vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

50 επισκέπτες, 4 χρήστες
ZoeM, manoslykos, camber, karasarinis

Twitter

ΥΓΡΑ LIQUA

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #375 στις: Φεβρουαρίου 17, 2014, 20:37 »
Και γω το είδα σήμερα και μου έκανε εντύπωση.Επειδή έχω ένα κόλημα με την ποιότητα πήρα τηλέφωνο στο εργοστάσιο να ρωτήσω και μου είπαν πως δέν είναι σίγουροι εάν είναι τα γνήσια :hmmm:
Τπ ψάχνουν πάντως...

Έβγαλες εύκολα γραμμή; Ρωτάω γιατι αυτές τις μέρες γίνεται πανικός με τα τηλέφωνα στην Κίνα...

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #376 στις: Φεβρουαρίου 17, 2014, 21:46 »
Δηλαδή για να καταλάβω. Η FT που πουλάει 4 ευρώ τα 30μλ εχει γνήσια και η RS που πουλάει 2 ευρώ τα 10μλ και με περιορισμό όχι 2 απο τον ίδιο κωδικο, έχει μαιμούδες;
Ειδικά σε υγρά...τι να πω... χρόνια προσπαθούν όλοι να αντιγράψουν τα halo και δεν μπορούν και με τη μια αντέγραψαν όχι ένας, αλλά πολλοί, τα ιδιαίτερα αρώματα turkish, cuban cigar, french pipe κλπ της liqua; ΟΛΗ τη ΣΕΙΡΑ; Και ήταν τόσο μάγκες να αντιγράψουν τις μίξεις αρωμάτων, αλλά βάζουν επικίνδυνη βάση;
Αν κάποιος μπορεί να με διαφωτίσει...
Eκτός αν πρόκειται για μαϊμούδες που δεν έχουν γευστικά κάποια σχέση με τα Liqua. Σε κάθε περίπτωση τα υγρά που διαθέτει η RS είναι original. To ίδιο φαντάζομαι ότι ισχύει και με την FT.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #377 στις: Φεβρουαρίου 17, 2014, 21:53 »
Μάλλον κάτι τέτοιο συμβαίνει. Ολόκληρη σειρά υγρών είναι πολύ δύσκολο να αντιγραφεί χωρίς να γίνει αντιληπτό από τους χρήστες.

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #378 στις: Φεβρουαρίου 17, 2014, 22:28 »
Χαχαχα. Σας παρακολουθώ τόση ωρα κ πραγματικα έχω σκάσει στα γέλια. Είναι δυνατόν ρε παιδιά να υπάρχει μαιμουθ λικουα; έγραψε μια κοτσανα ένας κ ψάχνεται να βρείτε αννειναι αλήθεια η όχι; κ κάνετε κ σενάρια.. Χαχαχα.

στάλθηκε μέσω tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #379 στις: Φεβρουαρίου 17, 2014, 22:30 »

Αποσυνδεδεμένος theofanis

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #380 στις: Φεβρουαρίου 17, 2014, 23:03 »
συγνωμη αλλά σύμφωνα με το παραπάνω link το fasttech που στελνει χωρίς συσκευασία είναι ύποπτο. όπως επίσης δεν το έχει στα συνεργαζόμενα eshop..

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #381 στις: Φεβρουαρίου 17, 2014, 23:15 »
Δλδ θελετε να μου πειτε οτι οσο καιρο που καπνιζατε δεν ειχατε παρει ποτε τσιγαρα "μαϊμου"?
Οτι ακομα κ αυτα που αγοραζατε στο περιπτερο, μερικες φορες δεν βρωμοκοπουσαν με το που τα αναβατε?
Οτι δε θελατε τσιγαρα απο duty-free οταν καποιος γνωστος σας ή οι ιδιοι πηγαινατε εξωτερικο?
Κι ολα αυτα, γτ πολυ απλα ηταν ΠΙΟ ΦΘΗΝΑ!!


Καθεστε κ σκατε για το τπτ.. Θελετε, παρτε τα, δε θελετε γτ νομιζετε οτι σας κοροϊδευουν, ΜΗΝ τα αγοραζετε.


Τοσο καιρο που υπαρχει προσφορα, τα 5 μπουκαλακια 20ευρω, κανεις δεν παραπονεθηκε. Τωρα πεσατε με τα μουτρα να τους φατε.


Αναλυεται μεχρι αηδιας ορισμενα πραματα, χωρις να υπαρχει λογος. Τωρα θα μου πειτε, καλα κανουμε κ το ψαχνουμε γτ μας ενδιαφερει η υγεια μας. Αλλα δε θυμαμαι να εχω ακουσει ΚΑΝΕΝΑΝ καπνιστη να ειπε, μηπως το ενα, μηπως το αλλο? τοσα χρονια.. Ολοι σαν καλα προβατακια πηγαιναμε στο περιπτερο κ τα αγοραζαμε. Αντε το πολυ πολυ, να αλλαζαμε μαρκα μια στο τοσο κ θεωρουσαμε τους εαυτους μας περηφανους για την κινηση αυτη, γιατι βρηκαμε πρωτοι τα "κακα" τσιγαρα.


Τωρα ολοι, χωρις εγκυρες επιστημονικες ερευνες απο το χ,ψ πανεπιστημιο/ινστιτουτο κραζουν κ ζαλιζουν κοσμο. Ουτε καν αυτους που πρεπει.


Τελοσπαντων, ξερω οτι εφυγα εκτος θεματος, αλλα δλδ λιγο ελεος...

Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #382 στις: Φεβρουαρίου 17, 2014, 23:17 »
Δεν θα πω αν είναι ή όχι γνήσια, θα πω μόνο πως όποιος δεν είναι επίσημος πωλητής ας πούμε των μπαταριών AW θεωρείται πως εμπορεύεται μη γνήσιες. Το ίδιο και σε προϊόντα joyetech όπως
έχουμε δει στη σχετική λίστα της.
Μπορεί να είναι γνήσια γιατί αν είναι "μαιμού"μπορούσαν να έβαζαν επάνω ετικέτα Halo ας πούμε και όχι Liqua. Δεν είναι υπεραξία σαν μάρκα υγρών σε σχέση με άλλες.  :)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #383 στις: Φεβρουαρίου 18, 2014, 00:05 »
Γιάννη, άλλο είναι το θεμα μας.
Πώς ορίζεις το επίσημος; Αν δεν είναι αντιπρόσωπος, αλλά αγοράζει από τρίτον ή μέσω τρίτου τι σημαίνει; ότι έχει μαιμούδες; Μπορεί να έχω μαγαζί η.τ και 3 γειτονιές πιο πέρα να έχει κι άλλο μαγαζί με η.τ. και να συνενοηθούμε ο ένας να αγοράζει και για τους δυο από εφεστ κι ο άλλος και για τους δυο από aw. Για καλύτερες τιμές και για λιγότερα μεταφορικά. Εμένα δε με ξέρει η εφεστ, αυτόν δεν τον ξέρει η aw. Μπορεί όμως και να παίρνω μαιμούδες από άγνωστο μεταπωλητή από κίνα. Με το χέρι στη φωτιά δε λέμε ότι κάτι είναι μαιμού, ούτε σπέρνουμε εντυπώσεις.

Μπορεί κάποιος να πουλάει μαιμού τζόι ως γνήσια. Και να είναι καλής σχετικά ποιότητας και να περάσουν 4 μήνες μέχρι να το πάρει ο πελάτης χαμπάρι. Αλλά υγρά με πολύ συγκεκριμένη γεύση; Και μάλιστα όχι ένα, αλλά όλη τη σειρά; Αυτό γίνεται αντιληπτό από την πρώτη στιγμή. Εννοείται ότι υποψιάζομαι πως όλο το hardware της ΦΤ είναι μαιμού ή ίσως μαιμού. Επειδή οι ίδιοι εμμέσως πλην σαφώς το δηλώνουν. Ναι, μου κίνησαν την υποψία τα υγρά, αλλά μόνο για μια στιγμή. Το θεώρησα παρατραβηγμένο και όταν τα δοκίμασα βεβαιώθηκα ότι ηταν παρατραβηγμένο. Διότι απλά, κάποια πράγματα δεν αντιγράφονται τόσο εύκολα. ή και καθόλου.

Η ένστασή μου ήταν ότι έβγαλε κάποιος μια προσφορά. Για καλό. Και η πρώτη αντίδραση είναι να θεωρηθεί ύποπτος για μαιμουδοεμπορία. Ε, δεν είναι σωστό. Ετσι το καταλαβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #384 στις: Φεβρουαρίου 18, 2014, 00:19 »
Και μία επισήμανση, δεν πιστεύω πάντα πως κι ο ίδιος ο μαγαζάτορας, αν έχει μαϊμούδες, πως το ξέρει πως έχει μαϊμούδες, αγοράζεις από την Κίνα, το βασίλειο της ανατέλοντος μαϊμούς..

Τώρα, επειδή ξέρω πως αυτό είναι παρεξηγήσιμο, δε θεωρώ πως πρόκειται για αντιγραφές, και για την πολυπλοκότητα των τόσων αρωμάτων, και για το ζήτημα του αν αξίζει να αντιγράψεις ένα προϊόν ήδη πολύ χαμηλής τιμής.

Γιατί το πουλάει τόσο; Όπως μου λένε κι εμένα όταν φωνάζω πως κάτι είναι ακριβό, γιατί τόσο θέλει, δικό του είναι και το πουλάει τόσο. Αν δε θες μη το αγοράζεις.

Αν και είναι μάθημα για το πόσο πράγματι κοστίζει κάτι, και πόσο διαφέρει αυτό από το πόσα είμαστε διαθέσιμοι να πληρώσουμε. Είναι το δεύτερο συνήθως που διαμορφώνει τις τιμές.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #385 στις: Φεβρουαρίου 18, 2014, 00:21 »
Αυτά πάντως είναι εντελώς μαϊμού :



Αποσυνδεδεμένος christos520

  • ***
  • 541
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #386 στις: Φεβρουαρίου 18, 2014, 00:50 »
μην ξεχνάτε πως στο εμπόριο υπάρχει και ο κράχτης που λέμε, πιάνεις πελάτες που δεν θα τους είχες με μια προσφορά ή και τους φέρνεις στο μαγαζί σου με αυτήν την προσφορά, συνήθως έτσι γίνετε και μετά γίνεσαι πελάτης.
τώρα αν κάποιος παραγγείλει μέσο ίντερνετ θα βάλει και άλλα πράγματα για να φτάσει το όριο των δωρεάν μεταφορικών.

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #387 στις: Φεβρουαρίου 18, 2014, 03:46 »
Εγω θαρρώ πως όλη αυτη η ιστορία με τις "μαιμούδες" υγρά το μόνο που κάνει είναι να ανεβάζει το πρεστίζ της "γνησιας" εταιρειας...
Θεωρω πιθανό να μην υπάρχουν "μαιμού" Liqua και η όλη ιστορία με τα ταχα μου "μαιμού" Liqua να ξεκινησε απο την ίδια την Liqua...


Το θεωρώ πιθανό λέω, όχι σιγουρο ούτε βεβαιο ούτε τιποτα τετοιο...

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #388 στις: Φεβρουαρίου 18, 2014, 07:37 »
Δεν αποκλείεται και αυτό. Αλλά από την άλλη φαίνεται ότι κάποιοι διαθέτουν liqua που μοιάζουν με μαϊμούδες..
http://allegro.pl/liquid-ritchy-liqua-dun-18-mg-30-ml-i3933209792.html?source=mlt

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #389 στις: Φεβρουαρίου 18, 2014, 10:07 »
Για τα υγρά από ΦΤ, το μόνο στο οποίο μπορώ να εκφέρω άποψη, είναι το American Blend το οποίο και είχα βάλει σε μια παραγγελία μου.

Σύμφωνα με το site της liqua, ήταν μαϊμού αφού δεν είχε κουτί. Όλα τα άλλα χαρακτηριστικά των γνήσιων τα είχε. Και όσον αφορά τη γεύση, μετά που δοκίμασα και το "επίσημο" από Ελλάδα, μπορώ να πω ότι δεν βρήκα καμία απόλύτως διαφορά. Τώρα, αν κατάφεραν να το αντιγράψουν με τόσο πιστή απόδοση, τους βγάζω το καπέλο. Και πολύ θα ήθελα να μου πουν και μένα ποιο είναι αυτό το κεντρικό καπνικό που έχει το συγκεκριμένο, γιατί το χρειάζομαι επειγόντως!

Γενικά πάντως, θεωρώ μαρκετίστικο τέχνασμα την πρακτική "υπάρχουν και μαϊμού προϊόντα με τη φίρμα μου", του στυλ "με αντιγράφουν άρα πρέπει να είμαι καλός". Τώρα, εξαρτάται και σε τι πελατειακό κοινό απευθύνεσαι. Αν απευθύνεσαι σε πάγκο στο γιουσουρούμ, εντάξει. Αλλά αν απευθύνεσαι στο εξειδικευμένο κατάστημα, με ιδιοκτήτη κάποιον που σέβεται τον εαυτό του, τότε κακώς μαϊμουδίζεις. Προσωπικά, ιδιαίτερα όσον αφορά αυτά τα υγρά τα οποία τα έχω λιώσει και θεωρώ ότι για την τιμή στην οποία είναι διαθέσιμα προσφέρουν πολλά παραπάνω, αν ένας έμπορος μου έδινε μούφες, θα του δημιουργούσα μεγάλο πρόβλημα.

Τέλος, ας μην πέφτουμε να φάμε αμέσως τον έμπορο που βγάζει μια προσφορά. Η τακτική του "όλοι προσπαθούν να με πιάσουν κορόιδο", πολύ διαδεδομένη στη χώρα μας, πρέπει κάποια στιγμή να περάσει στην ιστορία. Δεν λέω να πέφτουμε με τα μούτρα σε κάθε "ευκαιρία", αλλά υποχρεούμαστε τουλάχιστον να λαμβάνουμε σοβαρά υπ' όψιν το τεκμήριο της αθωότητας. Μεγάλα παιδιά είμαστε, και μπορούμε να ψάξουμε, να ρωτήσουμε, να δούμε και να κρίνουμε.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 285 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 226 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21452 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282517 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208326 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66881 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175250 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313896 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14849 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125494 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94282 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4511 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix