vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΥΓΡΑ LIQUA

Αποσυνδεδεμένος pilotos

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑτΜήτσος
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #705 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 13:49 »
Πήρα το American Blend, μετά απο δοκιμή, και μετά απο καλά σσχόλια που είχα ακούσει/διαβάσει. Δυστυχώς, μετά απο 1-2 μέρες, που το άτμιζα εναλλάξ με το vamp από T-juice, δεν μπορώ να πω οτι με κρατάει τόσο. Βγάζει μια γλυκίτητα στο τέλος, που εμένα τουλάχιστον, με κουράζει. Το ήθελα για καπνικό, ως αντικαταστάτη του virgil leaf της T-juice πάλι, αλλά μάλλον θα πάω για επόμενη δοκιμή.


Από Liqua, ποιό καπνικο θα προτείνατε, ελαφρύ σχετικά αλλά χωρίς έντονη γλύκα σαν επίγευση; Να δω το traditional και το Turkish;

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #706 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 14:20 »
Turkish
το traditional είναι πιο "γλυκό" από το american

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #707 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 22:22 »
Εγώ θα διαφωνήσω. Νομίζω ότι το traditional είναι το πιο ξηρό και λιγότερο γλυκό της σειράς.

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος pilotos

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑτΜήτσος
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #708 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 23:50 »
Νομίζω με μια δοκιμή θα έχω και μια πιο σωστή άποψη και εγώ.Όπως και να έχει, σε ένα απο τα δύο θα κινηθώ.
Προς το παρόν, κάνω κάτι που δεν είμαι σίγουρος αν είναι σωστό, και είναι το να προσθέτω 3-4 σταγόνες απο το vamp της T-juice στο american blend. Ισορροπεί πολύ την γλύκα του, και το φέρνει πιο κοντά στο γούστο μου για κάποιο λόγο. Ελπίζω να μην κάνω πατατιά :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #709 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 23:54 »
Καθόλου πατατιά δεν κάνεις. Είπε κανείς ότι απαγορεύεται να κάνεις μιξ με διαφορετικά έτοιμα υγρά, ή με έτοιμο υγρό και άρωμα?

Καταλάθος μια φορά ανακάτεψα έτοιμο υγρό Liqua French Pipe και DIY Atmos Φράουλα και εκεί που έβριζα την τύχη μου για την αηδία που προφανώς είχα κατασκευάσει, μόλις το δοκίμασα, έφτιαξα 100μλ να έχω!!!

Αποσυνδεδεμένος pilotos

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑτΜήτσος
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #710 στις: Φεβρουαρίου 15, 2015, 00:10 »

Τα μεγαλεία κάπως έτσι δεν πετυχαίνονται;  :)) 
Κάπως έτσι λοιπόν έσωσα και εγώ τα 10ml του american. Ευχαριστώ άπαντες για τις πληροφορίες.

Εδώ επιβεβαιώνεται και κάτι που πολλές φορές λέγεται στο φόρουμ. Μπορεί να δοκιμάσει κάποιος ένα υγρό στο κατάστημα και να του φανεί τέλειο, αλλά όταν αρχίσει να το ατμίζει μετά να μην του αρέσει ή ακόμα χειρότερα να το σιχαθεί. Μάλλον οι δοκιμές απαιτούν λίγο περισσότερο χρόνο και χαλαρότητα. Σπάνια τα έχω αυτά τα δύο όταν πάω για δοκιμή.
Την επόμενη φορά με καφεδάκι στο κατάστημα, και ελπίζω σε υπομονή στον άνθρωπο που θα με εξυπηρετήσει  :)) :))
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 15, 2015, 00:15 από pilotos »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #711 στις: Φεβρουαρίου 15, 2015, 03:41 »
Αυτό εννοείται. Το να βρεις ένα υγρό για να περνάει η ώρα, δεν είναι δύσκολο. Το να βρεις όμως το υγρό ΣΟΥ απαιτεί ηρεμία και χαλαρότητα.

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος johnC

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #712 στις: Φεβρουαρίου 20, 2015, 16:15 »
French pipe:Έντονο καπνικό με αρκετά γλυκιά γεύση.Καλό για όλη την ημέρα ****
Turkish tobacco:Γεύση πούρου με ελάχιστο μέλι.Ευχάριστο για όλη την ημέρα *****
Traditional tobbaco ή american blen:γεύση πλαστικού.*  (Δεν θυμάμαι πιο απο τα 2 είναι).
Cuban cigar:Έντονη γεύση γλυκού φουντουκιού.Οχι για όλη την ημέρα.**

Berry mix:Έντονη γλυκιά γεύση  απo βατόμουρα.Όχι για όλη την ημέρα.**
Stawberry:Γεύση γλυκιάς τσιχλίσιας φράουλας.Όχι για όλη την ημέρα.**
Two apples:Γεύση όχι πολύ κοντά στο κόκκινο μήλο αλλά θυμίζει.Στο τέλος της εκπνοής έρχεται και η γεύση απο το κλασικό Green aple.Όχι για όλη την ημέρα.**


Έχω δοκιμάσει όλα τα υγρά τις εταιρίας.Τα υπόλοιπα που δεν αναφέρονται δεν τα θυμάμαι.

Το παραπάνω κείμενο αναφέρεται στις γεύσης της Liqua σύμφωνα με τα δικά μου γούστα-προτιμήσεις.
Τα αστέρια είναι η βαθμολογία για το κάθε υγρό συγκριτικά μόνο με τα υγρά τις Liqua.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 20, 2015, 16:51 από johnC »

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #713 στις: Φεβρουαρίου 20, 2015, 17:07 »
Η σοκολάτα καλή αλλά μόνο αν καταλάβεις ότι δεν είναι σοκολάτα αλλά σαν αυτές τις καραμέλες με την ψεύτικη γεύση σοκολάτα.

Αποσυνδεδεμένος the ord

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #714 στις: Φεβρουαρίου 24, 2015, 16:45 »
To French pipe για εμενα ειναι το καλυτερο της εταιριας.                                                                                9/10

Το ΡΥ4 ειναι καπνικο με λιγες νοτες απο φρουτο-μενθολη ισως. Ωραιο υγρο , οχι για ολη μερα.                                  7/10

Το Traditional ειναι απλα ενα οκ καπνικο.                                                                                                                    5/10

Το Cuban Cigar μου φανηκε υπερβολικα βαρυ σαν γευση , σιγουρα οχι για ολη μερα.                                                6/10

Το Cappuccino , δεν μου αρεσε γενικα ειχε μαλλον εντονη "γαλατιλα" σαν καφες με πολυ γαλα καπως.  :idiot1:              3/10

Το Chocolate μου αρεσε πολυ η γευση της bitter σοκολατας που εχει , ωραιο υγρο.                                                    7/10

Το Red Oriental δεν το εχω αφησει να κανει steep ακομα , αλλα γενικα ειναι πολυ αρωματικο για τα γουστα μου.       5/10

Αποσυνδεδεμένος dimifoti

  • **
  • 208
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow ride, take it easy
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #715 στις: Φεβρουαρίου 28, 2015, 04:33 »
Από Liqua φανατικος Virinia Tobacco και Turkish.
Μακράν απ τα καλύτερα καπνικά που έχω δοκιμάσει κατα την αποψη μου

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #716 στις: Μαρτίου 02, 2015, 05:27 »
Συμφωνώ 1000% με τον προλαλήσαντα φίλο! Turkish Tobacco και Virginia Tobacco, Φ Α Ν Α Τ Ι Κ Ο Τ Α Τ Α ! ! !


Δεν μπορώ να τα αλλάξω με κάποιο άλλο υγρό-άρωμα με ΤΙΠΟΤΑ...!

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #717 στις: Μαρτίου 02, 2015, 06:48 »
Εγώ πάλι έχω κολλήσει εδώ και τρεις μήνες με το American Blend, σε 18mg επί εποχής ego και στα 6mg εδώ και 1,5 μήνα που χρησιμοποιώ mod σε συνδυασμό με subtank. Μεγάλο κόλλημα μιλάμε, αφού πολλές φορές πηγαίνω σε κατάστημα να δοκιμάσω κάποιο άλλο υγρό και στο τέλος παίρνω πάντα το ίδιο αφού ξέρω ότι θα με κρατήσει κολλημένο μέχρι το τέλος του.
Προσωπικά μου αρέσει η "γλυκόξινη" γεύση που βγάζει κατά την εκπνοή, μου ταίριαξε για όλη μέρα και σε κάθε φάση που θέλω να κρατάω το modάκι στο χέρι σαν μανιακός.!
Παρ'όλα αυτά έχω δώσει σε αρκετούς φίλους για δοκιμή και δεν τρελάθηκαν, όλοι σχεδόν το σχολίασαν κάπως αρνητικά.. μόνο σε μένα κόλλησε τόσο πολύ το συγκεκριμένο; :D

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #718 στις: Μαρτίου 02, 2015, 08:20 »
Συμφωνώ 1000% με τον προλαλήσαντα φίλο! Turkish Tobacco και Virginia Tobacco, Φ Α Ν Α Τ Ι Κ Ο Τ Α Τ Α ! ! !


Δεν μπορώ να τα αλλάξω με κάποιο άλλο υγρό-άρωμα με ΤΙΠΟΤΑ...!
Έχω ρωτήσει άλλη μια φορά :-\ , μήπως ξέρει κανείς άρωμα ή αρώματα που να φέρνουν στο Turkish Tobacco για DIY? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος panagosg

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #719 στις: Μαρτίου 02, 2015, 08:20 »
Virginia Tobacco,Red Oriental,Cuban Cigar,Bright Tobacco .Μονο αυτα ατμιζω συχνα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 42 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 92 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20420 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207803 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65249 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173862 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13644 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124454 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93430 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix