vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

73 επισκέπτες, 5 χρήστες
infernity, camber, FaniFox, dimitrisd, Jorge

Twitter

VapeOnly Bottom Coil Clearomizer

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #30 στις: Φεβρουαρίου 16, 2013, 02:18 »
Συμφωνω!, την 2.2 την παίζω στα 3.8 ....  :yes:

Αποσυνδεδεμένος aristarxos

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • H Τέχνη υπερτερεί της Ανδρείας
    • τα παντα για το στοιχημα
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #31 στις: Φεβρουαρίου 16, 2013, 02:24 »
εμενα εκει μου χαζοδινει καμμενο...οντως πυροβολαει...εξαιρετικος ατμοποιητης...με αναγκασε να αφησω ολη τη μερα στην ακρη τον vivi...ισως φταιει και το οτι ταιριαζει περισσοτερο εμφανισιακα με το evic

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #32 στις: Φεβρουαρίου 16, 2013, 19:19 »
Aνοιγει η αντισταση και αν ναι πως?
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 16, 2013, 19:34 από SEB »

Αποσυνδεδεμένος mobilem

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #33 στις: Φεβρουαρίου 17, 2013, 12:59 »
Καλησπέρα!
Κι εμένα στις απανωτές τζούρες μου έβγαζε καμμένο και φυτιλίλα.
Ακολούθησα κι εγώ τις συμβουλές και έβγαλα το ένα από τα τρία φυτίλια.
Τώρα όμως έχω άλλο πρόβλημα.Μπουρμπουλίθρες από την πρώτη τζούρα και πολλά υγρά στο στόμα.
Άσε που με 2-3 τζούρες κατεβαίνει η στάθμη του υγρού κατα 1ml....Αυτό συμβαίνει και με τους 2 ατμο που το έκανα.
Υπάρχει ελπίδα να τα σώσω ή πάει στα σκουπίδια;
Είχε κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα;;

Στάλθηκε από το GT-P7510 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #34 στις: Φεβρουαρίου 17, 2013, 17:08 »
Τελικα μεχρι να απαντησει καποιος παρελαβα και εβαλα χερι την μια απο τις τρεις μανισιες για να δω το τι παιζει απο θεμα αντικαταστασης.
Πανευκολα αλλαζει η αντισταση και το καλο ειναι οτι δεν χρειαζεται non  συρμα.
Σε οσα σεταπ εκανα χωρις φιτιλι επανω απο την αντισταση τα αποτελεσματα ηταν τραγικα σε σχεση με την μαμα αντισταση.
Με λιγα λογια πιστευω οτι το φιτιλι λειτουργει σαν φρενο στην υπερβολικη ροη του υγρου προς την αντισταση.
Και αν εχουν παρατηρηθει προβληματακια με το εξτρα φιτιλι πιστευω οτι θα παιζει ρολο η τοποθετηση η ακομα και η ποσοτητα του.

Αποσυνδεδεμένος G.K.77

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Γιώργο και είμαι καλά.
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #35 στις: Φεβρουαρίου 17, 2013, 22:54 »
Είναι ο άτιμος ο πρώτος που θα με κάνει να ξαναρχίσω το κάπνισμα :wall: .
Το μόνο που με έσωσε ήταν μια αντίσταση να την κάνω εγώ και να βάλω sera μέσα στο tank.

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #36 στις: Φεβρουαρίου 17, 2013, 23:47 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=H5k6ibn-i8c[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #37 στις: Φεβρουαρίου 18, 2013, 01:17 »
Τελικα μεχρι να απαντησει καποιος παρελαβα και εβαλα χερι την μια απο τις τρεις μανισιες για να δω το τι παιζει απο θεμα αντικαταστασης.


Kαλα, μη μας μαλωνεις. Δε σου απαντησαμε διοτι ειχε ηδη απαντηθει η ερωτηση σου και μιας που το νημα δεν ειναι 80 σελιδες, 2-3 σελιδες ειναι ολο κι ολο και η απαντηση δοθηκε στο μηνυμα 21 (10 μηνυματα πριν την ερωτηση σου δηλαδη) υποθεσαμε οτι θα το διαβαζες.

αδερφε vato η κεφαλες ειναι επισκευασιμες? εννοω με την ιδια λογικη που επισκευαζονται οι κεφαλες του vivi nova.


Οι κεφαλες ειναι επισκευασιμες οπως του vivi nova. Απλα επειδη η αποσταση απο τον πολο ειναι λιγακι μεγαλυτερη απο οτι στον vivi ισως (λεω ισως) να ηταν καλυτερο να χρησιμοποιηθει και συρμα χωρις αντισταση, αν και παλι δεν πιστευω οτι ειναι πολυ απαραιτητο.


Αποσυνδεδεμένος aristarxos

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • H Τέχνη υπερτερεί της Ανδρείας
    • τα παντα για το στοιχημα
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #38 στις: Φεβρουαρίου 18, 2013, 18:25 »
εβγαλα το φυτιλι το ενα γιατι εφερνε καμενο....εχω μια μικρη υπερτροφοδοσια....σκεφτομαι να δοκιμασω να τραβηξω τα συρματακια πιο κατω, ωστε η φυτιλοαντισταση να κανει καμπυλη....και μετα να περασω ενα μικροτερο σε διαμετρο φυτιλι οριζοντια απο πανω ωστε να μην ακουμπα στο κατω....ελπιζω κατι να καταφερω

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #39 στις: Φεβρουαρίου 18, 2013, 18:42 »
εμενα ο μαμίσιος δουλευει μια χαρά παιδιά, πυροβολάει!  :fight_shot_bandana:

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #40 στις: Φεβρουαρίου 18, 2013, 19:34 »
Και γω που το δοκιμάζω μερικές μέρες μια χαρά μου δουλεύει.
Μήπως φταίνε τα υγρά  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #41 στις: Φεβρουαρίου 18, 2013, 19:51 »
@aristarxos: Στα φυτιλακια απο πανω παιζουν ρολο ακομα και 2 ινες. Δοκιμασε να τα ξαναβαλεις και τα 2 και μολις το κουμπωσεις τραβα μια-δυο τριχες. Τραβα και παραπανω αμα φερνει ακομα καμμενο, αλλα -1mm ειναι μεγαλη διαφορα.

@gewre κανε κανενα review αμα μπορεις ρε φιλε γιατι ηθελα να δω αυτο που ποσταρε ο mulder αλλα μολις ειδα οτι ειναι αυτος ο εκνευριστηκος ο αγγλος το εκλεισα. Οποιο βιντεο εχω δει με αυτον κανει καθε 1 λεπτο ενα ρουφηγμα "τσσσσκκ... τσσσσκκκ" με τα δοντια λες και εχει φαει παϊδακια και μου ερχεται να τον κοπανησω. Στο συγκεκριμενο δεν ξερω αν το κανει αλλα το εχω παρει απο φοβου και δεν τα βλεπω τα reviews του.

Αποσυνδεδεμένος miltos1964

  • **
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #42 στις: Φεβρουαρίου 18, 2013, 20:34 »
παιδια εχω και εγω ενα bottom coil και συγκεκριμενα ενα evod.
ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την ποιοτητα και την ποσοτητα του ατμου.
ομως εχω και εγω προβλημα με τις διαροες προς τον πολο της μπαταριας οι οποιες ειναι αρκετα συχνες.
λογω του οτι αραιωνω ταυγρα μου κατα 10% εχω την εντυπωση πως αυτου του ειδους οι ατμοποιητες
θελουν πιο παχυρευστα υγρα.
κανω λαθος??

Αποσυνδεδεμένος alexg

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #43 στις: Φεβρουαρίου 18, 2013, 22:04 »
Πρώτη μέρα και απο εμένα με τον BCC vape only..οι εργοστασιακοι ατμοποιητες  πέρασαν πλεον σε ΑΛΛΟ επίπεδο.Απλα τέλειος.


Sent from my iPhone using Tapatalk



Αποσυνδεδεμένος aristarxos

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • H Τέχνη υπερτερεί της Ανδρείας
    • τα παντα για το στοιχημα
Απ: VapeOnly Bottom Coil Clearomizer
« Απάντηση #44 στις: Φεβρουαρίου 19, 2013, 02:41 »
@vato τα νευρα μου τσαταλιασαν ...ο,τι και να δοκιμασα απετυχε...σεταρισμα με 2mm φυτιλι μονο :wall: , με 3mm συνολικα :wall: , με 3mm +1mm απο πανω :wall: ...τιποτα...απο την τσατιλα που ηπια κανα ml υγρο συνολικα, χαλασα και το λαστιχακι του πολου...οποτε τα υπολοιπα,ανταλλακτικα...προς το παρων συρταρι, μεχρι να βρω το κουραγιο να βαλω τη νεα κεφαλη και να αρχισει να ανεβαινει παλι το αιμα στο κεφαλι...αν ξαναπαρω καμενο θα κανω ο,τι ειπες....σε καινουργιο σεταρισμα ομως τι γινεται? θα παιζουμε με τις τριχες και τα χιλιοστα του χιλιοστου?

Υ.Γ. οσοι δεν εχουν θεμα με καμενο απο τη μαμισια κεφαλη απο που πηρατε τις κεφαλες?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 181 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20797 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281593 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207944 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66007 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174668 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312932 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14329 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124853 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93607 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4215 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix