vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΥΓΡΑ LIQUA

Αποσυνδεδεμένος haigs

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #465 στις: Μαΐου 04, 2014, 19:54 »
Cuban μαζι με το american blend/tobacco ειναι νομιζω τα 2 κορυφαια τους απο καπνικα.

Αποσυνδεδεμένος soctap

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #466 στις: Μαΐου 05, 2014, 01:28 »
Το american μου εκατσε κατευθειαν το cuban δεν με ενθουσιασε την πρωτη φορα ουτε την δευτερη αλλα μετα!!!!!!!!!!! παρα πολυ καλο. Δεν καταλαβα γιατι οχι απο την πρωτη εχει κατι ιδιαιτερο το cuban μηπως θελει να αφησουμε το μπουκαλι ανοιχτο; Θα ηθελα την γνωμη του Cruiser79.


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #467 στις: Μαΐου 05, 2014, 12:29 »
Από όσο έχω καταλάβει, το Cuban αποτελείται κυρίως από δύο συστατικά, ένα καπνικό άρωμα που δεν το έχω προσδιορίσει ακριβώς, και ένα ενισχυτικό γεύσης που προσδίδει αρώματα ξηρών καρπών, γεύση κοβουρντισμένου καλαμποκιού και ελαιώδη υφή στον ατμό, το Acetyl Pyrazine ή κάτι εφάμιλλο.

Μπορώ να σου πω ότι όταν το πρωτοάτμισα το Cuban Cigar, ήταν πολύ διαφορετικό από αυτό που κυκλοφορεί σήμερα, μάλιστα σε πόστ μου τότε, περίπου ένα χρόνο πριν, το θεωρούσα μικρό ξαδερφάκι του Tribecca, δεδομένο που έχει αλλάξει πλέον.

Έχω παρατηρήσει και εγώ την περίεργη αυτή συμπεριφορά του να είναι καλύτερο μετά από 5-10 μέρες αφού έχει ανοίξει και δεν μπορώ παρά να πιστέψω ότι είτε λόγω ζήτησης βγαίνει στην αγορά χωρίς να έχει ομογενοποιηθεί πλήρως, είτε το οξυγόνο βοηθάει την απόδοση των γεύσεων και αρωμάτων του. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν το ατμίζω ευχάριστα φρέσκο φρέσκο.

Αποσυνδεδεμένος Vasilis R.

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
  • Joyetech evic vtc/phenomenon lite by gus/iatty
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #468 στις: Μαΐου 05, 2014, 14:05 »
cruiser 79 και εγω παραπλησιο πρόβλημα αντιμετώπισα με το cuban στην αρχή μου φαινόταν αθλιο την επόμενη φορά δε που δοκίμασα μου φάνηκε τέλειο δεν ξέρω τι παίζει.Πρέπει να πω όμως οτι τελευταία εχει αλλάξει πολύ η γέυση του και το γεγονός αυτο με ψιλο ξενίζει. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #469 στις: Μαΐου 05, 2014, 14:22 »
Εμένα πάλι μου φαίνεται πιο ωραίο όταν είναι φρέσκο, παρά μετά από μερικές μέρες. Έχω την εντύπωση ότι γίνεται πιο απαλή η γεύση του και ενισχύεται η γλυκιά επίγευση. Ίσως βέβαια να οφείλεται και σε κορεσμό γιατί με το που το ανοίγω πάει  :baby: .

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #470 στις: Μαΐου 05, 2014, 14:23 »
Είμαι της άποψης ότι η Liqua δεν περίμενε ποτέ την επιτυχία που συνάντησε. Είναι πολύ πιθανόν λόγω αυτού να έχουν διαφοροποιηθεί οι συνθήκες και διαδικασίες παραγωγής και ως εκ τούτου και το τελικό προϊόν. Παρ' όλα αυτά, συνεχίζω να τα θεωρώ εξαιρετικά υγρά και να τα τιμώ σχετικά συχνά.

Renesis, εσύ πρέπει να εξοριστείς σε ερημονήσι παρέα με ένα κουβά σκέτη βάση μήπως και καθαρίσουν οι κάλυκές σου που κοντεύουν να πιάσουν μάκα!

Αποσυνδεδεμένος Vasilis R.

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
  • Joyetech evic vtc/phenomenon lite by gus/iatty
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #471 στις: Μαΐου 05, 2014, 14:32 »
Ε ναι γιατί δεν εξηγείται αλλιώς!!


Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #472 στις: Μαΐου 05, 2014, 14:40 »
Είμαι της άποψης ότι η Liqua δεν περίμενε ποτέ την επιτυχία που συνάντησε. Είναι πολύ πιθανόν λόγω αυτού να έχουν διαφοροποιηθεί οι συνθήκες και διαδικασίες παραγωγής και ως εκ τούτου και το τελικό προϊόν. Παρ' όλα αυτά, συνεχίζω να τα θεωρώ εξαιρετικά υγρά και να τα τιμώ σχετικά συχνά.

Renesis, εσύ πρέπει να εξοριστείς σε ερημονήσι παρέα με ένα κουβά σκέτη βάση μήπως και καθαρίσουν οι κάλυκές σου που κοντεύουν να πιάσουν μάκα!

Κάνω συχνά πυκνά dry burn με τυροκαυτερή, τζατζίκι και άλλα συναφή.  :))

Αποσυνδεδεμένος soctap

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #473 στις: Μαΐου 07, 2014, 01:22 »
Είμαι της άποψης ότι η Liqua δεν περίμενε ποτέ την επιτυχία που συνάντησε. Είναι πολύ πιθανόν λόγω αυτού να έχουν διαφοροποιηθεί οι συνθήκες και διαδικασίες παραγωγής και ως εκ τούτου και το τελικό προϊόν. Παρ' όλα αυτά, συνεχίζω να τα θεωρώ εξαιρετικά υγρά και να τα τιμώ σχετικά συχνά.

Renesis, εσύ πρέπει να εξοριστείς σε ερημονήσι παρέα με ένα κουβά σκέτη βάση μήπως και καθαρίσουν οι κάλυκές σου που κοντεύουν να πιάσουν μάκα!

Μηπως να ρωτουσες με email την εταιρεια μιας και εχεις την εμπειρεια και τα εχεις δοκιμασει και παρουσιασει λεπτομερως τα υγρα της Liqua

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #474 στις: Μαΐου 07, 2014, 11:54 »
Μόλις τους έστειλα ένα mail ζητώντας διευκρινήσεις. Να δούμε τώρα πότε θα απαντήσουν!

Αποσυνδεδεμένος Tanquer1

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #475 στις: Μαΐου 09, 2014, 14:57 »
Αγόρασα σημερα ενα 30ml απο γνωστό κατάστημα και παρατήρησα οτι έχει ημερομηνία λήξης μαρτιο 2016. Είχα διαβάσει εδω οτι αν εχει μακρινή ημερομηνία λήξης είναι μια ενδειξη οτι είναι αντίγραφο.  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Aris78

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #476 στις: Μαΐου 09, 2014, 18:18 »
Η εμπειρία μου απο τα υγρά Liqua που έχω δοκιμάσει, είναι καλή..
Μ'αρέσει πολύ το Bright Tobacco γιατί είναι ελαφρύ καπνικό, πραγματικά για όλη τη μέρα,
& Τρελένομαι για το Berry Mix  (σκέτη νοστιμιά..λες & τρώς πραγματικά βατόμουρα..)  :thumpup:

& Ένα tip..  Ανακατεύω 40% φράουλα + 40% Berry Mix + 20% ατμιστική βάση VG (& αυτό γιατί τα liqua 'εχουν αναλογια pg-vg 70-30%) και επειδή δεν είμαι & πολύ φίλος με την pg, προσθέτω το 20% vg.

Τι γεύση-άρωμα αρέσει στο καθένα είναι καθαρά υποκειμενικό, αλλά αν σας αρέσουν οι γεύσεις αυτές, δοκιμάστε το tip που ανέφερα & δε θα το μετανοιώσετε...  :yes:

Αποσυνδεδεμένος devilmanson

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
  • Awesome!!!
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #477 στις: Μαΐου 10, 2014, 00:26 »
Αγόρασα σημερα ενα 30ml απο γνωστό κατάστημα και παρατήρησα οτι έχει ημερομηνία λήξης μαρτιο 2016. Είχα διαβάσει εδω οτι αν εχει μακρινή ημερομηνία λήξης είναι μια ενδειξη οτι είναι αντίγραφο.  :confused1:


LIQUA Premium states two years durability.[/size]Fake products state longer durability than two years.


Απο το σιτε της Ritchy οποτε εισαι κομπλε λογικα! ;)


Επισης αν θες να το τσεκαρεις και παραπανω


https://www.ritchy.com/fake-liqua


και εδω τα καταστηματα επισημα που συνεργαζονται σε ολο τον κοσμο!


https://www.ritchy.com/e-shop-locator


Ελπιζω να σε βοηθησα! :) [/size]

Αποσυνδεδεμένος stesmax

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
  • ολοι περαστικοι ειμαστε
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #478 στις: Μαΐου 10, 2014, 15:23 »
μολις ανοιξα το cuban και το μυρισα,λεω,παλι πατατα καναμε και ετοιμαστηκα για νεροχυτη.μετα,σκεφτηκα,δεν το αραιώνεις λιγο μπας και στρωσει?οντως.το αραιωσα 50-50 με βαση holy juice και αυτό ηταν.το ρουφαω σαν νερακι :).το ιδιο και με το turkish αλλα με λιγοτερο αραίωμα.

Αποσυνδεδεμένος devilmanson

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
  • Awesome!!!
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #479 στις: Μαΐου 10, 2014, 21:14 »
Επισης να αναφερω γιατι ρωτηθηκε πριν εκτος απο vapormania.ro που δυστυχως δεν εχει σε ολα στοκ και απο οσο με ειπαν ουτε οι ιδιοι δεν ξερουν ποτε θα κανουν re-stock.


Υπαρχει και  το http://www.thebestshop.eu/shop/ οπου με τον κωδικο IRISHVAPE [/size]η 5αδα 30ml βγαινει ακριβως στην ιδια τιμη! ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 165 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20711 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281382 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207917 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65877 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174550 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312847 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14201 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124798 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93553 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4192 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix