vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

612 επισκέπτες, 5 χρήστες
aoratos, fotis3d, dkostas, noe, chrismet

Twitter

Nautilus/Terminator rebuildable atomizer

Αποσυνδεδεμένος ckouk

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #255 στις: Ιουνίου 22, 2013, 22:39 »
Μιση στροφη με 5/8 ειμαι σχετικα οκ (υγρο halo, νομιζω ειναι 50/50??).

για την υγρασια στον πολο που ειχα αναφερει, αν σταματησω να παταω 1-2sec πριν τελειωσω την τζουρα ειναι οκ. αλλιως συσορευεται o ατμος και υγροποιειται..  ???
δεν ηταν θεμα διαρροης λοιπον
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 22, 2013, 22:53 από ckouk »

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #256 στις: Ιουνίου 22, 2013, 23:13 »
Τα Halο από όσο ξερω εχουν περισσότερη Pg από ότι vg...
Άρα και λιγότερο παχυρευστο το υγρό.

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #257 στις: Ιουνίου 22, 2013, 23:34 »
μου φερνει καμενο συνεχεια.ποσο ξεβιδωνετε το λονγκ ?αν το ξεβιδωσω πολυ πλημμυρίζει.με κλειστο καμενο .τι κανω λαθος?
εγω μια στροφη και κατι,μηπως εχεις στραγγαλισει τα φυτιλια σε καποιο σημειο;


Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #258 στις: Ιουνίου 22, 2013, 23:47 »
Μηπως  σου πλημμυριζει εστω και αν ξεβιδωνεις λιγο; Αν ναι, σου εχω τη λυση  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος giannis ovale

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #259 στις: Ιουνίου 23, 2013, 00:16 »
για πεσ την λυση φιλε φωτη

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #260 στις: Ιουνίου 23, 2013, 00:25 »
Ξεβιδωνοντας το επιστομιο παρασερνεις και το housing μαζι, βαλε ενα ο-ring λεπτο αναμεσα στο επιστομιο και το παξιμαδι συσφυξης και τελειωνουν τα προβληματα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #261 στις: Ιουνίου 23, 2013, 01:06 »
προσωπικα το εχω σφιξει πολυ για να μην εχω αυτο το προβλημα οταν ανοιγω την καμπανα και ποτε δεν ειχα προβλημα


Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #262 στις: Ιουνίου 23, 2013, 01:35 »
Και γω το εσφυγγα πολυ (με το χερι) αλλα ειχα συνεχεια διαρροες (μεχρι που σκεφτηκα οτι επεσα σε ελατωμματικο) ωσπου μου ειπαν το κολπακι και απο τοτε μια χαρα!!

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #263 στις: Ιουνίου 23, 2013, 16:21 »
σιγουρα αυτο που λες ειναι μια πολυ καλη λυση αφου σου λυνει το προβλημα και καλο ειναι να το γνωριζουν οταν εχουν αποτυχει ολα... ;)

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #264 στις: Ιουλίου 01, 2013, 14:05 »

Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #265 στις: Ιουλίου 04, 2013, 16:33 »
Αγαπητοι φιλοι
Είμαι περισσότερο από χαρούμενος να σας πω ότι επιτέλους βρήκα τον ατμοποιητη που περίμενα μετά από ενάμιση χρόνο αποκλειστικού ατμισματος.
Ο ναυτίλος ανταποκρίθηκε με το παραπάνω στις δύσκολες  απαιτήσεις μου.

Στα φανταστικά θετικά του
1)   παρά τα λεγόμενα στήνεται εύκολα
2)   2) η ποιότητα αν και αντίγραφο είναι  εξαιρετική.
3)   Η ρύθμιση του υγρού γίνεται πανεύκολα.(αρκεί όπως λέει και ο  λαγουδακης και ο φοτησπαπ να σφίξετε καλά το παξιμάδι στο χαουζινγκ)
4)   Έχει μια διαφορετική(από τανκ κτλπ) ανώτερη και ποιο ραφιναρισμένη εκλεπτυσμένη γεύση ο ατμός
5)   Έχω το λονγκ και ως εκ τούτου μου αρέσει ότι παίρνει πολύ υγρό
6)   Σαν αρνητικό μου φαίνεται ότι όταν ανεβάζω βολτ κοντά στα 4,6-5 ζεσταίνεται υπερβολικά .μάλλον ίσως φταίνε οι αντιστάσεις που φτιάχνω.
7)   Μάλλον η αντίσταση γιατί εδώ και μια εβδομάδα δεν έχω φτιάξει άλλη.

Είμαι τόσο χαρούμενος και ευχαριστώ όλους σας για τα σχόλια ακόμα και τον μαλαμαδρε που είχαμε κάποια αψιμαχία
Να στε καλά θα σας κρατώ ενήμερους ελπίζω με θετικά σχόλια

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #266 στις: Ιουλίου 05, 2013, 00:29 »
Nα σαι καλά φίλε μου απλά δεν πρεπει να νευριάζεις :tongue_smilie:
Όσο για τα βολτ που λες οτι αν ανεβεις ζεσταινεται, προσπάθησε να φτιαξεις αντισταση 1,4-1,5 ώμ και να το δουλευεις γυρω στα 3,4 volt.
Κάντο και θα με θυμηθεις.
Εγω το δουλευω εδω και 5- 6 μερες με 3άρια φυτίλια και πραγματικά δεν εχει κάνει κιχ.Ουτε διαρροές ουτε καμένο,τίποτα.
Απλά ειναι καταπιόλα στο υγρό...χαχαχαχα

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #267 στις: Ιουλίου 27, 2013, 03:14 »
Mέρες τωρα ειχα μια τρελή ιδεα στο μυαλό.
Να φτιάξω μια φυτιλοαντίσταση για τον nautilus με διπλό σύρμα, dual coil ένα πράγμα.
Ειχα ετοιμασει και βιντεο με το σετάρισμα αλλά ενω το εβλεπα να δω τι εγραψα, ο δαιμονας των pc χτυπησε και ενω πηγαινε μια χαρά κάπου στη μεση η φωνη μου αλλοιωθηκε τοσο που ουτε και εγώ ο ιδιος δεν με αναγνωριζα. :laugh1:
Θα περιγραψω τι εκανα αφου δεν μπορω να σας δειξω.
Εχουμε και λέμε λοιπόν.Πήρα δυο συρματα με αντισταση 3 ωμ το καθε ενα και τα τυλιξα με το φυτίλι όχι όμως το ενα πάνω στο άλλο αλλα πρωτα το ενα και αναμεσα στο κενό που άφηνε το πρώτο, τυλιξα και το δευτερο συρμα.για non συρμα χρησιμοποιηθηκε συρμα από ασήμι για ευκολότερο τυλιγμα αφου ειχα να τυλίξω με ένα Non δύο συρματα μέ αντισταση.Το φυτίλι που χρησιμοποιησα ειναι 3mm με ενα φυτίλι να πηγαινει ως κάτω και ενα ιδιας διαμετρου κοντυτερο από πάνω.
Το τελικό αποτέλεσμα ειναι μια συνολικη αντισταση  1,3 ωμ μετρημενη πάνω στο vamo.Αφου γεμισα τον ατμό με υγρό 5,5 mg νικοτίνη και 70-30 vg/pg αρχισα να το δουλευω.Eπειδη το vamo το δουλευω τωρα τελευταια σε watt και όχι volt το ρυθμισα στα 8,5 watt.
Αποτέλεσμα? Πολύ χτυπημα, πλούσια και γεμμάτη γευση αλλά όχι και το διπλάσιο ντουμανι που περίμενα.Στα αρνητικα που ειδα ειναι οτι ζεσταίνεται υπερβολικα ο ατμοποιητής εξωτερικα και ακόμα ενα ότι η μπαταρια τα παιζει για πλάκα.Αν και δεν εχω καλες μπαταριες  με νορμαλ φυτιλοαντισταση με εβγαζαν για αρκετες τζουρες μεχρι να παραδώσουν, με το νεο σετάπ ούτε τις μισές. :wall:
Aξιζει να πειραματιστειτε αν δεν το εχετε ηδη κάνει κάποιοι.

Αποσυνδεδεμένος xristos99

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #268 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2013, 04:16 »
ποια η διαφορα του nautilus v2 με τον nautilus v1?

Αποσυνδεδεμένος sv1awi

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaper since 15/12/12
Απ: Nautilus/Terminator rebuildable atomizer
« Απάντηση #269 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2013, 05:14 »
Μόνο το φιτίλι που δέχεται, V1 2mm , V2 3mm.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172203 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276552 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14045 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43195 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35727 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559285 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182687 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10647 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364