vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

53 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, bloodlessz, danys620, manoslykos

Twitter

ΥΓΡΑ LIQUA

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #270 στις: Οκτωβρίου 27, 2013, 10:03 »
ουτε κατα διανοια!!!!!! :nope:

Αποσυνδεδεμένος D KAPNAS

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #271 στις: Οκτωβρίου 27, 2013, 10:19 »
O.K.
Το είπα γιατί παραπάνω αναφέρονται κάποιες ομοιότητες με άλλα υγρά από FA

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #272 στις: Οκτωβρίου 29, 2013, 10:01 »
Παρ' όλο που η Liqua υποστηρίζει ότι χρησιμοποιεί Ιταλικές γεύσεις, σίγουρα δεν χρησιμοποιεί το Cuban Cigar της FA, έχει πολύ χαρακτηριστική γεύση, είναι το πρώτο μου υγρό αναπλήρωσης και θα το καταλάβαινα! Ούτε στη γεύση ούτε στη μυρωδιά έχει την παραμικρή σχέση με το Cuban Cigar της FA. Αν σου αρέσει η έντονη καπνική γεύση με γλυκιά επίγευση και εκπνοή, κάτι να τριμπεκίζει δηλαδή, πάρτο ανεπιφύλακτα.

Αποσυνδεδεμένος D KAPNAS

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #273 στις: Οκτωβρίου 30, 2013, 21:41 »
Στο κατά άλλα πολύ αξιόλογο reviews των LIQUA ο Cruiser79 δεν αναφέρθηκε ότι το Turkish Tobacco είναι 100% ένα HALO FREEDOM, η PETRA λέει ότι μοιάζει 90% εγώ τα έχω μπροστά μου και τα δυο σε 2 EVOD στα 18mg, είναι πανομοιότυπα πως εξηγείτε τα Ιταλικά αρώματα δεν γνωρίζω τι παίζει.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #274 στις: Οκτωβρίου 30, 2013, 22:39 »
Αν είχα δοκιμάσει το Freedom, παίζει και να συμφωνούσα μαζί σου! Δυσρυχώς από Halo έχω δοκιμάσει μόνο Tribecca, Turkish Tobacco και Cafe Mocha. Εγκληματίας, το ξέρω, αλλά πρέπει να τα βάλω με τη σειρά! Προηγούνται τα reviews, και τα Halo έχουν περάσει κριτικές και κριτικές, εμένα θα περιμένουν??? :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος G.K.77

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Γιώργο και είμαι καλά.
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #275 στις: Οκτωβρίου 30, 2013, 23:18 »
Στο κατά άλλα πολύ αξιόλογο reviews των LIQUA ο Cruiser79 δεν αναφέρθηκε ότι το Turkish Tobacco είναι 100% ένα HALO FREEDOM, η PETRA λέει ότι μοιάζει 90% εγώ τα έχω μπροστά μου και τα δυο σε 2 EVOD στα 18mg, είναι πανομοιότυπα πως εξηγείτε τα Ιταλικά αρώματα δεν γνωρίζω τι παίζει.

Είναι σαν το freedom, που το άτμιζα καιρό, μη σου πω και καλύτερο απο την άποψη ότι δεν είναι τόσο αρωματικό και μπουχτιστικό.

Αποσυνδεδεμένος D KAPNAS

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #276 στις: Οκτωβρίου 30, 2013, 23:31 »
το ένα τριμπεκιζει το άλλο φριντομιζει, εδώ οι ωραίοι κλώνοι!
Το Ιταλικό που κολαει?
τεσπα. το CUBAN είναι πολύ καλό και θα με καλύπτει απόλυτα για πάρα πολύ καιρό.

Αποσυνδεδεμένος G.K.77

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Γιώργο και είμαι καλά.
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #277 στις: Οκτωβρίου 31, 2013, 10:09 »
Στα φρούτα και στις άλλες γεύσεις.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #278 στις: Οκτωβρίου 31, 2013, 10:27 »
Δεν θα τα χαρακτήριζα κλώνους με το εξής σκεπτικό:
Από όσο έχω δει μέχρι στιγμής στον κόσμο του ητ, ο κλώνος παραπέμπει συνήθως στο αρχικό προϊόν, είτε με απ' ευθείας αναφορά, πχ χρησιμοποιώντας τη λέξη clone ή style στην ονομασία του(ισχύει στους ατμοποιητές συνήθως), είτε με κάποιο λογοπαίγνιο, πχ Rebeca, Bebeca, Auntie Beca στα υγρά.
Τα υγρά της Liqua, δεν πωλούνται ως κλώνοι, ούτε προσπαθούν να παραπέμψουν στην αρχική ιδέα, τουλάχιστον ευθέως. Αφήνουν εμάς να το "διαφημίσουμε". Το Cuban Cigar ας πούμε, δεν έχει καμία σχέση με πούρο με την στενή έννοια. Και σίγουρα η γεύση του δεν είναι με τίποτα αυτό που περιμένεις αγοράζοντας ένα υγρό xxx Cigar με την προϋπόθεση ότι το αγοράζεις μόνο από το όνομα χωρίς να έχεις διαβάσει ριβιού ή χωρίς να έχεις δει βίντεο. Και όσοι το έχουμε δοκιμάσει, το ίδιο λέμε: τριμπεκίζει. Με αποτέλεσμα, να έχει μπει στη ζωή μας ως κλώνος τριμπέκα. Και Barbayorgos juice να λεγόταν, πάλι το ίδιο θα συνέβαινε, μόνο που εκεί δεν θα μπορούσαμε να σχηματίσουμε άποψη για το πως μπορεί να είναι το υγρό, πριν το δοκιμάσουμε.
Αλλά και ως κλώνοι να πωλούνταν, πάλι θα το αγόραζα με καθαρή συνείδηση, για μένα είναι ένα ευχάριστο διάλλειμα από τη σκέτη βάση, χωρίς να χαλάσω τα μαλιοκέφαλά μου για ένα υγρό που θα μου κρατήσει μία εβδομάδα με πολλή αυτοσυγκράτηση 8)

Έρχεται και Review Part II, με τα υπόλοιπα υγρά της Liqua, σιγά σιγά όμως γιατί είναι και μπόλικα!!!
 

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #279 στις: Οκτωβρίου 31, 2013, 11:27 »
Δηλαδη για να καταλαβω τα αρωματα ειναι κρατικο μυστικο και δεν μπορει κανενας αλλος να τα κατασκευασει-ανακαλυψει?
Στα τεσσερα χρονια που ασχολουμαι με το αθλημα αυτο που εχω παρατηρησει ειναι οτι τα σταθερα αρωματα ειναι σχεδον ιδια παντου και το μονο που κανουν ειναι να τα αλλαζουν ονοματα.
Απο εκει και μετα καποιοι πειραματισμοι και μιξεις αν βγαλουν  ενα υγρο αυτο δεν σημαινει οτι αυριο μεθαυριο καποια αλλη εταιρια δεν θα βγαλει κατα λαθος το ιδιο.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #280 στις: Οκτωβρίου 31, 2013, 11:29 »
Η και επίτηδες!
Αλλά αυτό δεν μας πειράζει καθόλου! Αντιθέτως μάλιστα!

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #281 στις: Οκτωβρίου 31, 2013, 12:47 »
Στο κατά άλλα πολύ αξιόλογο reviews των LIQUA ο Cruiser79 δεν αναφέρθηκε ότι το Turkish Tobacco είναι 100% ένα HALO FREEDOM, η PETRA λέει ότι μοιάζει 90% εγώ τα έχω μπροστά μου και τα δυο σε 2 EVOD στα 18mg, είναι πανομοιότυπα πως εξηγείτε τα Ιταλικά αρώματα δεν γνωρίζω τι παίζει.

Το turkish tobacco της Liqua δεν έχει ομοιότητα με το freedom της Halo :nope:.
Ούτε στη γεύση ούτε στο χρώμα. Πρόκειται για δύο εντελώς διαφορετικά υγρά  :yes:
Δεν ισχύει το ίδιο για το cuban cigar που είναι σχεδόν πανομοιότυπο με το tribeca.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #282 στις: Οκτωβρίου 31, 2013, 15:20 »
Δηλαδή είμαι ο μόνος που το Cuban Cigar δεν του θυμίζει Tribeca ή Bebeca;  :confused1:
Τα τριμπεκοειδή εκτός από τη γλύκα έχουν και κάτι... πώς να το πω, ξινούτσικο στην εκπνοή.
Το Cuban μάλλον μου φέρνει στο κλασικό Cigar της Νομπάκο. Έχει αυτή την χαρακτηριστική γλυκάδα υγρών "παλιότερης γενιάς" -σκέφτομαι ακόμα και το Desert Ship, όχι γιατί είναι ίδια αλλά γιατί είναι πιο χαρακτηριστική η γλυκάδα.
Επειδή ανήκει στα γλυκο-καπνικά θα το πρότεινα σε φίλο της Tribeca αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα το έλεγα ως παρόμοιο/ανάλογο.

Αποσυνδεδεμένος D KAPNAS

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #283 στις: Οκτωβρίου 31, 2013, 16:14 »
η παρατήρηση μου δεν υπονοούσε τίποτα, μονό για τα Ιταλικά αρώματα των LIQUA…εξάλλου είμαι φανατικός με το CUBAN, FRENCH,και BRIGHT.

BigSur όχι δεν είσαι μόνος
To CUBAN και εμένα δεν είναι σε καμία περίπτωση tribecca
αλλά το Turkish είναι FREEDOM ελπίζω ότι θα συμφωνήσουν και άλλοι :yes:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #284 στις: Οκτωβρίου 31, 2013, 18:21 »
Το turkish tobacco της Liqua δεν έχει ομοιότητα με το freedom της Halo :nope: .
Ούτε στη γεύση ούτε στο χρώμα. Πρόκειται για δύο εντελώς διαφορετικά υγρά  :yes:
Δεν ισχύει το ίδιο για το cuban cigar που είναι σχεδόν πανομοιότυπο με το tribeca.


Για πρώτη φορά θα διαφωνήσω με τον μετρ του φόρουμ.
Σε μένα το turkish βγάζει freedom (στη γεύση - διοτι στο χρώμα είναι όντως διαφορετικά)
και το cigar ουδεμία σχέση με tribeca.
αν βγάζετε άκρη ...  :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 246 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 202 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21068 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281987 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208040 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66424 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174977 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14640 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125045 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93748 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4250 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix