vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

116 επισκέπτες, 6 χρήστες
Milarepa, Buliwyf, Mimhsdr, fratz8, bloodlessz, lemon78

Twitter

ΥΓΡΑ LIQUA

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #420 στις: Φεβρουαρίου 22, 2014, 22:19 »
έχω κολλήσει απίστευτα με το μήλο στα 9 mg... είναι περίεργο πως μας κάνουν κλικ κάποιες γεύσεις αλλά αν μου τα έπαιρναν όλα τα υγρά και έπρεπε να κρατήσω μόνο ένα για όλη μέρα, το μήλο αυτό θα κρατούσα....
αληθινή γεύση σε εισπνοή και εκπνοή και ταυτόχρονα διακριτική χωρίς να κουράζει...
καλό χτύπημα και πλούσιος ατμός...
 :baby:
 

Αποσυνδεδεμένος aftershockjo

  • *
  • 18
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #421 στις: Φεβρουαρίου 22, 2014, 22:25 »
Αυτό πήραμε κι εμείς,κι επειδή πρόσφατα δοκιμάσαμε το μήλο άλλης,πολύ γνωστής φίρμας που δυστυχώς ήταν λίγο χειρότερο από φτηνό αποσμητικό χώρου τύπου jumbo,η διαφορά ήταν ουσιαστική...

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #422 στις: Φεβρουαρίου 22, 2014, 22:40 »
δεν ξέρω σε ποια εταιρία αναφέρεσαι, αλλά επειδή εδώ μιλάμε ανοιχτά προκειμένου και οι υπόλοιποι να σχηματίσουν άποψη και χωρις να θεωρηθεί δυσφήμηση θα πω οτι ακόμη και με το μήλο της Atmos Lab καμία σχέση... το Liqua έχει καθαρότερη γεύση και είναι και φιλικότερο ως προς τις αντιστάσεις... ;)

Αποσυνδεδεμένος Stavros 66

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #423 στις: Μαρτίου 06, 2014, 21:06 »
Δοκιμασα το trantitional tobacco κ το cuban cigar....
Tο trantitional στα 12 νικοτινη δεν με ενθουσιασε κ τοσο.. Ξηρο, εντονη χορταριλα.. Εντονη οσμη τσιγαρου με δυσαρεστη υπογευση.. Μετριο χτυπημα..
Το cuban cigar στα 12 καλυτερο.. Υπογλυκο, βαρυ με γευση ψημενου φουντουκιου στην εκπνοη.. Καλο χτυπημα, καλη παραγωγη ατμου...

Αποσυνδεδεμένος Ελένη25

  • *
  • 6
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #424 στις: Μαρτίου 06, 2014, 22:24 »
Βανίλια - καφές, αυτά τα δυο χωριστά ή σε μίξη μεταξύ τους και  το μήλο είναι τα αγαπημένα μου!! :yes:

Αποσυνδεδεμένος morfeas

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #425 στις: Μαρτίου 07, 2014, 15:08 »
Cuban Cigar......απλα τελειο...!!!

Αποσυνδεδεμένος mpeos

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #426 στις: Μαρτίου 13, 2014, 03:22 »
Προχθες περασα να πω ενα γεια στο μοναδικο καταστημα μας στην κερκυρα ( e tsigaro ) (υπαρχει κ αλλο αλλα δεν  :thumpdown: τουλαχιστον για εμενα.... )κ μ εδωσαν δωρεαν να δοκιμασω red bull 0nic κ πραγματικα εντυπωσιαστηκα απο την πολυ καλη αποδοση γευσης μοιαζει τοσο μα τοσο πολυ στο αναψυκτικο κ μιας κ ειχα πολυ καιρο να το πιω το καταευχαριστιθηκα  για μια φρεσκια αλλαγη ειναι πολυ καλο ....

για  ποιο red bull Μιλας?

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #427 στις: Μαρτίου 13, 2014, 10:27 »
Προφανώς η φίλη αναφέρεται στο Liqua Energy Drink. Δεν την παρεξηγώ που το λέει Red Bull γιατί πραγματικά η γεύση του είναι σχεδόν ίδια.

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #428 στις: Μαρτίου 15, 2014, 19:52 »
Μετά από πολύ ώριμη σκέψη λοιπόν, και πολλές πολλές δοκιμές είμαι σε θέση να ψηφίσω!

1) French Pipe. Καπνικό από τα γλυκά, χωρίς να προσπαθεί να γίνει άλλο ένα τριμπέκα. Εντελώς δικιά του προσωπικότητα που λένε, και χωρίς να έχω βρει κάτι κοντινό. Ακολουθούσε το Cuban στις προτιμήσεις μου, με κέρδισε το ότι  είναι πιο μεστό και (ακόμα) πιο έντονα αρωμτισμένο.

2) Tiramisu. Τι να πω για αυτό τώρα.. Όταν ξεκινάς το άτμισμα έχεις μία νοοτροπία "κάτι που να μοιάζει στη μάρκα ΧΧΧ". Βρίσκεις όμως γεύσεις πολύ ωραίες και νομίζεις πως το ξεχνάς. Σε ακολουθεί όμως και στις προτιμήσεις σε υγρά, κάτι σε καραμέλα, κάτι σε φράουλα, κάτι σε ό, τι. Το tiramisu δεν είναι ό, τι, είναι ό, τι πρέπει. Γλυκό τόσο όσο χρειάζεται. Μαύρο υγρό που μαυρίζει αντιστάσεις βέβαια, αλλά πραγματικά ώριμη γεύση. Αυτό όπως και το επόμενο, μην το κρίνεις από το όνομα, σε υγρό μπορεί να σου αρέσει!! Δεν έχω πετύχει κάποιον να το βάζει στην κατηγορρία αυτό το υγρό ποτέ, μια δοκιμή θα πείσει.

3) Έχοντας περάσει σχεδόν όλα της τα υγρά, ήμουν έτοιμος να βάλω το citrus mix τρίτο, μόνο και μόνο επειδή είναι πειστικό και διαφορετικό από τα συνήθη μου. Μέχρι που δοκίμασα όλα τα liqua.. Blueberry. Και ξέρω τι θα πεις, δε μου αρέσουν τα φρούτα, μη βιάζεσαι. Για αρχή δεν είχα δοκιμάσει υγρό bluieberry, αν κι είχα δοκιμάσει αρκετά φρούτα. Σημείωση πως όλα της τα φρουτένια (με μοναδική εξαίρεση τη φράουλα που ζαχαρωτίζει) είναι φρουτένια, όχι όπως άλλης γνωστής και πολυακουστής εταιρείας, που όλα τα φρούτα μοιάζουν μεταξύ τους, κι όλα μαζί με τσιχλόφουσκα. Αλλά το bluieberry ήταν εντυπωσιακά κοντά στο φρούτο. Το προτείνω σίγουρα ότι υγρό κι αν κάνεις, έστω για να δεις πως τα φρουτένια υγρά μπορούν να έχουν γέυση φρούτου.


Οι απώλειες; Σε καπνικά είναι τόσο υποκειμενικό που δε θα αναφέρω καν. Στα άλλα οπότε.
Μπανάνα, η γνωστή γεύση που υπάρχει στα υγρά, που εμένα μου φέρνει κάτι σε μπανάνα ζεσταμένη στο φούρνο μικροκυμάτων (ναι, το έχω κάνει), Ζεστοσάπια γλιτσερή μπανάνα.
Καπουτσίνο, από το οποίο περίμενα κι όλας το κάτι γαλακτοκομικό. Ξαναδοκίμασα, ξανά, την άλλη μέρα, την παράλλη, γιατί ήθελα πραγματικά να πετύχει, αλλά δεν. Ένα συνοθύλευμα γέυσης που δε μου έβγαζε τίποτα σχετικό με καπουτσίνο.

Αποσυνδεδεμένος haigs

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #429 στις: Μαρτίου 17, 2014, 11:59 »
Δοκιμασα και τα 2 καπνικα της liqua που μου ειχαν ξεφυγει, το american και το french pipe.
Εξαιρετικα και τα δυο.
Το american πολυ ουδετερο, σαν μια σκετη βαση με τοσο αρωμα (το οποιο δεν εχω προσδιορισει ακομα) ωστε να μην βαριεσαι. Εχω κανει 4ml απο χτες και συνεχιζω ακουραστα. Πολυ ωραιο για οσους δεν θελουν εντονα αρωματα.
Το french pipe μου αρεσε περισσοτερο απο το cuban. Συμφωνω με τον @exispathi, εχει την δικη του προσωπικατητα και δεν μου θυμισε κανενα αλλο υγρο που εχω κανει. Ειδικα με τον καφε ειναι απολαυση.


Με την μικρη εμπειρια που εχω στα υγρα, η liqua τεινει να γινει απο τις αγαπημενες μου εταιριες. Πολυ καλη σχεση αποδοσης-τιμης, ωραια χρηστικη συσκευασια, μεγαλη ποικιλια υγρων και πολυ ντουμανι για τις αναλογιες vg/pg που εχει.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 17, 2014, 12:20 από haigs »

Αποσυνδεδεμένος johngr

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
    • SERVICE - ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ - ΕΞΟΥΣΙΟΔ. SERVICE SAMSUNG LG PANASONIC
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #430 στις: Μαρτίου 17, 2014, 13:37 »
Εκανα κι εγώ τις δοκιμές μου. εντυπώσεις;


Turkish Tobacco. Μου το έδωσαν ως πανομοιότυπου του halo freedom κι έτσι είναι. Το καλύτερό τους για μένα, 80% freedom, εξαιρετικό


Cuban cigar. Kαλό. Οσο πρέπει βαρύ, χωρίς να γλυκίζει


French Pipe. Ακόμη καλύτερο με κάπως πιο βαριά μυρωδιά για τους λάτρεις των καπνικών


Bright tobacco. Ελαφρυ, κάπως γλυκερό, κάπως ουδέτερο, κάπως ανούσιο. Ατμίζεται ευχάριστα, αλλά τίποτε άλλο.
μιας και ειναι το αγαπημενο μου all day υγρο το turkish tobacco,γνωριζεις καποιο diy αρωμα ή συνταγη που να πλησιαζει σε αυτο?ξερω οτι τα πουλαει τζαπα η fasttech αλλα επειδη εχω και μια ψιλομανια με τα diy υγρα θα ηθελα να δοκιμασω να το φτιαξω μονος μου. η συμβουλη σου θα ειναι παραπανω απο ευπροσδεκτη μιας και δεν εχω δοκιμασει σε καμια περιπτωση τις γευσεις που θα εχεις εσυ...
υ.γ εχω δοκιμασει ολα τα καπνικα της atmos-flavour art το μονο που πλησιαζε λιγο ηταν το καπνος αλλα βρωμαγε η ατμοσφαιρα γυρω..
σορρυ για το ψιλο-οφτοπικ..ευχαριστω...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #431 στις: Μαρτίου 17, 2014, 14:01 »
Άμα πιστεύεις ότι το πλησιάζει το Kapnos, δεν δοκιμάζεις να του προσθέσεις και λίγο Lucumi ή Livani? Ή και τα δύο? Έχω την εντύπωση ότι θα το πλησιάσεις αρκετά...

Αποσυνδεδεμένος johngr

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
    • SERVICE - ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ - ΕΞΟΥΣΙΟΔ. SERVICE SAMSUNG LG PANASONIC
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #432 στις: Μαρτίου 17, 2014, 14:06 »
ευχαριστω για την απαντηση.θα τα δοκιμασω..παντως οτι κι αν δοκιμασα να βαλω σε αυτο το ''καπνος'' δεν καταφερα να περιορισω την ασχημη μυρωδια που αφηνε γυρω...αλλιως απο γευση ηταν σουπερ... :yes:

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #433 στις: Μαρτίου 17, 2014, 14:09 »
Και για μένα ίσως είναι το καλύτερο υγρό της liqua το turkish. Έχω καιρό βέβαια να το πάρω αλλά έχω την εντύπωση ότι η μυρωδιά που άφηνε στον χώρο ήταν λίγο ενοχλητική. Ενοχλητική για τους άλλους. Για μένα δεν ήταν.
Δοκίμασε πάντως και από FT να πάρεις ένα των 30ml αφού το έχει σε εξευτελιστική πραγματικά τιμή και μέχρι να σου έρθει (αν δεν υπάρξει κανένα θέμα με παράδοση υγρών) θα έχεις βρει και μόνος σου την συνταγή για DIY.  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #434 στις: Μαρτίου 18, 2014, 01:45 »
μιας και ειναι το αγαπημενο μου all day υγρο το turkish tobacco,γνωριζεις καποιο diy αρωμα ή συνταγη που να πλησιαζει σε αυτο?ξερω οτι τα πουλαει τζαπα η fasttech αλλα επειδη εχω και μια ψιλομανια με τα diy υγρα θα ηθελα να δοκιμασω να το φτιαξω μονος μου....

Το turikish, που κι εμένα αν δε μου το λέγαν δε θα το συνειδητοποιούσα, έχει στο πολύ βάθος λίγο μέλι. Σαν καπνικό όμως δεν είναι από τα γλυκά, είναι "τασάκι" με υπόβαθρο μελιού. Οπότε έχε το στα υπόψην για τη συνταγή σου.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 1 25 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:38
από chkontog
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 87 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20390 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280227 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207799 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65214 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173860 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312462 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13629 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4129 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix