abos-ss-atomizer-ithaka.html
http://www.smokecentre.gr/index.php/accessories/cartomizers/335-abos-s-s


Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Κλώνοι GG Ithaka
« Απάντηση #23 στις: Νοεμβρίου 12, 2013, 13:57 »
Μοιάζει να είναι οι φώτο που έχει η fasttech παντως...
είναι.

Υ.Γ.  Αυτός ο κλώνος είναι αγορασμένος από το fasttech, σε περίπτωση που κυκλοφορούν πολλοί κλώνοι.
μου εδωσε για σεταρισμα ο φιλος παναγιωτης μια ιδια ιθακη αλλα δεν μπορεσα να την καταφερω !
μια μου κανει υπερτροφοδοσια μια το αντιθετο ! καμια βοηθεια ? τι φυτιλια να βαλω ?
Δεν είμαι και πολύ έμπειρος με την  Ιθάκη ή έστω τον κλώνο της (ίδια λειτουργία έχουν) αλλά θα σου πω για την υπερτροφοδοσία μέχρι και διαρροή : όταν βιδώνεις (σώμα να το πω;) το κεραμικό πάνω σε αυτό το σώμα, αυτό το δακτυλίδι έχει κάποιες τρύπες. η μία όταν βλέπει το ένα αυλάκι που περνάει το φιτίλι της αντίστασης της μιας, η απέναντι τρύπα κοιτάει στο αυλάκι που περνάει το φιτίλι της άλλης αντίστασης (σε αυτο το σημείο θα κάνω και εγώ μια ερώτηση μετά). όταν λοιπόν είχα ρυθμίσει να βλέπει η μια τρύπα το ένα λούκι και η άλλη τρύπα απέναντι το άλλο λούκι, μολις έβαζα υγρό μέσα, μετά από λίγο άρχισε και το έχανε (όχι όλο βέβαια). Περνούσε μέσα απο το φιτίλι το υγρό (προφανώς),  και έπειτα έπεφτε απο το φιτίλι εκεί που είναι η αντίσταση στον θετικό πόλο που από εκεί έβρισκε έξοδο. Κάποια στιγμή είπα να το ρυθμίσω έτσι ώστε να μη βλέπει κανένα φιτίλι η τρύπα, οπότε έτσι όπως έχει τις τρύπες, δεν έβρισκε και η απέναντι τρύπα φιτίλι οπότε δεν είχα διαρροή. Αλλά : Άνοιγα περισσότερο την καμπάνα έπειτα για να κάνει τροφοδοσία,  από ότι με την πριν ρύθμιση που και με κλειστή καμπάνα πάλι έπαιρνε υγρό μέσα απο τις τρύπες που ανέφερα. τώρα δεν έχω ούτε υπερτροφοδοσία, ούτε υποτροφοδοσία. Αλλά έχω κάτι άλλο : Με 2 αντιστάσεις δε δουλεύει καλά σε μοντ ηλεκτρονικο :)  . Τη δοκίμασα με μια αντίσταση, και σκοτώνει κυριολεκτικά. και από χτύπημα, και ντουμάνι, και γεύση. Το ξαναγύρισα στις 2 αντιστάσεις (μια και ήθελα να δουλεύει με τον τρόπο που την έχουν βγάλει) αλλά δεν δίνει τόσο όσο χρειάζεται. κάποιος μου είπε ότι αν είχα βάλει σύρμα αντίστασης 0.13 (έχω βάλει 0.16) τότε θα δούλευε γιατί θα πύρωναν λογικά πιο ευκολα τα σύρματα των αντιστάσεων με πιο μικρή διάμετρο. Θα το δοκιμάσω και αυτό. Για κοίτα τα αυτά που είπα φίλε, αν και ξαναλέω, δεν είμαι έμπειρος στον συγκεκριμένο ατμοποιητή.
Είχα δει σε ένα βίντεο (για την αυθεντική Ιθάκη) ότι αυτό το δακτυλίδι με τις τρύπες που μου έκανε εμένα λόγω αυτού διαρροή, αυτός το σετάριζε με τον ίδιο τρόπο που μου έκανε διαρροή. Τουλάχιστον έτσι το έδειχνε. Το σετάρισμά μου το κάνω με 2άρια φιτίλια, μόνο που στο σημείο που είναι η αντίσταση τα κάνω διπλά, και τα κόβω μετά (λίγο πριν βγουν στις σπείρες) και κατεβαίνει στο "αυλάκι" ένα μονό φιτίλι 2άρι. Σύρμα αντίστασης 0.16 και μη αντίστασης 0.20.
 * - Η ερώτηση η δική μου είναι η εξής:  Πως μπορεί να μην γίνει διαρροή αν βλέπουν οι τρύπες στα φιτίλια; Και ΑΝ χρησιμοποιήσεις μια μόνο αντίσταση, στο άλλο αυλάκι που είναι για το φιτίλι της άλλης αντίστασης δε βάζεις ούτε φιτίλι για να συγκρατεί τα υγρά; Αν το αφήσεις κενό δε θα υπάρξει διαρροή;
Αυτές είναι οι δικές μου ερωτήσεις.
Υ.Γ.   Πολλοί μαζί μπορούν να φέρουν ένα τέλειο αποτέλεσμα με την ανταλλαγή πληροφοριών. Πόσο μάλλον για έναν ατμοποιητή που δεν λέγεται και "απλός", γιατί όπως και να το κάνουμε είναι πολύπλοκος. Για αρχάριους, δεν κάνει πιστεύω.
Υ.Γ.2   Αυτόν τον πήρα όπως προείπα, από το fasttech, και γι'αυτό είχα ανοίξει ένα νέο νήμα για κλώνο της Ιθάκης. Τώρα διαβάζω για magoo που το μετέφεραν εδώ μέσα, αλλά δεν ξέρω αν είναι αυτός. Εύχομαι ο άνθρωπος που το μετέφερε να ξέρει ότι όντως είναι αυτός, γιατί έτσι θα έχουμε και καλύτερα αποτελέσματα εφόσον ξέρουμε σίγουρα ότι λέγεται έτσι, μια και στις πληροφορίες που διάβασα μέσα στην ιστοσελίδα που τον αγόρασα δεν ανέφεραν τέτοιο όνομα, παρά μόνο ότι είναι κλώνος της Ιθάκης.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 12, 2013, 14:51 από ksakis »

Αποσυνδεδεμένος Leon72

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι GG Ithaka
« Απάντηση #24 στις: Νοεμβρίου 12, 2013, 14:00 »
Να με συμπαθάτε φίλοι συνατμιστές, το Υστερόγραφο μου διέφυγε....

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Κλώνοι GG Ithaka
« Απάντηση #25 στις: Νοεμβρίου 12, 2013, 14:55 »
Το ΥΓ2 το έγραψα μετά, γι'αυτό μπορεί να σου διέφυγε. ποια είναι η ερώτησή σου;

Αποσυνδεδεμένος Leon72

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι GG Ithaka
« Απάντηση #26 στις: Νοεμβρίου 12, 2013, 15:07 »
Δεν διατύπωσα καμία ερώτηση, η παρατήρηση μου ήταν απόκριση σε αυτό που είπε ο φίλος metmat πιο πάνω:
"Δεν μου εμφανίζει την φωτογραφία που έχεις βάλει. Αν θες βάλε κανένα λινκ γιατί θέλω να πάρω κι εγώ έναν καλό κλώνο της Ιθάκης δώρο για έναν φίλο. (δεν έχω λεφτά να του πάρω αυθεντικό). Κοιτούσα και αυτόν που έχει η fasttech αλλά δεν ξέρω αν είναι καλός. Δεν ξέρω επίσης αν είναι ο ίδιος με αυτόν που παραθέτεις."


Πολύ ενδιαφέροντα αυτά που παραθέτεις και φαντάζομαι ότι θα έχω όντως και εγώ απορίες όταν με το καλό δεήσει η Hong Kong post να στείλει το πακέτο μου.

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Κλώνοι GG Ithaka
« Απάντηση #27 στις: Νοεμβρίου 12, 2013, 16:04 »
http://imageshack.com/scaled/640x480/580/z63h.jpg
http://imageshack.com/scaled/640x480/571/midc.jpg
http://imageshack.com/scaled/640x480/89/nlbv.jpg
http://imageshack.com/scaled/640x480/689/tzck.jpg
http://imageshack.com/scaled/640x480/28/mvox.jpg
Οκ. Κατάλαβα λάθος, συγνώμη.
Όσο για τον ατμοποιητή, είναι αυτός από το fasttech που εχεις δει. καλός είναι. ειδικά για τα λεφτά του είναι αρχηγία.
Υ.Γ. Νομίζω πως με  hong kong post έχει καθυστέρηση 15 μέρες.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 12, 2013, 16:17 από ksakis »

Αποσυνδεδεμένος sakis7

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • 'Οτι πετά δεν κάνει μέλι!
Απ: Κλώνοι GG Ithaka
« Απάντηση #28 στις: Νοεμβρίου 12, 2013, 17:55 »
είναι.Δεν είμαι και πολύ έμπειρος με την  Ιθάκη ή έστω τον κλώνο της (ίδια λειτουργία έχουν) αλλά θα σου πω για την υπερτροφοδοσία μέχρι και διαρροή : όταν βιδώνεις (σώμα να το πω;) το κεραμικό πάνω σε αυτό το σώμα, αυτό το δακτυλίδι έχει κάποιες τρύπες. η μία όταν βλέπει το ένα αυλάκι που περνάει το φιτίλι της αντίστασης της μιας, η απέναντι τρύπα κοιτάει στο αυλάκι που περνάει το φιτίλι της άλλης αντίστασης (σε αυτο το σημείο θα κάνω και εγώ μια ερώτηση μετά). όταν λοιπόν είχα ρυθμίσει να βλέπει η μια τρύπα το ένα λούκι και η άλλη τρύπα απέναντι το άλλο λούκι, μολις έβαζα υγρό μέσα, μετά από λίγο άρχισε και το έχανε (όχι όλο βέβαια). Περνούσε μέσα απο το φιτίλι το υγρό (προφανώς),  και έπειτα έπεφτε απο το φιτίλι εκεί που είναι η αντίσταση στον θετικό πόλο που από εκεί έβρισκε έξοδο. Κάποια στιγμή είπα να το ρυθμίσω έτσι ώστε να μη βλέπει κανένα φιτίλι η τρύπα, οπότε έτσι όπως έχει τις τρύπες, δεν έβρισκε και η απέναντι τρύπα φιτίλι οπότε δεν είχα διαρροή. Αλλά : Άνοιγα περισσότερο την καμπάνα έπειτα για να κάνει τροφοδοσία,  από ότι με την πριν ρύθμιση που και με κλειστή καμπάνα πάλι έπαιρνε υγρό μέσα απο τις τρύπες που ανέφερα. τώρα δεν έχω ούτε υπερτροφοδοσία, ούτε υποτροφοδοσία. Αλλά έχω κάτι άλλο : Με 2 αντιστάσεις δε δουλεύει καλά σε μοντ ηλεκτρονικο :)  . Τη δοκίμασα με μια αντίσταση, και σκοτώνει κυριολεκτικά. και από χτύπημα, και ντουμάνι, και γεύση. Το ξαναγύρισα στις 2 αντιστάσεις (μια και ήθελα να δουλεύει με τον τρόπο που την έχουν βγάλει) αλλά δεν δίνει τόσο όσο χρειάζεται. κάποιος μου είπε ότι αν είχα βάλει σύρμα αντίστασης 0.13 (έχω βάλει 0.16) τότε θα δούλευε γιατί θα πύρωναν λογικά πιο ευκολα τα σύρματα των αντιστάσεων με πιο μικρή διάμετρο. Θα το δοκιμάσω και αυτό. Για κοίτα τα αυτά που είπα φίλε, αν και ξαναλέω, δεν είμαι έμπειρος στον συγκεκριμένο ατμοποιητή.
Είχα δει σε ένα βίντεο (για την αυθεντική Ιθάκη) ότι αυτό το δακτυλίδι με τις τρύπες που μου έκανε εμένα λόγω αυτού διαρροή, αυτός το σετάριζε με τον ίδιο τρόπο που μου έκανε διαρροή. Τουλάχιστον έτσι το έδειχνε. Το σετάρισμά μου το κάνω με 2άρια φιτίλια, μόνο που στο σημείο που είναι η αντίσταση τα κάνω διπλά, και τα κόβω μετά (λίγο πριν βγουν στις σπείρες) και κατεβαίνει στο "αυλάκι" ένα μονό φιτίλι 2άρι. Σύρμα αντίστασης 0.16 και μη αντίστασης 0.20.
 * - Η ερώτηση η δική μου είναι η εξής:  Πως μπορεί να μην γίνει διαρροή αν βλέπουν οι τρύπες στα φιτίλια; Και ΑΝ χρησιμοποιήσεις μια μόνο αντίσταση, στο άλλο αυλάκι που είναι για το φιτίλι της άλλης αντίστασης δε βάζεις ούτε φιτίλι για να συγκρατεί τα υγρά; Αν το αφήσεις κενό δε θα υπάρξει διαρροή;
Αυτές είναι οι δικές μου ερωτήσεις.
Υ.Γ.   Πολλοί μαζί μπορούν να φέρουν ένα τέλειο αποτέλεσμα με την ανταλλαγή πληροφοριών. Πόσο μάλλον για έναν ατμοποιητή που δεν λέγεται και "απλός", γιατί όπως και να το κάνουμε είναι πολύπλοκος. Για αρχάριους, δεν κάνει πιστεύω.
Υ.Γ.2   Αυτόν τον πήρα όπως προείπα, από το fasttech, και γι'αυτό είχα ανοίξει ένα νέο νήμα για κλώνο της Ιθάκης. Τώρα διαβάζω για magoo που το μετέφεραν εδώ μέσα, αλλά δεν ξέρω αν είναι αυτός. Εύχομαι ο άνθρωπος που το μετέφερε να ξέρει ότι όντως είναι αυτός, γιατί έτσι θα έχουμε και καλύτερα αποτελέσματα εφόσον ξέρουμε σίγουρα ότι λέγεται έτσι, μια και στις πληροφορίες που διάβασα μέσα στην ιστοσελίδα που τον αγόρασα δεν ανέφεραν τέτοιο όνομα, παρά μόνο ότι είναι κλώνος της Ιθάκης.
Αυτο το δακτυλιδι που λες ειναι η πληρωση υγρου απο τη βαση και αναλογα τι εχεις μεσα ισως η καμπανα να χρειαζετε να ειναι κλειστη.Επισης το καλυτερο φυτιλι για μεγιστη απολαυση και με μονη ειναι το 3αρι.Κατι αλλο που ισως προκαλει προβληματα ειναι το υπερβολικο σφυξιμο του σωματος με το κεραμικο στη βαση .Αμα γυρισεις αναποδα τη βαση θα δεις πρισμενο το τσιμουχακι εξωτερικα .Επισης δεν χρειαζετε πολυ συρμα στο θετικο γιατι το τσιμουχακι δεν καθετε καλα και παλι τρεχει.Εαν το τζαμακι η καποιο αλλο κοματι δεν ειναι σωστα βιδωμενο τοτε εχεις πλυμμηρα.Αυτα βρηκα εγω μετα απο παρα πολλα ανοιγματα και κλεισιματα με πολυ υγρο χαμενο.Επισης ενα μεγαλο προβλημα ειναι το πιν του θετικου το οποιο δεν ειναι SS και μαυριζει ....Αναφερομαι για το ismoka Magoo

Αποσυνδεδεμένος vantamis

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Κλώνοι GG Ithaka
« Απάντηση #29 στις: Νοεμβρίου 12, 2013, 18:20 »
Τον κλώνο της Ιθάκης από fasttech τον έχω στα χέρια μου και τον δουλεύω εδώ και 1-2 μήνες.
Από σχέση απόδοσης/τιμής είναι εξαιρετικός και γενικά λειτουργεί απροβλημάτιστα, ανεξαρτήτως κόστους.
Το μόνο που θα μπορούσε να είναι καλύτερο, θα ήταν το πάχος-βάρος του μετάλλου, με το αντίστοιχο μειονέκτημα που έχει κάτι τέτοιο φυσικά (βάρος).

Σχετικά με διαρροές και υπετροφοδοσία, δεν παρατήρησα κανένα πρόβλημα με διάφορους συνδυασμούύς φιλτροαντιστάσεων. Από 2άρι εώς 3άρι φυτίλι, με μονή ή διπλή αντίσταση, παράλληλες ή χιαστί, με διατομές από 0,13 εώς 0,20 σύρμα αντίστασης. Το πιο βαρύ στήσιμο που δοκίμασα ήταν 2πλή φιλτροαντίσταση με 0.20 kanthal, 0,9Ωμ στο σύνολο (2 Χ 1,8Ωμ) με κάτι λιγότερο από 3mm φυτίλι (κάτι ενδιάμεσα σε 2,5mm-3,00mm, αφού αφαίρεσα 1-2 "κλωστές" φυτιλιού) το οποίο "έπαιξε" καλά τόσο στα 3,7V όσο και στα 7,4V. Σε όλα τα σεταρίσματα είχα ανοιχτό το basic feeding είτε στο ένα είτε και στα δύο φυτίλια. Σε κάποια η καμπάνα ηταν τελείως κλειστή σε άλλα από ελάχιστα εώς αρκετά ανοιχτή, ανάλογα με την περίπτωση και τα Volts.

Εναι 1:1 αντίγραφο της Ιθάκης κι έχω δοκιμάσει και τα εξαρτήματα του Οδυσσέα τα οποία δένουν κανονικά πάνω της και το αντίστροφο. Αυτήν την στιγμή, αφού κατάφερα να σπάσω το πλαστικό τζαμάκι μετά από πέσιμο, φοράει ένα clear Οδυσσέα με πολύ ωραίο μάλιστα αισθητικό αποτέλεσμα.

Με τα ηλεκτρονικά Mods και τις διπλές αντιστάσεις υπάρχει ένα θέμα απόδοσης, π.χ. στο eVic που το δοκίμασα, αλλά είναι απολύτως φυσιολογικό κι έχει να κάνει με την δύναμη και τον τρόπο που στέλνει τα ρεύματα το κάθε mod. Προσωπικά προτιμώ το ggts μου, αλλά δεν μπορώ να παραβλέψω και τα καλά της σταθερής τάσης!

Σε σύγκριση με τον Οδυσσεά, αν και πολυπλοκότερος είναι ευκολότερος στο στήσιμο κι έχει πιο δυνατό χτύπημα. Σε γεύση αποδίδει παρόμοια, ίσως ένα κλικ παραπάνω.


Υ.Γ. Το oringάκι τις βάσης, του θετικού πόλου φθάρθηκε σχετικά γρήγορα και το αντικατέστησα.
Υ.Γ.2 Να σημειώσω ότι χρησιμοποιώ μόνο 100% VG υγρά

 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180480 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8293 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33911 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535859 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59735 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237290 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 570 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15338 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085244 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35359 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10188 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12