vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

123 επισκέπτες, 6 χρήστες
panikad, lemon78, Sergios, pngtszs1976, manoslykos, tibolaso

Twitter

ΥΓΡΑ LIQUA

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #360 στις: Ιανουαρίου 27, 2014, 22:11 »
Εκεινο που εχω παρατηρησει ειναι οτι αναλογα τα "χιλιομετρα" του ατμοποιητη μεταβαλεται και η μυρωδια στον χωρο.
Αποδεδειγμενα με την γυναικα μου.Σε καινουργια αντισταση το cuban την εντυπωσιαζει και της αρεσει και μολις περασουν τρεις τεσσερις μερες το ιδιο υγρο της μυριζει σαν παστουρμας  :wall: :wall: :))

Αποσυνδεδεμένος D KAPNAS

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #361 στις: Ιανουαρίου 27, 2014, 23:04 »
Γενικά για την γεύση του CUBAN εχω να πω ότι με genesis και ειδικά τον RSST μετά από 40 ml με την ιδια αντισταση δεν εχω παρατήρηση καμία αλλοίωση, πολύ καλή γεύση και το έχω καθημερινό βασικό υγρό
με dripper δίνει πιο βαριά γεύση και στα 12-15 ml θέλει αλλαγή το φυτίλι ή το βαμβάκι, σε εργοστασιακό evod /davide/ ακόμα και με βαμβάκι εντελώς διαφορετική γεύση.
Για την μυρωδιά στο χώρο όσους έχω ρωτήσει τους είναι ευχάριστη και δεν ενοχλούνται.

Και μετά από καιρό με το Cuban να πω ότι όντως Τριμπεκιζει στο ότι έχει στην εισπνοή κάτι από RY4 και είχε δίκιο λοιπόν ο SEB/TEM! , αλλά όλα θέλουν τον χρόνο τους… και ποτέ να μην είμαστε απόλυτοι. :))
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 27, 2014, 23:11 από D KAPNAS »

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #362 στις: Ιανουαρίου 27, 2014, 23:08 »
Οι μονοι επισκευασιμοι που χρησιμοποιω ειναι τα καρντασιανς Diver  :laugh1: και αυτο που εχω παρατηρησει δεν ειναι αλλοιωση στην δικια μου γευση-αισθηση του υγρου αλλα στους υπολοιπους και στην μυρωδια που αφηνει στον χωρο μετα απο καποιες μερες

Αποσυνδεδεμένος fcandreas

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #363 στις: Φεβρουαρίου 03, 2014, 21:41 »
Μόλις δοκίμασα κι εγώ τα καπνικά της liqua french pipe, cuban και bright tobaco. Το french pipe γίνεται πλέον το καθημερινό μου υγρό, καπνικό χωρίς να κουράζει και χωρίς να είναι πολύ βαρύ. Το cuban είναι σαφώς πιο βαρύ και μου κάνει για άτμισμα το βραδάκι, φέρνει πιο πολύ στο puros από el toro. Το bright θα αρέσει σχεδόν σε όλους δεν έχει κανένα άρωμα που να το κάνει να ξεχωρίζει ή να σε μπουχτίζει είναι απο τα υγρά που και να το πάρεις δεν πρόκειτε να πάει χαμένο ατμίζεται άνετα όλες τις ώρες. Αλλά το french pipe το αγαπημένο μου με διαφορά :-[

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #364 στις: Φεβρουαρίου 03, 2014, 22:55 »
Οι μονοι επισκευασιμοι που χρησιμοποιω ειναι τα καρντασιανς Diver  :laugh1: και αυτο που εχω παρατηρησει δεν ειναι αλλοιωση στην δικια μου γευση-αισθηση του υγρου αλλα στους υπολοιπους και στην μυρωδια που αφηνει στον χωρο μετα απο καποιες μερες
Βαγγο αν ειναι στον ιδιο χωρο..λογικο ειναι μετα απο τοσες μερες  :tongue_smilie:

παντως  french pipe ειναι...δεν περιγραφετε   :D

Αποσυνδεδεμένος fcandreas

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #365 στις: Φεβρουαρίου 17, 2014, 14:35 »
Μόλις το είδα. προσφορά από replacesmoke

Αποσυνδεδεμένος fcandreas

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #366 στις: Φεβρουαρίου 17, 2014, 16:45 »



Πήρα 10 γεύσεις να δοκιμάσω....ξεκίνησα με την μπανάνα....φανταστικό άρωμα ομοιάζει πλήρως σε πραγματική μπανάνα, το χτπυπημα μου φαίνεται κάπως υποτονικό αλλά ίσως επειδή είναι στα 9mg ενώ εγώ ατμίζω συνήθως 12άρια....μόλις το τελειώσω δοκιμάζω cola.Από καπνικά πήρα μόνο turkish και bright.  french pipe και cuban τα είχα δοκιμάσει πριν κανα μήνα, μου αρέσουν και έχω ήδη κρατήσει απόθεμα απο τις προηγούμενες φορές :D
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 17, 2014, 17:10 από fcandreas »

Αποσυνδεδεμένος markos78

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #367 στις: Φεβρουαρίου 17, 2014, 18:11 »
Και γω το είδα σήμερα και μου έκανε εντύπωση.Επειδή έχω ένα κόλημα με την ποιότητα πήρα τηλέφωνο στο εργοστάσιο να ρωτήσω και μου είπαν πως δέν είναι σίγουροι εάν είναι τα γνήσια :hmmm:
Τπ ψάχνουν πάντως...

Αποσυνδεδεμένος fcandreas

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #368 στις: Φεβρουαρίου 17, 2014, 18:20 »
Κινέζικα υγρά είναι....να αντιγράφουν οι Κινέζοι τα δικά τους υγρά; να πω ήταν el-toro ή κάτι άλλο....πάντως όλα σαν τα άλλα μου φαίνονται, γεύση, συσκευασία, δεν έχω ακούσει ποτέ για μη γνήσια υγρά liqua :dontknow: ...βγαίνει 2 ευρώ το 10μελο μπουκαλάκι φανταστική προσφορά

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #369 στις: Φεβρουαρίου 17, 2014, 18:20 »
δεν το νομίζω το replacesmoke να διακινεί μαϊμού υγρά.... απίθανο πολύ !!!

Αποσυνδεδεμένος G.K.77

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Γιώργο και είμαι καλά.
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #370 στις: Φεβρουαρίου 17, 2014, 18:36 »
Δε νομίζω ότι υπάρχουν μαϊμού LIQUA :angel:

Αποσυνδεδεμένος markos78

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #371 στις: Φεβρουαρίου 17, 2014, 19:01 »
Σύμφωνα με το κείμενο παρακάτω απο το σιτε της liqua  απο ότι φένεται υπάρχουν.

Dear partners and LIQUA
Premium lovers
our products are increasingly popular among consumers, which makes us very happy.
Unfortunately, along with this popularity, there is a serious negative effect: the increasing presence of fake LIQUA products. These products devalue brand quality and the price of LIQUA Premium, moreover fake products may contain ingredients that are hazardous to health.
In order to protect and preserve the reputation of the brand, we have been cooperating with the authorities and our business partners. Our goal is to uncover the perpetrators as soon as possible, punish them, and eliminate the dangerous fake products.
In the end we will take all legal steps necessary. There is only one original!
Be careful. Below are some tips on how to recognise fake products.
If you encounter fake products please let us know. Simply fill out the form on this page. Thank you in advance, this will help us greatly.

Αποσυνδεδεμένος G.K.77

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Γιώργο και είμαι καλά.
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #372 στις: Φεβρουαρίου 17, 2014, 19:41 »
Εγώ προσωπικά δεν πείθομαι.
Μάλλον αφορά πιο πολύ την προστασία της τιμής για κάθε αντιπρόσωπο σε χώρες που τα πουλούν ακριβά 8)

Αποσυνδεδεμένος fcandreas

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #373 στις: Φεβρουαρίου 17, 2014, 19:57 »
Όταν βλέπουμε κάτι ακριβό γκρινιάζουμε, όταν κάτι είναι φθηνό έστο και για περιορισμένο χρόνικό διάστημα  πάλι γκρινιάζουμε και γινόμαστε καχύποπτοι...άβυσσος η ψυχή του Έλληνα ατμιστή ;D Αν ήταν από κανένα τυχαίο μαγαζάκι να το καταλάβω αλλά η replacesmoke όσο να 'ναι έχει ένα όνομα

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #374 στις: Φεβρουαρίου 17, 2014, 20:33 »
Δηλαδή για να καταλάβω. Η FT που πουλάει 4 ευρώ τα 30μλ εχει γνήσια και η RS που πουλάει 2 ευρώ τα 10μλ και με περιορισμό όχι 2 απο τον ίδιο κωδικο, έχει μαιμούδες;
Ειδικά σε υγρά...τι να πω... χρόνια προσπαθούν όλοι να αντιγράψουν τα halo και δεν μπορούν και με τη μια αντέγραψαν όχι ένας, αλλά πολλοί, τα ιδιαίτερα αρώματα turkish, cuban cigar, french pipe κλπ της liqua; ΟΛΗ τη ΣΕΙΡΑ; Και ήταν τόσο μάγκες να αντιγράψουν τις μίξεις αρωμάτων, αλλά βάζουν επικίνδυνη βάση;
Αν κάποιος μπορεί να με διαφωτίσει...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 43 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 92 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20424 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280268 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207803 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65258 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173863 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312479 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13645 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124459 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93430 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix