vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

403 επισκέπτες, 5 χρήστες
Milarepa, Mimhsdr, Tem, camber, treloneritis

Twitter

Euforia rebuildable atomizer (Προεπισκόπηση)

Αποσυνδεδεμένος STAMATISK

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Euforia rebuildable atomizer (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουαρίου 08, 2013, 16:11 »
Απ' ότι φαίνεται δεν είναι 1:1 αντίγραφο.

Στο κατω μέρος της σελίδας του vapor-freak.de γράφει :

 Προσοχή :

Όλα τα μέρη του Euforia δεν είναι κατάλληλα για τον Nautilus, ή το αντίστροφο.

Το Euforia είναι συμβατό με τις επεκτάσεις της Πηνελόπης.

Μέρος του εσωτερικού (η βάση του κεραμικού) δεν είναι συμβατό με την Πηνελόπη.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 08, 2013, 16:20 από STAMATISK »

Αποσυνδεδεμένος panaisr

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • its all vapour
Απ: Euforia rebuildable atomizer (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουαρίου 16, 2013, 15:06 »
Να σημειώσω κάτι , που το είπε και άλλος φίλος , η Πηνελόπη δεν είναι αντιγραφή 1:1 , μην αγοράσει κανείς κομμάτια που θέλει για την Πηνελόπη του , δεν θα ταιριάζουν , σίγουρα όχι το rebuildable .

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Euforia rebuildable atomizer (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουαρίου 16, 2013, 15:08 »
Το Euforia είναι συμβατό με τις επεκτάσεις της Πηνελόπης.

Μέρος του εσωτερικού (η βάση του κεραμικού) δεν είναι συμβατό με την Πηνελόπη.

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Απ: Euforia rebuildable atomizer (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουαρίου 16, 2013, 20:22 »
Η συζήτηση για κλώνους, κατοχύρωση, κόστος κλπ μεταφέρθηκε εδώ, όπου μπορεί να συνεχιστεί.

Ας περιοριστούμε να γράφουμε σ'αυτό εδώ το νήμα μόνο σχετικά με την Euforia

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Euforia rebuildable atomizer (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουαρίου 19, 2013, 23:54 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=j3tWkTBHNio[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος digitalis

  • **
  • 466
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Euforia rebuildable atomizer (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουαρίου 20, 2013, 00:35 »
Δεν αντεξα να το δω ολο. Αλλη στιγμη σιγουρα.
Η Euphoria μπορει και να αξιζει, και σορι για το οφ, αλλα ο τυπος "κενταει"...!
Καλυτερη... λεπτοδουλεια στην αντισταση δεν εχω ματαδει... Ελεος!  :wall: :wall: :wall: :wall:
Να του στειλουμε κανενα βιντεο να δει πως ειναι. Ή κανενα Tsaf, να βρει την υγεια του...

Αποσυνδεδεμένος G.K.77

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Γιώργο και είμαι καλά.
Απ: Euforia rebuildable atomizer (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουαρίου 27, 2013, 21:27 »
Την έχει ''πάρει'' ;D  κανένας για να μας πει αν λέει;
https://www.vapor-freak.de/Neu-im-Sortiment/Euforia

Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Απ: Euforia rebuildable atomizer (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουαρίου 27, 2013, 22:45 »
Κάτι δεν μου πάει καλά με το Housing και το κεραμικό .

Αποσυνδεδεμένος G.K.77

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Γιώργο και είμαι καλά.
Απ: Euforia rebuildable atomizer (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουαρίου 27, 2013, 23:47 »
Μάλλον δεν είναι σφυγμένα στην εικόνα.
Πάντως απο τιμή σκίζει :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος antonisv

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Euforia rebuildable atomizer (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #24 στις: Φεβρουαρίου 27, 2013, 23:50 »
Αν η ποιότητα κατασκευής και η απόδοση είναι ανάλογες με του Nautilus τοτε η τιμή είναι λίγο τσιμπημένη αλλά όχι υπερβολική.

Η ποιότητα του Nautilus ειναι εξαιρετική και η απόδοση του άψογη. Δεν έχω λόγο να πιστέψω γιατί να μην ισχύει το ίδιο και για την Euforia....
Επίσης το ματ φινίρισμα απλά, τα σπάει...
Είμαι κάτοχος του Ναυτίλου πάνω απο δυο βδομάδες.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος liakouras68

  • **
  • 461
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έρχεται η Φρόσω (Euforia) ή αλλιώς η θεία Πόπη απ΄την Σαγκάη
« Απάντηση #25 στις: Φεβρουαρίου 28, 2013, 07:41 »
Αν η ποιότητα κατασκευής και η απόδοση είναι ανάλογες με του Nautilus τοτε η τιμή είναι λίγο τσιμπημένη αλλά όχι υπερβολική.
η ποιοτητα ειναι εφαμιλη των gg μηπως μπερδευεσαι με την αντιγραφη της tobecco του οδυσσεα  που ειναι για τα μπαζα  ???

Αποσυνδεδεμένος STAMATISK

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Euforia rebuildable atomizer (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #26 στις: Φεβρουαρίου 28, 2013, 11:09 »
 Αγαπητοί φίλοι antonis και liakouras μάλλον δεν καταλάβατε τι έγραψα .
 
Όχι φίλε liakoura δεν μπερδεύτηκα. Τον Ναυτίλο της vapor freak (και όχι της nobecco) τον έχω ήδη εδώ και ένα μήνα και για την ποιότητα κατασκευής του έχω ήδη γράψει εδώ http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,15655.45.html (post #58) λέγοντας ότι είναι εξαιρετική.
(βέβαια το να λέμε ότι είναι εφάμιλλη της GG είναι το λιγότερο υπερβολή, κατά την γνώμη μου ελάχιστοι κατασκευαστές μπορούν να συγκριθούν με την GG σε ποιότητα κατασκευής) 


Εδώ όμως μιλάμε για την Euforia που κανένας μας μέχρι σήμερα δεν την έχει πιάσει στα χέρια του για να κρίνει αν η ποιότητα κατασκευής της είναι ίδια με αυτή του Ναυτίλου. Υποθέσεις μπορεί να κάνει ο καθένας όσες θέλει αλλά πραγματικά δεδομένα δεν υπάρχουν. Και μόνο το γεγονός οτι η Euphoria δεν είναι 1:1 αντίγραφο της Πηνελόπης (όπως ο Ναυτίλος του Οδυσσέα) αλλά κάποιος Κινεζάκος έχει βάλει το χέρι του και έχει αλλάξει κάτι, είναι αρκετό για να με βάλει σε υποψίες.

 
Όταν κάποιος συνφορουμίτης σχολίασε ότι η τιμή της Euphoria είναι ακριβή, αυτό που έγραψα εγώ (και νομίζω ότι δεν είναι και τόσο πολύπλοκο ώστε να μην γίνεται εύκολα κατανοητό) είναι ότι :
 
"Αν η ποιότητα κατασκευής και η απόδοση (της Euphoria) είναι ανάλογες (δηλαδή το ίδιο καλές) με του Nautilus τότε η τιμή είναι λίγο τσιμπημένη (όπως και να το κάνουμε Κινέζικος κλώνος για 59€ είναι αρκετά λεφτά) αλλά όχι υπερβολική (δηλαδή δικαιολογείται από την πολύ καλή ποιότητα κατασκευής και την απόδοση)".
 
Πού διαφωνείτε με αυτό ?
 
 

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Euforia rebuildable atomizer (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #27 στις: Φεβρουαρίου 28, 2013, 13:43 »
Γιατι εχουμε ηδη βγαλει συμπερασμα οτι αυτες οι 2-3 μικροδιαφορες που εχει η Euforia την καθιστουν χειροτερη απο την Πηνελοπη?
Δε θα μπορουσε ο κατασκευαστης της Euforia να μελετησε την Πηνελοπη, να ειδε 2-3 πραγματα που δεν του αρεσαν και πιστευε οτι αλλαζοντας τα
θα πηγαινει καλυτερα ο ατμοποιητης κι ετσι αποφασισε να κυκλοφορισει τον δικο του,
προφανως οχι με το ονομα "Penelope clone" γιατι δεν ειναι κατι τετοιο?

Αποσυνδεδεμένος liakouras68

  • **
  • 461
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Euforia rebuildable atomizer (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #28 στις: Φεβρουαρίου 28, 2013, 14:14 »
Αγαπητοί φίλοι antonis και liakouras μάλλον δεν καταλάβατε τι έγραψα .
 
Όχι φίλε liakoura δεν μπερδεύτηκα. Τον Ναυτίλο της vapor freak (και όχι της nobecco) τον έχω ήδη εδώ και ένα μήνα και για την ποιότητα κατασκευής του έχω ήδη γράψει εδώ http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,15655.45.html (post #58) λέγοντας ότι είναι εξαιρετική.
(βέβαια το να λέμε ότι είναι εφάμιλλη της GG είναι το λιγότερο υπερβολή, κατά την γνώμη μου ελάχιστοι κατασκευαστές μπορούν να συγκριθούν με την GG σε ποιότητα κατασκευής) 


Εδώ όμως μιλάμε για την Euforia που κανένας μας μέχρι σήμερα δεν την έχει πιάσει στα χέρια του για να κρίνει αν η ποιότητα κατασκευής της είναι ίδια με αυτή του Ναυτίλου. Υποθέσεις μπορεί να κάνει ο καθένας όσες θέλει αλλά πραγματικά δεδομένα δεν υπάρχουν. Και μόνο το γεγονός οτι η Euphoria δεν είναι 1:1 αντίγραφο της Πηνελόπης (όπως ο Ναυτίλος του Οδυσσέα) αλλά κάποιος Κινεζάκος έχει βάλει το χέρι του και έχει αλλάξει κάτι, είναι αρκετό για να με βάλει σε υποψίες.

 
Όταν κάποιος συνφορουμίτης σχολίασε ότι η τιμή της Euphoria είναι ακριβή, αυτό που έγραψα εγώ (και νομίζω ότι δεν είναι και τόσο πολύπλοκο ώστε να μην γίνεται εύκολα κατανοητό) είναι ότι :
 
"Αν η ποιότητα κατασκευής και η απόδοση (της Euphoria) είναι ανάλογες (δηλαδή το ίδιο καλές) με του Nautilus τότε η τιμή είναι λίγο τσιμπημένη (όπως και να το κάνουμε Κινέζικος κλώνος για 59€ είναι αρκετά λεφτά) αλλά όχι υπερβολική (δηλαδή δικαιολογείται από την πολύ καλή ποιότητα κατασκευής και την απόδοση)".
 
Πού διαφωνείτε με αυτό ?
φιλε μου επειδη ειπες οτι ειναι υπερβολη η συγκριση θα τολμησω να σου πω οτι ειναι και καλητερος ποιοτηκα ο ναυτιλος τερμινατορ αυτο ειναι προσωπικη αποψη και δεν προσπαθω να πεισω κανεναν και ειναι στα μισα λεφτα τωρα αν ειναι αντιγραφη-κλοπη αυτο ειναι αλουνου παπα ευαγγελιο

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: Euforia rebuildable atomizer (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #29 στις: Μαρτίου 16, 2013, 16:51 »
φίλε μου επειδή είπες ότι είναι υπερβολή η σύγκριση θα τολμήσω να σου πω ότι είναι και καλύτερος ποιοτικά ο ναυτίλος τερμινατορ αυτό είναι προσωπική άποψη και δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν και είναι στα μισά λεφτά τώρα αν είναι αντιγραφή-κλοπή αυτό είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο


Σε έναν τέτοιο κλώνο που είδα από κοντά η καμπάνα είναι πολύ χοντρή με αποτέλεσμα να φτάνει κοντά στο τζάμι και κατ επέκταση να μην έχει την τελειότερη τροφοδοσία προς το φιτίλι.... Μοιάζει με άδειος εξωτερικά... Το ότι δεν παίρνει καμένο ο συγκεκριμένος είναι γιατί κατά το ήμισυ κυλάει το υγρό αλλά και πάλι δεν φαίνεται συνεχές...  Είπαμε επισκευάσιμος αλλά αυτό δεν συμπεριλαμβάνει και dremel να φας την καμπάνα...Δεν είναι όλοι μαστόρια να σκαλίζουν έτσι...


Κάτι ακόμη για το ποιός είναι καλύτερος... Εμένα η Πηνελόπη μου έχει πέσει απ τον τρίτο χωρίς καν γρατσουνιές...


Παρεμπιπτόντως, για να ξεκαθαρίσω εκ των προτέρων ορισμένα πράματα... Δεν είμαι οπαδός κανενός, έχω προσωπική γνώμη και άποψη την οποία μοιράζομαι με όλους και δεν σκοπεύω να το σταματήσω αυτό...
Έχουμε κρίση και δεν είναι για όλους εύκολο να αποκτήσουν κάποια πράγματα και εδώ έχουν θέση οι αντιγραφές... Δεν είμαι εναντίον τους και ποτέ δεν θα αποτρέψω κανέναν για οτιδήποτε... Πρέπει όμως ο καθένας να γνωρίζει όλα τα συν και τα πλην του κάθε θέματος πριν προβεί σε αγορά και γι αυτό και η ύπαρξη αυτού του φόρουμ... Από όλους γίνεται προσπάθεια να ενημερωθούν όλοι για όλα και αυτό από μόνο του είναι ΧΡΥΣΟΣ !!! Σε αυτό θέλω να συμμετάσχω και εγώ !!! Όχι κόντρες όχι διαμάχες.... Αλληλεγγύη και αγάπη!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 16, 2013, 17:03 από DaemonaS »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 290 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34528 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556885 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8818 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538136 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60430 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238678 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1302 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16691 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139142 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz