vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

516 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, Koggiot, Tsimio, Eizomar, bloodlessz, camber

Twitter

Nautilus/Terminator rebuildable atomizer

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #45 στις: Ιανουαρίου 27, 2013, 23:09 »
kritikos μια χαρα..  :thumpup:
και δυο ερωτήσεις εχω μιας και δεν ειχα γνήσιο ουτε εχω ακομα μαιμου  :))
1ον) αν φαμε το δικο του παξιμαδι δεν λυνεται το πρωτο προβλημα ?
2ον) καποιος αλλος πολος ταιριαζει ?

Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #46 στις: Ιανουαρίου 27, 2013, 23:23 »
1 . Στην πρώτη ερώτηση , όχι δεν κάνει απλά θα βγεί ποιο έξω ο θετικός από την βάση .
     μόνο να κατέβει ποιό χαμηλά η πατούρα που έδειξα .
2 . Κάνει του γνήσιου ο πόλος αλλά δεν θα έχεις την γεύση αυτού !!! 8)
     Βρήκα το μυστικό του !!!! ;) :yes: :yes:

Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #47 στις: Ιανουαρίου 27, 2013, 23:36 »
για πεσ το μυστικο γιατι εγω το εριξα στην ψιλο ασχετοσυνη μου οταν ειχε πρωτο περασει απο τα χερια μου  ο γνησιος.
Συμφωνω παντως για την γευση ισως καλυτερη και απο την ποπη

Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #48 στις: Ιανουαρίου 27, 2013, 23:49 »
Έχει καλύτερη γεύση γιατί το σωληνάκι του πόλου είναι ποιό στενό και το παξιμάδι που μπαίνει μέσα στο κεραμικό είναι ποιό ψιλό με αποτέλεσμα ο αέρας να χτυπάει πολύ κοντά την αντίσταση , επίσης η τρύπα στο επιστόμιο είναι πολύ ποιο στενή ,
Όλα αυτά βελτιώνουν την γεύση - χτύπημα . :yes: :yes:

Γι' αυτό θα τον κρατήσω , τον έφτιαξα αλλιώς θα είχε φύγει από το παράθυρο !!!.

Αποσυνδεδεμένος ProSeXe

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουφαμε κ τα λεμε .. ρουφαμε κ τα λεμε λεμεεε!!!
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #49 στις: Ιανουαρίου 28, 2013, 12:34 »
παλικαρια ποιο καταστημα εχει το nautilus/terminator? γνωριζουμε?  8)

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #50 στις: Ιανουαρίου 28, 2013, 12:44 »

Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #51 στις: Ιανουαρίου 28, 2013, 12:46 »
αν καταλαβα καλα αυτο ειναι που λεμε γενικη επισκευη και πεταμα :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Καλημέρα Κωνσταντίνε !!!

Δέν πετάμε τίποτα !!! όλα ανακυκλώνονται !!

Άμα πετύχει η γενική επισκευή αποδίδει καλύτερα από την αρχική κατασκευή .
Πάρα παράδειγμα της μηχανές αυτοκινήτων - Μότο άμα πετύχει η φρέζα και βάλεις άγριο εκκεντροφόρο με κυλινδροπίστονα Racing , τύφλα να έχει ο μαμά κινητήρας !!!

Έχω πεθάνει στο γέλιο με το βίντεο που δημοσίευσες .

[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=cill_IbtXiw[/youtube]

 

Αποσυνδεδεμένος STAMATISK

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #52 στις: Ιανουαρίου 28, 2013, 12:47 »
Sorry αλλα ο atty του παραπάνω link ειναι tobeco οχι Ναυτίλος/Terminator
Εγω τον δικο μου Ναυτίλο τον παράγγειλα εδω :

https://www.vapor-freak.de/zubehoer/Nautilus-SW

τωρα μπορεί να υπάρχει και αλλου, δεν ξερω.


Αποσυνδεδεμένος charis39

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #53 στις: Ιανουαρίου 28, 2013, 14:20 »
Εγώ σας το είπα τόσες μέρες αλλά .. ποτέ δεν με ακούτε και ο κόσμος μπερδεύεται  :'( :'( :'( :'( :'( :'(

Τον δικό μου.... γνήσιο terminator για τον φίλο που ρώτησε πιο πάνω τον πείρα από εδώ:  http://stormysvaporcellar.com/oc_1/index.php?route=product/category&path=98_69

να δει τιμές μαζί με μεταφορικά και να συγκρίνει με τα γερμανικά sites που τον πουλάνε

Αυτή είναι η τιμή:

$59.00    $59.00
Sub-Total:    $59.00
Flat USPS International Shipping Rate:    $7.00
Total:    $66.00


Σε ευρω είναι γύρω στα 51 με 50

Αποσυνδεδεμένος koufos

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
  • find what you love and let it kill you
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #54 στις: Ιανουαρίου 28, 2013, 17:18 »
μα που ειναι ο terminator large?
μονο τον small και τον ''c'' βλεπω  :confused1: :confused1:
large ειναι ο κλασσικος, small για dripping και ο ''c'' ειναι και καλα το long-mode...?ή μηπως οχι? :dontknow: :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος charis39

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #55 στις: Ιανουαρίου 28, 2013, 17:48 »
μα που ειναι ο terminator large?
μονο τον small και τον ''c'' βλεπω  :confused1: :confused1:
large ειναι ο κλασσικος, small για dripping και ο ''c'' ειναι και καλα το long-mode...?ή μηπως οχι? :dontknow: :idiot1:

ναι έχεις δίκιο δεν έχει τον κανονικό πιά στα διαθέσιμα προιόντα .Φαίνεται ήταν limited edition :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος SO69

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε ΣΩΚΡatty και εPVώνω
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #56 στις: Ιανουαρίου 28, 2013, 18:14 »
Ναι του τελειώνουν συνέχεια του αμερικάνου!
Πάρε καλύτερα από το Vapor-freak (Γερμανία)!
Θα σου έρθει κανά 10ευρω ακριβότερα αλλά θα τον έχεις πολύ σύντομα!

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #57 στις: Ιανουαρίου 28, 2013, 19:09 »
Έγινε διαχωρισμός, και ο,τι αφορούσε τον Oddity/Οδυσσέα της Tobeco, μεταφέρθηκε εδώ.
Πράκληση, ρίχτε μια ματιά οσοι γράψατε στο νήμα, και αν εχουν μετακινηθεί απο λάθος κάποια πόστ, κάντε μια "αναφορά στον συντονιστή"
Ευχαριστούμε.

Αποσυνδεδεμένος STAMATISK

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #58 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 19:02 »
Λοιπον σημερα παρέλαβα τον Ναυτίλο μου από Γερμανία και επειδη κάποιοι με ρωτήσατε με πμ σας γράφω τις πρώτες μου εντυπώσεις :

1. Ο Γερμανοί έκαναν (?) λάθος. Μου έστειλαν τον large με το τζαμάκι στην τιμή του small που είχα παραγγείλει.
2. Ποιότητα κατασκευής .... Ευρωπαική. Σπειρώματα βούτυρο, συναρμογή άψογη, φινίρισμα πραγματικά πολύ καλό. Δεν έχω (ακόμα) τίποτα από GG για να συγκρίνω ποιότητα κατασκευής (είμαι σίγουρος οτι θα είναι ανώτερη) αλλά σε σχέση με άλλους επισκευάσιμους απο Έλληνες κατασκευαστές που έχω ο Ναυτίλος δεν έχει να ζηλέψει τίποτα. Το μόνο κομάτι που φαίνεται λίγο ευαίσθητο είναι το αξονάκι με το παξιμάδι και τον πόλο που σκοπεύω να παραγγείλω 1-2 ανταλλακτικά να τα έχω καβάτζα για παν ενδεχόμενο.
3. Καθάρισμα με αλκοόλη, βράσιμο σε νερό, βράσιμο με γάλα και ξέπλυμα και είμαστε έτοιμοι.
4. Στήσιμο πανεύκολο με μονη (ελάχιστη) δυσκολία στην ρύθμιση του ύψους του πόλου. Αντίσταση 2,5 Ω (μου αρέσουν οι μεγάλες αντιστάσεις) σε φυτίλι 3μμ . Γέμισμα με Bobas Bounty και βίδωμα στο Provari στα 4,5V
5. Ατμός άφθονος με καλούτσικο χτύπημα (στα 12mg νικοτίνη)
6. Γεύση στην αρχή με αρκετή σιδερίλα παρά το βράσιμο. Σιγά - σιγά στρώνει και τώρα βρίσκομαι στα επίπεδα ποιότητας γεύσης του killer. Δεν είμαι πολύ καλός στο να περιγράφω τέτοια πράγματα, αλλά η γεύση του killer μου φαίνεται να είναι πιο "γεμάτη" ενώ η γεύση του Ναυτίλου ειναι πιό "αναλυτική". Βεβαίως ο Ναυτίλος στρώνει ακόμα, αυτές είναι απλά πρώτες εντυπώσεις.

Αυτά τα λίγα για αρχή, άν έχω κάτι στην συνέχεια θα επανέλθω αν το θέλετε.

Υ.Γ. Τελικά οι Γερμανοί δεν έκαναν λάθος. Είχαν πάρει την παραγγελία μου για τον small ο οποίος εν τω μεταξύ έγινε sold out. Ετσι μου έστειλαν τον large (20 € ακριβότερος στο site τους) στην τιμή του "μικρού". Το ξέρω οτι γι αυτούς με το ποσοστο κέρδους που δουλεύουν το να μου στείλουν τον μεγάλο δεν είναι και καμιά σπουδαία θυσία, αλλά παρ' ολα αυτά τι να πώ ? RESPECT για τον σεβασμό τους στον πελάτη.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 30, 2013, 19:29 από STAMATISK »

Αποσυνδεδεμένος antonisv

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #59 στις: Φεβρουαρίου 05, 2013, 19:14 »




Τον παρέλαβα σήμερα, τον έστησα με αντίσταση 1.8 και 2άρι φυτίλι. Στο σημείο της αντίστασης (σπείρα) έβαλα 2πλο 2άρι. 5 σπείρες με 20άρι kanthal a. Η ποιότητα είναι άριστη (φινίρισμα).
Αποδίδει πάρα πολύ καλά πάνω στο provari στα 3.7V. Πιστεύω ότι αξίζει τα χρήματά του. Μου αρέσει το ματ φινίρισμα που έχει , ταιριάζει πάρα πολύ με το Roller. Αυτά προς το παρόν...


Sent from my iPhone using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 05, 2013, 19:41 από antonisv »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 17 8319 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:56
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180606 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33963 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536234 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59781 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237451 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 584 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15621 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136129 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085320 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35411 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10242 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12