vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

270 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

Nautilus/Terminator rebuildable atomizer

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #240 στις: Μαΐου 23, 2013, 10:06 »
δεν ξερω αν το προβλημα ειναι μονο στα long παντως στο δικο μου που ειναι κανονικο δουλευει αψογα

Αποσυνδεδεμένος brokuna

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
  • Be cool, Be excellent!
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #241 στις: Μαΐου 23, 2013, 12:44 »
Στο κανονικό μια χαρα ειναι
Στο long που πήρα εμφανίστηκε

Αποσυνδεδεμένος ckouk

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #242 στις: Μαΐου 29, 2013, 18:24 »
 Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα  ;)
 έχω ένα θέμα με nautilus v2 long.
 αρχικά είχα διαρροή αλλά σεταρα τον αρνητικό πόλο εσωτερικά στο δαχτυλίδι/βαση και οκ.
 
 ωστόσο έπειτα από λίγα ατιμάσματα έχει υγρασία?! το thread της μπαταριάς. (3mm single wick btw)
 δοκιμάζω σε 3-6 watt. μια παρατήρηση που έκανα πριν το βιδώσω, το πιν του θετικού πόλου δείχνει λίγο στραβωμένο. έχω σφίξει αρκετά τα πάντα (όχι με πένσα :p) και προεξέχει 1mm από το σπείρωμα 510 και απ ότι διαβάζω μέχρι 1.5μμ είναι οκ.
 
 το σχετικό σφίξιμο λογικά παρακάμπτει αυτή τη μικρή απόκλιση που δημιουργεί το ελαφρά στραβωμένο κεντρικό πιν. δοκίμασα και στο zmax και στην ego . προφανώς είναι eliquid(halo) και όχι υδρατμοί μιας και δεν εξατμίζεται όταν το αφήνω λυμένο για ώρα.
 
 Help please!! :(
 

Αποσυνδεδεμένος Kouliss

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Εχουμε Γη και Πατρις Οταν Εχουμε Πλοια και ΘΑΛΑΣΣΑ
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #243 στις: Μαΐου 31, 2013, 22:00 »
Μια ερωτηση.... Μπορει καποιος να μου πει ενα set-up για εντονοτερη γευση? Απο εμπειρια.... Ευχαριστω πολυ!

Αποσυνδεδεμένος vantamis

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #244 στις: Μαΐου 31, 2013, 23:06 »

Καλησπέρα,

Το setup που μου έδωσε εμένα πιο καθαρή και έντονη γεύση ήταν :

Dual coil 0.9 (0.16 διατομή) + μονό 3mm wick

(Υπάρχουν σχετικά βίντεο για την διαδικασία στο youtube με διάφορα σύρματα και φυτίλια.
Εγώ χρησιμοποίησα τα παραπάνω, όχι για κανέναν άλλο λόγο, αλλά γιατί.... αυτά είχα στην διάθεσή μου την δεδομένη στιγμή
;D )

Υ.Γ. Το setup το δοκίμασα στον Οδυσσέα, αλλά υποθέτω ότι είναι το ίδιο πράγμα...




Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 31, 2013, 23:25 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #245 στις: Μαΐου 31, 2013, 23:39 »
Yπαρχει κανα link για βιντεακι γιατι δεν καταλαβα πως γινεται;  :idiot1:

Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #246 στις: Ιουνίου 15, 2013, 03:12 »
Σβηστηκαν  2 μηνυματα μου προφανως διοτι θεωρηθηκαν ανουσια.
Ηθελα απλως να ενημερωσω οτι μεσα σε 6 μερες ηρθε ο ναυτιλος V2 LONG απο βειπορ και κοστισε 79 ευρω με τα μεταφορικα με ΕΛΤΑ.
ακομα τον ρυθμιζω...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 15, 2013, 03:26 από yaltis »

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #247 στις: Ιουνίου 15, 2013, 03:23 »
Mήπως τον χρυσοπλήρωσες και περίμενες και άδικα τόσες μέρες??
Για δές και αυτό.
http://www.τσιγαρο-ηλεκτρονικο.gr/nautilus-v2-atomizer?filter_name=nautilus

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #248 στις: Ιουνίου 15, 2013, 03:36 »
Γράφει για τον long όμως..
Δυστυχώς η προσφορά αυτή κράτησε ελάχιστο..
Προσφορά 49 euro
https://www.vapor-freak.de/Neu-im-Sortiment/Nautilus-V2-Long-Mode
Τώρα τον έχει 69 με ένα δεκαρικάκι μεταφορικά ακριβώς 79.

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #249 στις: Ιουνίου 15, 2013, 03:41 »
Εγραψε πρώτα...
''Ηθελα απλως να ενημερωσω οτι μεσα σε 6 μερες ηρθε ο ναυτιλος απο βειπορ και κοστισε 79 ευρω με τα μεταφορικα
ακομα τον ρυθμιζω...''

και επειτα αφου εκανε τροποποιηση στο μηνυμα συμπλήρωσε ότι ήταν ο long.
Ακόμα και έτσι όμως πάλι ακριβα τον πήρε αφου το καταστημα που του υπόδειξα εχει και update σε Long με 16 ευρώ.
Και μάλιστα αυθημερόν... ;)


Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #250 στις: Ιουνίου 15, 2013, 04:01 »
οφ τοπικ
μα καλα ,γι αυτον τον λογο δεν υπαρχουν οι τροποποιησεις,για να διορθωνουμε λαθη μας και παραληψεις;

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #251 στις: Ιουνίου 15, 2013, 04:03 »
Κατανοητό, οι τροποποιήσεις είναι η αλήθεια με μπέρδεψαν. Yatis, καλά έκανες και τροποποίησες, απλά εγώ δεν κατάλαβα γιατί δεν είδα τι είχες γράψει πριν, οπότε μου εξήγησε.

Καλή τιμή, αλλά όχι ακριβώς αναβάθμιση, τόσο έχει μόνο το clear όπως βλέπω. Βάλε και το μακρύ επιστόμιο.. Εκεί είναι το ζόρι. Κι εγώ έχω πάρει ένα clear αλλά δε γίνεται long, ούτε χώραγε (επειδή τα παιδιά στο vapeclub με άφησαν και δοκίμασα) το ενδιάμεσο καν clear το κοντό. Αλλά το long μου φαίνεται πολύ μακρύ για τα γούστα μου οπότε δεν τρελαίνομαι κι όλας.. Μόνο για την παραλία μου φαίνεται θα το χρησιμοποιούσα για να μην το γεμίσω άμμο.

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #252 στις: Ιουνίου 15, 2013, 04:27 »
οφ τοπικ
μα καλα ,γι αυτον τον λογο δεν υπαρχουν οι τροποποιησεις,για να διορθωνουμε λαθη μας και παραληψεις;
Tωρα ή δεν καταλαβαινεις ή κάνεις πώς δεν καταλαβαινεις.
Λές αγορασες το v2 φθηνα (πριν την τροποποιηση) και ενω σου στελνω λινκ από μαγαζι εδω στην Ελλάδα που το εχει φτηνότερα τι κάνεις?
Τροποποιεις το σχολιο, προσθετεις ότι ειναι ο long και μου στελενεις πμ να δώ καλύτερα.Και  σου εξηγω πάλι με πμ ότι αλλαξες το σχολιό σου αφου ειχα υποδειξει λίνκ και σου γραφω ότι δεν ειμαστε υποχρεωμενοι να μυριζουμε τα νυχια μας (αυτο ακριβως σου εγραψα).Τώρα αν  εσυ τροποποιεις σχολιο όσο εγω σου στελνω μηνυμα και μου λές κι όλας πώς ειμαι και αγενής (επειδη αναφερθηκα σε νυχια) τι να σου πώ.
Εγω φταιω που ασχολήθηκα.Αλλά αν εσυ δινεις λάθος πληροφορίες και μετά τροποποιεις δεν φταιω εγω καλέ μου φίλε.
Απλά άλλη φορά να σιγουρευεσαι για το τι γράφεις ετσι ώστε να μην χρειάζεται να τροποποιεις μετά, γιατι και εσύ εκτίθεσαι και εμεις μπερδευόμαστε και προτεινουμε άλλα και άλλα.
Το θεμα θεωρειται λήξαν, προφανως εγινε συνενόηση μπουζουκι.Μπορει να φταιει και οτι ειναι περασμένη η ώρα.

Υγ  φιλε exispathi.....Δεν ειδα οτι για να γινει update θελει και μακρυ επιστομιο.Γράψε λάθος.

Αποσυνδεδεμένος PanosLion

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #253 στις: Ιουνίου 16, 2013, 04:15 »
Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα  ;)
 έχω ένα θέμα με nautilus v2 long.
 αρχικά είχα διαρροή αλλά σεταρα τον αρνητικό πόλο εσωτερικά στο δαχτυλίδι/βαση και οκ.
 
 ωστόσο έπειτα από λίγα ατιμάσματα έχει υγρασία?! το thread της μπαταριάς. (3mm single wick btw)
 δοκιμάζω σε 3-6 watt. μια παρατήρηση που έκανα πριν το βιδώσω, το πιν του θετικού πόλου δείχνει λίγο στραβωμένο. έχω σφίξει αρκετά τα πάντα (όχι με πένσα :p) και προεξέχει 1mm από το σπείρωμα 510 και απ ότι διαβάζω μέχρι 1.5μμ είναι οκ.
 
 το σχετικό σφίξιμο λογικά παρακάμπτει αυτή τη μικρή απόκλιση που δημιουργεί το ελαφρά στραβωμένο κεντρικό πιν. δοκίμασα και στο zmax και στην ego . προφανώς είναι eliquid(halo) και όχι υδρατμοί μιας και δεν εξατμίζεται όταν το αφήνω λυμένο για ώρα.
 
 Help please!! :(

ακομα και το 1mm μπορει να ειναι αρκετο,δεν υπάρχει λόγος για παραπάνω σφίξιμο, εγώ προσωπικά το σφίγγω τόσο ωστε απλά να κάνει επαφή.πάντα λοιπόν με 3mm φιτίλι,για να κάθεται καλά στα αυλάκια, και δοκίμασε γύρω στα 2-2.3Ω αντίσταση, με 6.5-7.5W, να χαρείς ντουμάνι... Το μόνο θεματάκι που είχα εγώ ήταν το κεραμικό,μέχρι να ξεμυρισει απο την σαπουνίλα με τρέλανε...

Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #254 στις: Ιουνίου 22, 2013, 22:20 »
μου φερνει καμενο συνεχεια.ποσο ξεβιδωνετε το λονγκ ?αν το ξεβιδωσω πολυ πλημμυρίζει.με κλειστο καμενο .τι κανω λαθος?

Tωρα ή δεν καταλαβαινεις ή κάνεις πώς δεν καταλαβαινεις.
Λές αγορασες το v2 φθηνα (πριν την τροποποιηση) και ενω σου στελνω λινκ από μαγαζι εδω στην Ελλάδα που το εχει φτηνότερα τι κάνεις?
Τροποποιεις το σχολιο, προσθετεις ότι ειναι ο long και μου στελενεις πμ να δώ καλύτερα.Και  σου εξηγω πάλι με πμ ότι αλλαξες το σχολιό σου αφου ειχα υποδειξει λίνκ και σου γραφω ότι δεν ειμαστε υποχρεωμενοι να μυριζουμε τα νυχια μας (αυτο ακριβως σου εγραψα).Τώρα αν  εσυ τροποποιεις σχολιο όσο εγω σου στελνω μηνυμα και μου λές κι όλας πώς ειμαι και αγενής (επειδη αναφερθηκα σε νυχια) τι να σου πώ.
Εγω φταιω που ασχολήθηκα.Αλλά αν εσυ δινεις λάθος πληροφορίες και μετά τροποποιεις δεν φταιω εγω καλέ μου φίλε.
Απλά άλλη φορά να σιγουρευεσαι για το τι γράφεις ετσι ώστε να μην χρειάζεται να τροποποιεις μετά, γιατι και εσύ εκτίθεσαι και εμεις μπερδευόμαστε και προτεινουμε άλλα και άλλα.
Το θεμα θεωρειται λήξαν, προφανως εγινε συνενόηση μπουζουκι.Μπορει να φταιει και οτι ειναι περασμένη η ώρα.

Υγ  φιλε exispathi.....Δεν ειδα οτι για να γινει update θελει και μακρυ επιστομιο.Γράψε λάθος.
αν μπορειςνα βρεις  πουθενα οτι ανεφερα οτι τον αγορασα φθηνα καθως και οτι σου ειπα να δεις καλυτερα θα σου κανω δωρο ενα ναυτιλο.απλα εισαι κακοπιστος και προκατειλημμένος


Συγχώνευση συνεχόμενων πόστς
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 23, 2013, 01:36 από Giannis Pap »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310712 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 12, 2024, 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278868 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13048 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123926 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64135 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206889 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93059 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1177 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173273 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15628 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14366 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias