vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

629 επισκέπτες, 11 χρήστες
Tem, dvelev, redvw74, Buliwyf, I.P, djfloor, lagoudakis, Milarepa, manoslykos, tibolaso, Jorge

Twitter

Acetyl Pyrazine (AP) - Ενισχυτικό γέυσης για DiY υγρα

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Acetyl Pyrazine (AP) - Ενισχυτικό γέυσης για DiY υγρα
« Απάντηση #90 στις: Αυγούστου 17, 2015, 11:51 »
Ακριβως !!!!  με καποιον τροπο ο Τρυφωνας ακολουθησε την μεθοδο μου "Separate Steeping"  και πετυχε το αποτελεσμα γιατι ετσι αλλαξε την ιδιοτητα της πυραζινης με μια πιο γλυκια εκδοχη λογω βανιλιας και καραμελας .. εγω στις ομαδες μου βαζω  την πυραζινη με καποιο αλλο αρωμα να παρει τα χαρακτηριστικα του με καποιον τροπο και μετα το βαζω στο κυριως υγρο (τελικο υγρο μου) ;)

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Acetyl Pyrazine (AP) - Ενισχυτικό γέυσης για DiY υγρα
« Απάντηση #91 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 10:39 »
Πριν 3 μήνες αγόρασα ένα μπουκαλάκι πυραζινης, συγκεκριμένα της revolute.  Σήμερα το άνοιξα για να προσθέσω στο ry4 double που έκανα για τον σύζυγο. Μυρίζει έντονα οινόπνευμα και δεν θυμάμαι να μυριζε έτσι. Έκανα και την χαζομάρα να ρίξω από αυτό μέσα στο 100μελο του ry4.  Γίνεται να έχει χαλάσει; Ήταν φυλαγμενο σε σκοτεινό και δροσερό μέρος. Είναι και σχεδόν γεμάτο με ημερομηνία λήξης το 2017

Στάλθηκε από το JY-F1 μου


Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Acetyl Pyrazine (AP) - Ενισχυτικό γέυσης για DiY υγρα
« Απάντηση #92 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 10:47 »
Μερικές εταιρίες δε χρησιμοποιούν pg στα αρώματά τους αλλά ισοπροπιλική αλκοόλη (νομίζω). Αν το άνοιξες σήμερα 1η φορά, δεν πιστεύω πως θα έχεις πρόβλημα εκτός από τη γεύση βέβαια που ίσως είναι διαφορετική.
Κάποιοι τα αφήνουν ανοιχτά να ξεθυμάνει το αλκοόλ

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Acetyl Pyrazine (AP) - Ενισχυτικό γέυσης για DiY υγρα
« Απάντηση #93 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 10:48 »
izamel αν είναι αυτό που έχω και εγώ περισοτερο των 4 μηνων τώρα που το μυρισα μου στην πρωτη επαφη μου εδωσε ποπ κορν και μετα μου βγαζει και μενα μια ελαφρια οινοπνευματιλα οπω λεσ το χρεισιμοποιω και δεν έχω εντοπιση καποια αλαγη στο RY4 double 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Acetyl Pyrazine (AP) - Ενισχυτικό γέυσης για DiY υγρα
« Απάντηση #94 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 10:52 »
Το εχω ξαναχρησιμοποιήσει. Την πρώτη φορά μου έφερνε το ποπ κορν και μόνο αυτό, στην μύτη. Σήμερα μόνο οινόπνευμα και μάλιστα πολύ εντονα.
Α ρε Γιώργη να μην είσαι θεσσαλονίκη να σου δώσω να μυρισεις  :)). Το ίδιο μπουκάλι έχουμε.
Ευχομαι να μην μου χάλασε το υγρό, γιατί θα με σκοτώσει ο άντρας μου!! Περιμένει πως και πως να γίνει.

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Acetyl Pyrazine (AP) - Ενισχυτικό γέυσης για DiY υγρα
« Απάντηση #95 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 10:53 »
Γιώργη και izamel μπορείτε να δείτε στα μπουκαλάκια σας τα ingredients να λύσουμε την απορία;

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Acetyl Pyrazine (AP) - Ενισχυτικό γέυσης για DiY υγρα
« Απάντηση #96 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 10:57 »
Τώρα που το λες , γράφει Alcool, Acetyl pyrazine.
Να αφήσω λέτε λίγη ώρα ανοιχτο το μπουκάλι; Απλά φοβάμαι μην εξασθενήσει και η γεύση του RY.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Acetyl Pyrazine (AP) - Ενισχυτικό γέυσης για DiY υγρα
« Απάντηση #97 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 11:03 »
altan στο δικο μου απο γνωστό καταστημα απο Θεσσαλονίκης που το αγόρασα μαζί με κάποια αλλά υγρά και πραγματα ο καταστηματάρχης με ενημέρωσε οτι αυτό που μου έστειλε έχουν ξεθωριάσει  τα γράμματα γιατί κάποιο μπουκάλι μέσα στο κουτί χύθηκε και τα ξεθώριασε σε όλα το κοίταξα αλλά δεν βγάζω τίποτα αν και τισ izamel  έχει το ίδιο μάλλον πήραμε απο την ίδια παρτίδα και απο το ίδιο καταστημα 


Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Acetyl Pyrazine (AP) - Ενισχυτικό γέυσης για DiY υγρα
« Απάντηση #98 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 11:50 »
Μαρία και εγώ αυτήν χρησιμοποιώ. Την ανοιχτή την έχω 4 μήνες. Έχουν μείνει 3ml.
Την μύρισα αλλά δεν μου δίνει την εντύπωση ότι άλλαξε κάτι.
Άνοιξα και την καινούργια που ήταν σφραγισμένη και μυρίζει το ίδιο.
Παραθέτω και δύο φωτό:




Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Acetyl Pyrazine (AP) - Ενισχυτικό γέυσης για DiY υγρα
« Απάντηση #99 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 12:03 »
@izamel. Δεν ξέρω να σου πω γιατί δεν τα έχω χρησιμοποιήσει. Ακόμα όμως κι αν εξασθενήσει το ry4 μπορεί να προσθέσεις λίγο αργότερα να το ενισχύσεις.

@Γιώργη. Τι έννοείς χύθηκε μέσα στο κουτί; Ανοικτό στο έστειλε ή άνοιξε στη μεταφορα; Απαράδεκτο σε κάθε περίπτωση. Όχι για να τους σταυρώσεις βέβαια αλλά μια συγγνώμη έπρεπε να την πουν

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Acetyl Pyrazine (AP) - Ενισχυτικό γέυσης για DiY υγρα
« Απάντηση #100 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 13:03 »
Μερικές εταιρίες δε χρησιμοποιούν pg στα αρώματά τους αλλά ισοπροπιλική αλκοόλη (νομίζω). Αν το άνοιξες σήμερα 1η φορά, δεν πιστεύω πως θα έχεις πρόβλημα εκτός από τη γεύση βέβαια που ίσως είναι διαφορετική.
Κάποιοι τα αφήνουν ανοιχτά να ξεθυμάνει το αλκοόλ

Σίγουρα όχι ισοπροπυλική! Αυτή τη χρησιμοποιούμε για να καθαρίσουμε πλακέτες!

Αρώματα τα οποία έχουν ως διαλύτη κάποια αλκοόλη, καλό είναι να τα ανακινούμε πριν τη χρήση. Αφού προσθέσουμε το άρωμα στο υγρό που φτιάχνουμε, και περάσει η περίοδος ωρίμανσης που επιθυμούμε, καλό είναι μετά να το ανοίγουμε και να αναδεύουμε ελαφρά ώστε να εξατμιστεί και το οινόπνευμα. Εμπειρικά τα λέω, χωρίς βιβλιογραφία να με συνοδεύει!

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Acetyl Pyrazine (AP) - Ενισχυτικό γέυσης για DiY υγρα
« Απάντηση #101 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 13:08 »
Καλά ναι. Κι εγώ δεν ήμουν σίγουρος ποια αλκοόλη γι αυτό έγραψα νομίζω. Κάπου σε κάποιο θέμα για τα ΝΕΤ στο ecf είχε αναφερθει γι' αυτό το συνδύασα λανθασμένα. Έπρεπε να τσεκάρω. Το πιθανότερο άλλωστε είναι η αιθανόλη

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Acetyl Pyrazine (AP) - Ενισχυτικό γέυσης για DiY υγρα
« Απάντηση #102 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 15:30 »
Πάντως το μεσημέρι που ήρθε από το σπίτι μια φίλη, της έδωσα να μυρίσει και μου είπε και εκείνη ότι μόνο οινόπνευμα μυρίζει. Θα ξέρω σίγουρα σε λίγες μέρες, όταν θα μπει στον ατμο το υγρό. Σας ευχαριστώ όλους!!

Στάλθηκε από το JY-F1 μου


Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Acetyl Pyrazine (AP) - Ενισχυτικό γέυσης για DiY υγρα
« Απάντηση #103 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 15:44 »


@Γιώργη. Τι έννοείς χύθηκε μέσα στο κουτί; Ανοικτό στο έστειλε ή άνοιξε στη μεταφορα; Απαράδεκτο σε κάθε περίπτωση. Όχι για να τους σταυρώσεις βέβαια αλλά μια συγγνώμη έπρεπε να την πουν
[/quote]

Ο καταστηματάρχης με ενημέρωσε οτι στην πιραζινη που θα παραλάβο έχουν σβηστή τα γράμματα κατα την παραλαβή που είχε κανει αυτός απο κάποιο μπουκάλι που χύθηκε μέσα. Για να μην ανησυχω  εγώ έτσι το παρέλαβα



Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Acetyl Pyrazine (AP) - Ενισχυτικό γέυσης για DiY υγρα
« Απάντηση #104 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 18:58 »
αν φτιάξουμε ένα υγρό και μετά από λίγο καιρό βάλουμε Acetyl Pyrazine θα βοηθήσει η πρέπει να μπει από την αρχή?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1101029 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176497 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 480 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 333 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 284942 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209467 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68494 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15481 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126683 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95163 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem