vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

583 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, tony1976, fotis3d, treloneritis, zalaros

Twitter

Nautilus/Terminator rebuildable atomizer

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #270 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2013, 11:02 »
ΌΧΙ!!
Το V1 έχει δύο κανάλια κεραμικό (όπως κατεβαίνει το σύρμα χωρίς και το φιτίλι μετά την αντίσταση), το V2 έχει το ένα κανάλι κεραμικό, ενώ το άλλο είναι κομμάτι του housing.

Αποσυνδεδεμένος xristos99

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #271 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2013, 14:05 »
οποτε ποιος ειναι καλυτερος?

Αποσυνδεδεμένος alexgr

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #272 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2013, 14:46 »
Δεν τίθεται θέμα καλύτερου ή χειρότερου ανάμεσα στις δύο version. Απλά η δεύτερη version έχει θεωρητικά ευκολότερο setup επειδή το non σύρμα ακουμπάει στο μεταλλικό κομμάτι του housing χωρίς να χρειάζεται να νοιάζεσαι να το πιάσεις με το δαχτυλίδι. Εμένα πάντως στη δεύτερη version (δεν είμαι σίγουρος ότι είναι θέμα version πάντως) το κεντρικό παξιμαδάκι που μπαίνει μέσα στο κεραμικό είναι μικρότερο και πιο κοντό με αποτέλεσμα να με ταλαιπωρεί στο βίδωμα περισσότερο αν και νομίζω ότι μπορώ να το αλλάξω με το μεγαλύτερο

Αποσυνδεδεμένος sv1awi

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaper since 15/12/12
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #273 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2013, 18:04 »
Για να επανέλθω φίλε xristos99 αν είσαι ένας καλός ατμιστής με απαιτήσεις παίρνεις τον V1 2mm φιτίλι καλό ντουμάνι γεύση κλπ , αν είσαι βαρείς ατμιστής με πολλές απαιτήσεις χαμηλές αντιστάσεις πολλά ml κλπ παίρνεις v2 με 3mm φιτίλι , στο τέλος ασχολείσαι με την κατασκευή συρμάτων που περιέγραψαν οι φίλοι μας.  :thumpup:   

Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #274 στις: Οκτωβρίου 20, 2013, 21:01 »
υπαρχει καποιος τροπος στον nautilus V2 να γινει πιο αερατη η τζουρα;

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #275 στις: Οκτωβρίου 22, 2013, 01:29 »
Βίδωσε το housing οσο μπορείς πιο κάτω. Αεράτη πολύ δε θα γίνει αλλά αλλάζει σε ένα βαθμό.

Αποσυνδεδεμένος sv1awi

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaper since 15/12/12
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #276 στις: Οκτωβρίου 22, 2013, 08:02 »
aorate φίλε , ρούφα μια κρατώντας μόνο τον αττυ χωρίς φιτίλι μέσα για να δεις αν όντος σε ψιλοχαλάει η κατασκευή , μετά πρόσεξε το φιτίλι σου να κάθετε καλά μέσα στο κεραμικό, αν πετάει λίγο προς τα πάνω κλείνει την τρύπα της πιπίλας, στο τέλος κοίτα μήπως το mod σου κόβει αέρα, πάντως πρέπει να έχει λίγο σφιχτή τζούρα για να τραβάει η υποπίεση τα υγρά στα φιτίλια   :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος LAZ

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
  • συγγνώμη......με ενοχλεί ο καπνός σας
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #277 στις: Νοεμβρίου 02, 2013, 09:45 »
Πρόσφατα αναβάθμισα τον nautilus v.2 σε long και παρατηρώ πως, ενώ στα πρώτα 3ml περίπου κατανάλωσης δεν έχω καμία διαρροή, μετά αρχίζουν οι μπουρμπουλίθρες και οι τρελλές διαρροές. Είτε το στήσω μονό είτε dual coil με ένα ή και δύο 3αρια φυτίλια.
Το αστείο είναι πώς δέν κάνω κάτι διαφορετικό από το short το οποία δούλευε άψογα.

Τα φώτα σας συνάδελφοι.....?

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #278 στις: Νοεμβρίου 02, 2013, 16:29 »
Το εχω ακουσει και απο αλλους το προβλημα αυτο με το long....δεν θυμαμε ομως την λυση,παντως σιγουρα δεν φταις εσυ στο σεταρισμα

Αποσυνδεδεμένος tzoust

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #279 στις: Μαρτίου 22, 2014, 01:03 »
Πριν λίγες μέρες πήρα τον oddy clone από tobecco κ ενδιαφέρομαι να πάρω τον nautilus κ θελω να ρωτήσω για την τζουρα του εάν ειναι πιο αερατη από τον oddy;(αν κάποιος πουλάει τον nautilus ας μ στείλει πμ)

Αποσυνδεδεμένος Joseph_24

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #280 στις: Μαΐου 11, 2014, 00:35 »
Καλησπέρα παιδιά , συγχώρεστε με που γράφω ειμαι νεο μέλος εδω και δεν γνωρίζω πολλα οπότε θα γράψω εδω και ελπίζω να με βοηθήσετε , ατμιζω λοιπόν εδω και 6 μήνες , εδω και ένα μήνα ειμαι κάτοχος του nautilus v2 τον έστηνα κανονικά με 0.28 και non σειρμα στα 0.85 ωμ , ξαφνικά σημερα ενώ φτιάχνω την ίδια αντισταση εμφανίζει κατι τρέλλα νούμερα , του τύπου 5ωμ και πάνω , δεν ειναι προβλημα αντίστασης , τι μπορεί να φταίει ρε παιδιά και μ βγάζει τέτοια νούμερα ;

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #281 στις: Μαΐου 11, 2014, 14:12 »
Μηπως καπου δεν κανει καλη επαφη η αντισταση?
Ειχα κ γω στο παρελθον παρομοιο προβλημα με στριφτες αντιστασεις.


Δοκιμασε με καποιον αλλο ατμο πανω στο modaki σου, να δεις αν σου κανει παλι τα ιδια.
Διαφορετικα, κατι στο στησιμο που εχεις κανει θα φταιει.

Αποσυνδεδεμένος Joseph_24

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #282 στις: Μαΐου 11, 2014, 15:30 »
Το δοκίμασα και σε αλλά μοντ και με άλλους ατμο, ξερω οτι δεν φταίει η αντισταση γτ μετα απο παρα πολα στησίματος έβαλα και την παλιά που ήταν 0.85 ωμ και μου την έδειχνε και αυτή 3.κατι , εχω ώμο μετρό και μετράω την κάθε αντισταση πιστεύω οτι εχει προβλημα ο πόλος του nautilus και μου κάνει εντύπωση διότι τον εχω στήσει παρα πολλές φορές και δεν είχα τέτοιο προβλημα ξαφνικά προέκυψε , δεν ειναι καν σταθερό εκεί που δείχνει 3ωμ μετα αυξομειώνεται ανεξελευκτα ,

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #283 στις: Μαΐου 11, 2014, 15:34 »
Φιλε, καπου δεν κανει καλη επαφη, κανε τον ατμο σου κομματια, καθαρισε τον καλα, στησε μια καινουρια αντισταση και κατα 99% θα εξαλειφθει το προβλημα σου, αν οχι, εδω ειμαστε εμεις  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Joseph_24

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #284 στις: Μαΐου 11, 2014, 15:51 »
Τον καθάρισα τέλεια , χάλασα 6 μέτρα σειρμα και φυτίλι , αν ήταν προβλημα αντίστασης θα το είχα και στα προηγούμενα στησιματα , τον είχα τόσο καλοστημένο που δεν είχα ποτε ούτε σταγόνα διαρροής και πολυ ντουμάνι , χτυπημα αλλά απο χθες με εχει τρελάνει δεν φτιάχνεται με τπτ γιαυτο έγραψα εδω μήπως κάποιος ειχε παρόμοιο προβλημα ξαφνικά και αν βρήκε λύση χωρις μα χρειαστεί να αγοράσει νεο part

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172212 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276554 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14045 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43197 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 433 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35737 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559300 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182693 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10649 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364