vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

284 επισκέπτες, 4 χρήστες
redvw74, manoslykos, thanos1071, Jorge

Twitter

Κλώνοι GG Ithaka

Αποσυνδεδεμένος Panosbek

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
  • Μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι
Απ: Κλώνοι GG Ithaka
« Απάντηση #90 στις: Μαρτίου 19, 2014, 18:41 »
Ξέρει κανείς αν ταιριάζει το γνήσιο clear tank για Ιθάκη, σε κλώνο?


Η αν υπάρχει κάποιο άλλο τζαμάκι?
Γυάλινο ίσως? Εβαλα cinnamon cookies και θόλωσε αμέσως. Σαν να το έλειωσε :wall:

Αποσυνδεδεμένος st.mel

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι GG Ithaka
« Απάντηση #91 στις: Μαρτίου 19, 2014, 19:39 »
Δεν ξερω ποιον κλωνο εχεις αλλα για τον ABOS SS το μεταλλικο(ithaka steel window) κανει.Οποτε λογικα κανει και το πλαστικο.
Γυαλινο δεν νομιζω να υπαρχει γιατι εχει πασα.

Αποσυνδεδεμένος Panosbek

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
  • Μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι
Απ: Κλώνοι GG Ithaka
« Απάντηση #92 στις: Μαρτίου 19, 2014, 19:55 »
Εχω αυτόν https://www.fasttech.com/p/1505000


Τον αγόρασα από www.antismoke.gr Υπάρχει περίπτωση να ταιριάζει clear από άλλο ατμο?

Αποσυνδεδεμένος st.mel

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι GG Ithaka
« Απάντηση #93 στις: Μαρτίου 19, 2014, 20:23 »
Δεν μπορω να σου απαντησω φιλε μου γιατι δεν εχω αυτον που εδειξες.


Καποιος που τον εχει και ξερει ας απαντηση στον φιλο.

Αποσυνδεδεμένος Panosbek

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
  • Μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι
Απ: Κλώνοι GG Ithaka
« Απάντηση #94 στις: Μαρτίου 31, 2014, 15:28 »
Τελικά ταιριάζει αλλά δε μπαίνουν τα λαστιχάκια. Δεν έχει διαρροές και είναι πολύ πιο διαφανές απ'αυτό που είχε ο κλώνος!


Ετσι..για την ιστορία, μήπως τύχει και σε άλλον :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος nikdracgrav

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι GG Ithaka
« Απάντηση #95 στις: Απριλίου 01, 2014, 18:34 »
Συνατμιστές καλησπέρα σας και καλό μήνα να έχετε.Είμαι κάτοχος του Abos ss εδώ και μια εβδομάδα και έχω το εξής πρόβλημα:Ότι σετάρισμα και να του κάνω,όπως και να τον ρυθμίσω(να παίρνει υγρό από τις τρυπούλες με κλειστή αλλά και με ανοικτή την καμπάνα ελάχιστα,με κλειστές τις τρυπούλες και με ελάχιστα ανοικτή την καμπάνα)χάνει όλο το υγρό από την τρύπα του πόλου).Χάνει όλο το υγρό ακόμα και όταν είναι όλα κλειστά (η τρύπες να βλέπουν το μεταλλικό housing και κλειστή τέρμα η καμπάνα) με αποτέλεσμα να συσσωρεύεται στο τανκάκι του αλλά και στο τανκάκι του mecha.Είχε κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα και πως το αντιμετώπισε;Υπόψιν έβαλα ένα o-ring που είδα ότι είχε στα βίντεο,στο μεταλλικό housing του κεραμικού...αλλά πάλι τζίφος.Τα φώτα σας κάποιος.Σας ευχαριστώ!!!! 

Αποσυνδεδεμένος st.mel

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι GG Ithaka
« Απάντηση #96 στις: Απριλίου 01, 2014, 19:04 »

To O-ring που βλεπεις οπως ερχεται απο την μανα του(ABOS SS) ειναι διπλο(στον δικο μου,ισος και στον δικο σου).Ειναι δηλ το ενα μεσα στο αλλο και οχι 2.Ετσι με το που σφιγγεις το Basic feeding πιεζεται το O-ring και χωριζει με αποτελεσμα να περναει το υγρο.
Το προβλημα αυτο το ειχα και το ξεπερασα με ενα αλλο O-ring.

Αποσυνδεδεμένος nikdracgrav

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι GG Ithaka
« Απάντηση #97 στις: Απριλίου 01, 2014, 19:24 »
Το o-ring το δικό μου είναι ενα κομμάτι.Του έβαλα και δεύτερο o-ring και ξανά τα ίδια.Μέχρι και τάπα με λαιμό έβαλα μετά το o-ring.Δυστυχώς το χάνει από την κεντρική τρύπα του πόλου που περνάει ο αέρας(σε κάποια στιγμή έφτασε το υγρό στο στόμα μου).Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου  :thumbsup_move_1:

Αποσυνδεδεμένος Tasos1983

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
  • Νεος Ατμιστης
Απ: Κλώνοι GG Ithaka
« Απάντηση #98 στις: Ιουνίου 18, 2014, 08:50 »
προσπάθησε να σφηξεις το center pin απο την πανω μερια του κεραμικου με ενα κατσαβιδι καλα φιλε.

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος alexakisdim

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι GG Ithaka
« Απάντηση #99 στις: Ιουνίου 28, 2014, 21:19 »
Καλησπερίζω την παρέα. Η ερώτησή μου αφορά τους έχοντες ismoka magoo. Έχω δει σεδιάφορα βιντεάκια στην γνήσια Ιθάκη την δυνατότητα αλλαγής της καμπάνιας με άλλη η οποία έχει υποδοχή για drip tip της επιλογής του χρήστη. Λόγω του ότι με το ss συχνά πυκνά ερεθίζονται τα χείλη μου, θα ήθελα να βάλω το καλό αγαπημένο μου γυάλινο drip tip.
Έχει πάρει κάπου κάτι το μάτι σας;


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Αποσυνδεδεμένος alexakisdim

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι GG Ithaka
« Απάντηση #100 στις: Ιουλίου 06, 2014, 18:32 »
Παίδες τα φώτα σας.
Στον magoo έστησα dual coil στα 0,75 Ωμ (2Χ1,5) με μονό φυτίλι και έβαλα τις αντιστάσεις χιαστί επάνω ακριβώς από την εισαγωγή αέρα.
Το ντουμάνι αυξήθηκε ικανοποιητικά έως πάρα πολύ ικανοποιητικά. Η γεύση ειναι οκ. Αυτό που με ενοχλεί πλέον ειναι ο πολύ καυτός ατμός...... Λέτε αν δεν τις βάλω χιαστί αλλά παράλληλα έτσι ώστε και οι δύο να "περικλύουν" την εισαγωγή αέρα έχοντας και περίπου μισό χιλιοστό κενό, να πετύχω πιο δροσερό ή μάλλον λιγότερο καυτό ατμό;


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Κλώνοι GG Ithaka
« Απάντηση #101 στις: Αυγούστου 11, 2014, 14:19 »
ηρθε η ωρα να ζητησω και εγω μια απαντηση απο κατοχους abbos και ιθακη κλωνου ( αν και πιστευω οτι και στην ''γνησια'' θα υπαρχει αυτο) !!!


οταν γεμιζω τους ατμοποιητες αυτους ( abbos $ ithaka ) και ατμιζω ειναι ολα καλα........, οταν ομως το βραδυ τυχαινει και εχουν μεσα υγρο παρατηρω οτι αλλαζει τι χρωμα του υγρου...δηλαδη ενω το υγρο μου ειναι το ενα σχεδον διαυγες(latakia) και το αλλο κιτρινο ( gina atmoslab) οταν μεινουν την νυχτα <<ανενεργα>> το πρωι εχουν ενα χρωμα καφετι σαν ουισκι.....!!!
μια προχειρη απαντηση που εδωσα στον εαυτο μου ειναι οτι επειδη υπαρχουν εγκοπες στο πλατω που σφιγγει η αντισταση το βραδυ ή σε στιγμες που δεν δουλευουμε τους ατμοποιητες αυτα τα αυλακια επιτρεπουν να περναν τυχον υπολειματα καυσης που ειναι στην αντισταση, ''μαλακωνουν'' και περνανε....δηλαδη γινεται ενα ξεπλυμα αφου η τροφοδοσια ειναι συνεχης.........!!!!
το εχει κανενας αλλος αυτο το <προβληματακι> ?




edit: να σημειωσω οτι δεν προκυται για σκουρια κ.λ.π διοτι το εχω τσεκαρει πολλες φορες και ολα τα εξαρτηματα γυαλιζουν......!!!! καθως τα εχω αφησει πειραματικα σε νερο επι τριημερο να τσεκαρω τα εξαρτηματα και ολα ειναι οκ και στους 2!!!!!!  :thumpup:

« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 11, 2014, 14:26 από KINGGREECE »

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι GG Ithaka
« Απάντηση #102 στις: Αυγούστου 11, 2014, 14:36 »
Αυτή την αλλαγή στο χρώμα την έχω παρατηρήσει κι εγώ στον magoo αλλά δεν έχω δώσει σημασία γιατί το ίδιο συμβαίνει και σε άλλους ατμοποιητές προφανώς από τα υπολείμματα της καύσης αλλά και λόγω διαφορετικού χρόνου ατμοποίησης των συστατικών των υγρών. Ίσως αν κλείναμε την καμπάνα τελείως να περιορίζονταν αυτό αλλά δεν το έχω δοκιμάσει.

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Κλώνοι GG Ithaka
« Απάντηση #103 στις: Αυγούστου 11, 2014, 14:51 »
και με κλειστη καμπανα το ιδιο κανει..........
λογικα πρεπει να ειναι οι τρυπες στο δαχτυλιδι που κρατα το εξαρτημα αντιστασης........!!!
καλυφθηκα....... :thumpup:

Απ: Κλώνοι GG Ithaka
« Απάντηση #104 στις: Αυγούστου 23, 2014, 11:32 »
με σκέτη βαση δοκιμασες? Μπορεί να φταίει η ποιοτητα της νικοτίνης, η ακόμα και το ίδιο το άρωμα. Για παράδειγμα και όπως θα έχεις διαβάσει σε άλλο ποστ, υπάρχουν στην αγορά υγρά που αφήνουν τόσα κατάλοιπα στην αντίσταση ώστε σε 2-3 μέρες να νομίζεις πως έχει επάνω τσιμέντο. Αυτά καλό είναι να τα στέλνεις στην ανακυκλωση τοξικών και γενικά να τα αποφεύγεις.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180312 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8268 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33896 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59708 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237220 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 547 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14038 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136090 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085163 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35311 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10095 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12