vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

522 επισκέπτες, 6 χρήστες
white varadero, dkostas, marauder800, Tem, giorgos1999, Lazy Dog

Twitter

Νέα σειρά ECOCIG ΤΑΒΟΟ

Αποσυνδεδεμένος atmomageiras

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμίζειν εστίν φιλοζωείν
Νέα σειρά ECOCIG ΤΑΒΟΟ
« στις: Απριλίου 28, 2012, 20:15 »
Πέρασα χθες το απόγευμα & δοκίμασα όσες γεύσεις taboo δεν είχα γευτεί μέχρι τότε (key of lust, angel falls, final temptation, fire & ice). Τις 3 τις κατέγραψα στην μνήμη μου για μελλοντική παραγγελία & το final temptation το βούτηξα όπως ήταν.

Το γευστικό πάρτι όμως δεν τελείωσε εκεί! Είχα την τύχη να ενημερωθώ ότι θα βγουν 3 νέες γεύσεις taboo στα προσεχώς!!! Την μία τη δοκίμασα επιτόπου σε πρώιμο παρασκευαστικό στάδιο, τη 2η την πήρα για homework (αύριο που θα ωριμάσει θα πέσω με τα μούτρα) ενώ η 3η βρίσκεται στα σπάργανα & απλώς πληροφορήθηκα περί τίνος πρόκειται. Για ν'αφήσω το σασπένς να αιωρείται, το μόνο που θ'αποκαλύψω είναι ότι οι 3 νέες αυτές γεύσεις θα είναι βασισμένες σε επιθυμίες που έχουμε εκφράσει κατά το παρελθόν ;)  Μιλάμε δηλαδή για την αποθέωση του επαγγελματικού feedback :respect:

Update 1/5: η γεύση που πήρα για homework έχει όνομα "Triton's Abyss" & από προχθές παραμιλάω..! Είναι το καπνικό background μιας γνωστής & πολυαγαπημένης taboo γεύσης, που ατμίζοντάς την (το background σκέτο) απλά παρακαλάς να μην τελειώσει ποτέ ο καφές στο φλυτζάνι/ποτήρι σου. Το γεγονός ότι αποκαθήλωσα το RY4 απ'τον ατμο μου & το'χω "να κινείται μεταξύ πάγκου & εξέδρας", τα λέει όλα νομίζω...

[youtube]g6F7Khv5pg0[/youtube]

Αό τον συντονισμό: Εισαγωγή βίντεο.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 18, 2014, 17:34 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Νέα σειρά ECOCIG ΤΑΒΟΟ
« Απάντηση #1 στις: Ιουλίου 27, 2012, 12:59 »
 Οντως δεν εχω λογια να πω για τον Τασο… ειχα  μια πολύ αψογη συμπεριφορα από μερους του χωρις να με γνωριζει και χωρις καν να ειμαι εστω πελατης του… Τα λεω αυτά γιατι .. ειμαι εδώ στο φορουμ 2 μηνες .. (πριν γραφτω παρακολουθουσα τα δρωμενα) και πρωτη φορα ειδα  εμπορο με τοσο σθενος και μερακι να θελει να με βοηθησει…
Εχω θεμα με τα υγρα .. θελω να βρω ένα υγρο που να μου κανει κλικ …  δεν μπορω να κανω pg  δεν μου αρεσουν τα γλυκα και τα φρουτα .. ψαχνω ένα καρακαπνικο να το ατμιζω και να λεω εδώ ειμαστε κ.τ .. τσιγαριλα και τασακι η περιπτωση μου…. ( ασε δυσκολη περιπτωση και με τασεις απογοήτευσης)
Ετσι λοιπον εστηλα ένα απλο μηνημα στο Τασο απλα να τον ρωτησω αν μπορει να με βοηθησει να μου βρει ένα υγρο με αυτές τις προδιαγραφες και αν βεβαια υπαρχει .. εκεινος όχι μονο μου απαντησε αλλα μαλιστα μου ζητησε να με παρει εκεινος τηλεφωνο για να μην χρεωθω..Μπραβο που υπαρχουν ακομα καλα παιδια και επαγγελματιες …   :yes:
 
Αυτό που μου εμεινε από την συζητηση μας από τον Τασο ηταν … Δεν υπαρχει περιπτωση να μην  βρουμε το υγρο σου ,, είναι μια προκληση για μενα να σου φτοιαξω το σουπερ υγρο..  (δεν είναι ακριβως αυτά τα λογια αλλα το νοημα αυτό ηταν )
 
Τι να πω … μπραβο και παλι μπραβο … και αν δεν μου βρει το υγρο παλι θα ειμαι πελατης του…  .. ακουγα από πολλους για την ευγενεια αυτου του καταστηματος αλλα δεν φανταζομουν ότι είναι σε τοσο μεγαλο βαθμο …  :respect:


παραγγειλα 2 τεστ πακς ... και μου εκανε και καλη εκπτωση  τι αλλο να θελω απο ενα μαγαζι  :D

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέα σειρά ECOCIG ΤΑΒΟΟ
« Απάντηση #2 στις: Ιουλίου 27, 2012, 13:09 »
 :idiot1: :idiot1: Αν δεν ήμουνα περίεργος σαν τις γάτες και να θέλω να δοκιμάσω τα πάντα
 :) Μόνο από εκεί θα ψώνιζα!!!

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Νέα σειρά ECOCIG ΤΑΒΟΟ
« Απάντηση #3 στις: Ιουλίου 27, 2012, 13:13 »
Δεν εχω δοκιμασει τιποτα απο τα υγρα τους και λεω καλα λογια ... αρα αυτο σημαινει πολλα... . πρεπει επιτελους και αλλοι να ακολουθησουν το παραδειγμα αυτο και να μην μας βλεπουν μονο λεφτα ...  ..

 ;)

Αποσυνδεδεμένος atmomageiras

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμίζειν εστίν φιλοζωείν
Απ: Νέα σειρά ECOCIG ΤΑΒΟΟ
« Απάντηση #4 στις: Αυγούστου 08, 2012, 17:40 »
Περνώντας προχθές για να πάρω ένα test pack φρουτένιων γεύσεων plus (για να είμαι σε καλοκαιρινό mood - καταπληκτικά όλα τα φρουτένια btw), στο τέλος της επίσκεψης ο Τάσος μου επιφύλαξε μια τεράστια δωρο-έκπληξη. Είχα την τιμή να παραλάβω πρώτος για δοκιμή το ακυκλοφόρητο (& ατιτλοφόρητο τότε) νέο υγρό taboo.


Δεν ξέρω αν τελικά κυκλοφορήσει σ'αυτή την έκδοση αυτούσια η γεύση αλλά προσωπικά πιστεύω ότι στο συγκεκριμένο δείγμα (που ατμίζω ανηλεώς από χθες) ο Τάσος ξεπέρασε τον εαυτό του! Πρόκειται για μια βαριά (αλλά όχι ασήκωτη με αίσθηση ξεραΐλας) αμιγώς καπνική γεύση σχετικά ουδέτερη (σίγουρα λιγότερο γλυκίζουσα από triton's abyss) διακριτικά (ως ανεπαίσθητα) αρωματική με χαρακτηριστική εθιστική επίγευση. Ειδικά οι λάτρες του Final Temptation θα ενθουσιαστούν αν επιθυμούν μια αίσθηση ουδετερότητας με προσωπικότητα σε πιο βαριά (αλλά όχι μπουχτιστική) έκδοση. Το όνομά του θα είναι Cape Horn & έχω την αίσθηση ότι καλύπτει μια ευρεία γκάμα ατμιστικών γούστων. Για κάποιους, δε, σίγουρα θα γίνει το αγαπημένο τους υγρό (ή θα μπει στο top-3 τουλάχιστον) όπως εμένα καλή ώρα..!

Αποσυνδεδεμένος adams_nik

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέα σειρά ECOCIG ΤΑΒΟΟ
« Απάντηση #5 στις: Αυγούστου 08, 2012, 18:01 »
Παιδιά επειδή έχω ψηθεί να δοκιμάσω τη σειρά αυτή, μπορεί να γραφτεί μια μικρή περιγραφή του κάθε υγρού (Καπνικο, φρουτώδες, μεντόλ, γλυκό...),
στη σελίδα του προϊόντος για να έχουμε μια ιδέα?
Απλα εμείς απο επαρχία δεν έχουμε την πολυτέλεια να τα δοκιμάσουμε στο κατάστημα, επομένως να ξέρουμε τι αγοράζουμε.... :-\

Αποσυνδεδεμένος atmomageiras

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμίζειν εστίν φιλοζωείν
Απ: Νέα σειρά ECOCIG ΤΑΒΟΟ
« Απάντηση #6 στις: Αυγούστου 08, 2012, 18:39 »
Προς το παρόν, πάρε μια μικρή ιδέα από εδώ & θα επανέρθω αργότερα με edit για τις δικές μου συνοπτικές περιγραφές  ;)


edit


Triton's Abyss: Καπνικό (καπνική αρωματική βάση θα το χαρακτήριζα για την ακρίβεια) με μια μικρή γλυκάδα


Forbidden Apple: Στο παραπάνω υγρό προσθέτεις μήλο & βγαίνει ένα υπέροχο καπνικό μήλο.


Bermuda Triangle: Γλυκό ανάλαφρο ποτό με αίσθηση ανθρακικού στην επίγευση


Haitian Prophecy: Διακριτικά γλυκό καπνικό με μικρές πινελιές βανίλιας


Final Temptation: Διακριτικό ανάλαφρο ουδέτερο καπνικό


Hidden Desire: Γλυκό παιχνιδιάρικο με μυστηριώδη επίγευση


Seven Sins: Καπνικό ουδέτερο προς αρωματικό με χαρακτηριστική επίγευση


Angel Falls: Καπνικό με επίγευση καφέ


Hades Gate: Ουδέτερο καπνικό


Key of Lust: Ανάλαφρο γλυκό


Fire & Ice: Ίσως το πιο ευρηματικό υγρό! Μέντα στην εισπνοή, καυτερό στην εκπνοή. Αναζητάς δροσιά & σπεύδεις αμέσως για την επόμενη τζούρα.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 08, 2012, 20:34 από atmomageiras »

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Νέα σειρά ECOCIG ΤΑΒΟΟ
« Απάντηση #7 στις: Αυγούστου 09, 2012, 12:04 »
Παιδιά επειδή έχω ψηθεί να δοκιμάσω τη σειρά αυτή, μπορεί να γραφτεί μια μικρή περιγραφή του κάθε υγρού (Καπνικο, φρουτώδες, μεντόλ, γλυκό...),
στη σελίδα του προϊόντος για να έχουμε μια ιδέα?
Απλα εμείς απο επαρχία δεν έχουμε την πολυτέλεια να τα δοκιμάσουμε στο κατάστημα, επομένως να ξέρουμε τι αγοράζουμε.... :-\

Δοκίμασε τα με το 5Χ5!! Εύκολος τρόπος, να έχεις ΓΝΩΜΗ για όλη τη σειρά!

Αποσυνδεδεμένος ManosRadX

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέα σειρά ECOCIG ΤΑΒΟΟ
« Απάντηση #8 στις: Αυγούστου 10, 2012, 01:19 »
Παιδια το CAPE HORN απλα τα σπαει! Ειναι να αραζεις κοιτωντας το απειρο και να το ατμιζεις  :)) :))
Ημουν ο τυχερος δοκιμαστης νουμερο 2  8) απλα δεν το αφησα να ωριμασει  και εκανα 4 ml.
Περισσοτερα και αναλυτικοτερα θα γραψω τις επομενες μερες !
Μπραβο παιδια!!  :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος drf

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέα σειρά ECOCIG ΤΑΒΟΟ
« Απάντηση #9 στις: Αυγούστου 10, 2012, 01:28 »
αποκλείεται  :laugh1: :laugh1:


πραγματικά μετά το triton's abyss , νομίζω είναι η επόμενη επιλογή μου , το προμηθεύτηκα σήμερα και απλά είναι 'next best thing'  :thumpup: [size=78%] [/size]

Αποσυνδεδεμένος Doukakos1

  • **
  • 275
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέα σειρά ECOCIG ΤΑΒΟΟ
« Απάντηση #10 στις: Αυγούστου 15, 2012, 14:09 »
Δοκιμασα το cape horn.....παααααρα πολυ καλο.Για μενα καλυτερο του tritons abyss στα πρωτα 6 μλ που εκανα. Για αυτους που τους αρεσουν τα απαλα καπνικα με μια βελουδινη γευση και ελαφρια γλυκαδα ειναι οτι πρεπει!...Μπραβο στα παιδια για αλλη μια φορα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ambalos

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέα σειρά ECOCIG ΤΑΒΟΟ
« Απάντηση #11 στις: Αυγούστου 15, 2012, 15:32 »
 cape horn καπνικο υγρο θυμιζει το torgue halo αλλα δεν ειναι τοσο εντονο που να σε μπουχτιζει οπως το torgue , απλα τελειο!!!

Αποσυνδεδεμένος atmomageiras

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμίζειν εστίν φιλοζωείν
Απ: Νέα σειρά ECOCIG ΤΑΒΟΟ
« Απάντηση #12 στις: Νοεμβρίου 01, 2012, 19:17 »
Στην προχθεσινή μου επίσκεψη στον Τάσο μου συνέβη ένα deja-vu σκηνικό: ήμουν προετοιμασμένος να ψωνίσω τεστ πακ με "έτοιμα υλικά μαγειρικής" (βανίλιες, μπισκότα, σοκολάτες, μπανάνες, βύσσινα - με τα οποία ήδη έχω φτιάξει απίθανους τσελεμεντέδες) ΑΛΛΑ στο φευγιό βρέθηκα μ'ένα πλουσιοπάροχο μπουκαλάκι με την νέα pre-release taboo γεύση ονώματι "Black Lite" στο χέρι..! Η περίοδος ωρίμανσης εξέπνευσε & τ'απογευματινά γευστικά αποκαλυπτήρια ήταν λίαν εντυπωσιακά.


Πρόκειται λοιπόν για ένα ντεμί καπνικό κατηγορίας haitian prophecy με βελούδινη αίσθηση στον λαιμό, έντονη γεύση & μακράς διαρκείας επίγευση που παραπέμπει σε βυσσινο-βατομουρίσιες πινελιές σαν από ποικιλία παλιού εκλεκτού κρασιού όπου οι τελευταίες του στάλες έχουν μείνει στον πάτο του βαρελιού & έχουν πάρει την ξύλινη αύρα του. Ακούραστο all day υγρό (παρά τη δυνατή αρωματική γεύση) που σου προσφέρει την μέγιστη απόλαυση τις απογευματινές ώρες. Great stuff ομολογουμένως σε γενικές γραμμές. Το θεωρώ ήδη βασικό εργαλείο μου στο καθημερινό ατμιστικό πρόγραμμα & αφήνω το χρόνο να κρίνει τη διαχρονικότητά του. Το πόσο ευρεία γκάμα γούστων θα καλύψει δεν μπορώ να το προβλέψω. Πάντως το δικό του fan club σίγουρα θα το αποκτήσει.

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Υγρά αναπλήρωσης Taboo by ecocig
« Απάντηση #13 στις: Ιουνίου 03, 2013, 10:35 »
[youtube]g6F7Khv5pg0[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος Doukakos1

  • **
  • 275
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Taboo by ecocig
« Απάντηση #14 στις: Ιουνίου 03, 2013, 12:12 »
Ωραια παρουσιαση  :thumpup: ...Προσωπικη γνωμη οτι ειναι απο τις καλυτερες σειρες υγρων που κυκλοφορουν στην Ελλαδα απο αποψη γευστικης πολυπλοκοτητας και ποιοτητας ατμου.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171470 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275418 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15241 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13951 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42727 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34920 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557568 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181941 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 169 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9106 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364